Domů Blog

Jak správně spát při refluxu?

0
Jak správně spát při refluxu?
Jak správně spát při refluxu?

Zdraví a pohoda člověka závisí na poloze těla během spánku. Ortopedické polštáře na spaní mají nejen příznivý vliv na držení těla a absenci bolesti zad, ale také pomáhají zmírnit reflux u dospělých, jehož nejčastějším projevem je nepříjemné pálení žáhy.

Co je reflux?

Reflux neboli refluxní choroba jícnu je porucha pohybu tekutiny v dutých orgánech. Bezprostředně gastroezofageální neboli jícnový reflux ovlivňuje trávicí orgány a způsobuje zánět jícnu. Dochází k ní v důsledku vracení žaludečního obsahu (spolu s kyselinou chlorovodíkovou a trávicími enzymy) do jícnu, což způsobuje pálení žáhy (myslíme si, že víte, jak se projevuje pálení žáhy), říhání (vzduchem a kyselinou), zvýšenou kyselost, bolest v horní části břicha. Nejčastější příčinou je nedostatečná kontrakce svěrače – svalu umístěného mezi jícnem a žaludkem. Provokujícím faktorem mohou být přidružená onemocnění, jako je cukrovka, sklerodermie, a také kouření, dlouhodobá konzumace alkoholu, hormonální nerovnováha.

V případě refluxní ezofagitidy se doporučuje změnit svůj životní styl a stravu: zmenšit porce, ale jíst častěji, vzdát se alkoholických nápojů a cigaret, snížit množství tučných jídel, kořeněných jídel, kávy, čokolády a limonád. Věnujte také pozornost poloze těla během spánku.

Na kterém boku spát při GERD?

Studie prokázaly, že nejnepříznivější polohou při spánku je ležet rovně na zádech: kyselý obsah žaludku tak volně uniká do jícnu. Totéž platí pro pravý bok – kyselina stagnuje v jícnu a způsobuje podráždění, což v budoucnosti může způsobit onemocnění jícnu. Vylučovací metodou jsme zjistili, na kterém boku se při refluxu spí lépe – a to na levém boku. To však není vše. Pro plný účinek potřebujete správný náklon. Lékaři zjistili, jak je lépe spát pro žaludek – horní část trupu by měla být zvednutá o 27°. Jak ale zvednout čelo postele alespoň přibližně do této výšky? Speciální polštář pro pacienty s refluxem nazývaný také klínový polštář při refluxní chorobě může tento problém snadno vyřešit.

Jak vybrat správný polštář proti refluxu?

Internetový obchod Ortek nabízí univerzální antirefluxní polštář o rozměrech 58x58x29 cm, který zajišťuje potřebný úhel náklonu trupu při odpočinku. Lze jej použít místo hlavního polštáře nebo společně s ním. Lze jej také použít pro pohodlí nohou, ke zmírnění otoků, odstranění bolestí zad, na pohodlné sezení u televize. https://ortek.cz/ má také širokou nabídku ortopedických polštářů.

Při příznacích GERD je velmi důležité jak spát – správná poloha zmírňuje potíže a díky ní není nutné užívat léky. Hlavně si pamatujte, na kterém boku spát při ezofagitidě, a pořiďte si spravny polstar na spani, který pomaha na zánět žaludku. Možná problém s pálením na hrudi zmizí sam.

Stylové šaty MEDICINE, které musíte nosit tento podzim

0
Stylové šaty
Stylové šaty

Vzduchem poletuje listí zlatavých barev a poslední záblesky letního slunce jemně hladí oblohu. Ano, hádáte správně, podzim nám klepe na dveře. Blížící se podzimní dny předznamenávají teplejší oblečení, což však neznamená, že musíte ztratit svůj styl, právě naopak. Společně s MEDICINE objevíte zákoutí aktuálních trendů mezi šaty, které by neměly chybět ve vašem podzimním šatníku, a dozvíte se o nich také mnoho zajímavostí.

Kde se vzaly společenské šaty

Přemýšleli jste někdy nad tím, co vedlo společnost k tomu, že určité typy šatů označila za společenské a jejich použití spojila především s různými významnými událostmi? Tuto otázku jsme položili za vás, a to zejména nyní v nadcházejících podzimních dnech, kdy se nezadržitelně blíží plesová sezóna.

Šaty – oděv známý společnosti od nepaměti. Za předchůdce šatů jsou považovány například různé šaty nebo pláště, které byly později upraveny začleněním živůtku postupně se rozšiřujícího v bocích do sukně.

V dobách dávno minulých, kdy aktuální módní trendy určovaly princezny a dvorní dámy, se šaty začaly dělit podle různých příležitostí. Zpočátku se rozlišovalo podle toho, zda byl venku horký slunečný den, nebo mrzlo až pršelo. Později začaly být důležité nejen povětrnostní podmínky, ale také příležitost, na kterou se dáma chystala.

Společenský oděv však začal vzkvétat až za vlády Ludvíka XIV. Tento významný francouzský panovník ovlivnil nejen svět módy, ale i světové dějiny. Ludvík XIV. byl známý svou samolibostí a výstředností, která dosáhla takové úrovně, že si vysloužil přezdívku le Roi Soleil neboli Král Slunce. Různé společenské akce na královském dvoře, které byly symbolem bohémského života Krále Slunce, si neustále vyžadovaly nové modely, látky nebo ozdoby. Nejvyšší šlechta se oblékala do nejhonosnějších rób a zdobila se drahými šperky. Svou roli hrál samet, brokát nebo drahé kameny.

Večerní šaty mají stále své místo v šatníku dam 21. století, ale dnes se dělí na několik variant, jako jsou koktejlové šaty, plesové šaty a večerní mini šaty.

Šaty – módní kousek, který nesmí chybět ve vašem šatníku 

Dovolte nám citovat osobnost, bez níž by svět módy nebyl tím, čím je dnes – Coco Chanel: „Jednoduchost je klíčem k opravdové eleganci”. Honosné šaty z minulosti se dnes proměnily v minimalistické kousky zdobené jemnými vzory, něžnými volánky nebo jinými aplikacemi. Šaty, jak je známe dnes, nám umožňují snadný pohyb a dodávají nám pocit pohodlí a jistoty. Protože je pro nás prioritou, aby se každá dáma cítila ve svém oblečení pohodlně, připravili jsme pro vás v e-shopu MEDICINE dámské šaty, abyste podzimní dny mohla přivítat se stylem, který by svými trendy nepřekonal ani Král Slunce.

Léto ve městě – jaké oblečení se nejlépe hodí během horkých dnů

0
Léto ve městě - jaké oblečení se nejlépe hodí během horkých dnů
Léto ve městě - jaké oblečení se nejlépe hodí během horkých dnů

Lehkost a prodyšnost – klíč k pohodlí

Nejdůležitější během letních horkých dnů jsou prodyšné materiály, které umožní naší pokožce dýchat. V tomto aspektu nemá značka TATUUM sobě rovné. Sází na přírodní látky, jako je len a bavlna, které umožňují vytvářet styly, které nejen skvěle vypadají, ale také zajišťují pohodlí i během nejteplejších dnů.

Příkladem takového stylu může být letní sukně z lnu a bavlny, dostupná na stránkách značky. Tyto sukně, dostupné v různých barvách, jsou skvělým základem pro vytváření mnoha stylizací. Můžeme je kombinovat s lehkou blůzou nebo topem a v chladnějších večerech si na ramena hodit volný kardigan.

Blůzy, které zdobí a ochlazují

Bez ohledu na to, zda si vyberete jednoduché tričko, elegantní košili nebo vzdušnou tuniku, klíčové je, aby byly vyrobeny z přírodních, dýchajících materiálů. Obzvláště doporučujeme modely z nabídky TATUUM, které skvěle spojují funkčnost a eleganci.

Blůzy z této kolekce se mohou stát hlavním bodem naší stylizace, ale stejně dobře se hodí jako pozadí pro výraznější prvky – jako jsou barevné doplňky nebo extravagantní sukně. Prohlédněte si celou kolekci blůz na stránce: https://www.tatuum.com/cs/zena/obleceni/damske-halenky.

Módní doplňky na léto

Nezapomínejme na doplňky, které zdůrazní náš letní styl. TATUUM nabízí řadu módních doplňků, které mohou obohatit každý styl – od lehkých šál, přes stylové kabelky, až po elegantní klobouky.

Jednoduchá elegance v módním světě

Móda léta je především minimalismus a prostá elegance. Tento jedinečný styl dokonale odráží duch letních měsíců ve městě – svoboda, lehkost, spontánnost. Jednoduché linie a střídmé barvy oblečení této značky umožňují vytvoření elegantních stylizací, které nám zajistí pohodlí během nejteplejších dnů. 

Příkladem mohou být letní šaty z lnu, které kombinují všechny tyto prvky. Jejich jednoduchý střih nás neomezuje v pohybu a přírodní materiál umožňuje pokožce dýchat. Takové oblečení, dostupné na stránkách TATUUM, je skvělou nabídkou pro léto ve městě. Můžeme je kombinovat se sandály na nízkém podpatku pro denní eleganci nebo s vysokými podpatky na večerní vycházku.

Přes horko, léto ve městě nemusí být výzvou pro náš styl. Stačí správně vybrat oblečení, věnovat pozornost jeho materiálu a střihu, a pak doplnit celkový dojem vhodnými doplňky. Dodržujeme-li tato pravidla, vytvoříme styly, které budou nejen pohodlné, ale také budou moderně vypadat, dokonce i během těch nejteplejších dnů.

Seznamte se s nejzajímavějšími pánskými svatebními stylizacemi na léto

0
Panské svatební stylizace na léto
Panské svatební stylizace na léto

Svatební sezóna je v plném proudu a s ní přicházejí otázky, co si vzít na sebe. Muži často volí elegantní obleky a klasické boty. Pokud však chcete vystoupit z davu, vyplatí se zvolit něco originálnějšího. V tomto článku se podíváme na některé z nejzajímavějších pánských svatebních stylizací na léto, které jistě zaujmou.

Casualová stylizace

Pokud nevěsta a ženich ohlásili svatbu v casual stylu, nemusíte to s elegancí přehánět. V tomto případě můžete zvolit ležérnější look. Zvolte jednoduchou košili v pastelových barvách a dobře padnoucí kalhoty chino nebo džíny. Pokud se svatba koná na pláži, je lepší zvolit lehčí materiály a pohodlnou obuv. V tomto případě doporučujeme polobotky nebo mokasíny, které najdete v internetovém obchodě https://wojas.cz/obuv-muzi-polobotky-mokasiny.

Boho stylizace

Pokud se svatba koná venku a ženich s nevěstou se hlásí k boho stylu, můžete zvolit stylizaci inspirovanou hippie módou 70. let. Zvolte lněnou košili s květinovými vzory, kalhoty s širokými nohavicemi a sandály. Vytvoříte tak uvolněný, ale stylový look.

Elegantní stylizace

Pokud se Vaše svatba koná ve formálním prostředí, vsaďte na elegantní stylizaci. V tomto případě není lepší volby než klasický oblek. Můžete si vybrat tradiční model v tmavších barvách, jako je tmavě modrá nebo černá, nebo zvolit odvážnější vzory, například kostkovaný. Pokud jde o obuv, doporučujeme pánské oxfordky, které jsou nejen elegantní, ale také pohodlné.

Stylizace v retro stylu

Pokud jste příznivci retro stylu, může být svatba ideální příležitostí, jak svou Vášeň předvést. Vyberte si košili s límečkem typu penny a kalhoty se širokými nohavicemi. Na nohou mějte mokasíny nebo boty ve vintage stylu. Stylizace v retro stylu určitě přitáhne pozornost a bude hitem na svatbě.

Stylizace v italském stylu

Pokud chcete vypadat elegantně a stylově, ale zároveň trochu ležérněji, pak se vyplatí inspirovat se italskou módou. Zvolte světle béžový oblek, nejlépe volného střihu, a pastelovou nebo bílou košili. Na nohou noste kožené polobotky nebo mokasíny tmavé barvy. Tento look by se skvěle hodil na svatby v rustikálním nebo boho stylu.

Stylizace v preppy stylu

Pokud dáváte přednost klasickému, ale o něco ležérnějšímu stylu, pak je pro Vás vhodnou volbou preppy styl. Vyberte si béžové nebo tmavě modré sako, bílou košili a kalhoty chino v khaki nebo tmavě modré barvě. Na nohy si obujte mokasíny nebo hnědé kožené polobotky. Tento look by se skvěle hodil na rustikální nebo venkovní svatby.

Výběr dokonalé stylizace pro letní svatbu závisí především na Vašem vkusu a preferencích. Je důležité, abyste se v ní cítili příjemně a pohodlně a zároveň neztratili elegantní vzhled. 

Přehled nejpohodlnějšího oblečení do práce

0
Oblečení do práce
Oblečení do práce

Oblečení do práce musí zajišťovat úhledný a elegantní vzhled. Při dlouhé pracovní době je navíc velmi důležité naše pohodlí. Výběr oblečení se správným střihem a z vysoce kvalitních materiálů nám umožní pracovat celý den v pohodlí.

Elegantní stylizace do práce

V závislosti na povaze naší práce je třeba zvolit vhodnou úroveň formálnosti stylizace. Některé dámy budou muset vždy nosit overal, oblek nebo elegantní jednoduché šaty. V některých případech si však můžete dopřát sportovní eleganci nebo jiné ležérní kombinace. Nejklasičtější a nejelegantnější kombinací je samozřejmě oblek. Můžete si vybrat tradiční černý nebo jiný v tlumené odpovídající barvě. Nevybírejme si však křiklavé barvy, které mohou být na pracovišti špatně přijaty. Alternativou obleku je stylový overal šitý na míru. V tomto případě si můžete dopřát jemný vzor a doplnit ho stylovými doplňky, jako je šátek nebo náramek. Šaty klasického střihu se hodí i na většinu pracovišť. Můžeme zvolit tzv. malé černé šaty nebo, pokud to povaha práce umožňuje, jiné přizpůsobené našemu typu krásy. Nezapomeňte se však ujistit, že šaty mají správnou délku a nejsou příliš těsné. Elegantní šaty, jejichž střih neodpovídá postavě nebudou vypadat dobře.

Pohodlné a módní kalhoty do práce

Při kancelářské práci musíme často vypadat elegantně a oblečení nesmí mít zbytečné doplňky, pokud jsme v kontaktu s klienty. Velký výběr módních a elegantních kalhot najdete na webové stránce https://www.tatuum.com/cs/zena/obleceni/damske-kalhoty/dlouhe-kalhoty. Pro stylizace s košilemi jsou dobrou volbou například dámské cigaretové kalhoty s potiskem. Lze je kombinovat s horní částí oděvu ve stejné barvě nebo s klasickou bílou halenkou. Narovnat siluetu a dodat jí půvab nepochybně pomohou boty na klínku. Jsou také pohodlnější než tradiční podpatky. Elegantní alternativou cigaretových kalhot mohou být kalhoty s našívanými kapsami. K tmavě modrému modelu se hodí halenky prakticky v jakékoli barvě. Pokud si můžete dovolit trochu extravagance, uvažujte o halence s květinovým motivem. V chladnějších dnech lze takový komplet kombinovat s tmavě modrým sakem, které dodá eleganci.

Univerzální denim a džínovina do práce

Pokud si můžeme dovolit být v práci ležérnější, pak se podívejte na stylizaci s džínovinou. Dámské džínové kalhoty s širokými nohavicemi jsou ideální volbou, pokud musíme v práci trávit dlouhé hodiny vsedě. Volný střih Vám zajistí pohodlí a nebude Vás omezovat v pohybu. Takové kalhoty budou vypadat skvěle v kombinaci s černou košilí a botami na širokém podpatku. Džínové kalhoty s přídavkem lycry se hodí i do práce. Jsou elastické a stejně jako široké modely neomezují v pohybu. Stylizace lze doplnit rolákem a sportovními sneakersy, teniskami nebo baletkami.

Získejte lepší hypotéku s hyponamiru.cz

0
Hyponamíru
Hyponamíru

Získejte lepší hypotéku s hyponamiru.cz

Hypotéka je finanční nástroj, který primárně slouží k financování vašeho vysněného bydlení. To je v dnešní době každému jasné. Zájemce o takové řešení také ví, že si může nechat hypotéku “připravit” klasickým způsobem. Možná vás v době moderních technologií napadne: “A nešlo by to přece jen řešit jinak a lépe?”

Hypotéka, hyponamíru
Hypotéka, hyponamíru

Honza od sousedů nám radí Hyponamiru.cz

Hmm, ale o co se vlastně jedná? Je to prosté. Dnes si většinu bankovních operací provádíme pomocí internetového bankovnictví. A vůbec nás už nezarazí fakt, že před několika roky to byla progresivní novinka a před desítkami let dokonce hudba budoucnost. 

Hypotéka, pár, financování, hyponamíru
Hypotéka, pár, financování, hyponamíru

Analogicky, služba hyponamiru.cz je vlastně taková super progresivní služba v moderním hávu, která stejně jako zmíněné mobilní bankovnictví ukazuje, jak využít možností a výhod moderních technologií na hypotečním poli. Jde totiž o Fintech startup s vlastními technologiemi a inovacemi. 

Nejde samozřejmě jen o zpracování hypoteční žádosti, to by bylo přeci jen příliš jednoduché až prosté. Jde o mnohem více výhod pro vás. Jedná se o komplexní a individualizovanou službu. 

A o co tedy především jde ve službě Hyponamiru.cz?

Motto společnosti je: „cesta za lepší hypotékou“. Jak je toto motto naplněno? 

 • Snížením úroků o 0,2% oproti vaší bance
 • Průběžném hlídání nejlepších podmínek na trhu
 • Rychlým a kompletním vyřízením on-line 

Zatím vším hledejte nezávislé specialisty na hypotéky. Slovo nezávislé je zde zcela klíčové a zásadní. Na základě vašeho zadání a parametrů hypotéky vám najdou a doporučí jednoznačně nejvýhodnější řešení. Zajímavostí je, že se jedná o kombinaci pokročilých IT a Fintech technologií a to v kombinaci s přiděleným hypotečním specialistou. Právě mix obou dvou přístupů je unikátní a pro vás jako klienta jedinečný a atraktivní. Aktuálně systém porovnává nabídky těchto poskytovatelů:

 • Hypoteční banka
 • Česká spořitelna
 • Stavební spořitelna České spořitelny
 • Raiffeisenbank
 • Raiffeisen stavební spořitelna
 • MONETA Money Bank
 • MONETA – stavební spořitelna
 • mBank
 • Komerční banka
 • Modrá pyramida
 • UniCredit Bank

I když hypotéku vyřizujete bezpečně z klidu a pohodlí domova, nebojte se. Vždy máte přiděleného osobního hypotečního specialistu z masa a kostí. Ten vám samozřejmě nejen radí, ale hlavně také pomáhá s dalšími navazujícími kroky.

Většina z nich se pak děje ve zcela unikátním a zabezpečeném hypotečním bankovnictví, kam za asistence specialisty nahráváte všechna potřebná potvrzení a dokumenty pro podání žádosti o hypoteční úvěr. Díky kombinaci přiděleného specialisty na hypotéky a online bankovnictví téměř odpadá běhání po bankách a úřadech. Navíc, díky integraci stále více oblíbené technologie bankID jak ze strany hyponamiru.cz, tak ze strany vybraných bank,  jde uzavřít hypotéku zcela online! 

Hypotéka, koupě domu, hyponamíru
Hypotéka, koupě domu, hyponamíru

Navíc se jedná o maximálně transparentní řešení, kdy se dozvíte nejen hypoteční sazbu, dobu splácení ale i veškeré poplatky za sjednání ale i vedení úvěru, ceny všech nezbytných odhadů ale i poplatky za potřebné výpisy. Super, wau. Zároveň máte jistotu, že s vašimi kontakty nenakládá nikdo  jiný, než právě specialisté z hyponamiru.cz. 

Na druhé straně on-line platforma hlídá termíny výročí, doby fixace nebo refinancování hypotéky a vám nejen že termín připomene, ale rovnou vám nabídne výhodnější možnost v případě refinancování hypotéky.

Na stránkách hyponamiru.cz si můžete zobrazit hypotéční kalkulačku, případně si můžete vyplnit údaje pro refinancování hypotéky, hlídání refinancování nebo ocenění nemovitosti. Pro využití plného komfortu služby si ale aktivujte osobní účet. Získáte tak možnost řazení nejvýhodnějších nabídek hypoték, jejich porovnání, ale i další výhody.

Přes zabezpečený osobní účet pak vkládáte všechny nezbytné dokumenty pro zdárné vyřízení hypotéky, jako jsou osobní údaje, daňová přiznání a další potřebná data. V tomto kroku už nad vaším případem bdí přidělený hypoteční specialista. Je tak připraven vám kdykoliv pomoci a vše s vámi dokončit do zdárného konce. 

Komplexní služby

V případě, že se jedná o financování již postavené nemovitosti, on-line platforma vám pomůže s odhadem a oceněním nemovitosti. Pro zajímavost se používá prověřená švýcarská technologie. Nicméně ocenění lze využít i v případě aukce nebo na druhé straně při prodeji vaší nemovitosti.

Co je také zajímavé, i když nemáte hypotéku uzavřenou pomocí portálu hyponamiru.cz a uvedené přednosti vás zaujali stejně jako vašeho souseda Honzu, nezoufejte. Existuje jednoduchá možnost si hypotéku v portále “zaparkovat” a následně se o vše již postará tato vynikající služba.

A jelikož se jedná o “fullservis” platformu, tak si můžete sjednat například pojištění majetku, životní pojištění, ale služba je integrovaná i na realitní business a developery. Co to znamená? Hledáte-li vhodnou nemovitost ke koupi, nebo se ji naopak snažíte výhodně prodat, stačí se ozvat a specialisté vám rádi pomohou. To vše přes uvedený portál. 

Na závěr se sluší dodat, že hyponamiru.cz (Hypo na míru s.r.o.) je vázaným zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru, samozřejmě s patřičnou licencí od České národní banky. 

Reference a zkušenosti

Vše proběhlo nad mé očekávání. Mohu všem vřele doporučit.” 

To je jen jedna z 378 referencí od klientů hyponamiru.cz. Ty jsou velice pozitivní, průměrné hodnocení je vysokých 4,9 bodů z 5. A tak se vkrádá pouze jediná otázka: “Vy jste službu hyponamiru.cz ještě nevyzkoušeli?” 

Nestyďte se jít do divokého outfitu. Podívejte se, jak nosit dámské kožené bundy

0
dámské kožené bundy
dámské kožené bundy

Pokud se chcete v letošní sezóně blýsknout, vsaďte na dámské kožené bundy. Jsou nejen pohodlné, ale i vysoce módní. Na následujících řádcích vám tak prozradíme, jak kožené bundy nosit a s čím je kombinovat, aby byl náš outfit vyšperkovaný do posledního drobného detailu. Čtěte a inspirujte se s námi!

Proč vybrat koženou bundu a s jakým dalším oblečením ji kombinovat?

Dámská kožená bunda by neměla chybět v šatníku žádné moderní ženě. Hodí se do volnočasových i do business outfitů. Důležité je zejména to, abychom zvolily správnou velikost a střih bundy. Nakupujete-li koženou bundu na e-shopu, pečlivě měřte obvod hrudníku, pasu a boků. Zjištěné údaje nezapomeňte porovnat s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Různé světové značky mají totiž nuance v číslování. Správným měřením a následným porovnáváním se vyhnete nežádoucím reklamacím. Zaměříme-li se na střih, jsou ženám k mání kožené bundy v regular fit a v slim fit provedení. Kožená bunda v slim fit střihu bude slušet především ženám s normální nebo s vypracovanou postavou. Pro dámy s nějakým tím kilem navíc jsou tu volnější bundy v regular fit střihu. Bundy z pravé kůže můžete kombinovat i s plátěnými kalhotami nebo s džíny. Dobrou volbou pak budou i kožené legíny nebo módní trapézové a plisované sukně. Na stylové kožené bundy se můžete podívat např. i sem: dámské koženkové bundy. Na Bolf.cz si přijde na své každá milovnice módy. Nechoďte pouze do kamenných prodejen a nakupte si jednou za čas zboží i pěkně z pohodlí vašeho domova. Kožená bunda se stane chloubou vašeho šatníku. 

Jaké boty a módní doplňky zvolit ke kožené dámské bundě?

Pokud chcete, aby byl váš outfit dokonalý, vsaďte i na kožené módní doplňky a boty. Ty by k sobě měly ladit nejen barvou, ale také strukturou. Jak říká staré známé módní pravidlo, hladké patří k hladkému a strukturované zase k strukturovanému. Tím se váš outfit vkusně sjednotí a bude působit elegantně a sourodě. Zvolíte-li si do outfitu kalhoty se zúženou nohavicí, vsaďte na kožené kozačky. Kotníčkové modely obuvi dodají vašemu outfit šmrnc a podtrhnou divokost outfitu. Ženy mohou volit boty na podpatcích i bez nich. Vždy bude záležet na tom, v čem se cítíte dobře a co vám vyhovuje. Velmi elegantně pak působí i to, zvolíte-li k vašemu outfitu s koženou bundou i hodinky s koženým řemínkem. Pokud má na sobě bunda kovové knoflíky, můžete jejich odstín sladit i s vašimi šperky. Zlaté patří k zlatým a stříbrné zase k stříbrným. Takto postavený outfit bude dokonalost sama. Koženou bundu můžete zvolit i v semišové verzi. V tomto případě pak volte i kabelku či boty z broušené kůže.

Jakou barvu kožené bundy si vybrat?

I kožené bundy mohou mít mnoho odstínů. V letošní sezóně budou in zejména ty přírodní. Chybu tak neuděláte s koženou bundou v oříškovém, krémovém či v mahagonovém barevném tónu. Vyhýbat se pak nemusíte ani staré dobré černé nebo bílé klasice. Černá a bílá jsou totiž barvy univerzální a bundy se tak dobře ladí s dalším pestrobarevným oblečením nebo s oděvy se vzory a s motivy. Letos budou hrát prim ty zvířecí.  

Vy ještě neznáte stáčené parfémy to Tap?

0
Vy ještě neznáte stáčené parfémy to Tap?
Vy ještě neznáte stáčené parfémy to Tap?

Dneska si uděláme recenzi brněnské parfumerie to Tap, neznáte ji? Chyba.

Vy ještě neznáte stáčené parfémy to Tap?

Jak jsem se do to Tap dostal? Přijel jsem do Brna za kamarádem, který mi ukazoval město a jedno z míst byla i tato parfumerie. Malá prodejna v obchodním domě v centru Brna, kousek od Brněnského orloje, kde prodávají stáčené  parfémy. 

Vy ještě neznáte stáčené parfémy to Tap?

Vlastně jsem nevěděl, co chci, prodavač mi poradil a navoněl snad deset papírků a říkal, ať se jdu projít a uvidím, že to venku voní jinak. Ať se vrátím jenom s favority a ty mi dá na pokožku. Tak se stalo. Cca po deseti minutách jsem byl zpátky a pán mě navoněl třemi parfémy a pak mě znova vyhnal, ať jdeme na zmrzlinu. :-)

Vy ještě neznáte stáčené parfémy to Tap?

Po zmrzlině jsme se vrátili a já si nakonec koupil parfémy dva, jeden denní Bordeaux a Tarbes, ten je více večerní. Pán mi parfém na místě stočil do 50 ml flakonu za 399 Kč.
Přiznám se, říkal jsem si, že to za ty peníze nebude nic extra. Já bezvěrec jsem nevěřil kamarádovi a to mě ty tři vůně provázeli na pokožce celý večer :-)

Po příjezdu do Prahy jsem do denního provozu vytáhl vůní Bordeaux a získal jsem na ni tři komplimenty a to jsem dříve používal výrazně dražší značky a takový úspěch neměly.

Vy ještě neznáte stáčené parfémy to Tap?
Vy ještě neznáte stáčené parfémy to Tap?

Musel jsem hned jít na eshop toTap.cz, protože cena a výkon mě poslali do kolen. Udělal jsem si objednávku třetího parfému, takže i pokud se nedostanete do Brna, můžete si nechat vůně poslat. Na eshopu jsem zjistil, že se vlastně jedná o imitace známých parfémů.

Celý nadšený jsem psal i kamarádovi, u kterého jsem byl o víkendu v Brně a odpověď? 

“:-) je v Brně nosí skoro každý”

V dnešní době, kdy člověk chce ušetřit, jsem našel něco, co je levné a kvalitní.
Mít na facebooku hodnocení 5 z 5 je v dnešní době buď zázrak nebo něco děláte sakra dobře. Na Brno sakra dobrý, jak brňáci rádi říkají.
U nás má to Tap 5 z 5, jak za stáčené parfémy, tak za přístup k zákazníkovi.

Špionážní technika pomůže vyřešit nestandardní situace

0
Špionážní technika pomůže vyřešit nestandardní situace
Špionážní technika pomůže vyřešit nestandardní situace

Špionážní a zabezpečovací technika není vyhrazená, jak se mohou někteří domnívat, jen pro tajné služby, špionážní organizace čí detektivní kanceláře. Pro koho tedy jsou výrobky a služby Spy Shop? Zkratka pro každého kdo potřebuje vyřešit nějakou složitou situaci jak v osobním, tak v podnikatelském životě, nebo hledá způsoby jak zabezpečit sebe, své blízké a svůj majetek.

Uplatnění špionážní techniky

Sledovací technologie se stávají čím dál populárnější a stále roste také počet možností pro jejich využití. Ovšem nejčastější problematikou, která si vyžaduje získání důkazů je nevěra v manželství. Podle statistik v manželství je nevěrných asi 42% vdaných žen a 64 % ženatých mužů. Denně se zabýváme otázkou podezření z nevěry či vedení druhého života a pomáháme naším zákazníkům najít vhodné řešení v citlivých situacích. Ať už se jedná o prověření věrností partnera nebo získání podkladů pro rozvodové řízení zaručeně skryté kamery a odposlechy pomohou odhalit pravdu. 

Bezpečnost vždy na prvním místě

Společnost Spy Shop Česká republika nabízí od roku 2007 velký výběr produktů pro diskrétní nahrávání či provádění odposlechu, ale stvrzení nevěry není zdaleka jedinou z možností pro jejich využití. Dalším uplatněním pro špionážní techniky jsou bezpochyby pracoviště, kde se na jednu stranu jedná o zabezpečení firemních prostor a na druhou stranu jde o kontrolu zaměstnanců a ochranu majetkových zájmů zaměstnavatele. Zabezpečovací techniky stejně tak poslouží jako účinná ochrana rodinných příslušníků a monitoring bytu či domu. Nabízíme celé řady produktů, které se osvědčí na všech místech kde zabezpečení proti krádeží a zajištění společných prostor je prioritou.

Sledování a ochrana soukromí

Sledovací technologie mnohdy vyžadují také opatření. Nás specializovány e-shop nabízí i zde řešení, které pomůže odhalit jestli vás někdo sleduje a odposlouchává. Detektory skrytých kamer a odposlechů, a také dalších sledovacích zařízení např. GPS lokátorů lze uplatnit mimo jiné pro zabezpečování schůzek, aby předejit uniku citlivých informaci. Významnou skupinu zákazníků však tvoří nejen žárlivý partneři, podnikatele s přístupem k tajným patentům, celebrity a politici čelící narušení soukromí. Naše výrobky nabízené v obchodě https://www.spyshop24.cz/ jsou věnované všem a každý najde v našich specializovaných obchodech vhodné a cenově dostupné řešení svých aktuálních záležitostí.

Fotokniha Professional Line od Saal Digital

0
fotokniha Professional Line od Saal Digital
fotokniha Professional Line od Saal Digital

Za sebe říkám, pokud fotografii nevytisknete, neexistuje. Prošel jsem si krátkou éru, kdy jsem se zavíral v černé komoře a tvořil ne moc úspěšně. Pak už jen výtisky objednával a tvořil si vlastní fotoalba (lepil). Dnes je situaci značně jednodušší, nemyslíte?

Fotoknihy tvořím pravidelně. Proto jsem využil zajímavou možnost od společnosti Saal Digital a nechal si vyrobit zkušební výtisk. Rovnou jsem vybral fotoknihu v edici Professional Line v rozměru 40×30 cm. Luxusnější úprava této knihy spočívá v kombinaci akrylátového skla s fotografií na přední desce a kvalitní umělé kůži hřbetu knihy. Za příplatek je pak možné knihu získat v dárkovém balení.

Hodnocení fotoknihy Saal Digital Professional Line

Návrh fotoknihy, použitý softwarový nástroj pro návrh

Máme několik možností, jak si nechat fotoknihu vyrobit. Od vlastního návrhu PDF listů, pomocí programu Saal Designer až po aplikaci Saal Digital CZ pro mobilní zařízení. Aplikace Saal Designer existuje jak pro verzi Windows, tak i pro Mac OS (to mě popravdě potěšilo). Mobilní verzi aplikace jsem nezkoušel, ale podporované platformy jsou zařízení s operačním systémem Android nebo iOS.

fotokniha Professional Line od Saal Digital
fotokniha Professional Line od Saal Digital

Saal Designer je velice jednoduchý nástroj. Přímo z aplikace můžete váš výtvor zadat rovnou do výroby. V aplikaci existují připravené šablony. Jedná se však jen o základní rámce pro vložení fotografií, případně okořeněné grafickým designem odpovídající vámi vybrané šabloně. Zde bych ocenil doplnění textových rámců včetně designu v uvedených šablonách.

Pokud chcete zachovat barevnou věrnost, není problém si pro daný produkt z webu stáhnout icc profily a fotografie v nich exportovat.

Servis, rychlost dodání fotoknihy

Zde musím vyseknout velikou poklonu. Fotoknihu jsem odeslal k výrobě 5. 6. 2022. Dne 9. 6. 2022 jsem obdržel informaci, že fotokniha bude předána dopravci (kniha se vyrábí v Německu). A konečně 14. 6. 2022 jsem obdržel cca 2,5 kg balíček s ručně vytvořenou fotoknihou. Platba byla stržena dne 13. 6. 2022. A 15. 6. 2022 následoval dotaz, jak jsem spokojen se svým výtiskem.

Kvalita, zpracování

Fotokniha o rozměru 40×30 cm s akrylátovou přední stranou kryjící fotografii je opravdový macek vážící přes dva kilogramy. Saal Digital Professional Line obsahuje silné stránky, tato vazba má výhodu 180 stupňového otevření, což oceníte zejména při panoramatických fotkách nebo designu přes jednu stránku.

fotokniha Professional Line od Saal Digital
fotokniha Professional Line od Saal Digital

Výrobce nabízí několik možností povrchu desek fotoknihy, možnost plátna nebo akrylátového skla a tři povrchy vnitřních stran. Můžete si nechat fotoknihu nadělit v ručně vyrobeném dárkovém obalu, který ještě podtrhne luxusní dojem z fotoknihy.
Kromě rychlosti dodání oceňuji velice kvalitní tisk. Každý, kdo knihu viděl byl nadšen. Objednal jsem ještě další dvě zakázky, jednak dva obrazy o rozměrech 120 x 100 cm a navíc jeden v polovičním rozměru. Obě zakázky s tiskem na akrylátové sklo, jsou součástí právě probíhající výstavy. Zde jsem nevědomky vyzkoušel i podporu (ale o tom možná jindy:).

fotokniha Professional Line od Saal Digital
fotokniha Professional Line od Saal Digital

Závěr a celkové hodnocení

Jako spokojený zákazník konstatuji, že se jedná o velice kvalitní službu s dotaženou vynikající kvalitou výsledného produktu navíc s odpovídajícím bezva servisem. Službě od Saal Digital nemám co vytknout a sám uvidím, kolik dalších výtisků budu násůedně realizovat.

Delší koupací sezóna ve vašem bazénu bez vysokých účtů za energie

0
koupací sezóna ve vašem bazénu bez vysokých účtů za energie
koupací sezóna ve vašem bazénu bez vysokých účtů za energie

Solární ohřev bazénu

Koupací sezóna od května do října? Ano, se solárními panely Akysun je to možné. Díky solárním panelům se teplota vody může zvýšit až o 6°C. Koupání si tedy můžete dopřát od ranních, až do večerních hodin. Stačí pár slunečních dní a voda vydrží teplá i přes nepřízeň počasí. Solární ohřev bazénů je nejefektivnější způsob, jak si dopřát teplou vodu, i za chladnějšího počasí, bez dalších nutných výdajů. Již nemusíte být omezeni otevírací dobou koupališť, nyní se můžete osvěžit kdykoliv v pohodlí Vašeho domova.

koupací sezóna ve vašem bazénu bez vysokých účtů za energie
koupací sezóna ve vašem bazénu bez vysokých účtů za energie

Šetřete energie

Solární panely Akysun ohřejí Váš bazén jen díky energii ze slunce bez dalších nákladů a vysokých účtů za elektřinu. Provoz panelu je zcela bezemisní, šetrný k přírodě i rodinnému rozpočtu. Panely jsou vyrobené z jednoho typu materiálu, který je snadno recyklovatelný.

Konstrukci tvoří deska, která je svařená se sběrnou trubkou pro snadné připojení do systému ohřevu vody. Není tedy potřeba využít dravé a energeticky náročné tepelné čerpadlo. Dutinkami desky proudí voda z bazénu, která se následně v dutinkách panelu ohřeje a poté se teplá voda vrací zpět do bazénu skrze pískovou filtraci.

koupací sezóna ve vašem bazénu bez vysokých účtů za energie
koupací sezóna ve vašem bazénu bez vysokých účtů za energie

Pro instalaci je možné využít naše kompletní příslušenství pro solární panely. Instalace solárních panelů je jednoduchá a rychlá. Na našem webu nalezte kompletní návod na montáž panelů včetně videa. Panely je možné umístit na střešní krytinu, stojany nebo bednění ze dřeva, ploty. Při instalaci je jen nutné se vyhnout stinným místům nebo místům s proměnlivým slunečním svitem (okolí stromů).

Různé typy psychoterapie – Která je pro vás nejlepší?

0
Různé typy psychoterapie - Která je pro vás nejlepší?
Různé typy psychoterapie - Která je pro vás nejlepší?

Existuje mnoho různých typů terapie, které pro vás mohou být vhodné. Abychom vám usnadnili výběr, rozdělili jsme je na faktory, které tvoří „yp psychoterapie.

Ať už jste začínající psychoterapeut, který plánuje svou profesní dráhu, nebo potenciální klient, který hledá typ terapie, který nejlépe odpovídá vašim preferencím, je zásadní zvážit všechny tyto faktory. Typem terapie se obvykle rozumí psychoterapeutický přístup, ale tento faktor není důležitější než ostatní. Mnoho klientů a terapeutů si daleko více cení ostatních faktorů než konkrétního terapeutického přístupu. Po přečtení tohoto článku budete schopni najít ten správný druh terapeutického sezení pro svůj duševní stav.

Osobní nebo online terapie

Bez ohledu na terapeutický přístup nabízí online terapie výsledky, které jsou v souladu s osobní terapií. Dokonce i méně tradiční metody terapie, jako je taneční terapie a arteterapie, lze nyní reálně provádět online díky novým platformám videotechnologií.

S výjimkou závažných duševních onemocnění, která vyžadují intenzivní osobní léčbu, je volba mezi online terapií a osobní terapií otázkou preferencí.

Nejběžnější typy terapie

Existuje více než padesát typů terapeutických přístupů. Přesto jsou běžné jen některé z nich. Zde jsou typy, se kterými se nejčastěji setkáte. Tyto přístupy platí bez ohledu na další typové faktory, kterým se budeme věnovat později v tomto článku.

PCA terapie

Terapie zaměřená na klienta (terapie zaměřená na člověka, PCA, CCT, rogeriánská terapie či rogersovská psychoterapie) je humanistická terapie zaměřená na klienta. Psychoterapeut poskytuje jen málo autority nebo vedení. Místo toho nabízí jemné vedení v oblasti života jednotlivce nebo jeho duševní nemoci a povzbuzuje klienta, aby převzal kontrolu nad svou budoucností.

Terapeuti PCA projevují zjevnější péči o klienta než analytičtější terapeuti. Vynakládají více času a úsilí na vcítění se do klienta.

Kognitivně behaviorální terapie (KBT)

Kognitivně-behaviorální terapie, nebo také známá jako KBT, řeší dysfunkční myšlení, které vede k maladaptivnímu chování, duševním onemocněním a negativním emocím. Zaměřuje se na myšlenky a chování. Tento typ terapie se často používá k psychoterapii osob s bipolární poruchou, hraniční poruchou osobnosti, úzkostnou poruchou a mnoha dalšími.

Existenciální terapie

Humanistická terapie jako celek se zaměřuje na osobní životní zkušenosti, které pomáhají vést jedince k dosažení jejich plného potenciálu. Existenciální terapie je součástí humanisticko-existenciálního přístupu, který pomáhá klientům zvládat aspekty lidského stavu, včetně všech daností lidské existence: izolace, nesmyslnosti, smrtelnosti a svobody.

Gestalt terapie

Gestalt terapie klade důraz na osobní odpovědnost a pomáhá klientům zaměřit se na přítomnost. Klade také důraz na rozvoj vztahu mezi terapeutem a klientem, sociální kontext klientova života, uvědomění, postoje a přímé pocity a vnímání namísto interpretací.

Psychoanalytická nebo psychodynamická terapie

Přístup psychodynamické terapie zkoumá nevědomé pocity nebo myšlenky a vliv minulosti na současnost. Jedná se o nejstarší typ psychoterapie, který má nejblíže k tomu, co vytvořil Freud.

Dialektická behaviorální terapie (DBT)

Dialektická behaviorální terapie využívá rámec řešení problémů a akceptace – kromě jiných strategií – obvykle k léčbě závažných a chronických duševních stavů, včetně: hraniční poruchy osobnosti, sebevražedných myšlenek, sebepoškozování, poruch příjmu potravy a posttraumatické stresové poruchy.

Méně obvyklé typy terapie

Existuje mnoho druhů psychoterapie. Aby vás informace nezahltily, zamyslete se nad tím, co od psychoterapie nejvíce očekáváte, a pak procházejte a zjišťujte, která klíčová slova se shodují s tím, co jste si mysleli.

Aby byl seznam přehledný, zaměřuje se tento průvodce převážně na terapii rozhovorem pro dospělé a vylučuje formy psychoterapie, které jsou kontroverzní nebo nemají dostatečné důkazy o své účinnosti.

Zrychlená prožitková dynamická terapie (AEDP)

AEDP zkoumá obtížné emoční a vztahové zkušenosti s cílem rozvinout nástroje pro zvládání, které umožňují lepší fungování.

Terapie přijetí a závazku (Acceptance and Commitment Therapy, ACT)

ACT pomáhá klientům rozvíjet dovednosti uvědomění s cílem konzistentních hodnot a psychologické flexibility.

Adlerovská psychoterapie

Tento přístup založený Alfredem Adlerem zlepšuje schopnost přizpůsobit se pocitům nedostatečnosti a méněcennosti ve vztahu k ostatním.

Terapie zvládání hněvu

Tento přístup učí klienty identifikovat stresory, zachovat klid a zvládat vypjaté situace pozitivním a konstruktivním způsobem.

Biblioterapie

Tento přístup využívá literaturu ke zlepšení duševního zdraví a zkoumání psychologických problémů.

Koherenční terapie (krátká terapie zaměřená do hloubky)

Koherenční terapie pomáhá klientům empaticky a rychle proniknout do hluboce zakořeněných emocionálních přesvědčení.

Kolaborativní terapie

Při kolaborativní terapii využívají terapeut i klient své znalosti a zkušenosti k dosažení pokroku.

Terapie zaměřená na soucit

Tento přístup povzbuzuje lidi k soucitu vůči sobě i druhým.

Terapie zaměřená na řešení konfliktů

Tento přístup učí klienty, jak řešit konflikty se skvělými výsledky a minimálním stresem.

Kontemplativní psychoterapie

Tento přístup integruje buddhistické učení a západní psychoterapii a zaměřuje se na sebeuvědomění, zlepšení celkového zdraví a využití moudrosti k uzdravení.

Základní procesní psychoterapie (CPP)

CPP je přístup založený na všímavosti (mindfulness), který klade důraz na uvědomění si těla a mysli za účelem sebepoznání a uzdravení.

Terapie stavu ega

Terapie ego stavu, která vychází z psychodynamické terapie, funguje na principu, že psychika člověka se skládá z identit a rolí, které na sebe bere. Zabývá se těmito identitami a problémy duševního zdraví, které s nimi mohou souviset.

Terapie zaměřená na emoce (EFT)

EFT využívá emoce jako zdroj léčení a vhledu. Je obzvláště účinná u středně těžkých depresí, problémů zneužívání v dětství a u párů uprostřed konfliktu.

Celostní psychoterapie

Celostní psychoterapie integruje další terapeutické přístupy a zaměřuje se na vztah mezi myslí, tělem a duchem.

Intenzivní krátkodobá dynamická psychoterapie (ISTDP)

ISTDP pomáhá klientům trvale změnit charakterové vady v krátkém časovém období uvolněním emočních zábran a diskusí o zdroji charakterových problémů.

Interpersonální psychoterapie (IPT)

IPT se zaměřuje na mezilidské problémy, jako jsou vztahy a významné životní události. Jejím cílem je zlepšit náladu a mezilidské problémy během 6-20 týdnů.

Terapie cestou

Při terapii cestou vede terapeut klienta na mentální a emocionální cestě, aby odhalil potlačené vzpomínky, které způsobily problémy v současnosti.

Jungovská psychoterapie

Jungovská anebo též jungiánská psychoterapie se zaměřuje na rovnováhu vědomí a nevědomí. Dosažením této rovnováhy a zkoumáním obou stran se klienti mohou stát celistvějšími a lépe přizpůsobenými.

Logoterapie

Logoterapie se zaměřuje na hledání smyslu a účelu života.

Kognitivní terapie založená na všímavosti

Tato terapie kombinuje to nejlepší z KBT se strategiemi všímavosti, které klientům pomáhají vyhodnocovat myšlenky v přítomnosti.

Terapie zvyšování motivace (MET)

MET se zaměřuje na zlepšení motivace k pozitivním změnám a odstranění maladaptivních vzorců.

Narativní terapie

Narativní terapie pomáhá klientům interpretovat jejich zkušenosti jako příběhy, které dávají jejich životu smysl a vedou je. Podporuje lidi v tom, aby identifikovali své dovednosti, hodnoty a znalosti, aby je mohli využít k dobrému životu.

Pozitivní psychoterapie

Pozitivní psychoterapie pomáhá klientům nahlížet na jejich nemoc nebo problémy pozitivním způsobem. Zaměřuje se na schopnosti klienta, vnitřní rovnováhu, vyprávění příběhů a naději.

Racionálně emotivní behaviorální terapie (REBT)

REBT pomáhá klientům rozvíjet racionální myšlení, které usnadňuje zdravé emoční chování a vyjadřování. Je podobná KBT.

Reálná terapie

Realitní terapie se zaměřuje na současné problémy a povzbuzuje klienty ke změně chování, které by jim mohlo bránit v řešení těchto problémů. Funguje na principu, že lidé prožívají úzkost, když neuspokojují pět základních potřeb: moc, lásku/sounáležitost, svobodu, zábavu a přežití.

Terapie nového rozhodování

Terapie nového rozhodování pomáhá klientům prozkoumat vzkazy od vychovatelů a dospělých z jejich dětství, stejně jako veškerá negativní rozhodnutí.

Regresní terapie

Regresní terapie se zabývá třemi vrstvami vědomí a pomáhá klientům uvést je do souladu. Tento psychoterapeutický přístup je často kritizován jako nevědecký přístup, který může poškodit klienta.

Vztahová psychoterapie

Vztahová psychoterapie pomáhá klientům stát se kognitivně a emocionálně zdravými díky vytváření a udržování naplňujících vztahů.

Schématická terapie

Schématická terapie pomáhá klientům identifikovat kognitivní vzorce a vzorce chování, které způsobují nebo udržují jejich problémy s duševním zdravím. Je obzvláště účinná při léčbě hraniční poruchy osobnosti.

Krátká terapie zaměřená na řešení (SFBT)

SFBT se zaměřuje spíše na cíle pro současnost a budoucnost než na řešení minulosti nebo symptomů.

Symbolické modelování

Tento terapeutický přístup využívá symboly, postupné kladení otázek, metafory a modelování k nastolení pozitivní změny.

Integrovaný nebo samostatný terapeutický přístup

Většina psychoterapeutů používá integrovaný přístup, který kombinuje různé aspekty výše uvedených terapeutických přístupů. Tento přístup pak přizpůsobují potřebám a preferencím klienta.

Integrovaný přístup je obvykle stejně účinný jako individuální terapeutický přístup. Existují však okolnosti, kdy klienti mohou dávat přednost samostatnému přístupu nebo z něj mít větší prospěch.

Obvykle záleží na tom, zda klient přichází na terapii kvůli konkrétnímu problému. Pokud má klient hraniční poruchu osobnosti, může být singulární přístup DBT účinnější než integrovaný přístup. V případě obecných problémů s duševním zdravím nebo depresí a úzkostí může být integrovaný přístup účinnější.

Klienti, kterým vyhovuje pevnější struktura terapie, by měli zvolit konrkétní přístup. Naopak integrovaný přístup je lepší pro klienty, kteří terapii vnímají jako prostor pro neomezené zkoumání problémů.

Typy terapie pro skupiny (páry, rodiny nebo skupinová terapie)

Terapeuti mohou aplikovat aspekty výše uvedených terapeutických přístupů na jednotlivce, páry a skupiny.

Zatímco párová terapie se vztahuje na dva nebo více lidí, kteří pracují na zdraví svého vztahu, klienti mohou využít individuální nebo skupinovou terapii k práci na svých vlastních osobních problémech. Individuální terapie poskytuje individuální pozornost a přináší výsledky, které se vztahují k danému jednotlivci. Skupinová terapie může trvat déle, ale může být také cenově dostupnější variantou. Lidem se také může líbit možnost spojit se s ostatními, kteří mají podobné problémy nebo zkušenosti.

Párová terapie

V párové psychoterapii se používají následující přístupy:

Kolaborativní párová terapie [CCT]: páry se učí vzájemně si pomáhat při řešení problémů, místo aby se stavěly proti sobě.

Vývojový model párové terapie: zaměřuje se na rozvoj partnerů individuálně i jako páru.

Gottmanova metoda párové terapie: strukturovaná a na cíl zaměřená forma terapie, která se zaměřuje na porozumění, empatii, propojení, odzbrojení verbálních konfliktů a podporu mezilidského růstu

Vztahová terapie Imago: využívá duchovní, behaviorální a západní psychologické metodiky, které pomáhají párům navázat zdravý vztah, řešit konflikty a zkoumat faktory z dětství, které mohly vést k současným problémům.

Terapie vztahového života: pomáhá partnerům řešit konflikty, rozvíjet osobní odpovědnost, zlepšovat komunikaci a posilovat intimitu.

Terapie pro zlepšení vztahů: učí páry a rodiny lépe komunikovat o svých pocitech a rozvíjet strategie zvládání problémů.

Rodinná terapie

V rodinné terapii se používají následující přístupy:

Rodinná narativní terapie attachmentu: rodinná terapie pro děti s poruchami chování, často děti, které v minulosti trpěly zneužíváním a problémy s attachmentem

Rodinná systémová terapie: využívá systémovou teorii jako základ pro zkoumání toho, jak chování ovlivňuje fungování rodinné jednotky a naopak, obvykle řeší rodinné konflikty

Filiální terapie: učení rodičů technikám herní terapie, aby je mohli používat u svých dětí.

Vnitřní rodinné systémy: plné pochopení jednotlivce na základě jeho analýzy v kontextu rodiny; využití této analýzy k řešení problémů a posouzení různých částí „podosobností“ člověka

Interakční terapie rodičů s dětmi [PCIT]: učení rodičů, jak zlepšit vztahy s dětmi tím, že s nimi budou lépe komunikovat, často s cílem snížit negativní chování a posílit vazby.

Práce s rodiči: pomoc rodičům zlepšit jejich výchovu prostřednictvím analýzy vztahu mezi rodičem a dítětem, zkoumání témat a vytváření pozitivního rodičovského příběhu

Satirové transformační systemická terapie: zlepšování vztahů a komunikace v rodině prostřednictvím řešení jednání, emocí a vnímání v kontextu rodinné dynamiky

Skupinová terapie

Ve skupinové terapii existují typy skupin a terapeutické přístupy pro skupiny. Ačkoli se většina z nich zabývá nějakou formou zneužívání návykových látek, problémy se mohou pohybovat od traumatu a zármutku až po zneužívání a závislost.

Zde jsou uvedeny nejběžnější typy a přístupy ke skupinové psychoterapii:

Kognitivně-behaviorální skupiny/skupiny pro řešení problémů: pomocí přístupu CBT interpretujeme závislost a závislost jako naučené chování, které mohou klienti změnit.

Interpersonální procesní skupinová psychoterapie: léčení prostřednictvím změny maladaptivní vnitřní a interpersonální psychologické dynamiky.

Modifikovaná dynamická skupinová terapie [MDGT]: využití interpersonálního přístupu k řešení autoregulačních deficitů ega u zneužívajících a závislých osob

Psychoedukační skupiny: vzdělávání klientů v oblasti zneužívání návykových látek, souvisejícího chování a důsledků.

Skupiny pro rozvoj dovedností: učení lidí dovednostem, které potřebují k tomu, aby se zdrželi zneužívání drog

Podpůrné skupiny: posilování mezilidských dovedností a spolupráce s ostatními klienty s cílem udržet abstinenci a zlepšit sebevědomí, sebedůvěru atd.

Existuje mnoho různých typů terapie, které pro vás mohou být vhodné. Abychom vám usnadnili výběr, rozdělili jsme je na faktory, které tvoří "yp psychoterapie. Ať už jste začínající psychoterapeut, který plánuje svou profesní dráhu, nebo potenciální klient, který hledá typ terapie, který nejlépe odpovídá vašim preferencím, je zásadní zvážit všechny tyto faktory. Typem terapie se obvykle rozumí psychoterapeutický přístup, ale tento faktor není důležitější než ostatní. Mnoho klientů a terapeutů si daleko více cení ostatních faktorů než konkrétního terapeutického přístupu. Po přečtení tohoto článku budete schopni najít ten správný druh terapeutického sezení pro svůj duševní stav. Osobní nebo online terapie Bez ohledu na terapeutický přístup nabízí online terapie výsledky, které jsou v souladu s osobní terapií. Dokonce i méně tradiční metody terapie, jako je taneční terapie a arteterapie, lze nyní reálně provádět online díky novým platformám videotechnologií. S výjimkou závažných duševních onemocnění, která vyžadují intenzivní osobní léčbu, je volba mezi online terapií a osobní terapií otázkou preferencí. Nejběžnější typy terapie Existuje více než padesát typů terapeutických přístupů. Přesto jsou běžné jen některé z nich. Zde jsou typy, se kterými se nejčastěji setkáte. Tyto přístupy platí bez ohledu na další typové faktory, kterým se budeme věnovat později v tomto článku. PCA terapie Terapie zaměřená na klienta (terapie zaměřená na člověka, PCA, CCT, rogeriánská terapie či rogersovská psychoterapie) je humanistická terapie zaměřená na klienta. Psychoterapeut poskytuje jen málo autority nebo vedení. Místo toho nabízí jemné vedení v oblasti života jednotlivce nebo jeho duševní nemoci a povzbuzuje klienta, aby převzal kontrolu nad svou budoucností. Terapeuti PCA projevují zjevnější péči o klienta než analytičtější terapeuti. Vynakládají více času a úsilí na vcítění se do klienta. Kognitivně behaviorální terapie (KBT) Kognitivně-behaviorální terapie, nebo také známá jako KBT, řeší dysfunkční myšlení, které vede k maladaptivnímu chování, duševním onemocněním a negativním emocím. Zaměřuje se na myšlenky a chování. Tento typ terapie se často používá k psychoterapii osob s bipolární poruchou, hraniční poruchou osobnosti, úzkostnou poruchou a mnoha dalšími. Existenciální terapie Humanistická terapie jako celek se zaměřuje na osobní životní zkušenosti, které pomáhají vést jedince k dosažení jejich plného potenciálu. Existenciální terapie je součástí humanisticko-existenciálního přístupu, který pomáhá klientům zvládat aspekty lidského stavu, včetně všech daností lidské existence: izolace, nesmyslnosti, smrtelnosti a svobody. Gestalt terapie Gestalt terapie klade důraz na osobní odpovědnost a pomáhá klientům zaměřit se na přítomnost. Klade také důraz na rozvoj vztahu mezi terapeutem a klientem, sociální kontext klientova života, uvědomění, postoje a přímé pocity a vnímání namísto interpretací. Psychoanalytická nebo psychodynamická terapie Přístup psychodynamické terapie zkoumá nevědomé pocity nebo myšlenky a vliv minulosti na současnost. Jedná se o nejstarší typ psychoterapie, který má nejblíže k tomu, co vytvořil Freud. Dialektická behaviorální terapie (DBT) Dialektická behaviorální terapie využívá rámec řešení problémů a akceptace - kromě jiných strategií - obvykle k léčbě závažných a chronických duševních stavů, včetně: hraniční poruchy osobnosti, sebevražedných myšlenek, sebepoškozování, poruch příjmu potravy a posttraumatické stresové poruchy. Méně obvyklé typy terapie Existuje mnoho druhů psychoterapie. Aby vás informace nezahltily, zamyslete se nad tím, co od psychoterapie nejvíce očekáváte, a pak procházejte a zjišťujte, která klíčová slova se shodují s tím, co jste si mysleli. Aby byl seznam přehledný, zaměřuje se tento průvodce převážně na terapii rozhovorem pro dospělé a vylučuje formy psychoterapie, které jsou kontroverzní nebo nemají dostatečné důkazy o své účinnosti. Zrychlená prožitková dynamická terapie (AEDP) AEDP zkoumá obtížné emoční a vztahové zkušenosti s cílem rozvinout nástroje pro zvládání, které umožňují lepší fungování. Terapie přijetí a závazku (Acceptance and Commitment Therapy, ACT) ACT pomáhá klientům rozvíjet dovednosti uvědomění s cílem konzistentních hodnot a psychologické flexibility. Adlerovská psychoterapie Tento přístup založený Alfredem Adlerem zlepšuje schopnost přizpůsobit se pocitům nedostatečnosti a méněcennosti ve vztahu k ostatním. Terapie zvládání hněvu Tento přístup učí klienty identifikovat stresory, zachovat klid a zvládat vypjaté situace pozitivním a konstruktivním způsobem. Biblioterapie Tento přístup využívá literaturu ke zlepšení duševního zdraví a zkoumání psychologických problémů. Koherenční terapie (krátká terapie zaměřená do hloubky) Koherenční terapie pomáhá klientům empaticky a rychle proniknout do hluboce zakořeněných emocionálních přesvědčení. Kolaborativní terapie Při kolaborativní terapii využívají terapeut i klient své znalosti a zkušenosti k dosažení pokroku. Terapie zaměřená na soucit Tento přístup povzbuzuje lidi k soucitu vůči sobě i druhým. Terapie zaměřená na řešení konfliktů Tento přístup učí klienty, jak řešit konflikty se skvělými výsledky a minimálním stresem. Kontemplativní psychoterapie Tento přístup integruje buddhistické učení a západní psychoterapii a zaměřuje se na sebeuvědomění, zlepšení celkového zdraví a využití moudrosti k uzdravení. Základní procesní psychoterapie (CPP) CPP je přístup založený na všímavosti (mindfulness), který klade důraz na uvědomění si těla a mysli za účelem sebepoznání a uzdravení. Terapie stavu ega Terapie ego stavu, která vychází z psychodynamické terapie, funguje na principu, že psychika člověka se skládá z identit a rolí, které na sebe bere. Zabývá se těmito identitami a problémy duševního zdraví, které s nimi mohou souviset. Terapie zaměřená na emoce (EFT) EFT využívá emoce jako zdroj léčení a vhledu. Je obzvláště účinná u středně těžkých depresí, problémů zneužívání v dětství a u párů uprostřed konfliktu. Celostní psychoterapie Celostní psychoterapie integruje další terapeutické přístupy a zaměřuje se na vztah mezi myslí, tělem a duchem. Intenzivní krátkodobá dynamická psychoterapie (ISTDP) ISTDP pomáhá klientům trvale změnit charakterové vady v krátkém časovém období uvolněním emočních zábran a diskusí o zdroji charakterových problémů. Interpersonální psychoterapie (IPT) IPT se zaměřuje na mezilidské problémy, jako jsou vztahy a významné životní události. Jejím cílem je zlepšit náladu a mezilidské problémy během 6-20 týdnů. Terapie cestou Při terapii cestou vede terapeut klienta na mentální a emocionální cestě, aby odhalil potlačené vzpomínky, které způsobily problémy v současnosti. Jungovská psychoterapie Jungovská anebo též jungiánská psychoterapie se zaměřuje na rovnováhu vědomí a nevědomí. Dosažením této rovnováhy a zkoumáním obou stran se klienti mohou stát celistvějšími a lépe přizpůsobenými. Logoterapie Logoterapie se zaměřuje na hledání smyslu a účelu života. Kognitivní terapie založená na všímavosti Tato terapie kombinuje to nejlepší z KBT se strategiemi všímavosti, které klientům pomáhají vyhodnocovat myšlenky v přítomnosti. Terapie zvyšování motivace (MET) MET se zaměřuje na zlepšení motivace k pozitivním změnám a odstranění maladaptivních vzorců. Narativní terapie Narativní terapie pomáhá klientům interpretovat jejich zkušenosti jako příběhy, které dávají jejich životu smysl a vedou je. Podporuje lidi v tom, aby identifikovali své dovednosti, hodnoty a znalosti, aby je mohli využít k dobrému životu. Pozitivní psychoterapie Pozitivní psychoterapie pomáhá klientům nahlížet na jejich nemoc nebo problémy pozitivním způsobem. Zaměřuje se na schopnosti klienta, vnitřní rovnováhu, vyprávění příběhů a naději. Racionálně emotivní behaviorální terapie (REBT) REBT pomáhá klientům rozvíjet racionální myšlení, které usnadňuje zdravé emoční chování a vyjadřování. Je podobná KBT. Reálná terapie Realitní terapie se zaměřuje na současné problémy a povzbuzuje klienty ke změně chování, které by jim mohlo bránit v řešení těchto problémů. Funguje na principu, že lidé prožívají úzkost, když neuspokojují pět základních potřeb: moc, lásku/sounáležitost, svobodu, zábavu a přežití. Terapie nového rozhodování Terapie nového rozhodování pomáhá klientům prozkoumat vzkazy od vychovatelů a dospělých z jejich dětství, stejně jako veškerá negativní rozhodnutí. Regresní terapie Regresní terapie se zabývá třemi vrstvami vědomí a pomáhá klientům uvést je do souladu. Tento psychoterapeutický přístup je často kritizován jako nevědecký přístup, který může poškodit klienta. Vztahová psychoterapie Vztahová psychoterapie pomáhá klientům stát se kognitivně a emocionálně zdravými díky vytváření a udržování naplňujících vztahů. Schématická terapie Schématická terapie pomáhá klientům identifikovat kognitivní vzorce a vzorce chování, které způsobují nebo udržují jejich problémy s duševním zdravím. Je obzvláště účinná při léčbě hraniční poruchy osobnosti. Krátká terapie zaměřená na řešení (SFBT) SFBT se zaměřuje spíše na cíle pro současnost a budoucnost než na řešení minulosti nebo symptomů. Symbolické modelování Tento terapeutický přístup využívá symboly, postupné kladení otázek, metafory a modelování k nastolení pozitivní změny. Integrovaný nebo samostatný terapeutický přístup Většina psychoterapeutů používá integrovaný přístup, který kombinuje různé aspekty výše uvedených terapeutických přístupů. Tento přístup pak přizpůsobují potřebám a preferencím klienta. Integrovaný přístup je obvykle stejně účinný jako individuální terapeutický přístup. Existují však okolnosti, kdy klienti mohou dávat přednost samostatnému přístupu nebo z něj mít větší prospěch. Obvykle záleží na tom, zda klient přichází na terapii kvůli konkrétnímu problému. Pokud má klient hraniční poruchu osobnosti, může být singulární přístup DBT účinnější než integrovaný přístup. V případě obecných problémů s duševním zdravím nebo depresí a úzkostí může být integrovaný přístup účinnější. Klienti, kterým vyhovuje pevnější struktura terapie, by měli zvolit konrkétní přístup. Naopak integrovaný přístup je lepší pro klienty, kteří terapii vnímají jako prostor pro neomezené zkoumání problémů. Typy terapie pro skupiny (páry, rodiny nebo skupinová terapie) Terapeuti mohou aplikovat aspekty výše uvedených terapeutických přístupů na jednotlivce, páry a skupiny. Zatímco párová terapie se vztahuje na dva nebo více lidí, kteří pracují na zdraví svého vztahu, klienti mohou využít individuální nebo skupinovou terapii k práci na svých vlastních osobních problémech. Individuální terapie poskytuje individuální pozornost a přináší výsledky, které se vztahují k danému jednotlivci. Skupinová terapie může trvat déle, ale může být také cenově dostupnější variantou. Lidem se také může líbit možnost spojit se s ostatními, kteří mají podobné problémy nebo zkušenosti. Párová terapie V párové psychoterapii se používají následující přístupy: Kolaborativní párová terapie [CCT]: páry se učí vzájemně si pomáhat při řešení problémů, místo aby se stavěly proti sobě. Vývojový model párové terapie: zaměřuje se na rozvoj partnerů individuálně i jako páru. Gottmanova metoda párové terapie: strukturovaná a na cíl zaměřená forma terapie, která se zaměřuje na porozumění, empatii, propojení, odzbrojení verbálních konfliktů a podporu mezilidského růstu Vztahová terapie Imago: využívá duchovní, behaviorální a západní psychologické metodiky, které pomáhají párům navázat zdravý vztah, řešit konflikty a zkoumat faktory z dětství, které mohly vést k současným problémům. Terapie vztahového života: pomáhá partnerům řešit konflikty, rozvíjet osobní odpovědnost, zlepšovat komunikaci a posilovat intimitu. Terapie pro zlepšení vztahů: učí páry a rodiny lépe komunikovat o svých pocitech a rozvíjet strategie zvládání problémů. Rodinná terapie V rodinné terapii se používají následující přístupy: Rodinná narativní terapie attachmentu: rodinná terapie pro děti s poruchami chování, často děti, které v minulosti trpěly zneužíváním a problémy s attachmentem Rodinná systémová terapie: využívá systémovou teorii jako základ pro zkoumání toho, jak chování ovlivňuje fungování rodinné jednotky a naopak, obvykle řeší rodinné konflikty Filiální terapie: učení rodičů technikám herní terapie, aby je mohli používat u svých dětí. Vnitřní rodinné systémy: plné pochopení jednotlivce na základě jeho analýzy v kontextu rodiny; využití této analýzy k řešení problémů a posouzení různých částí "podosobností" člověka Interakční terapie rodičů s dětmi [PCIT]: učení rodičů, jak zlepšit vztahy s dětmi tím, že s nimi budou lépe komunikovat, často s cílem snížit negativní chování a posílit vazby. Práce s rodiči: pomoc rodičům zlepšit jejich výchovu prostřednictvím analýzy vztahu mezi rodičem a dítětem, zkoumání témat a vytváření pozitivního rodičovského příběhu Satirové transformační systemická terapie: zlepšování vztahů a komunikace v rodině prostřednictvím řešení jednání, emocí a vnímání v kontextu rodinné dynamiky Skupinová terapie Ve skupinové terapii existují typy skupin a terapeutické přístupy pro skupiny. Ačkoli se většina z nich zabývá nějakou formou zneužívání návykových látek, problémy se mohou pohybovat od traumatu a zármutku až po zneužívání a závislost. Zde jsou uvedeny nejběžnější typy a přístupy ke skupinové psychoterapii: Kognitivně-behaviorální skupiny/skupiny pro řešení problémů: pomocí přístupu CBT interpretujeme závislost a závislost jako naučené chování, které mohou klienti změnit. Interpersonální procesní skupinová psychoterapie: léčení prostřednictvím změny maladaptivní vnitřní a interpersonální psychologické dynamiky. Modifikovaná dynamická skupinová terapie [MDGT]: využití interpersonálního přístupu k řešení autoregulačních deficitů ega u zneužívajících a závislých osob Psychoedukační skupiny: vzdělávání klientů v oblasti zneužívání návykových látek, souvisejícího chování a důsledků. Skupiny pro rozvoj dovedností: učení lidí dovednostem, které potřebují k tomu, aby se zdrželi zneužívání drog Podpůrné skupiny: posilování mezilidských dovedností a spolupráce s ostatními klienty s cílem udržet abstinenci a zlepšit sebevědomí, sebedůvěru atd. Možnosti krátkodobé nebo dlouhodobé terapie Při zahájení terapie mohou klienti požádat o krátkodobou terapii a společně s terapeutem si stanovit časový rámec. Mohou také vyhledat terapeuta, který praktikuje formu krátkodobé terapie. Pokud terapeut praktikuje formu krátké terapie, navrhne a domluví si s vámi časový rámec. Doba trvání léčby duševního zdraví závisí na terapeutickém přístupu, závažnosti problémů a preferencích klienta i terapeuta. Obvyklá doba, za kterou se dostaví výsledky, je 12 týdnů a pro krátkou terapii je typické rozmezí 10-20 týdnů. Terapie však může být kratší nebo mnohem delší. Někteří klienti - bez ohledu na to, zda se rozhodnou pro krátkodobou nebo dlouhodobou psychoterapii - opouštějí terapii, když se vypořádají s nejakutnějšími příznaky svého stavu nebo vyřeší problém, kvůli kterému psychoterapii vyhledali. Jiní zůstávají, protože terapii vnímají jako dlouhodobou cestu ke zlepšení svého duševního zdraví a k tomu, aby se stali lepší verzí sebe sama. Tito lidé pracují s terapeuty roky, někdy i desetiletí. Většina terapeutických přístupů může být krátkodobá nebo dlouhodobá v závislosti na preferencích klienta, ale existuje několik přístupů, které jsou pouze krátkodobé. Zde je jejich stručný seznam: Typy psychoterapií, které jsou pouze krátkodobé • Koherenční terapie (na hloubku orientovaná krátká terapie) • Intenzivní krátkodobá dynamická terapie • Interpersonální psychoterapie • Krátká terapie zaměřená na řešení • Kognitivně behaviorální terapie zaměřená na trauma Většina terapeutických přístupů, zejména pokud jsou aplikovány jako eklektická intervence, může být dlouhodobá. Klient se může rozhodnout prodloužit terapii kvůli vývoji cílů nebo kvůli udržení duševního zdraví. Terapie pro lidi s určitou sexuální orientací, rasou, výší příjmu, pohlavím, náboženstvím, politickou ideologií a dalšími skupinami Pro potřeby menšin a lidí, kteří chtějí terapii zaměřenou na určitou část jejich identity, vytvořili terapeuti psychoterapie pro klienty určitých skupin. Zde je několik příkladů: Afirmativní psychoterapie (pro členy komunity LGBTQIA+). Vzhledem k tomu, že odborníci na duševní zdraví v minulosti patologizovali neheterosexuální orientaci a snažili se ji změnit, vytvořili psychoterapeuti afirmativní psychoterapii, která se zaměřuje na autenticitu a přijetí sexuální orientace. Genderově uvědomělá terapie (GAT) GAT podporuje klienty a klientky, aby zkoumali zkušenosti související s pohlavím. Zahrnuje feministickou terapii a je skvělou volbou pro muže a ženy, kteří mají pocit, že potřebují řešit otázky související s jejich pohlavím. Feministická psychoterapie Feministická terapie uznává, že ženy mohou mít problémy s duševním zdravím v důsledku psychického útlaku, který je zaměřen na ně kvůli jejich pohlaví. Multikulturní poradenství Multikulturní poradenství zahrnuje pochopení, citlivost a uznání historie, hodnot a zkušeností menšinových skupin. Uznává rozdíly mezi poradcem a klientem. Náboženská terapie Existují terapeuti, kteří se specializují na práci s klienty všech náboženských vyznání. Nicméně ne všechny náboženské terapie mají standardizované názvy. Jako biblické poradenství, křesťanské poradenství, pastorační poradenství atd. (formy terapie, které kombinují psychoterapeutické postupy a křesťanskou filozofii). V České republice nejsou příliš časté. Terapie určitých životních událostí, Tyto terapie se mou týkat zdravotních problémů, ale i situací jako je porod, rozvod, úmrtí, impotence, neplodnost atd.. Někdy je terapie prostě jen způsobem, jak se vyrovnat s těžkým životním obdobím nebo zdravotním problémem s důsledky nebo kořeny v oblasti duševního zdraví. Zde jsou uvedeny některé typy terapie, které se zabývají těmito problémy (nezapomeňte, že tyto problémy může řešit mnoho terapeutických přístupů): • Poradenství v oblasti závislostí (pomoc klientům překonat jejich závislost a řešit související psychologické faktory; závislost může být na čemkoli, včetně drog, sexu, pornografie atd.) • Rozvodové poradenství (pro páry, které si chtějí udržet dobré vztahy a duševní zdraví, přestože procházejí rozvodem) • Sexuální terapie erektilní dysfunkce (řešení psychických problémů, které mohou přispívat k erektilní dysfunkci) • Poradenství v oblasti truchlení (vyrovnávání se se smrtí blízké osoby) • Poporodní poradenství (zvládání životních změn a emočního přizpůsobení po narození dítěte nebo poporodní deprese) • Sexuální terapie (léčba sexuální dysfunkce, pokud k ní není žádný zdravotní důvod) • Terapie neplodnosti (vyrovnávání se s emocionální bolestí z neschopnosti počít dítě nebo udržet úspěšné těhotenství až do termínu). • Terapie při nevěře (vyrovnávání se s následky nevěry a rozhodování, zda vztah ukončit nebo uzdravit). • Terapie při potratu (vyrovnávání se s emocionální bolestí a traumatem z potratu) • Terapie v těhotenství (vyrovnávání se s tělesnými a životními změnami během těhotenství) Terapie některých duševních problémů a nemocí Naprostá většina terapeutických přístupů se nevztahuje pouze na jeden problém nebo onemocnění duševního zdraví. Psychoterapeuti mohou například používat přístup k řešení deprese, ale žádná specifická "terapie deprese" neexistuje. Přesto jsou některé typy psychoterapie obzvláště účinné pro určité problémy a nemoci. Níže je uveden stručný seznam terapeutických přístupů a typů, které jsou obzvláště účinné při léčbě určitých duševních onemocnění (uvedeny v závorce): • Behaviorální typy terapie (porucha pozornosti s hyperaktivitou [ADHD]) • Dialektická behaviorální terapie (hraniční porucha osobnosti [HPO], poruchy příjmu potravy, posttraumatická stresová porucha, sebepoškozování nebo sebevražedné chování). • Terapie prevence expoziční reakce (obsedantně kompulzivní porucha [OCD]) • Skupinová terapie (závislost) • Schématická terapie (hraniční porucha osobnosti) Většina typů terapie může řešit následující problémy: • Úzkost • Bipolární porucha • Deprese • Vztahy • Sociální úzkostná porucha • Trauma Která kombinace terapie je pro vás nejlepší? Pokud jste začínající terapeut nebo potenciální klient, který hledá určitý typ psychoterapie, využijte faktory uvedené v tomto průvodci, abyste se rozhodli, co přesně chcete. Zamyslete se nad tím, kterého faktoru si ceníte nejvíce. Je to terapeutický přístup? Jsou to problémy, které byste mohli řešit? Zde je několik příkladů kombinací, které byste mohli zvážit: Dlouhodobá online terapie, která využívá integrovaný přístup a zaměřuje se na depresi. Krátkodobá párová terapie, která využívá Gottmanovu metodu. Multikulturní poradenství, které někdy využívá existenciální přístup. Jakmile zjistíte, který typ je pro vás nejvhodnější, bude snazší strukturovat svou kariéru nebo najít psychoterapeuta, který vám pomůže rychle zlepšit vaše duševní zdraví a být šťastnější.

Možnosti krátkodobé nebo dlouhodobé terapie

Při zahájení terapie mohou klienti požádat o krátkodobou terapii a společně s terapeutem si stanovit časový rámec. Mohou také vyhledat terapeuta, který praktikuje formu krátkodobé terapie. Pokud terapeut praktikuje formu krátké terapie, navrhne a domluví si s vámi časový rámec.

Doba trvání léčby duševního zdraví závisí na terapeutickém přístupu, závažnosti problémů a preferencích klienta i terapeuta. Obvyklá doba, za kterou se dostaví výsledky, je 12 týdnů a pro krátkou terapii je typické rozmezí 10-20 týdnů. Terapie však může být kratší nebo mnohem delší.

Někteří klienti – bez ohledu na to, zda se rozhodnou pro krátkodobou nebo dlouhodobou psychoterapii – opouštějí terapii, když se vypořádají s nejakutnějšími příznaky svého stavu nebo vyřeší problém, kvůli kterému psychoterapii vyhledali. Jiní zůstávají, protože terapii vnímají jako dlouhodobou cestu ke zlepšení svého duševního zdraví a k tomu, aby se stali lepší verzí sebe sama. Tito lidé pracují s terapeuty roky, někdy i desetiletí.

Většina terapeutických přístupů může být krátkodobá nebo dlouhodobá v závislosti na preferencích klienta, ale existuje několik přístupů, které jsou pouze krátkodobé. Zde je jejich stručný seznam:

Typy psychoterapií, které jsou pouze krátkodobé

 • Koherenční terapie (na hloubku orientovaná krátká terapie)
 • Intenzivní krátkodobá dynamická terapie
 • Interpersonální psychoterapie
 • Krátká terapie zaměřená na řešení
 • Kognitivně behaviorální terapie zaměřená na trauma

Většina terapeutických přístupů, zejména pokud jsou aplikovány jako eklektická intervence, může být dlouhodobá. Klient se může rozhodnout prodloužit terapii kvůli vývoji cílů nebo kvůli udržení duševního zdraví.

Terapie pro lidi s určitou sexuální orientací, rasou, výší příjmu, pohlavím, náboženstvím, politickou ideologií a dalšími skupinami

Pro potřeby menšin a lidí, kteří chtějí terapii zaměřenou na určitou část jejich identity, vytvořili terapeuti psychoterapie pro klienty určitých skupin. Zde je několik příkladů:

Afirmativní psychoterapie (pro členy komunity LGBTQIA+).

Vzhledem k tomu, že odborníci na duševní zdraví v minulosti patologizovali neheterosexuální orientaci a snažili se ji změnit, vytvořili psychoterapeuti afirmativní psychoterapii, která se zaměřuje na autenticitu a přijetí sexuální orientace.

Genderově uvědomělá terapie (GAT)

GAT podporuje klienty a klientky, aby zkoumali zkušenosti související s pohlavím. Zahrnuje feministickou terapii a je skvělou volbou pro muže a ženy, kteří mají pocit, že potřebují řešit otázky související s jejich pohlavím.

Feministická psychoterapie

Feministická terapie uznává, že ženy mohou mít problémy s duševním zdravím v důsledku psychického útlaku, který je zaměřen na ně kvůli jejich pohlaví.

Multikulturní poradenství

Multikulturní poradenství zahrnuje pochopení, citlivost a uznání historie, hodnot a zkušeností menšinových skupin. Uznává rozdíly mezi poradcem a klientem.

Náboženská terapie

Existují terapeuti, kteří se specializují na práci s klienty všech náboženských vyznání. Nicméně ne všechny náboženské terapie mají standardizované názvy. Jako biblické poradenství, křesťanské poradenství, pastorační poradenství atd. (formy terapie, které kombinují psychoterapeutické postupy a křesťanskou filozofii). V České republice nejsou příliš časté.

Terapie určitých životních událostí,

Tyto terapie se mou týkat zdravotních problémů, ale i situací jako je porod, rozvod, úmrtí, impotence, neplodnost atd..

Někdy je terapie prostě jen způsobem, jak se vyrovnat s těžkým životním obdobím nebo zdravotním problémem s důsledky nebo kořeny v oblasti duševního zdraví. Zde jsou uvedeny některé typy terapie, které se zabývají těmito problémy (nezapomeňte, že tyto problémy může řešit mnoho terapeutických přístupů):

 • Poradenství v oblasti závislostí (pomoc klientům překonat jejich závislost a řešit související psychologické faktory; závislost může být na čemkoli, včetně drog, sexu, pornografie atd.)
 • Rozvodové poradenství (pro páry, které si chtějí udržet dobré vztahy a duševní zdraví, přestože procházejí rozvodem)
 • Sexuální terapie erektilní dysfunkce (řešení psychických problémů, které mohou přispívat k erektilní dysfunkci)
 • Poradenství v oblasti truchlení (vyrovnávání se se smrtí blízké osoby)
 • Poporodní poradenství (zvládání životních změn a emočního přizpůsobení po narození dítěte nebo poporodní deprese)
 • Sexuální terapie (léčba sexuální dysfunkce, pokud k ní není žádný zdravotní důvod)
 • Terapie neplodnosti (vyrovnávání se s emocionální bolestí z neschopnosti počít dítě nebo udržet úspěšné těhotenství až do termínu).
 • Terapie při nevěře (vyrovnávání se s následky nevěry a rozhodování, zda vztah ukončit nebo uzdravit).
 • Terapie při potratu (vyrovnávání se s emocionální bolestí a traumatem z potratu)
 • Terapie v těhotenství (vyrovnávání se s tělesnými a životními změnami během těhotenství)

Terapie některých duševních problémů a nemocí

Naprostá většina terapeutických přístupů se nevztahuje pouze na jeden problém nebo onemocnění duševního zdraví. Psychoterapeuti mohou například používat přístup k řešení deprese, ale žádná specifická „terapie deprese“ neexistuje. Přesto jsou některé typy psychoterapie obzvláště účinné pro určité problémy a nemoci.

Níže je uveden stručný seznam terapeutických přístupů a typů, které jsou obzvláště účinné při léčbě určitých duševních onemocnění (uvedeny v závorce):

 • Behaviorální typy terapie (porucha pozornosti s hyperaktivitou [ADHD])
 • Dialektická behaviorální terapie (hraniční porucha osobnosti [HPO], poruchy příjmu potravy, posttraumatická stresová porucha, sebepoškozování nebo sebevražedné chování).
 • Terapie prevence expoziční reakce (obsedantně kompulzivní porucha [OCD])
 • Skupinová terapie (závislost)
 • Schématická terapie (hraniční porucha osobnosti)

Většina typů terapie může řešit následující problémy:

 • Úzkost
 • Bipolární porucha
 • Deprese
 • Vztahy
 • Sociální úzkostná porucha
 • Trauma

Která kombinace terapie je pro vás nejlepší?

Pokud jste začínající terapeut nebo potenciální klient, který hledá určitý typ psychoterapie, využijte faktory uvedené v tomto průvodci, abyste se rozhodli, co přesně chcete. Zamyslete se nad tím, kterého faktoru si ceníte nejvíce. Je to terapeutický přístup? Jsou to problémy, které byste mohli řešit?

Zde je několik příkladů kombinací, které byste mohli zvážit:

Dlouhodobá online terapie, která využívá integrovaný přístup a zaměřuje se na depresi.

Krátkodobá párová terapie, která využívá Gottmanovu metodu.

Multikulturní poradenství, které někdy využívá existenciální přístup.

Jakmile zjistíte, který typ je pro vás nejvhodnější, bude snazší strukturovat svou kariéru nebo najít psychoterapeuta, který vám pomůže rychle zlepšit vaše duševní zdraví a být šťastnější.

Recenze české karetní hry Time for JOKE

0
Recenze české karetní hry Time for JOKE
Recenze české karetní hry Time for JOKE

Recenze české karetní hry Time for JOKE

Do ruky se nám dostala karetní hra Time for JOKE.

Tvůrci o ní na webu píší, že je to zábavná hra, u které nemá smysl hrát formou, že budete přemýšlet nad kroky dopředu, ale prostě ať vypnete hlavu a „mastíte“.

Tvůrci jsou brněnský pár, více informací si můžete přečíst na jejich webe, v kategorii „o nás“ mají na výběr dvě verze, kratší a delší, uvidíte na co budete mít chuť.

Hru máme nějaký čas v redakci, takže jsme vyzkoušeli hrát ve dvou, čtyřech a i v plném počtu – v šesti.

Ve dvou to je až takové suché, hrají jenom karetní postavy Růžové lejno a Pán tvorstva (tyto dvě postavy se ve hře musí vždy vyskytovat), hry jsou relativně rychlé, protože ve hře se protočí málo JOKE karet,  jedno kolo trvalo kolem 5 min.

Karetní Hra Times for JOKE

Pozor ve 4 hráčích musíte, podle pravidel hry, upravit počet prémiových karet BOMBA.

My hráli s postavami Pán tvorstva, Růžové lejno a přidali jsme Diktátora rozvojové země a Boha zaniklého kmene. 

karetní hry, karta Růžové lejno

Hrací doma se u jednoho kola prodloužila na 8 – 15 min.

Já chytl Pána tvorstva – super, začínám se slovy „Je Pondělí“ a vynesu první kartu, rychle jsem zjistil, že zbylé, nepovinné, postavy jsou lepší výchozí pozice. Když o něco jde, tak Bůh zaniklého kmene umí svou prémiovou kartou STOP zastavit jakéhokoliv protihráče a ostatní pouze hráče, který hraje následně po nich. Diktátor rozvojové země si před začátkem každého kola vybere ze dvou JOKE karet, což můžeme být skvělé výhoda, protože mezi JOKE kartami nemusí být pokaždé jenom benefity.

Peklo a líčení pastí v 6 hráčích

Hra nelže – špatně se předvídá, v 6 hráčích se ve hře protočí už poměrně dost JOKE karet.

Abych popsal situaci, Růžové lejno rozdává karty a začíná vždy s jednu kartou navíc, to je jeho „super“ schopnost (otravná postava)! 

Ale to hlavní jsou JOKE karty, ty lejno rozdá následně po hracích kartách. Můžete mít JOKE, který je na nic, hru neovlivňuje a vy budete rádi, aby jste neskočili poslední a nedělali Úkol pro poraženého (lehce paradox je, že i těchto úkolech můžete najít i výhodu). 

V jiném kole dostanete JOKE se kterým vyčkáváte, jako mlsná šelma, až vám protihráči naskáčou do pasti a pak vy jej vynesete, následně se díváte na nešťastné, šokované a naštvané výrazy protihráčů.

Hráli jsme bez alkoholu, v 6 lidech jsme po práci hrou zabili hodinu a půl jak nic. Věřím, že někde na chatě nebo na horách  tato karetní hra chytne ještě bláznivější atmosféru. Tvůrci to více méně i takto uvádí, že hru skvěle doplní drink v ruce.

Použité obrázky jsou z webové stránky www.timeforjoke.com


Hra se rychle dostává pod kůži, sice jsme občas vedli rozpravu nad pravidly, ale to bývá u každé hry. 

+ zpracování – tisknuto v České republice

+ kvalita karet

+ hratelnost, rychle se dostane pod kůži

+ dizajn – postavy jsou pěkné spravované (ilustrátor má celkově zajímavou tvorbu, doporučuji se podívat) 

+ cena 599 Kč za 188 karet

+ animované video s pravidly hry na webu i YouTube (doporučuji si pravidla i přečíst)

+ hra má vlastní song

– krabička přišla bez celofánového obalu

– ve 2 hráčích není hra moc zábavná, je to spíše pro více hráčů 

– děti ji hrát můžou, ale musí umět číst

– diskuze nad pravidly 

Shrnutí: Pokud vás je více a nejste jenom dva, jezdíte někam na chatu nebo hory, tak tohle vás určitě pobaví.

Jak píšou tvůrci, velikost je o málo větší než kostka másla, takže na cesty ideální.

Hodnocení karetní hry

Hodnocení 8,5/10

PS: Prodejce nám poslal email, kde nám poradil ještě trochu vylepšená pravidla, které posílají zákazníkům, kteří už měli možnost si hru zahrát. Proto vám vylepšení nebudu prozrazovat, ale jde potom ještě o bláznivější verzi hry.

PPS: Díky komunikaci a práci tvůrců ohledně další možnosti hry (to, že jim nestačí „jenom“ hru vytvořit, ale pracují na ní dál) přidávám 0,5 bodu, protože to není standart.

Celkové hodnocení: 9/10 

www.timeforjoke.com

www.instagram.com/timeforjokecom

www.facebook.com/timeforjokecom/

Fotogalerie karetní hry

Paintballové hřiště v Praze vám zvedne adrenalin

0
Paintballové hřiště v Praze
Paintballové hřiště v Praze

Co je paintball?

Paintball je zábavná a akční hra. Pro nováčky možná až překvapivě adrenalinová. My Vám teď povíme něco málo o našem paintballovém areálu Paintball Prague v Radotíně.

Možná Vás překvapí, že Paintball je hra určená nejen pro dospělé, ale i pro děti. Důkazem toho jsou desítky spokojených a nadšených třídních kolektivů. Dětské oslavy v rámci Junior paintball jsou kapitolou samy o sobě. O Vaše děti se starají přátelští a zkušení organizátoři.

Paintball Praha se také pyšní mnoha kreativními scénáři. Osvědčené klasiky jako Capture the flag posílí týmovou soudržnost a atmosféru. Inovativní pecky jako Napoleon zase oživí hru a s přibývajícími minutami roste napětí. Při rabbit huntu máte jedinečnou možnost vyprášit kožich budoucímu ženichovi v rámci rozlučky se svobodou. A o scénáři Zombies neprozradíme vůbec nic.

Navštivte krásné paintballové hřiště v Praze

Důležité je samozřejmě nejen co, ale i kde a kdy se hraje. V pražské Paintball Prague aréně naleznete celkem 5 hřišť. Junior paintball, často využívaný na dětské oslavy v Praze, se odehrává na tematickém Vietnam hřišti. Hřiště je krásně kompaktní, s dostatkem překážek, za kterými se skryje nejen vaše dítě, ale i Vy. Taktika je nutností a sehranost je klíčem k úspěchu. Po setmění přicházejí na řadu reflektory, které z Vás udělají hrdiny noční bitvy o Stalingrad. 

Pro větší skupiny tu máme větší paintballové hřiště „Vojenská základna“. Tady se vyřádí každý milovník těžké techniky. Vstup do nejpropracovanější paintball arény v Praze hlídá MIG21 (stíhačka, ne kapela), uvnitř se pak schováte v obrněném transportéru jako pravé komando. Nebo chcete raději začínat v opuštěném baru ve stylu apokalyptických filmů?

Paintballové hřiště v Praze
Paintballové hřiště v Praze

Při dešti máte dvě možnosti. Užít si to ještě více než bez něj a nebo zabookovat vnitřní paintballové hřiště, a zahrát si s neomezenou municí reball. Výhoda? Neprší na vás a nejste od barvy. Nevýhoda? Neprší na vás a nejste od barvy.

Paintball Prague

Praha nabízí mnoho zážitků uvnitř i venku, v Paintball Prague si užijete obojího, a to bez ohledu na počasí. Kromě dětí a nadšenců, koho jiného by ještě mohl paintball bavit?

Paintballové hřiště v Praze
Paintballové hřiště v Praze

Profíky. Zní to možná zvláštně, ale je to tak. Paintball je vlastně dost náročný sport, ve kterém se pořádají profesionální soutěže. A věřte nám, profi tým byste za soupeře spíše nechtěli. Pokud to ale chcete zkusit, Paintball Praha pořádá profesionální tréninky, a především Paintball league, kde soutěží jak kategorie profíků, tak nadšených amatérů. Není nic jednoduššího než se přihlásit. No a pokud si na to netroufáte, je ještě možnost, jak si paintball v našem Paintball Prague vyzkoušet. Dokonce dost levně a nezávazně.

Pojďte si užít adrenalinu, je to snadné

Veřejná hra! Přijdete, hrajete. Nepotřebujete velkou partu kamarádů, jen kuráž a dobrou mušku.

Chcete si rezervovat hru? Navštivte web www.paintball-prague.cz, kde najdete aktuální slevy a další důležité informace o skvělém paintballu v Praze.

Elegantní, zimní outfit stylové ženy – co nesmí chybět?

0
Elegantní, zimní outfit stylové ženy - co nesmí chybět?
Elegantní, zimní outfit stylové ženy - co nesmí chybět?

Zima je ročním obdobím, kdy můžeme experimentovat s různými styly stejně dobře jako v létě. I přes chladnější dny se vyplatí zachovat styl a vybírat si módní oblečení, abyste vždy vypadali fenomenálně. V zimním outfitu dominují nadýchané, vycpané bundy často oversize, dlouhé šály, čepice s bambulí a velmi ženské kozačky. Co by ještě měla mít módní žena ve své skříni?

Módně a pohodlně – co si vybrat na zimní procházku

S přicházejícími chladnějšími dny se vyplatí zkontrolovat svůj šatník a rozumně si vybrat. Zvažte typ oblečení a příležitost, pro kterou ho budete nosit. Základním prvkem dámského šatníku jsou zateplené legíny, které lze nosit jako samostatný spodní díl nebo jako ochranu noh před chladem, když se rozhodnete obléknout si šaty nebo sukni. Druhou věcí je teplý svetr z kvalitního materiálu. Má doplňovat naši stylizaci a zajistit teplo. Prošívané a vycpané bundy noste jako svrchní oblečení. Mohou mít odnímatelnou prostornou kapuci s kožešinou a dodatečnou podšívkou. Tuto bundu lze obohatit módním páskem v pase, který zvýrazní postavu. Mezi módními bundami můžeme rozlišit také džínové bundy, ale nutně s kožešinovou podšívkou. Dlouhé zimní kabáty budou vypadat stejně dobře, ale v přítomnosti černých botek nebo kozaček.

Zimní boty zdůrazňující styl a eleganci

Boty na zimu by měly mít silnou podrážku, která izoluje nohu od země, a zateplený vnitřek. Mohou však být stejně módní a stylové. Obuv v barvě, která nikdy nevyjde z módy a hodí se prakticky ke všemu – černé – nám umožní vytvořit ideální stylizaci na zimní procházky. Dámské kotníkové boty na malém podpatku nebo platformě ideálně zdůrazní každý náš krok a hodí se jak k sukni, tak i k rovným kalhotám. Ty zase mohou být typu slim nebo s širokými nohavicemi, protože se vracejí do módy. Pokud se vrátíme k botám na zimu, je vhodné zvolit pohodlný model. Pokud jsou jednobarevné, dobrým doplněním bude zlatá spona nebo jiné ozdoby. Díky tomu krásně zdůrazníme nohu a celá stylizace získá charakter. Boty mohou být nazouvány, se zapínáním na zip nebo šněrovací. Které z nich si vybereme, záleží na našich individuálních preferencích a potřebách. Dámské boty se už z dálky vyznačují elegancí a originálními doplňky. Stejně tak však jejich jednoduchost okouzluje sama o sobě vysokým leskem nebo stylovým matným semišem, v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Je důležité, aby byl kvalitní.

Závěrem lze říci, že při výběru dobré a módní obuvi na zimu nám pomůže vlastní intuice, aktuální trendy a inspirace například ze sociálních sítí nebo doporučení kamarádů. Celý look zdůrazníte elegantní kabelkou nebo koženým batohem, do kterého si můžete uložit všechny užitečné věci. Vyplatí se zvolit barevné provedení tak, aby celá stylizace se sebou ideálně harmonizovala.

REKLAMA
ReklamaVynikající české řešení na správu prospektů a klientů je Anabix CRM.

Spolehlivý webhosting C4 pro vaše weby.

Potřebujete výkonný mobilní telefon? Nový iPhone 14 Pro bude trefou do černého!
REKLAMA