Domů Ostatní Služba Test služby Publero

Test služby Publero

352
0
recenze služby publero noviny časopisy online

Test služby Publero

Test služby Publero je obecným shrnutím zajímavé služby elektronického předplatného novin a časopisů pro uživatele mobilních zařízení  a stolních počítačů. Více informací pak naleznete v pokračování recenze služby Publero.

Elektronické předplatné je další možností distribuce obsahu k vám čtenářům. Jako každá služba má své přednosti a také samozřejmě nedostatky.

V dobách, kdy ještě nekralovali „placaté“ destičky s jménem tablet, jsem na svém notebooku pomocí služby Zinio četl zahraniční odborné časopisy.

V té době obdobná služba u nás chyběla. Zaslání takového časopisu bylo poměrně nákladné a tak nastal kompromis, čtení na notebooku pomocí aplikace Zinio.

Služba Publero nabízí pro své čtenáře elektronickou distribuci obsahu. Časopisy, noviny nebo katalogy si můžete přečíst na svém stolním počítači nebo notebooku (podporována je platforma Windows, Mac). Podstatná je však podpora mobilních zařízení se systémem Android a iOS.

Právě se zařízením Apple iPad tuto službu bezproblémově používám.

Snadnost použití služby Publero

Není zde co vytknout. Princip služby je jednoduchý, neliší se analogicky od fungování klasické služby předplatného. Jak můžete postupovat?

    1. Na internetovém portále Publero si založíte svůj účet.
    2. Již v tomto okamžiku máte přístup do vaší knihovny. Zde si spravujete objednané tituly.
    3. Předplatné, tituly si můžete vybrat (objednat) přes sekce, kategorie: Časopisy, Noviny a katalogy
    4. Úhrada předplatného se děje pomocí „peněženky“, kterou si dobíjíte širokou škálou platebních metod včetně použití kupónu.
    5. Objednané tituly se následně synchronizují na vaše koncová zařízení

Velikým plusem je zařazení vzorových titulů zdarma, případně titulů, které zdarma jako takové můžete objednat. Každý uživatel tak může službu vyzkoušet, aniž by musel zaplatit ono pověstné „penny“.

Počet titulů služby Publero

V době psaní test je evidováno na 357 titulů časopisů a 43 titulů novin. Nabídka novinových titulů není moc pestrá, ze známějších se jedná např. o deník E15.

U časopisů je situace o dost příznivější a myslím si, že si vybere každý. Nakonec, přesvědčte se sami.

Cena za používání služby Publero

Jako odběratel, čtenář neplatíte žádný vstupní nebo pravidelný poplatek. Jak je zmíněno výše, najdete i tituly zdarma, které si můžete objednat. Elektronická distribuce je většinou cenově zvýhodněna oproti klasické papírové formě.

Dalším plusem je možnost (pokud to vydavatel titulu dovolí) mnohem širší možnost variant předplatného  (od jednoho čísla, po půlroční nebo roční předplatné). To je jedna z výhod elektronické distribuce.

Možnost platby za objednané tituly služby Publero

Možností je několik od klasického bankovního převodu, přes platbu platební kartou přes platební bránu, pomocí PayPal účtu, pomocí SMS platby a dále pomocí přímého napojení na platební rozhraní několika banka. V případě, že máte kupón, je možné nabití účtu hodnotou kupónu.

Podpora služby Publero

Jako u většiny online služeb, najdete na webu přehledně zpracované Časté dotazy, případně můžete váš dotaz zadat do formuláře.

Zkušenost s kontaktováním technické podpory je pozitivní. Připomínkována byla kvalita elektronické distribuce, následně byla opravena. Jako tester mobilní verze pro iPad jsem zaznamenal poměrně rychlé opravy a vylepšení, které byli mnou požadovány v rámci beta testování.

Přidaná hodnota služby Publero, zkušenost s využitím služby

Spousta čtenářů nedá z pochopitelných důvodů dopustit na „papírové“ verze svých titulů. Argumentem může být „příjemnější“ pohodlí pří čtení obsahu a nebo fakt, že mám rád papírový výtisk (např. foto-časopis), případně nutnost pořídit ne levné zařízení (tablet).

Pokud však tablet vlastníte a občas nějaký titul přečtete, měla by tato služba patřit do vašeho zorného pole.

Pamatuji start služby, kterou provázeli běžné počáteční neduhy. Omezený počet titulů, problémy s mobilním klientem, či neustálé posouvání termínu vydání mobilní aplikace pro Ipad. Od této doby počet titulů vzrostl, kvalita mobilní aplikace pro iPad se výrazně zlepšila a služba je tak použitelná pro svůj okruh uživatelů.

Testu mobilního klienta pro Apple iPad se budeme věnovat určitě v budoucnu.

Výsledek testu služby Publero

Ideální služba pro majitele mobilních zařízení, tabletů. I když existují „podobné“ nabídky na českém trhu, službu rozhodně doporučujeme minimálně vyzkoušet.

 

 

Předchozí článekTest nakladatelství Jan Melvil Publishing
Další článekRecenze restaurant Café B|Braun
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.