Domů Blog

Ložní prádlo za nízkou cenu

0
Ložní prádlo za nízkou cenu
Ložní prádlo za nízkou cenu

Sháníte se po nových prostěradlech, polštáři nebo třeba peřině? Už dále nehledejte. Na eshopu ProLožnici.cz naleznete rozsáhlý sortiment nejrůznějších výrobků ve všech kategoriích ložních potřeb. Deky, polštáře, peřiny, prostěradla, dokonce i pyžama a ponožky. Vše v té nejvyšší možné kvalitě za nejnižší cenu, jaká je na trhu dostupná.  

Kvalitu potvrzuje popularita obchodu. Měsíčně v něm nakoupí stovky zákazníků. Za poslední roky tak nabídku prověřilo na tisíce lidí, z nichž 98 % spokojených a nemalá část z nich se stále vrací. Vyzkoušejte sami a uvidíte, že také budete patřit k nim!

Obchod Pro Ložnici se sídlem v Kolíně patří rodině Černých, kteří již po celé roky nabízí zákazníkům kvalitní sortiment z oblasti ložního prádla, jehož kvalitu garantují vlastním jménem. Zboží si můžete vyzvednout osobně nebo nechat zaslat na svoji adresu využitím klasických kurýrů či České Pošty. Platit na eshopu můžete jak převodem, tak platebními kartami.

LAMAX Storm1: Líbivý a hlasitý

0
Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1
Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1

LAMAX Storm1: Líbivý a hlasitý

Bluetooth reproduktory patří k základu portfolia značky elektroniky LAMAX, a jedním z etalonů mezi těmito reproduktory je model Storm1. Už z jeho názvu vyplývá, že mezi jeho vlastnosti se bude řadit i silný zvuk.

Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1
Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1

Opět tu máme tyrkysovou barvu, která je pro LAMAX zcela zásadní. Pogumované tělo odolné vůči prachu a vodě je možné vzít si s sebou na výlet i v případě, že podle předpovědi počasí hrozí déšť. A ten reproduktor jej díky výkonu 40 W zároveň hravě překřičí. Navzdory hlasitosti je však zvuk příjemně vyvážený, a tak vyladí jakoukoliv party s kamarády.

Co se týče odolnosti, pro tu reproduktor drží certifikát dle standardu IP67, který garantuje například možnost ponoření do hloubky jednoho metru, a to až na půl hodiny. A pogumovaný povrch těla vydrží i drsnější zacházení.

Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1
Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1

Super zvuk Bluetooth reproduktoru Lamax Storm1

K dispozici je několik režimů přehrávání, k nimž patří Super Bass, který v souladu se svým názvem zvýrazňuje basy, nebo režim Hall, který dokáže ozvučit i celou velkou místnost. Režim Normal zase písně přehrává přesně tak, jak to zamýšleli jejich tvůrci.

Zmíněný výkon se „vejde“ do dvojice měničů o průměru 53 mm. Je možné ho dokonce ještě zdvojnásobit, a to připojením ještě jednoho stejného reproduktoru s využitím funkce TWS neboli True Wireless Stereo, který ze dvou repráků vytvoří stereo sestavu bez prodlevy. Bez připojení k síti vydrží tenhle reproduktor až 15 hodin, a to díky integrované Li-Ion baterii s kapacitou 6 600 mAh. Její nabíjení probíhá skrze konektor USB typu C a k nabití do 100 procent jí stačí tři hodiny času.

Jednoduché párování Bluetooth reproduktoru

Kromě Bluetooth se reproduktor LAMAX Storm1 dokáže se zdrojovým zařízením, tedy především smartphonem, spárovat i prostřednictvím technologie NFC. Využít však můžete nejen bezdrát, ale i kabelové připojení pomocí klasického 3,5mm audio jacku. A zařízení disponuje i zdířkou na microSD kartu. Jinak Bluetooth je zde k dispozici konkrétně ve verzi 5.0, což znamená vyšší stabilitu připojení a nižší nároky na baterii i při přehrávání obsahu ze vzdálenosti přesahující 15 metrů.

Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1
Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1

Recenzenti na tenhle reproduktor všeobecně pějí chválu a my nebudeme výjimkou. Kvitovat lze nejen kvalitu zvuku, ale i celkový výkon, který je vysoký nejen na papíře. Těch 40 W u modelu Storm1 skutečně uslyšíte.  Odolnost a pogumované tělo zase potěší všechny ty, kteří by s reproduktorem rádi chodili do přírody. A funkce True Wireless Stereo zase ty, kterým 40 wattů prostě nestačí. Standard Bluetooth 5.0 pak znamená nejen větší dosah, ale také vyšší výdrž baterie ve zdrojovém zařízení (telefonu) i samotném reproduktoru. Kapacita baterie a dlouhé hodiny poslouchání na jedno nabití také stojí za to.

Valentýnský balíček WoodWick

0
Valentýnský balíček WoodWick
Valentýnský balíček WoodWick

Valentýnský balíček WoodWick

Není lásky bez romantiky a není romantiky bez svíčky. Speciální valentýnská nabídka kvalitních WoodWick svíček v luxusním balení.

Speciální valentýnská edice

Společnost Consulta, která má ve Vyškově centrum bytových vůní připravila speciální Valentýnskou nabídku se svíčkami WoodWick. Svíčky si můžete zakoupit za akční cenu a také si můžete objednat luxusní dárkové balení. Svíčky si můžete po domluvě osobně vyzvednout ve Vyškově na ulici Cukrovarská (balíček vám rádi dopraví až do auta a platit můžete na místě kartou), nebo si můžete zboží objednat na e-shopu, kde je od 500,- doprava ZDARMA. 

Svíčky, které mají zvuk

Svíčky WoodWick mají speciální patentovaný knot. Je vyrobený ze dřeva a při hoření příjemně praská. Svým vzhledem i zvukem připomíná hořící krb. Čím větší svíčku vyberete, tím intenzivnější zvuk praskajícího dřeva uslyšíte. 

Nejluxusnější ze svíček

WoodWick jsou elegantní svíčky vyrobeny z nejkvalitnějších parafínů a vonných esencí. Kvalitu vosku poznáte i během hoření, svíčka totiž vyhoří skutečně celá. Svíčky WoodWick mají elegantní design v kombinaci skleněné vázy a dřevěného víčka. Toto víčko chrání svíčku před prachem a současně slouží jako elegantní podložka pod hořící svíčku. 

Valentýnský balíček WoodWick, drive in
Valentýnský balíček WoodWick drive in

Potřebujete poradit s vůní?

Pokud vůně WoodWick neznáte a potřebujete s nimi poradit, určitě využijte skvělé služby Privátní nákup. Specialistka na vůně vám velmi ráda poradí (on-line přes videhovor), která vůně bude pro vaši milovanou polovičku ta nejpříjemnější. 

TOP 6: Nejčastější otázky a odpovědi o rekvalifikačních kurzech

0
rekvalifikační kurzy
Připravil vás covid o práci a nyní se rozmýšlíte co dál? Některá zaměstnání za poslední rok velmi klesla na stabilitě a atraktivitě.

TOP 6: Nejčastější otázky a odpovědi o rekvalifikačních kurzech

Připravil vás covid o práci a nyní se rozmýšlíte co dál? Některá zaměstnání za poslední rok velmi klesla na stabilitě a atraktivitě. Pro mnoho lidí se tedy jedinou možností stává absolvování rekvalifikačního kurzu v novém oboru, získání osvědčení a hledání práce mimo jejich původní obor. Pokud patříte mezi ně, bude vás zajímat seznam nejčastějších otázek a odpovědí o rekvalifikačních kurzech. 

1. Jak dlouho trvá rekvalifikační kurz?

Délka rekvalifikačních kurzů se odvíjí podle výběru zaměření a oboru. Některé mají větší časovou dotaci, ale zpravidla také vyšší frekvenci, takže vám hodiny strávené rekvalifikací poměrně rychle ubývají. Další naopak nevyžadují takovou časovou náročnost, avšak docházíte na něj méně často. Jedná se tedy opravdu o individuální záležitost, na kterou je obtížné odpovědět univerzálně.

Nejčastější délka rekvalifikačních kurzů se pohybuje mezi 3 až 6 měsíci. Po absolvování docházky na rekvalifikaci vás čeká závěrečná zkouška, která prověří vaše znalosti nebo praktické dovednosti. 

I přesto, že některé kurzy trvají až půl roku, jedná se stále o velmi efektivní a rychlou cestu k nové kvalifikaci. Stejné obory byste na škole mohli studovat také několik let. Mezi nejkratší kurzy zpravidla patří rekvalifikační kurzy z oboru účetnictví

2. Kolik stojí rekvalifikační kurzy?

Mezi další proměnnou, která se často liší, patří cena jednotlivých kurzů. Cena za jeden rekvalifikační kurz se většinou pohybuje od 7 000,- výše, ale ty nejdražší se mohou vyšplhat až na 50 000,-. Záleží na složitosti kurzu, potřebném vybavení, ale také na kvalitě vzdělávací společnosti a jejích lektorů.

Pokud se cena pohybuje příliš nízko, může to značit nekvalitu služeb. Zároveň není nutné přeplácet zbytečně vysoké částky, jestliže se nejedná o opravdu výjimečný kurz na trhu. Nejčastější cenová relace rekvalifikace by se měla pohybovat mezi 9 000 až 15 000 Kč. 

3. Může mi rekvalifikační kurz proplatit úřad práce?

Možná už jste někdy slyšeli, že rekvalifikační kurzy mohou proplatit úřady práce a vaše náklady se tedy smrsknou na úplnou nulu. Tato možnost samozřejmě existuje, avšak nemusí platit vždy.

Pro proplacení rekvalifikace musíte splňovat určité podmínky úřadu práce. Mezi ty nejčastější patří: 

  • na úřadu práce musíte být vedeni v evidenci mezi zájemci o práci
  • musíte vyplnit formulář Zájem o zvolenou rekvalifikaci
  • dopředu zažádat o proplacení kurzu

4. Na co se mám připravit než se vydám na rekvalifikační kurz?

Při výběru z rekvalifikačních kurzů doporučujeme zohlednit, zda vás bude budoucí práce bavit a naplňovat, jestli danou pracovní pozici čeká smysluplná a jistá budoucnost a také doporučujeme zjistit si dopředu dostatek informací.

Především byste měli vybírat z rekvalifikací, které disponují platnou akreditací od MŠMT ČR. Můžete také zabrouzdat na internetové diskuze a podívat se na reference jednotlivých vzdělávacích společností, ale také instruktorů kurzů.

Potřebujete vše naplánovat dostatečně dopředu, zajistit si hlídání dětí nebo dojíždění do města, kde se budete rekvalifikovat? Pak vám pomůže kontrola termínu a frekvence kurzu, která se může kurz od kurzu lišit. 

V neposlední řadě doporučujeme prozkoumat osnovu kurzu, kteroou většinou najdete na webových stránkách dané společnosti.

5. Jsou určeny i pro úplné začátečníky v oboru?

Bojíte se, že daný kurz není pro vás, jelikož nemáte žádné zkušenosti, praxi ani informace z daného oboru? Tak své obavy zahoďte, jelikož rekvalifikační kurzy jsou vhodné i pro naprosté začátečníky v oboru.

Nemusíte disponovat žádnou praxí ani zkušenostmi, vše potřebné se naučíte až na místě. Lektor vás zpravidla provede od úplných základů ke složitostem, od teorie k praxi. Vše si vyzkoušíte pod profesionálním vedením. 

6. Kurz nemohu z různých důvodů dokončit. Co se stane?

Pokud máte předběžně schválené proplacení rekvalifikace od úřadu práce a nesplníte podmínky pro udělení osvědčení, tedy 80% docházku a složení závěrečné zkoušky, budete muset veškeré náklady uhradit z vlastních prostředků

Rekvalifikační kurzy jsou skvělou možností, jak si zajistit lepší postavení na pracovním trhu. Najděte si lepší pracovní místo díky rekvalifikaci a zajistěte si svou budoucnost již dnes. 

Španělské olivové oleje s prémiovou kvalitou aneb Casas de Hualdo

0
Španělské olivové oleje s prémiovou kvalitou

Španělské olivové oleje s prémiovou kvalitou aneb Casas de Hualdo

Vychutnejte si spojení, které nabízejí středomořské recepty, i u vás doma! Je to jednoduché, stačí sehnat vhodné ingredience, v jejichž seznamu je na čestném prvním místě extra panenský olivový olej. Ten se ochotně spáruje s masitými pokrmy i zeleninovým rizotem, lilkem nebo také dalšími dobrotami ze španělských zdrojů. Kdo by někdy neochutnal kuchyni, která se zabydlela v Andalusii, Katalánsku, Kastilii nebo v baskickém světě, že? Tolik barev a chutí nenajdete snad už nikde jinde ve světě…

Španělské olivové oleje s prémiovou kvalitou

Kdo by odolal nádherné vůni olivových hájů?

Stačí jen vkročit a budete si hned připadat jako v rozkvetlé zahradě. Olivovníky jsou sice v našich zeměpisných šířkách spíše dekorativní rostlinou, na evropském jihu se však pěstují skutečně ve velkém. Dokazuje to i věhlas odrůdy, jakou je Arbequina, z proslulé olivové farmy Casas de Hualdo. Mimořádně nízká acidita, která dosahuje ani dvou desetin procenta, je zárukou úspěchu i u těch nejnáročnějších strávníků. Vůně rajčat pak dostane každého, kdo má rád vydatné aroma, linoucí se kuchyní hned po otevření lahvičky. Spoustu antioxidantů a vitamínů je pak už jen třešinkou na bohatě vyzdobeném dortu, který zachutná nejen těm, kdo milují nadevše španělské slunce.

Španělské olivové oleje s prémiovou kvalitou

Další variantou, jíž můžete mít už brzy doma, je Picual – vynikne silným aroma a intenzivní chutí, která se skvěle páruje se salátem ze zeleniny nebo lososovým steakem. Pokud máte rádi chuťově výraznější jídla, budete se s ním cítit jako v gastronomickém ráji. Mimochodem, je také velmi univerzální, takže pokud zrovna dojde oblíbená varianta, než si koupíte náhradu, můžete jej použít takřka pro cokoliv. Do třetice se nám pak představí Cornicabra, která voní po mandlích a jablíčkách, vynikne v kombinaci s rýží, zeleninovou pizzou nebo zeleninou, jíž jsme se rozhodli si na odpolední talíř pro návštěvu připravit na grilu. Kořeněná jídla nevadí, Cornicabra s nimi už najde společnou řeč!

Španělské olivové oleje s prémiovou kvalitou

Litinové nádobí Le Creuset

0
Litionový tlakový hrnec

Litinové nádobí Le Creuset

V posledních letech chrlí na trh výrobci nádobí jeden hrnec za druhým, každý z nich má mít údajně ještě lepší vlastnosti než hrnec předcházející. 

Jeden typ nádobí však přežil desetiletí, dost možná staletí. Jeho obliba neupadá, ba naopak zdá se, že prožívá svůj návrat do kuchyní. Jedná se o hrnce a pánve ze smaltované litiny.

Jedním z předních výrobců smaltovaného litinového nádobí je značka LE CREUSET.

Litina od Le Creuset

Le Creuset jsou Francouzi, a ti to s designem umí. Litinové nádobí této značky patří k úchvatným kouskům, které ve vaší kuchyni nikdo nepřehlédne.

Zatímco tělo nádobí tvoří poctivá litina, zvenčí jsou hrnce a pánve potaženy kvalitním smaltem v nádherných barvách. Výroba litiny navíc značně závisí na ruční práci, každý kus je tedy originál, a to nádobí dodává svůj půvab. 

Nádobí Le Creuset se vyrábí ve slévárně, umístěné ve francouzském městečku Fresnoy-Le-Grand. K výrobě používá Le Creuset tři základní suroviny: železo, ocel a sklo. Všechny tři suroviny jsou zpracovávány podle receptu, který Le Creuset drží… zkrátka pod pokličkou. 

Jaké litinové nádobí značky Le Creuset lze koupit?

Nejoblíbenější jsou jednoznačně kulaté hrnce v pestrých barvách. Uvnitř jsou hrnce smaltovány obvykle světlým, méně častěji tmavým smaltem.

K hrncům patří litinová poklice ve stejném designu, takový hrnec pak s úspěchem použijete jak na sporáku, tak v troubě. 

Kromě litinových hrnců v kulaté podobě dostanete i oválné (vhodné např. k pečení drůbeže nebo pecnů chleba). Oválným hrncům se v terminologii Le Creuset říká také pekáče. 

Dalším typickým zástupcem jsou Le Creuset litinové pánve. Ty výrobce nabízí buď s klasickým hladkým dnem nebo s žebrováním. Pánve s žebrováním jsou známé jako grilovací, slouží k domácímu grilování masa a zeleniny na plotýnce.

Pro jaké typy ohřevu je litinové nádobí vhodné?

Litina od Le Creuset se hodí na všechny druhy sporáků, tedy pro elektrický i plynový sporák, litina je naprosto ideální pro indukci.

V případě, že máte na sporáku sklokeramickou desku, nešoupejte po ní s nádobím, je totiž těžké a sklokeramiku by mohlo poškrábat. Vždy pomocí chňapek litinu nadzdvihněte a přesuňte na místo, kam potřebujete.

Pokud máte plynový sporák, dbejte na to, aby plameny neolizovaly nádobí z boku. Snadno by totiž mohly poškodit barevný smalt.

Smaltovaná litina není určená pro grilování na outdoorovém grilu (přímé plameny).

Jak pečovat o litinu Le Creuset?

Zásada číslo 1: Francouzské litinové nádobí nepatří do myčky (i když někteří prodejci tvrdí opak). 

Důvod? V myčce se používají chemické čisticí prostředky, které způsobují postupné blednutí barevného smaltu, kterým je litina zvenčí potažená. 

Litinové nádobí není levné, věřte, že by byla škoda, pokud by ztratilo na svém lesku jen proto, že jste špinavé nádobí strčili do myčky.

Litina je navíc těžká, i to by mohl být problém, pokud byste ji do myčky chtěli vyskládat.

Litinové nádobí Le Creuset myjte tedy ručně pod tekoucí vodou, k mytí použijte jemný čisticí prostředek. Pak stačí nádobí vysušit a uložit do skříně, nebo vystavit na kuchyňskou linku.

Další značky nádobí ze smaltované litiny

Le Creuset není jediným výrobcem, který na trh dodává nádobí ze smaltované litiny. Zdatným konkurentem je další francouzská značka Staub. 

Pokud hledáte levnější variantu a stále velmi dobrou kvalitu, vyzkoušejte smaltované nádobí turecké značky LAVA

Charakteristika a řešení průmyslových konektorů

0
Průmyslové konektory jsou speciálním typem hybridních konektorů, které se využívají především náročnějších průmyslových provozech

Charakteristika a řešení průmyslových konektorů

Průmyslové konektory jsou speciálním typem hybridních konektorů, které se využívají především náročnějších průmyslových provozech využívajících složitá zařízení automatizovaných linek a technologických celků. Průmyslové konektory jsou obvykle robustnější konstrukce a speciálně řešeného zapojení, které navíc musí být důsledně zakrytováno, jelikož se aplikuje v náročnějších podmínkách s potenciálně vysokým vlivem na jejich funkčnost.

Řešení průmyslových konektorů

Běžnou aplikací průmyslových konektorů je hybridní zapojení vývodové kabeláže průmyslových strojů a zařízení nebo větších objektů automobilového průmyslu. Standardně se konektory řeší jako konfigurovatelné, tedy umožňují osazení různými typy vývodových koncovek do jednoho místa. Systém pak může být osazen jednou kabeláží, která je napojena na konektor stejného výstupu. V případě nekonfigurovatelných průmyslových konektorů se zpravidla odlišují od běžných systémových prvků zvýšenou odolností, která odpovídá normovaným požadavkům použití v agresivním nebo nepříznivém prostředí. Průmyslové konektory mají širokou aplikaci, jelikož jejich hlavní charakteristikou je napájení s vysokými hodnotami proudových charakteristik a také velmi odolné krytování. Setkáváme se s nimi nejen v uzavřených halách výrobních závodů, ale také na velkých zařízeních s pohyblivými součástmi (např. jeřáby).

Typy průmyslových konektorů

Jednotlivé kategorie průmyslových konektorů se mezi sebou liší v několika základních parametrech, které definují nejen způsob, jakým jsou používány, ale také jejich zabezpečení. Vedle konfigurovatelnosti a modularity tak lze vybírat také konektory s různým způsobem zajištění proti vytažení a s různým stupněm kryti.

Uchycení průmyslových konektorů

Způsob uchycení průmyslového konektoru závisí na materiálovém a konstrukčním řešení krytu, obecně jsou ale rozeznávány dva základní typy – zásuvný konektor a konektor šroubovatelný. Zásuvné konektory bývají uživatelsky oblíbenější, v případě nutnosti zajištění pevného spoje jsou však optimálními konektory šroubovatelné (případně s vloženým předpětím). Dodatečné zabezpečení konektorového spoje lze zajistit smršťovací bužírkou).

Krytování průmyslových konektorů

Zajištění konektorů proti vnějším vlivům musí být provedeno vhodným stupněm krytování, který by měl dosahovat minimální hodnoty IP 65, jelikož jsou obvykle užívány v prostorách namáhaných nejen na hluk a vibrace, ale také na zvýšenou vlhkost, chemicky agresivní látky apod. Vhodné krytování se zajišťuje speciálními materiály, které umožňují také zajistit elektromagnetickou kompatibilitu a kontakty dostatečně utěsnit proti pronikání nežádoucích látek a odizolovat tak, aby nebyly vystaveny náročným výkyvům okolní teploty (zvýšené i mrazu).

Šťastné a sebevědomé superdítě – recenze knihy

0
kniha, Šťastné a sebevědomé superdítě – recenze knihy

Šťastné a sebevědomé superdítě – recenze knihy

Dvě generace a dva pohledy na svět, dávají dohromady nadčasový návod pro výchovu vašeho dítěte. Stačí jen vědět, za který konec celou problematiku uchopit. 

Také máte dojem, že se ze svých dětí jednou zblázníte? 

Problémů, s nimiž se mohou rodiče u svých dětí setkat, je hodně. Nedostatečná sebedůvěra, potíže ve škole, bouřlivé dospívání, neschopnost najít si kamarády, nechuť k respektování autorit, lenost, odmlouvání, psychické potíže, stres. Také to znáte, ale při jejich řešení nechcete jít cestou přílišného mentorování či striktních zákazů, protože víte, že to stejně k ničemu na dlouho nepovede? Máte dojem, že se vám váš potomek stále více odcizuje? Nejste sami.

Důležité je, jak o vás vaše dítě mluví

Nejlepší cesta pro znovunavázání vztahu? Pozorné naslouchání. Zjistěte citlivým vnímáním, jak vypadáte v očích svého syna či dcery, a jak se o vás vyjadřuje. Říká o vás, že jste super a príma? Nebo naopak hovoří jen v negativech? Jde o první odrazový můstek.

Nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby k žádnému negativnímu narušení vztahů nedošlo. Ovšem na výchovu máme jen jeden pokus. Takže není divu, že se občas něco pokazí. Naštěstí se to dá napravit. 

Cesta ke šťastnému rodičovství

„Spokojené dítě = spokojený rodič,“ říkají Dana a Radek, kteří stojí za knihou Šťastné a sebevědomé superdítě. Vnášejí do ní mnoho zkušeností a praxe s dětmi i dospělými.

Zatímco Dana Burandová čerpá zejména ze své psychosomatické poradny (vedené na základě atestace z rozšířené psychologické práce s dětmi a mladistvými), a k tomu všemu přidává i zkušenosti z výchovy dvou dětí a tří vnoučat, jež během 36 let absolvovala.

Radka Karbana můžete znát například z knižního bestselleru „Aktivuj svůj potenciál,“ a z řady seminářů a tréninků v oblasti osobního rozvoje a aktivace lidského potenciálu.

Oba si uvědomují, že většinu problémů, s nimiž se během dospělosti potýkáme, si přinášíme z dětství. A přitom každý rodič chce, aby byl jeho potomek šťastný, měl ho rád, vzhlížel k němu a respektoval ho.

Tak jak je možné, že se to v mnoha rodinách nedaří?

Podléháme totiž stále stejným stereotypům. Sekýrujeme, nařizujeme a vyžadujeme poslušnost. Věděli jste například, že každý den předáme svým dětem v průměru 432 negativních zpráv, a jen 31 pozitivních? A právě na způsobu komunikace, i na tom, jak se sami cítíme, závisí „úspěch našeho rodičovství.“ A nezáleží na tom, zda máte doma prvňáčka nebo puberťáka. Chcete to vše pochopit a naučit se své dítě vést jako rodič správně a neselhat? Pak zamiřte na web Superdite.cz, protože tuto knihu můžeme s jistotou doporučit. Je napsána odborníky ve svých oborech a jejich spojením vnikl projekt, který na českém trhu nemá obdoby. Jak říká Dana: „Výchova nemusí být boj, ale radost!“

Kurz „mzdové účetnictví online“ – pojďte do toho!

0
Kurz „mzdové účetnictví online“ – pojďte do toho!

Kurz „mzdové účetnictví online“ – pojďte do toho!

Léto neznamená jen odpočinek a nicnedělání. Naopak je to ideální doba na to, doplnit si vzdělání, aktualizovat znalosti a načerpat novinky z vaší pracovní oblasti. Opusťte styl života, který vám nevyhovuje a splňte si své sny! Kurz „mzdové účetnictví online“ můžete studovat v libovolném tempu kdykoliv se vám to bude hodit.

Odhodlejte se konečně ke kroku kupředu

Studium je zábavnější, než si myslíte. Tedy může být. Záleží na tom, jak k této výzvě přistoupíte. Praktický kurz „mzdové účetnictví online“ vám nabídne teorii a praktické příklady na jednom místě. Co je třeba před vstupem do kurzu? Před přihlášením do online studijního programu vám stačí jediné – rozhodnout se! Opravdu nic jiného není potřeba. Nezáleží na tom, jaké máte vzdělání, stačí mít chuť učit se novým věcem. Na konci vás čeká test, po jehož úspěšném projití obdržíte certifikát o absolvování kurzu.

Udělejte si z učení zvyk

Pouhým přihlášením do kurzu to nekončí. Jakmile se jednou rozhodnete posunout ve své kariéře někam dál a uděláte první krok na cestě k lepším zítřkům, je zapotřebí ve zdravém nastavení mysli pokračovat. Stůjte pevně za svým rozhodnutím a vyhraďte si v kalendáři pravidelný čas, kdy se budete moci věnovat jednotlivým lekcím.

Společnost Orange Academy s.r.o. připravila celkem 142 lekcí kurzu mzdového účetnictví se základy personalistiky online. Celková délka kurzu je 8 hodin a 51 minut. Čas se může ale v době vaší přihlášky lišit, stále se natáčí nová videa jako reakce na současné dění, vydávání nových zákonů apod. V oboru účetnictví probíhají změny často. Vzdělávací společnosti je sledují za vás a udržují kurzy stále aktuální.

Zapojte rodinu a požádejte je o podporu

Oznamte doma rodině nebo svému partnerovi, že se chcete vzdělávat v oboru účetnictví. Určitě vás rádi podpoří a pochopí, že na ně nebudete mít chvíli tolik času. Ale nebojte se, jednotlivé video lekce mají jen pár minut. O něco delší jsou ty s praktickými příklady. Není třeba se tolik zaobírat teorií, i když jisté souvislosti znát musíte. Obecně je tato forma vzdělání zaměřená hodně na praxi a modelové příklady.

Základy účetnictví pro začátečníky

Zpočátku vám to může připadat obtížné. Probírané látky se bude zdát víc než dost, ale záhy pochopíte souvislosti a v tu chvíli budete mít vyhráno. Vězte, že se základy účetnictví může naučit opravdu každý. Osvojíte si postupy, výpočty a práci v účetním programu Pohoda levou zadní. Stačí se jen učivu postavit čelem a vytrvat. Spolu s přihlašovacími údaji ke kurzu dostanete přístup do soukromé skupiny na Facebooku, kde můžete debatovat s komunitou stejně smýšlejících lidí, kteří jsou, byli nebo budou na stejné lodi jako vy.

K pravidelnému čtení článků z oblasti účetnictví doporučujeme blog Orange Academy s.r.o.“

Nekupujte zajíce v pytli

Před zakoupením kurzu máte možnost shlédnout vybraná videa zdarma. Tak budete předem vědět do čeho jdete, jak na vás působí lektorka a zda se vám vůbec forma tohoto studia líbí.

Studovat můžete na jakémkoliv zařízení, pokud chcete ale jistotu perfektního sledování bez zádrhelů, používejte notebook či stolní počítač.

Já jsem zkoušela sledovat videa na mobilním telefonu i tabletu a nezaznamenala jsem žádný větší problém. Obrazovku si můžete roztáhnout na celou plochu displeje, učit se kdekoliv a kdykoliv si vzpomenete.

Přihlášením do online kurzu získáte přístup k video obsahu, k materiálům ve formátu PDF, pozvání do skupiny na Facebooku, osvědčení o absolvování kurzu a roční přístup do kurzu včetně přidaných aktualit.

Výběr, nákup telefonu – porovnání telefonů

0
Výběr, nákup telefonu. Porovnání telefonů

Výběr, nákup telefonu – porovnání telefonů

Oscar Wilde kdysi napsal: „Pesimista je ten, kdo, když má na výběr ze dvou zlých, si vybere obojí“.

Jak však přistoupit k nákupu a výběru vhodného telefonu? V dnešní době je chytrý telefon vším, čím chcete aby byl. Může být vaším fotoaparátem, přehrávačem médií, pomocníkem pro komunikaci s vašimi přáteli, vaším rádcem, organizátorem. Přes mobil nakoupíte a nakonec, světe div se, také přes něj dokážete zavolat.

Jak vybrat ten pravý telefon?

Otázka však zní jinak. Mám určitý obnos, který chci do chytrého telefonu, nebo-li smartphone investovat. Jak si z té nepřeberné záplavy vyberu ten správný? Mohu porovnávat parametr po parametru a mobil po mobilu. Ale technických parametrů je opravdu, ale opravdu hodně. Takže si, jak vás tak znám řeknete: „tak to budu několik dnů jen porovnávat všelijaké technické parametry“. A to nechcete. Nešlo by to přeci jen jinak, chytřeji?

Rada nad zlato je…

Rada nad zlato je super. Jednu takovou však pro vás mám. A navíc pro vás bude úplně zdarma. Tak sem s ní!

Našel jsem totiž jednu skvělou stránku, pro porovnání telefonů, která vám jednoduše porovná vybrané telefony mezi sebou dle parametrů. Už vás slyším: „tak to je naprosto super“. Ano na stránce webu Slag.cz porovnáte nejen mobilní telefony, ale i komponenty počítačů, jako jsou grafické karty nebo procesory. Prostě web Slag.cz se vyplatí si zapamatovat.

Co se mě líbí na specializovaném webu pro porovnání telefonů?

Vyberete si a porovnáte dva mobily mezi sebou. Například Xiaomi Mi Note 10 Pro a iPhone 11. Takový skoro souboj dvou těžkých vah. Hned v první sekci Hodnocení velice pěkně a přehledně uvidíte hodnocení hlavních součástí mobilního telefonu (displej, fotoaparát, výkon, baterie). Krásně přehledně a jednoduše.

Pokud jste detailista, tak hned v další sekci Parametry můžete porovnávat jednotlivé mobilní telefony podle dílčích parametrů. A že jich opravdu je. Tam, kde porovnávaný mobilní telefon vítězí, Slag.cz zvýrazňuje text firemní barvou – oranžovou.

A víte co je super. Nakonec web pro porovnání telefonů Slag.cz nabídne aktuální ceny z obchodu Alza.cz a nabídne také odkaz na srovnávač cen Heureka.cz.

Tak co, už jste si vybrali? Já ano.

Nový trend: firmy mají své vlastní vůně

0
Nákup, vybavení kanceláře, vůně pro firmy

Nový trend: firmy mají své vlastní vůně

Consultu všichni znáte jako špičku v oboru vybavování kanceláří. To, co vždycky uměli perfektně, bylo spojit ohromující design s perfektní funkčností. Protože jak se říká, design bez funkčnosti je umění. Proto možná někoho překvapilo, že nově se v nabídce firmy objevily i bytové vůně. Proč?

Nákup, vybavení kanceláře, vůně pro firmy

Zaujmeme klienty novými smysly

 „Vždy jsme se zaměřovali na zaměstnance. Na perfektní vybavení, logické uspořádání prostoru a příjemný pocit v kancelářích. Jenže kanceláře nejsou jen o zaměstnancích. Jsou i o klientech. Úroveň prostorů kanceláří a reprezentativních prostorů prudce stoupá. A je čím dál těžší se odlišit a na první pohled zaujmout. Napadlo nás proto, zaujmout klienty novými smysly. Vůní. A zdá se, že je to skvělý krok.“, uvedl majitel společnosti Consulta, Michal Kalenda. 

Čich jako důležitý smysl v marketingu

Čich je mocný lidský smysl. Kolikrát se vám stalo, že při závanu známé vůně se vám vybavil zdánlivě dávno zapomenutý zážitek? Tento jev je psychologii nazýván jako „Proustův efekt“, podle Proustova románu „Hledání ztraceného času“, ve kterém vypravěč spojuje chuť piškotu s pocitem dávného štěstí. Firmy ve snaze odlišit se od ostatních a působit na emoce a dlouhodobou paměť klientů se na čich začínají zaměřovat jako na jeden z nových možností marketingu. 

Pro koho je provonění firemního interiéru vhodné?

Pro každého. Perfektní jsou vůně pro firmy s více pobočkami (klientům se spojí známá vůně a i v novém prostoru, třeba v jiném státě si stále připadají „jako doma“), ale i pro hotely, čekárny, wellness, fitness centra, kanceláře a mnoho dalších. 

Příjemná vůně je uklidňující, zapamatovatelná, pomáhá tvořit tvář firmy a odlišit se od ostatních.

Smart Kid Belt dokonale nahradí autosedačku

0
Smart Kid Belt

Smart Kid Belt dokonale nahradí autosedačku

Smart Kid Belt

Při jízdě autem je pro mě důležitá nejen moje bezpečnost, ale také dvou dětí. Když se mi naskytla příležitost vyzkoušet bezpečnostní pás Smart Kid Belt, neváhala jsem ani minutu. Důvodem nebyla jen nízká cena oproti autosedačce, ale také skladnost a snadná instalace tohoto výrobku. Doporučila mi jej kamarádka.

Bezpečné a levné řešení

Smart Kid Belt je určen pro děti od 4 do 12 let. Podle váhy je vhodný pro děti od 15 do 36 kg. Díky tomu je dobrou alternativou k autosedačce, která je zpravidla drahá, špatně se s ní manipuluje a ještě horší je uskladnit ji. Smart Kid Belt je bezpečnostní pás, který stačí podle návodu a dostupných videí na internetu pouze připnout k původnímu jízdnímu pásu v autě. Návody na internetu jsou dost srozumitelné, takže nebyl problém pás instalovat. 

Součástí balení byl pás se dvěma přezkami, které jsou z pevného plastu a také kartička, která slouží jako potvrzení při případné policejní kontrole o tom, že se jedná o dětský zádržný systém ve smyslu § 2 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích („dětská autosedačka“). Je homologován je pro použití na území EU podle předpisu EHK OSN č. 44 verze 04 (E20 44R-04 4013) pro skupinu II. a III., tj. pro děti od 15 do 36 kg nebo do výšky 150 cm. 

Pás jsme vyzkoušeli rovnou pro dvě děti. Díky jednoduché instalaci byl připnutý během malé chvilky. Nemusíme už složitě řešit logistiku sedaček při více autech v rodině. Navíc s námi často cestují děti našich přátel. S pomocí pás jsme zajistili děti poměrně rychle. Po dojetí do cíle stejně rychle došlo k jejich odjištění. Pás pak stačí jen uschovat. Je malý a kompaktní, takže skutečně nikde nepřekáží. Zapnutí spon pásu je obtížnější, aby je děti při jízdě nerozepínaly. Smart Kid Belt má také velmi jednoduchý design. Děti by jistě uvítaly barevné a veselé obrázky. To je však pouze jediná věc, která mi na tomto produktu vadí. Nejdůležitější je to, zda plní pás svou funkci jak má.  

Smart Kid Belt

Při jízdě autem je pro mě důležitá nejen moje bezpečnost, ale také dvou dětí. Když se mi naskytla příležitost vyzkoušet bezpečnostní pás Smart Kid Belt, neváhala jsem ani minutu. Důvodem nebyla jen nízká cena oproti autosedačce, ale také skladnost a snadná instalace tohoto výrobku. Doporučila mi jej kamarádka.

Bezpečné a levné řešení

Smart Kid Belt je určen pro děti od 4 do 12 let. Podle váhy je vhodný pro děti od 15 do 36 kg. Díky tomu je dobrou alternativou k autosedačce, která je zpravidla drahá, špatně se s ní manipuluje a ještě horší je uskladnit ji. Smart Kid Belt je bezpečnostní pás, který stačí podle návodu a dostupných videí na internetu pouze připnout k původnímu jízdnímu pásu v autě. Návody na internetu jsou dost srozumitelné, takže nebyl problém pás instalovat. 

Součástí balení byl pás se dvěma přezkami, které jsou z pevného plastu a také kartička, která slouží jako potvrzení při případné policejní kontrole o tom, že se jedná o dětský zádržný systém ve smyslu § 2 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích („dětská autosedačka“). Je homologován je pro použití na území EU podle předpisu EHK OSN č. 44 verze 04 (E20 44R-04 4013) pro skupinu II. a III., tj. pro děti od 15 do 36 kg nebo do výšky 150 cm. 

Pás jsme vyzkoušeli rovnou pro dvě děti.

Díky jednoduché instalaci byl připnutý během malé chvilky

Smart Kid Belt

Nemusíme už složitě řešit logistiku sedaček při více autech v rodině. Navíc s námi často cestují děti našich přátel. S pomocí pás jsme zajistili děti poměrně rychle. Po dojetí do cíle stejně rychle došlo k jejich odjištění. Pás pak stačí jen uschovat. Je malý a kompaktní, takže skutečně nikde nepřekáží. Zapnutí spon pásu je obtížnější, aby je děti při jízdě nerozepínaly. Smart Kid Belt má také velmi jednoduchý design. Děti by jistě uvítaly barevné a veselé obrázky. To je však pouze jediná věc, která mi na tomto produktu vadí. Nejdůležitější je to, zda plní pás svou funkci jak má.

Smart Kid Belt

Okouzlující úsměv modelek pro všechny

0
Bělení zubů Toothy

Bělení zubů pro váš zářivý úsměv

Kdo z nás by nechtěl mít krásný a okouzlující úsměv. Obzvláště, pokud se za ním rozsvítí zářivě bílé zuby. Myslíte si, že je to neřešitelný problém? Rovnou vám prozradím, že není.

Víte, že lze použít systém revolučního bělení zubů a to zcela bez použití peroxidu vodíku? Nebudu vás více napínat, řešení Toothy může být tou správnou odpovědí.

Výhody sad Toothy na vaší cestě za zářivým úsměvem

Účinnou látkou, kterou Toothy využívá je Sodium Perborate. Ta je pro zuby mnohem šetrnější. Díky ní můžete Toothy používat dlouhodobě, bez známek snížení citlivosti Vašich zubů.

Bělení zubů Toothy

Rychlost aplikace. Výsledek se dostavuje téměř okamžitě. I se základní sadou Toothy Starter je garantováno vybělení zubů o dva odstíny během šesti dní. To zní skvěle, nemyslíte?

Navíc vám stačí pouze deset minut denně. Gel Toothy používá PAP k oxidaci nečistot a skvrn. V kombinaci s LED světlem dojde k urychlení oxidace a celý proces tak trvá pouze pár minut denně.

Bělení zubů Toothy

„Očistnou kůru“ lze díky šetrnému složení pravidelně opakovat a výsledky si tak udržet, či ještě vylepšit, což záleží na přirozeném odstínu Vašich zubů.

A pro mnohé hlavní argument, nemusíte absolvovat nepříjemnou návštěvu u vašeho zubaře.

Záruky, které vás určitě potěší

Garance vrácení peněz. Na webové stránce Toothy se píše: „Garantujeme dosažení výsledků minimálně o 2 odstíny Vašich zubů. Pokud se tyto výsledky nedostaví, vrátíme Vám peníze.“ Systém reklamace je na webu jednoduše popsán. Pro uznání reklamace je potřeba uvedený postup dodržet. To je ale více než férová nabídka.

Bělení zubů Toothy

Toothy aplikace je certifikována NQA a získaný certifikát je platný dle evropských směrnic 93/42/EEC a 2007/47/EC.

Aplikace procedury bělení zubů je snadná

Celé balení včetně obrázkového manuálu a instrukcí je v českém jazyce.

Proces bělení je velice snadný, o čemž se ostatně můžete přesvědčit přímo na webu Toothy, kde je celý proces krásně popsán. Víte tak do čeho jdete, ještě před zakoupením produktu, což je skvělé.

Bělení zubů Toothy

Dobrá rada nad zlato

Co vám určitě před vaším případným nákupem doporučuji, je přečtení si článků na blogu webu Toothy. Získáte tak další informace, které vám mohou sami o sobě pomoci. Třeba tím, že se dozvíte, které potraviny obarvují vaše zuby.

Krásný úsměv všem.

GigaLash recenze a zkušenosti jiných žen

0
GigaLash recenze a zkušenosti jiných žen

GigaLash recenze

Jedná se o sérum pro rychlý růst řas. Produkt slibuje viditelné výsledky již po sedmi dnech aplikace. Výsledkem jsou prodloužené, zahuštěné a výraznější řasy. No, která žena by po tomto efektu netoužila? Nejhezčí řasy jsou ty přirozené, každodenní nalepování umělých řas je zdlouhavé a s nepřirozeným efektem.

V případě aplikace řasy na řasu si ničíte své řasy a musíte chodit na pravidelné aplikace. Podpořte růst svých vlastních řas!

Jak produkt funguje?

GigaLash recenze a zkušenosti jiných žen

Sérum GigaLash prodlužuje růstový cyklus řas, zabraňuje vypadávání řas a urychluje růst nových. Tím se řasy přirozeně zahušťují. Také zvyšuje jejich pružnost a tím omezuje jejich lámání. Sérum rychle proniká až k folikulům a působí přímo v místě růstu řasy.

Při užívání tohoto séra můžete aplikovat make-up včetně řasenky.

Složení gigalash

Složení: Enzyme „EPM“, aqua, wool bursa growth genes, foumingzhisuan sodium, ethyl amide MEA, hydrolyzed keratin, propylene glycol, sorbitol, collagen sodium, wheat germ acid, linolenic acid, chitosan glycosaminoglycan, nettle extract, bitter orange flower oil, fourteen acylating, natural extracted cellulose, vitamin A, E, C, panthenol, allantoin, the yankees glycerin extract

  • Složení je hypoalergenní, dermatologicky testováno a bez vedlejších účinků.

Vitamíny vyživují folikuly, komplex enzymů podporuje růst nových řas, keratin zesiluje řasy a dodává jim pružnost. Olej a glycerin zvláčňují řasy a zamezují jejich třepení a lámání.

GigaLash recenze a zkušenosti jiných žen

Upozornění

V případě, že se produkt dostane omylem do oka, se nic neděje, je to nepříjemné, ale ne škodlivé, pouze oko vypláchněte pod slabým proudem vody.

Sérum a jeho aplikace

Aplikace je snadná, pomocí aplikátoru sérum nanesete na kořínky řas. Můžete jak na řasy vrchního víčka tak spodního a dokonce i na obočí. Obočí je další problematické místo, kdy geneticky, či kosmetickými úpravami časem dochází k řídnutí obočí. Podpořením jeho růstu zahustíte obočí. Husté tmavé obočí je aktuálně velmi modernám trendem v kosmetice.

Výsledky po týdnu!

Po týdnu užívání jsou řasy delší, při aplikaci po dobu 14 dnů se řasy prodlužují o 55%, po 28 dnech o 70%, po 35 dnech o 90%. Řasy během aplikace také tmavnou a zvětšují svůj objem.

Jak se Gigalash dávkuje?

Doporučené dávkování: 2x denně ráno a večer nanést na kořínky řas.

Po dosažení efektu je doporučeno pokračovat v udržovacím režimu – aplikovat 2x týdně. V případě, že přestanete produkt aplikovat, efekt do 2 měsíců odezní. 

Zakoupení produktu

Poštovné zdarma nad 2000 Kč.

Produkt můžete zakoupit přes e-shop, kde si můžete vybrat mezi jednotlivým balením či cenově zvýhodněnými balíčky. Celá gigalash recenze.

Jak mohou školy využít karanténu efektivně?

0
Interaktivní tabule, efektivní výuka

Jak mohou školy využít karanténu efektivně? 

Školní učebny jsou prázdné už více než 38 dní. V současných dnech vláda vydala první informace, které začínají přibližovat, kdy asi se děti budou moci do školních lavic vrátit. S největší pravděpodobností (s ohledem k aktuálnímu vývoji situace a doporučení epidemiologů) to vypadá, že návrat studentů a školáků bude rozdělen do 4 hlavních fází a je dokonce možné, že u některých (zejména mladších) ročníků, bude návrat do školy prozatím „dobrovolný“ a bude záležet na rozhodnutí rodičů. 

Aktivní ředitelé a ředitelky vylepšují 

Současná situace je složitá pro všechny. Museli jsme si zvyknout, že většina věcí se nedá naplánovat a nepůjde vždy podle našich představ. Ale ne všichni ředitelé jsou pasivní. Současná situace dala vyniknout, jak různé školy přistupují ke krizovým situacím různě. Existují ředitelé a ředitelky, kteří nečekají, co situace přinese, ale rozhodli se tento čas využít efektivně. Buďte jako oni. Právě teď je totiž ideální čas pro vylepšení školních učeben.

Interaktivní tabule, efektivní výuka

Proč jsou interaktivní tabule důležité? To už teď ví i rodiče. 

To, co si většina rodičů měla nově možnost vyzkoušet doma na vlastní kůži je, že učit není jen tak. A v čím vyšším ročníku se školák nachází, s tím většími obtížemi se rodiče museli potýkat. Proč? Protože v těchto situacích přestala stačit slova. Najednou nebyl dostatek pomůcek, možností a vizualizací. I sebelepší učitel bude mít problém vysvětlit abstraktní věci pouze pomocí slov. Interaktivní tabule jsou nezbytností. Poskytují dětem názornost, možnost věci chápat v souvislostech a novou látku opravdu pochopit (nikoliv jen „memorovat“). 

PŘEČTĚTE SI: 7 rad, které oceníte při výběru projektoru do školy

ReklamaVynikající české řešení na správu prospektů a klientů je Anabix CRM.

Spolehlivý webhosting C4 pro vaše weby.

Potřebujete malý skladný notebook? MacBook Air od Applu bude trefou do černého!