Domů Cestování Test jízdy zdarma s Uberem v Praze

Test jízdy zdarma s Uberem v Praze

564
1
Uber, taxi, jízda zdarma, taxi Praha

Test jízdy zdarma s Uberem v Praze

Co je to Uber?

Uber (v běžné řeči také označován jako „Uber Taxi“) je služba pro přepravu cestujících, která využívá moderních technologií (mobilní aplikace) namísto klasického dispečinku. Služba vznikla v San Franciscu, Kalifornii a v současnosti má po celém světe více než 1 miliardu uživatelů. V mnoha metropolích již Uber téměř kompletně nahradil klasické „taxíky“. Pro cestující přináší zejména tyto výhody:

  • Jednoduchá rezervace – Pro rezervaci stačí pouze stáhnout mobilní aplikaci, která je dostupná zdarma pro Android, iOS (iPhone/iPad) i Windows Phone
  • Odhadovaná cena předem – Orientační cenu vidíte v aplikaci vždy před samotnou rezervací. Nemusíte se tedy bát žádných nepříjemných situací v podobě předraženého jízdného
  • Bezhotovostní platba – Platba za jízdu je vám vždy automaticky stržena z vaší platební karty. Nemusíte tedy řešit hotovost a „spropitné“ pro řidiče
  • Nízké ceny – Cena za jízdu je mnohem nižší než v případě „klasických“ taxi služeb. Například cena z letiště do centra Prahy vyjde zhruba na 340,- Kč, zatímco běžné taxi zhruba 450,- Kč

A díky portálu www.ubertaxi.cz jsme měli možnost vyzkoušet Uber v Praze zdarma.

Jak probíhala jízda po Praze?

Uber jsme se rozhodli využít při cestě z firemního večírku, který se konal v klubu v centru Prahy. Naše cílová destinace bylo Zahradní město, tj. nějakých 13 kilometrů a 22 minut jízdy.

Objednání vozu a zadání cílové adresy pomocí aplikace bylo skutečně jednoduché a doslova na pár kliknutí. Na výběr máte ze služeb UberPOP (řidiči se svými auty) a UberBlack (profesionální řidiči v luxusních vozech). Rozdíly mezi jednotlivými službami jsou detailně popsány na stránce Uber Taxi.

Za 4 minuty jsme dostali oznámení, že Radovan právě přijíždí a vyšli jsme ven. Venku už čekal řidič Radovan v novém modelu Škody Octavia. Cesta byla příjemná, stejně jako řidič. Všichni řidiči Uberu navíc povinně využívají navigaci, takže se nemusíte bát, že zabloudíte.

Po příjezdu až před dům jsme se rozloučili a nejpříjemnější bylo, že jsme nemuseli řešit platbu, spropitné, hledat peníze atd. Uber si totiž částku za jízdu automaticky strhává s platební karty, kterou máte registrovanou v aplikaci.

Ceny jsou také velice příjemné, v případě UberPOP je nástupní sazba 27,- Kč a dále 4,- Kč za minutu a 11,- Kč za kilometr jízdy. My jsme navíc ani platit nemuseli, protože jsme měli jízdu zdarma díky promo kódu. UberBlack je ale samozřejmě dražší.

Jak získat jízdu zdarma?

Stačí když se zaregistrujete pomocí stránky Uber Taxi – jízda zdarma a získáte nárok na vaši první jízdu s Uberem zdarma. Kupon ve výši 300,- Kč má neomezenou dobu platnosti a lze jej využít pouze na území České republiky.

Naše zkušenost je jednoznačně pozitivní a od té doby využíváme služeb Uber poměrně často.

Předchozí článekMillers Oils, oficiální distributor olejů
Další článekCo patří do moderní koupelny?
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

1 komentář

  1. Super článek! Také jsme využili Uber několikrát po večírku. Vyšel nás levněji než obyčejné taxi. Nejlepší je, že vidíte pohyb vašeho řidiče na mapce. Přidávám první jízdu zdarma, třeba se bude hodit. Promo kód je: n5y8z6

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.