Domů Blog

Charakteristika a řešení průmyslových konektorů

0
Průmyslové konektory jsou speciálním typem hybridních konektorů, které se využívají především náročnějších průmyslových provozech

Charakteristika a řešení průmyslových konektorů

Průmyslové konektory jsou speciálním typem hybridních konektorů, které se využívají především náročnějších průmyslových provozech využívajících složitá zařízení automatizovaných linek a technologických celků. Průmyslové konektory jsou obvykle robustnější konstrukce a speciálně řešeného zapojení, které navíc musí být důsledně zakrytováno, jelikož se aplikuje v náročnějších podmínkách s potenciálně vysokým vlivem na jejich funkčnost.

Řešení průmyslových konektorů

Běžnou aplikací průmyslových konektorů je hybridní zapojení vývodové kabeláže průmyslových strojů a zařízení nebo větších objektů automobilového průmyslu. Standardně se konektory řeší jako konfigurovatelné, tedy umožňují osazení různými typy vývodových koncovek do jednoho místa. Systém pak může být osazen jednou kabeláží, která je napojena na konektor stejného výstupu. V případě nekonfigurovatelných průmyslových konektorů se zpravidla odlišují od běžných systémových prvků zvýšenou odolností, která odpovídá normovaným požadavkům použití v agresivním nebo nepříznivém prostředí. Průmyslové konektory mají širokou aplikaci, jelikož jejich hlavní charakteristikou je napájení s vysokými hodnotami proudových charakteristik a také velmi odolné krytování. Setkáváme se s nimi nejen v uzavřených halách výrobních závodů, ale také na velkých zařízeních s pohyblivými součástmi (např. jeřáby).

Typy průmyslových konektorů

Jednotlivé kategorie průmyslových konektorů se mezi sebou liší v několika základních parametrech, které definují nejen způsob, jakým jsou používány, ale také jejich zabezpečení. Vedle konfigurovatelnosti a modularity tak lze vybírat také konektory s různým způsobem zajištění proti vytažení a s různým stupněm kryti.

Uchycení průmyslových konektorů

Způsob uchycení průmyslového konektoru závisí na materiálovém a konstrukčním řešení krytu, obecně jsou ale rozeznávány dva základní typy – zásuvný konektor a konektor šroubovatelný. Zásuvné konektory bývají uživatelsky oblíbenější, v případě nutnosti zajištění pevného spoje jsou však optimálními konektory šroubovatelné (případně s vloženým předpětím). Dodatečné zabezpečení konektorového spoje lze zajistit smršťovací bužírkou).

Krytování průmyslových konektorů

Zajištění konektorů proti vnějším vlivům musí být provedeno vhodným stupněm krytování, který by měl dosahovat minimální hodnoty IP 65, jelikož jsou obvykle užívány v prostorách namáhaných nejen na hluk a vibrace, ale také na zvýšenou vlhkost, chemicky agresivní látky apod. Vhodné krytování se zajišťuje speciálními materiály, které umožňují také zajistit elektromagnetickou kompatibilitu a kontakty dostatečně utěsnit proti pronikání nežádoucích látek a odizolovat tak, aby nebyly vystaveny náročným výkyvům okolní teploty (zvýšené i mrazu).

Šťastné a sebevědomé superdítě – recenze knihy

0
kniha, Šťastné a sebevědomé superdítě – recenze knihy

Šťastné a sebevědomé superdítě – recenze knihy

Dvě generace a dva pohledy na svět, dávají dohromady nadčasový návod pro výchovu vašeho dítěte. Stačí jen vědět, za který konec celou problematiku uchopit. 

Také máte dojem, že se ze svých dětí jednou zblázníte? 

Problémů, s nimiž se mohou rodiče u svých dětí setkat, je hodně. Nedostatečná sebedůvěra, potíže ve škole, bouřlivé dospívání, neschopnost najít si kamarády, nechuť k respektování autorit, lenost, odmlouvání, psychické potíže, stres. Také to znáte, ale při jejich řešení nechcete jít cestou přílišného mentorování či striktních zákazů, protože víte, že to stejně k ničemu na dlouho nepovede? Máte dojem, že se vám váš potomek stále více odcizuje? Nejste sami.

Důležité je, jak o vás vaše dítě mluví

Nejlepší cesta pro znovunavázání vztahu? Pozorné naslouchání. Zjistěte citlivým vnímáním, jak vypadáte v očích svého syna či dcery, a jak se o vás vyjadřuje. Říká o vás, že jste super a príma? Nebo naopak hovoří jen v negativech? Jde o první odrazový můstek.

Nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby k žádnému negativnímu narušení vztahů nedošlo. Ovšem na výchovu máme jen jeden pokus. Takže není divu, že se občas něco pokazí. Naštěstí se to dá napravit. 

Cesta ke šťastnému rodičovství

„Spokojené dítě = spokojený rodič,“ říkají Dana a Radek, kteří stojí za knihou Šťastné a sebevědomé superdítě. Vnášejí do ní mnoho zkušeností a praxe s dětmi i dospělými.

Zatímco Dana Burandová čerpá zejména ze své psychosomatické poradny (vedené na základě atestace z rozšířené psychologické práce s dětmi a mladistvými), a k tomu všemu přidává i zkušenosti z výchovy dvou dětí a tří vnoučat, jež během 36 let absolvovala.

Radka Karbana můžete znát například z knižního bestselleru „Aktivuj svůj potenciál,“ a z řady seminářů a tréninků v oblasti osobního rozvoje a aktivace lidského potenciálu.

Oba si uvědomují, že většinu problémů, s nimiž se během dospělosti potýkáme, si přinášíme z dětství. A přitom každý rodič chce, aby byl jeho potomek šťastný, měl ho rád, vzhlížel k němu a respektoval ho.

Tak jak je možné, že se to v mnoha rodinách nedaří?

Podléháme totiž stále stejným stereotypům. Sekýrujeme, nařizujeme a vyžadujeme poslušnost. Věděli jste například, že každý den předáme svým dětem v průměru 432 negativních zpráv, a jen 31 pozitivních? A právě na způsobu komunikace, i na tom, jak se sami cítíme, závisí „úspěch našeho rodičovství.“ A nezáleží na tom, zda máte doma prvňáčka nebo puberťáka. Chcete to vše pochopit a naučit se své dítě vést jako rodič správně a neselhat? Pak zamiřte na web Superdite.cz, protože tuto knihu můžeme s jistotou doporučit. Je napsána odborníky ve svých oborech a jejich spojením vnikl projekt, který na českém trhu nemá obdoby. Jak říká Dana: „Výchova nemusí být boj, ale radost!“

Kurz „mzdové účetnictví online“ – pojďte do toho!

0
Kurz „mzdové účetnictví online“ – pojďte do toho!

Kurz „mzdové účetnictví online“ – pojďte do toho!

Léto neznamená jen odpočinek a nicnedělání. Naopak je to ideální doba na to, doplnit si vzdělání, aktualizovat znalosti a načerpat novinky z vaší pracovní oblasti. Opusťte styl života, který vám nevyhovuje a splňte si své sny! Kurz „mzdové účetnictví online“ můžete studovat v libovolném tempu kdykoliv se vám to bude hodit.

Odhodlejte se konečně ke kroku kupředu

Studium je zábavnější, než si myslíte. Tedy může být. Záleží na tom, jak k této výzvě přistoupíte. Praktický kurz „mzdové účetnictví online“ vám nabídne teorii a praktické příklady na jednom místě. Co je třeba před vstupem do kurzu? Před přihlášením do online studijního programu vám stačí jediné – rozhodnout se! Opravdu nic jiného není potřeba. Nezáleží na tom, jaké máte vzdělání, stačí mít chuť učit se novým věcem. Na konci vás čeká test, po jehož úspěšném projití obdržíte certifikát o absolvování kurzu.

Udělejte si z učení zvyk

Pouhým přihlášením do kurzu to nekončí. Jakmile se jednou rozhodnete posunout ve své kariéře někam dál a uděláte první krok na cestě k lepším zítřkům, je zapotřebí ve zdravém nastavení mysli pokračovat. Stůjte pevně za svým rozhodnutím a vyhraďte si v kalendáři pravidelný čas, kdy se budete moci věnovat jednotlivým lekcím.

Společnost Orange Academy s.r.o. připravila celkem 142 lekcí kurzu mzdového účetnictví se základy personalistiky online. Celková délka kurzu je 8 hodin a 51 minut. Čas se může ale v době vaší přihlášky lišit, stále se natáčí nová videa jako reakce na současné dění, vydávání nových zákonů apod. V oboru účetnictví probíhají změny často. Vzdělávací společnosti je sledují za vás a udržují kurzy stále aktuální.

Zapojte rodinu a požádejte je o podporu

Oznamte doma rodině nebo svému partnerovi, že se chcete vzdělávat v oboru účetnictví. Určitě vás rádi podpoří a pochopí, že na ně nebudete mít chvíli tolik času. Ale nebojte se, jednotlivé video lekce mají jen pár minut. O něco delší jsou ty s praktickými příklady. Není třeba se tolik zaobírat teorií, i když jisté souvislosti znát musíte. Obecně je tato forma vzdělání zaměřená hodně na praxi a modelové příklady.

Základy účetnictví pro začátečníky

Zpočátku vám to může připadat obtížné. Probírané látky se bude zdát víc než dost, ale záhy pochopíte souvislosti a v tu chvíli budete mít vyhráno. Vězte, že se základy účetnictví může naučit opravdu každý. Osvojíte si postupy, výpočty a práci v účetním programu Pohoda levou zadní. Stačí se jen učivu postavit čelem a vytrvat. Spolu s přihlašovacími údaji ke kurzu dostanete přístup do soukromé skupiny na Facebooku, kde můžete debatovat s komunitou stejně smýšlejících lidí, kteří jsou, byli nebo budou na stejné lodi jako vy.

K pravidelnému čtení článků z oblasti účetnictví doporučujeme blog Orange Academy s.r.o.“

Nekupujte zajíce v pytli

Před zakoupením kurzu máte možnost shlédnout vybraná videa zdarma. Tak budete předem vědět do čeho jdete, jak na vás působí lektorka a zda se vám vůbec forma tohoto studia líbí.

Studovat můžete na jakémkoliv zařízení, pokud chcete ale jistotu perfektního sledování bez zádrhelů, používejte notebook či stolní počítač.

Já jsem zkoušela sledovat videa na mobilním telefonu i tabletu a nezaznamenala jsem žádný větší problém. Obrazovku si můžete roztáhnout na celou plochu displeje, učit se kdekoliv a kdykoliv si vzpomenete.

Přihlášením do online kurzu získáte přístup k video obsahu, k materiálům ve formátu PDF, pozvání do skupiny na Facebooku, osvědčení o absolvování kurzu a roční přístup do kurzu včetně přidaných aktualit.

Výběr, nákup telefonu – porovnání telefonů

0
Výběr, nákup telefonu. Porovnání telefonů

Výběr, nákup telefonu – porovnání telefonů

Oscar Wilde kdysi napsal: „Pesimista je ten, kdo, když má na výběr ze dvou zlých, si vybere obojí“.

Jak však přistoupit k nákupu a výběru vhodného telefonu? V dnešní době je chytrý telefon vším, čím chcete aby byl. Může být vaším fotoaparátem, přehrávačem médií, pomocníkem pro komunikaci s vašimi přáteli, vaším rádcem, organizátorem. Přes mobil nakoupíte a nakonec, světe div se, také přes něj dokážete zavolat.

Jak vybrat ten pravý telefon?

Otázka však zní jinak. Mám určitý obnos, který chci do chytrého telefonu, nebo-li smartphone investovat. Jak si z té nepřeberné záplavy vyberu ten správný? Mohu porovnávat parametr po parametru a mobil po mobilu. Ale technických parametrů je opravdu, ale opravdu hodně. Takže si, jak vás tak znám řeknete: „tak to budu několik dnů jen porovnávat všelijaké technické parametry“. A to nechcete. Nešlo by to přeci jen jinak, chytřeji?

Rada nad zlato je…

Rada nad zlato je super. Jednu takovou však pro vás mám. A navíc pro vás bude úplně zdarma. Tak sem s ní!

Našel jsem totiž jednu skvělou stránku, pro porovnání telefonů, která vám jednoduše porovná vybrané telefony mezi sebou dle parametrů. Už vás slyším: „tak to je naprosto super“. Ano na stránce webu Slag.cz porovnáte nejen mobilní telefony, ale i komponenty počítačů, jako jsou grafické karty nebo procesory. Prostě web Slag.cz se vyplatí si zapamatovat.

Co se mě líbí na specializovaném webu pro porovnání telefonů?

Vyberete si a porovnáte dva mobily mezi sebou. Například Xiaomi Mi Note 10 Pro a iPhone 11. Takový skoro souboj dvou těžkých vah. Hned v první sekci Hodnocení velice pěkně a přehledně uvidíte hodnocení hlavních součástí mobilního telefonu (displej, fotoaparát, výkon, baterie). Krásně přehledně a jednoduše.

Pokud jste detailista, tak hned v další sekci Parametry můžete porovnávat jednotlivé mobilní telefony podle dílčích parametrů. A že jich opravdu je. Tam, kde porovnávaný mobilní telefon vítězí, Slag.cz zvýrazňuje text firemní barvou – oranžovou.

A víte co je super. Nakonec web pro porovnání telefonů Slag.cz nabídne aktuální ceny z obchodu Alza.cz a nabídne také odkaz na srovnávač cen Heureka.cz.

Tak co, už jste si vybrali? Já ano.

Nový trend: firmy mají své vlastní vůně

0
Nákup, vybavení kanceláře, vůně pro firmy

Nový trend: firmy mají své vlastní vůně

Consultu všichni znáte jako špičku v oboru vybavování kanceláří. To, co vždycky uměli perfektně, bylo spojit ohromující design s perfektní funkčností. Protože jak se říká, design bez funkčnosti je umění. Proto možná někoho překvapilo, že nově se v nabídce firmy objevily i bytové vůně. Proč?

Nákup, vybavení kanceláře, vůně pro firmy

Zaujmeme klienty novými smysly

 „Vždy jsme se zaměřovali na zaměstnance. Na perfektní vybavení, logické uspořádání prostoru a příjemný pocit v kancelářích. Jenže kanceláře nejsou jen o zaměstnancích. Jsou i o klientech. Úroveň prostorů kanceláří a reprezentativních prostorů prudce stoupá. A je čím dál těžší se odlišit a na první pohled zaujmout. Napadlo nás proto, zaujmout klienty novými smysly. Vůní. A zdá se, že je to skvělý krok.“, uvedl majitel společnosti Consulta, Michal Kalenda. 

Čich jako důležitý smysl v marketingu

Čich je mocný lidský smysl. Kolikrát se vám stalo, že při závanu známé vůně se vám vybavil zdánlivě dávno zapomenutý zážitek? Tento jev je psychologii nazýván jako „Proustův efekt“, podle Proustova románu „Hledání ztraceného času“, ve kterém vypravěč spojuje chuť piškotu s pocitem dávného štěstí. Firmy ve snaze odlišit se od ostatních a působit na emoce a dlouhodobou paměť klientů se na čich začínají zaměřovat jako na jeden z nových možností marketingu. 

Pro koho je provonění firemního interiéru vhodné?

Pro každého. Perfektní jsou vůně pro firmy s více pobočkami (klientům se spojí známá vůně a i v novém prostoru, třeba v jiném státě si stále připadají „jako doma“), ale i pro hotely, čekárny, wellness, fitness centra, kanceláře a mnoho dalších. 

Příjemná vůně je uklidňující, zapamatovatelná, pomáhá tvořit tvář firmy a odlišit se od ostatních.

Smart Kid Belt dokonale nahradí autosedačku

0
Smart Kid Belt

Smart Kid Belt dokonale nahradí autosedačku

Smart Kid Belt

Při jízdě autem je pro mě důležitá nejen moje bezpečnost, ale také dvou dětí. Když se mi naskytla příležitost vyzkoušet bezpečnostní pás Smart Kid Belt, neváhala jsem ani minutu. Důvodem nebyla jen nízká cena oproti autosedačce, ale také skladnost a snadná instalace tohoto výrobku. Doporučila mi jej kamarádka.

Bezpečné a levné řešení

Smart Kid Belt je určen pro děti od 4 do 12 let. Podle váhy je vhodný pro děti od 15 do 36 kg. Díky tomu je dobrou alternativou k autosedačce, která je zpravidla drahá, špatně se s ní manipuluje a ještě horší je uskladnit ji. Smart Kid Belt je bezpečnostní pás, který stačí podle návodu a dostupných videí na internetu pouze připnout k původnímu jízdnímu pásu v autě. Návody na internetu jsou dost srozumitelné, takže nebyl problém pás instalovat. 

Součástí balení byl pás se dvěma přezkami, které jsou z pevného plastu a také kartička, která slouží jako potvrzení při případné policejní kontrole o tom, že se jedná o dětský zádržný systém ve smyslu § 2 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích („dětská autosedačka“). Je homologován je pro použití na území EU podle předpisu EHK OSN č. 44 verze 04 (E20 44R-04 4013) pro skupinu II. a III., tj. pro děti od 15 do 36 kg nebo do výšky 150 cm. 

Pás jsme vyzkoušeli rovnou pro dvě děti. Díky jednoduché instalaci byl připnutý během malé chvilky. Nemusíme už složitě řešit logistiku sedaček při více autech v rodině. Navíc s námi často cestují děti našich přátel. S pomocí pás jsme zajistili děti poměrně rychle. Po dojetí do cíle stejně rychle došlo k jejich odjištění. Pás pak stačí jen uschovat. Je malý a kompaktní, takže skutečně nikde nepřekáží. Zapnutí spon pásu je obtížnější, aby je děti při jízdě nerozepínaly. Smart Kid Belt má také velmi jednoduchý design. Děti by jistě uvítaly barevné a veselé obrázky. To je však pouze jediná věc, která mi na tomto produktu vadí. Nejdůležitější je to, zda plní pás svou funkci jak má.  

Smart Kid Belt

Při jízdě autem je pro mě důležitá nejen moje bezpečnost, ale také dvou dětí. Když se mi naskytla příležitost vyzkoušet bezpečnostní pás Smart Kid Belt, neváhala jsem ani minutu. Důvodem nebyla jen nízká cena oproti autosedačce, ale také skladnost a snadná instalace tohoto výrobku. Doporučila mi jej kamarádka.

Bezpečné a levné řešení

Smart Kid Belt je určen pro děti od 4 do 12 let. Podle váhy je vhodný pro děti od 15 do 36 kg. Díky tomu je dobrou alternativou k autosedačce, která je zpravidla drahá, špatně se s ní manipuluje a ještě horší je uskladnit ji. Smart Kid Belt je bezpečnostní pás, který stačí podle návodu a dostupných videí na internetu pouze připnout k původnímu jízdnímu pásu v autě. Návody na internetu jsou dost srozumitelné, takže nebyl problém pás instalovat. 

Součástí balení byl pás se dvěma přezkami, které jsou z pevného plastu a také kartička, která slouží jako potvrzení při případné policejní kontrole o tom, že se jedná o dětský zádržný systém ve smyslu § 2 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích („dětská autosedačka“). Je homologován je pro použití na území EU podle předpisu EHK OSN č. 44 verze 04 (E20 44R-04 4013) pro skupinu II. a III., tj. pro děti od 15 do 36 kg nebo do výšky 150 cm. 

Pás jsme vyzkoušeli rovnou pro dvě děti.

Díky jednoduché instalaci byl připnutý během malé chvilky

Smart Kid Belt

Nemusíme už složitě řešit logistiku sedaček při více autech v rodině. Navíc s námi často cestují děti našich přátel. S pomocí pás jsme zajistili děti poměrně rychle. Po dojetí do cíle stejně rychle došlo k jejich odjištění. Pás pak stačí jen uschovat. Je malý a kompaktní, takže skutečně nikde nepřekáží. Zapnutí spon pásu je obtížnější, aby je děti při jízdě nerozepínaly. Smart Kid Belt má také velmi jednoduchý design. Děti by jistě uvítaly barevné a veselé obrázky. To je však pouze jediná věc, která mi na tomto produktu vadí. Nejdůležitější je to, zda plní pás svou funkci jak má.

Smart Kid Belt

Okouzlující úsměv modelek pro všechny

0
Bělení zubů Toothy

Bělení zubů pro váš zářivý úsměv

Kdo z nás by nechtěl mít krásný a okouzlující úsměv. Obzvláště, pokud se za ním rozsvítí zářivě bílé zuby. Myslíte si, že je to neřešitelný problém? Rovnou vám prozradím, že není.

Víte, že lze použít systém revolučního bělení zubů a to zcela bez použití peroxidu vodíku? Nebudu vás více napínat, řešení Toothy může být tou správnou odpovědí.

Výhody sad Toothy na vaší cestě za zářivým úsměvem

Účinnou látkou, kterou Toothy využívá je Sodium Perborate. Ta je pro zuby mnohem šetrnější. Díky ní můžete Toothy používat dlouhodobě, bez známek snížení citlivosti Vašich zubů.

Bělení zubů Toothy

Rychlost aplikace. Výsledek se dostavuje téměř okamžitě. I se základní sadou Toothy Starter je garantováno vybělení zubů o dva odstíny během šesti dní. To zní skvěle, nemyslíte?

Navíc vám stačí pouze deset minut denně. Gel Toothy používá PAP k oxidaci nečistot a skvrn. V kombinaci s LED světlem dojde k urychlení oxidace a celý proces tak trvá pouze pár minut denně.

Bělení zubů Toothy

„Očistnou kůru“ lze díky šetrnému složení pravidelně opakovat a výsledky si tak udržet, či ještě vylepšit, což záleží na přirozeném odstínu Vašich zubů.

A pro mnohé hlavní argument, nemusíte absolvovat nepříjemnou návštěvu u vašeho zubaře.

Záruky, které vás určitě potěší

Garance vrácení peněz. Na webové stránce Toothy se píše: „Garantujeme dosažení výsledků minimálně o 2 odstíny Vašich zubů. Pokud se tyto výsledky nedostaví, vrátíme Vám peníze.“ Systém reklamace je na webu jednoduše popsán. Pro uznání reklamace je potřeba uvedený postup dodržet. To je ale více než férová nabídka.

Bělení zubů Toothy

Toothy aplikace je certifikována NQA a získaný certifikát je platný dle evropských směrnic 93/42/EEC a 2007/47/EC.

Aplikace procedury bělení zubů je snadná

Celé balení včetně obrázkového manuálu a instrukcí je v českém jazyce.

Proces bělení je velice snadný, o čemž se ostatně můžete přesvědčit přímo na webu Toothy, kde je celý proces krásně popsán. Víte tak do čeho jdete, ještě před zakoupením produktu, což je skvělé.

Bělení zubů Toothy

Dobrá rada nad zlato

Co vám určitě před vaším případným nákupem doporučuji, je přečtení si článků na blogu webu Toothy. Získáte tak další informace, které vám mohou sami o sobě pomoci. Třeba tím, že se dozvíte, které potraviny obarvují vaše zuby.

Krásný úsměv všem.

GigaLash recenze a zkušenosti jiných žen

0
GigaLash recenze a zkušenosti jiných žen

GigaLash recenze

Jedná se o sérum pro rychlý růst řas. Produkt slibuje viditelné výsledky již po sedmi dnech aplikace. Výsledkem jsou prodloužené, zahuštěné a výraznější řasy. No, která žena by po tomto efektu netoužila? Nejhezčí řasy jsou ty přirozené, každodenní nalepování umělých řas je zdlouhavé a s nepřirozeným efektem.

V případě aplikace řasy na řasu si ničíte své řasy a musíte chodit na pravidelné aplikace. Podpořte růst svých vlastních řas!

Jak produkt funguje?

GigaLash recenze a zkušenosti jiných žen

Sérum GigaLash prodlužuje růstový cyklus řas, zabraňuje vypadávání řas a urychluje růst nových. Tím se řasy přirozeně zahušťují. Také zvyšuje jejich pružnost a tím omezuje jejich lámání. Sérum rychle proniká až k folikulům a působí přímo v místě růstu řasy.

Při užívání tohoto séra můžete aplikovat make-up včetně řasenky.

Složení gigalash

Složení: Enzyme „EPM“, aqua, wool bursa growth genes, foumingzhisuan sodium, ethyl amide MEA, hydrolyzed keratin, propylene glycol, sorbitol, collagen sodium, wheat germ acid, linolenic acid, chitosan glycosaminoglycan, nettle extract, bitter orange flower oil, fourteen acylating, natural extracted cellulose, vitamin A, E, C, panthenol, allantoin, the yankees glycerin extract

 • Složení je hypoalergenní, dermatologicky testováno a bez vedlejších účinků.

Vitamíny vyživují folikuly, komplex enzymů podporuje růst nových řas, keratin zesiluje řasy a dodává jim pružnost. Olej a glycerin zvláčňují řasy a zamezují jejich třepení a lámání.

GigaLash recenze a zkušenosti jiných žen

Upozornění

V případě, že se produkt dostane omylem do oka, se nic neděje, je to nepříjemné, ale ne škodlivé, pouze oko vypláchněte pod slabým proudem vody.

Sérum a jeho aplikace

Aplikace je snadná, pomocí aplikátoru sérum nanesete na kořínky řas. Můžete jak na řasy vrchního víčka tak spodního a dokonce i na obočí. Obočí je další problematické místo, kdy geneticky, či kosmetickými úpravami časem dochází k řídnutí obočí. Podpořením jeho růstu zahustíte obočí. Husté tmavé obočí je aktuálně velmi modernám trendem v kosmetice.

Výsledky po týdnu!

Po týdnu užívání jsou řasy delší, při aplikaci po dobu 14 dnů se řasy prodlužují o 55%, po 28 dnech o 70%, po 35 dnech o 90%. Řasy během aplikace také tmavnou a zvětšují svůj objem.

Jak se Gigalash dávkuje?

Doporučené dávkování: 2x denně ráno a večer nanést na kořínky řas.

Po dosažení efektu je doporučeno pokračovat v udržovacím režimu – aplikovat 2x týdně. V případě, že přestanete produkt aplikovat, efekt do 2 měsíců odezní. 

Zakoupení produktu

Poštovné zdarma nad 2000 Kč.

Produkt můžete zakoupit přes e-shop, kde si můžete vybrat mezi jednotlivým balením či cenově zvýhodněnými balíčky. Celá gigalash recenze.

Jak mohou školy využít karanténu efektivně?

0
Interaktivní tabule, efektivní výuka

Jak mohou školy využít karanténu efektivně? 

Školní učebny jsou prázdné už více než 38 dní. V současných dnech vláda vydala první informace, které začínají přibližovat, kdy asi se děti budou moci do školních lavic vrátit. S největší pravděpodobností (s ohledem k aktuálnímu vývoji situace a doporučení epidemiologů) to vypadá, že návrat studentů a školáků bude rozdělen do 4 hlavních fází a je dokonce možné, že u některých (zejména mladších) ročníků, bude návrat do školy prozatím „dobrovolný“ a bude záležet na rozhodnutí rodičů. 

Aktivní ředitelé a ředitelky vylepšují 

Současná situace je složitá pro všechny. Museli jsme si zvyknout, že většina věcí se nedá naplánovat a nepůjde vždy podle našich představ. Ale ne všichni ředitelé jsou pasivní. Současná situace dala vyniknout, jak různé školy přistupují ke krizovým situacím různě. Existují ředitelé a ředitelky, kteří nečekají, co situace přinese, ale rozhodli se tento čas využít efektivně. Buďte jako oni. Právě teď je totiž ideální čas pro vylepšení školních učeben.

Interaktivní tabule, efektivní výuka

Proč jsou interaktivní tabule důležité? To už teď ví i rodiče. 

To, co si většina rodičů měla nově možnost vyzkoušet doma na vlastní kůži je, že učit není jen tak. A v čím vyšším ročníku se školák nachází, s tím většími obtížemi se rodiče museli potýkat. Proč? Protože v těchto situacích přestala stačit slova. Najednou nebyl dostatek pomůcek, možností a vizualizací. I sebelepší učitel bude mít problém vysvětlit abstraktní věci pouze pomocí slov. Interaktivní tabule jsou nezbytností. Poskytují dětem názornost, možnost věci chápat v souvislostech a novou látku opravdu pochopit (nikoliv jen „memorovat“). 

PŘEČTĚTE SI: 7 rad, které oceníte při výběru projektoru do školy

Jak vybrat dobrý herní počítač

1
Herní počítače, jak vybrat herní počítač

Jak vybrat dobrý herní počítač v poměru cena výkon?

Herní počítače tvoří specifickou oblast výpočetní techniky. Pro tuto oblast platí úplně jiné parametry, než pro počítače používané pro běžnou práci. Hlavním doporučením je vybrat optimálně vyladěný počítač. Ten je totiž zárukou, že si vaše hraní náležitě užijete.

Na co se zaměřit při výběru herního počítače?

Jednou z nejdůležitějších součástí herního počítače je grafická karta. Ta by měla odpovídat stylu vašeho hraní, zaměření vašich her. Jiné nároky budou u běžných her, jiné u her ve 4K rozlišení nebo u her ve světě virtuální reality.

Výkonná grafická karta je velmi drahá součástka, proto je potřeba ji pro herní počítače velice pečlivě vybrat. Pokud nemáte jasnou představu, můžete využít speciální nabídky prodejce. Doporučujeme například specialisty z PC Praha, kde můžete vybrat herní počítač podle cenových úrovních.

Herní pc, jak vybrat herní počítač

Nejlevnější herní počítače

Nejlevnější herní pc koupíte již od čtrnácti tisíc korun. V této ekonomické cenové hladině obdržíte herní počítač, na kterém si zahrajete všechny hry, ale počítejte s omezením např. se středním nastavením u náročných her. 

Výhodná cena sestav je výsledkem vhodného výběru pc součástek, které jsou ekonomický výhodné, ale nemají zásadnější vliv na herní výkon. Například v této cenové úrovni PC Praha chytře používá procesory nižší řady např. Intel i3, který nemá zásadní vliv na grafický výkon ve hrách, ale výkonově se vyrovná procesorům řady i7 minulé generace.

Herní počítače pro střední až vysoké nastavení her

V další kategorii si můžete vybírat herní počítače do patnácti tisíc korun, kde si již zahrajete hry se střední až vysokou náročností. Za minimální příplatek tak získáte nepoměrně více „muziky“, pardon herního výkonu. V teto cenové hladině platí to, co v předchozím případě. PC Praha efektivně vybírá komponenty tak, aby jste získali skvělý poměr cena/výkon.

Tam, kde vás nikdo nedostane

Pro nejnáročnější hry sáhněte do kategorie s názvem herní sestavy, které vám díky práci specialistů PC Praha nabídnou nadupané počítače pro nejúchvatnější herní zážitky. Tyto nabušené počítače vám umožní hrát hry s nejvyššími možnými detaily s mnohem delší časovou perspektivou.

Herní pc, jak vybrat herní počítač

Další komponenty kvalitního herního počítače

Zde platí již jednou řečené, procesor nebo „procesorový výkon“ pro herní pc není tak zásadní jako výkon grafické karty.

PC Praha používá pro své sestavy procesory značky Intel (vyrovnanější výkon na jedno jádro, vyšší limity taktování) nebo AMD (možnost přetaktování všech modelů, většinou s výhodou levnější základní desky).

Základní desky, zde nemusíte sahat po nejdražších modelech. Na PC Praha používají zlaté pravidlo „motherboard“ by měl být v ceně 10% ceny PC sestavy.

Paměť Ram, ve většině případů vám bude stačit sestava s 8GB paměti RAM se základní rychlostí taktování. Dražší sestavy jsou naopak osazeny větším množství paměti, vyšším taktováním a nižší latencí pamětí např. CL13.

PC Praha osazuje i ty nejlevnější herní sestavy rychlými SSD disky. To je super. Máte tak jistotu, že běh počítače s operačním systémem Windows bude zcela plynulý. Druhý nebo další disky pak volíme na základě potřebné kapacity (kapacity pro data, zálohy, filmy, fotografie atd.). V tomto směru máte u PC Praha mnoho možností k výběru.

Doporučení na kvalitní herní sestavu

Pokud vám uvedené parametry nic neříkají, nebo si nejste jisti, z výhodou využijte nabídky obchodu PC Praha, která se na herní počítače specializuje. Rozhodně si vyberete vhodně vyladěný herní počítač přesně dle vašich finančních možností s vynikajícím poměrem cena/výkon.

Vyřešili jsme problém stovkám rodičů

0
Magic Chart tabule, usnadněte práci rodičům, dětem, vzdělávání

Vyřešili jsme problém stovkám rodičů

Teď může mít tabuli doma každý 

Někteří rodiče už možná pomalu poznali, že malého Einsteina doma nemají. A co hůře, většina z rodičů dokonce začíná chápat, že ani nemají být po kom. Však taky: kdo z nás si ještě pamatuje, do jaké říše patří lišejníky, bravurně ovládá tradiční syntax věty jednoduché a na počkání z rukávu vysype letopočty peloponéské války?

Nad dotazy dětí, proč to mají znát, krčíme rameny a s věrným pomocníkem Googlem pod stolem, se tváříme vzdělaně. A vypadá to, že ještě nějaký ten pátek to tak zůstane. Ale neklesejte na mysli. V každém „problému“ je skryta příležitost. A poznat své děti a nechovávat naše děti poznávat nás, není zas tak úplně k zahození. 

Osvědčené tipy rodičů

Možná už jste na sociálních sítích viděli novinku, která usnadňuje domácí výuku ve stovkách domácností. Jmenuje se Magic-chart. Nejjednodušší myšlenky jsou ty nejgeniálnější. Magic chart je fólie, která okamžitě přilne na zeď (nebo jakýkoliv jiný povrch) díky elektrostatickému náboji. Žádné lepení, žádná montáž. Prostě přiložíte a ona drží. Popisuje se fixou, jako ve škole (fixa je součástí balení). Díky této fólii vytvoříte „školní tabuli“ úplně kdekoliv. Děti si probíranou látku lépe zapamatují a určitě je bude výuka i více bavit. 

Podívejte se, jak kouzelná samodržící nástěnka funguje

Tip: Kombinace s Magic-Notes

Doporučujeme podívat se také na kouzelné štítky Magic notes. Fungují na stejném principu jako Magic chart, ale jsou malé a barevné. V kombinaci se samodržící nástěnkou Magic-chart jsou prostě kouzelnou kombinací. Díky nim můžete dětem dávat zajímavé úkoly. Lístěčky Magic notes popisovat nejrůznějšími úkoly a zadáním a děti s nimi mohou aktivně pracovat. Přelepovat, třídit do skupin, opravovat. Fantazii se meze nekladou.  

Magic-chart: tabule okamžitě kdekoliv

 • 25 kusů kouzelných fólií v balení o rozměrech 80 x 60 cm
 • Je možné je přelepovat z místa na místo a mazat
 • Drží na jakémkoliv rovném povrchu
 • Děti budou mít probíranou látku na očích a lépe jí porozumí

Přečtěte si: JAK ZVLÁDAT DOMÁCÍ VÝUKU V DOBĚ KARANTÉNY 

Co dělat, když nemůžete ven? Přeberte fotky a vytvořte si fotoknihu!

0
Vytvořte si fotoknihu

Co dělat, když nemůžete ven? Přeberte fotky a vytvořte si fotoknihu!

Řekněte sami: kdy jindy budete mít na fotoknihu tolik času než teď? Jestli jste její návrh a objednání odkládali, nyní se můžete zabrat do kreativní práce na několik hodin či dní. Aspoň vám to rychleji uteče!

Takovou fotoknihou uděláte radost nejen sobě, ale celé rodině či blízkým. Stačí jen zapátrat v archivu fotografií a vybrat ty nejlepší. Sami určitě víte nejlépe, čím potěšit maminku, tatínka, babičky nebo svoji lásku.

Vytvořte si fotoknihu, fotky

Od té doby, co má HappyFoto svoji aplikaci, je objednání fotoknihy a ostatních fotoproduktů včetně fotografií mnohem jednodušší. Práci totiž můžete začít třeba v chytrém telefonu, kde máte určitě hodně fotek, a pokračovat na tabletu nebo na počítači. Mezitím se vám rozpracovaná fotokniha zdarma uloží do cloudu.

Je to šikovné řešení, které zatím žádná jiná fotoslužba v Česku nenabízí

Nezbývá než ho vyzkoušet. Hurá do toho a půl je hotovo!

A nenechte se odradit negativními recenzemi. Znáte to: Češi raději kritizují, než by chválili. Když všechno funguje, jak má, málokdo pošle kladné hodnocení. Takže jestli se vám bude v nové aplikaci pracovat hezky a výsledek bude stát za to, nezapomeňte HappyFoto pochválit.

Jak na šťastný život vám poradí Kristýna Šťastná

0

Jak na šťastný život vám poradí Kristýna Šťastná

Říká se „nomen omen“, aneb když už jste Šťastná, tak vás vaše jméno jasně předurčuje k tomu pomáhat druhým.

Sama Kristýna Šťastná prozrazuje, že její vášní je osobní rozvoj. Co to znamená? Kristýna vám jednoduše pomůže vyřešit náročné životní situace.

Osobní rozvoj a koučink

Kristýnu ovlivnilo studium psychologie na vysoké škole. Sama využila služeb kouče, což jí osobně přineslo neuvěřitelné výsledky. To nastartovalo její kariéru na poli osobního rozvoje a koučinku. Kromě množství absolvovaných kurzů, přečtených knih získala také certifikaci pro práci kouče (certifikovaný kouč Emočních rovnic).

Koučink a osobní rozvoj vám v podání Kristýna pomůže na cestě ke šťastnému a zdravému životu.

Poradce v oblasti homeopatie, psychoterapie

Otázka zdraví nás provází celým životem. Možná dnes mnohem více než dříve. Díky tomu, že Kristýna vystudovala Homeopatickou akademii v Praze, vám bude tím správným koučem na cestě k trvalému zdraví a životní pohodě. Koneckonců se jedná o přírodní metodu s více než 200letou tradicí.

Je to snad osud? Kristýna vypráví:

Naučila jsem se celostnímu přístupu ke zdraví a převzala zodpovědnost za svůj život. Zároveň jsem se hodně naučila číst v lidech, protože homeopatie nepracuje jen s fyzickým tělem, ale také s psychikou a osobností člověka a zajímá se o jeho životní příběh, což je mimochodem to, co mě osobně bavilo snad nejvíce.

Jak sama Kristýna konstatuje, psychoterapie je nadání, které jí provází již od útlého věku.

Finanční plánování je nedílnou součástí osobní spokojenosti

Díky tomu, že Kristýna vystudovala finanční management na Fakultě informatiky a managementu Univerzity v Hradci Králové, vám jednoznačně pomůže ve zdánlivě „chladné“ oblasti čísel a plánování. Ale nebojte, v podání Kristýny to bude velice příjemná a užitečná zkušenost, která přispěje k vaší osobní spokojenosti. Finanční otázky si totiž projdete jak v rovině mentální, tak i prakticky z pohledu osobního finančního plánování.

Chcete se posunout ve svém životě dál?

Kristýna na svých stránkách tvujosobnirozvoj.cz píše o uvedené problematice velice pěkné články. Podívejte se sami. Určitě vás její „zapálení“ osloví. Pak jen nezbývá, než ji co nejdříve kontaktovat.

Zebou tě nohy? Vem si fusky…

0
Zebou nohy, vem si fusky

Zebou tě nohy? Vem si fusky…

Fusky jsou tedy zřejmě něco na nohy. No jistě, máte pravdu, samozřejmě jde o ponožky. Fusekle nebo dnes zkráceně fusky je slovo přejaté z němčiny (Fußsocken), které sice není spisovné a najdete ho jen v málokterém slovníku, hovorově se však používá poměrně často. 

Rozveselte váš den

Asi každý z nás, obzvlášť v zimě, nosí ponožky. Někdo si potrpí na klasické nenápadné ponožky, pro všechny, kteří se rádi odlišují, jsou určeny barevné ponožky s pestrými vzory. Můžete si vybrat pruhované, puntíkaté, kostkované, se zvířátky, smajlíky, nebo s jakýmkoli jiným bláznivým motivem. Uvidíte, že barvy vám dodají více energie a budete mít díky nim i lepší náladu. 

Některé jsou tenké, jiné silnější, jedny vysoké, další kotníčkové. Typů ponožek je dnes na trhu velké množství, díky tomu si vybere skutečně každý. Potřebujete-li ponožky sportovní, vyberte si funkční, které odvádí vlhkost při sportovní aktivitě. Jste zvyklí k obleku nosit nenápadné černé nebo tmavě šedé ponožky? Odvažte se a vyzkoušejte odvážnější luxusní barevné ponožky k obleku. Vystupte z davu a pořiďte si cool barevné fusky, které dodají vašemu vzhledu šmrnc a originalitu. 

Barvičky pro každé nožičky

Barevné ponožky mohou nosit ženy, muži, ale samozřejmě i děti. Internetový obchod CoolFusky.cz nabízí také široký výběr ponožek pro děti. Děti jsou přímo nadšené ze zářivých barev a krásných vzorů. Vybírat mohou chlapci i dívky, najdou tu ponožky se smajlíky, zvířátky, hvězdičkami, puntíky a spoustou dalších motivů. Stačí si vybrat, zda váš syn dává přednost vesmíru, autům, bagrům nebo třeba vzoru fotbalového míče. Pro děvčata jsou k dispozici zase motivy jednorožců, zvířátek či princezen. 

Nebuďte součástí stáda s nenápadnými ponožkami, rozhodněte se pro změnu a pořiďte si ponožky, které na váš jedinečný styl upozorní. Cool fusky zahřejí vaše nožky a postarají se o neobyčejný vzhled. Dodejte styl vašemu každodennímu outfitu a vsaďte na kvalitní barevné ponožky.

Kde získat levné letenky do celého světa? Pomohou vyhledávače i rady cestovatelů

0
Levné letenky

Kde získat levné letenky do celého světa? Pomohou vyhledávače i rady cestovatelů

Mnoho lidí se dnes zaobírá možností vyhledat si levnou letenku. Můžete se tak dostat i do vzdálených exotických destinací, a to za ceny, které by vás ani nenapadly. Aby se vám podařilo najít opravdu levnou letenku, není to jenom o štěstí, ale hlavně také o vašich zkušenostech. Vzhledem k tomu, že řada lidí to má dnes prakticky jako hobby, můžete právě s jejich zkušeností čerpat.

Vyhledávače letenek stojí za to vyzkoušet

Velkou výhodou je v současné době skutečnost, že letenku si můžete vyhledat prostřednictvím internetu. Stejně tak ji můžete online zakoupit. Velmi dobré je využití různých vyhledávačů, které vám dle zadaných parametrů najdou levné letenky do destinací z celého světa. Jednoduše zadáte základní údaje, tedy termín, kdy chcete letět a informace o vaší destinaci a o vše se za vás již postará webová aplikace.

Mezi nejzajímavější nabídky samozřejmě tradičně patří ty od nízkonákladových leteckých společností.

Zejména po Evropě se dnes můžete dostat na spoustu míst s lehkou nadsázkou doslova za pár korun.

Hledejte rady cestovatelů

Dnes najdete díky internetu spoustu cestovatelských blogů a informací o cestování. Díky tomu můžete čerpat informace o cestování do konkrétní destinace přímo od zdroje. Oproti minulosti, kdy lidé tuto možnost neměli, je to obrovská výhoda. Nyní si můžete zjistit o konkrétní destinaci v podstatě všechny potřebné věci dopředu, a tak vás nic na místě nepřekvapí. Nemusí jít jenom pouze o způsoby vyhledávání levných letenek, ale mohou to být také informace o: 

 • Půjčovně na letišti
 • Hotelech
 • Nejzajímavějších místech

Díky zdrojům na internetu bez problému zjistíte informaci o tom, jak se dostanete z letiště do vašeho hotelu. Můžete si dnes objednat odvoz přímo z letiště dopředu, můžete si také často přímo na letišti půjčit automobil a většinu věcí vyřešit ještě z domu. Samozřejmě ani nehovoříme o nabídkách hotelů, kde si najdete přesně takové ubytování, které vyhovuje charakteru vaší cesty i finančním možnostem.

Ještě než vyrazíte, můžete cestovat takzvaně prstem po mapě, kdy se z cestovatelských blogů dozvíte vše potřebné o těch nejzajímavějších místech, která stojí rozhodně za to navštívit a kam se vyplatí vyhledávat letenky za babku. Zkrátka a jednoduše cestování nikdy nebylo snazší. Také to je důvod, proč jsi stále více lidí troufá na cestování bez cestovky.

Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění

Rozhodně každý cestovatel, i ten, kdo toho projel opravdu hodně, každopádně nebude nikdy váhat se kvalitně pojistit na cesty. Tady opravdu není potřeba, aby vás na takovou pojistku zkoušel utáhnout pojišťovací agent. Snad každý si totiž dnes uvědomuje rizika, která na vás mohou na cestách čekat. Bohužel ne vždy na vás při cestování čekají pouze ty příjemné chvíle. V tom je ale také do značné míry určité kouzlo cestování. A právě tady se vyplatí mít cestovní pojištění, které dokáže krýt celou řadu rizik, která na vás na cestách mohu čekat. Může se jednat například o: 

 • Pojištění léčebných výloh
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění odpovědnosti

Nenadálé situace jsou typické tím, že jsou samozřejmě překvapující a překvapí nás v tu nejméně vhodnou dobu. Však komu se například na cestách neztratily nebo aspoň nepoškodily kufry. Hlavně pokud cestujete častěji, tak se s tím setkáte ve větší míře, než by se vám líbilo. Samozřejmě nemusí jít pouze o samotná zavazadla, ale také o váš majetek, který jste si s sebou na cesty brali.

Online koupíte letenky i pojištění

Stejně jako v případě letenek můžete dnes hledat ty nejvýhodnější nabídky online, tak to platí rovněž v případě různých variant pojišťovacích produktů, které jsou určeny cestovatelům. Nenechávejte proto nic náhodě a při shánění letenek myslete i na to, co můžete ocenit později.

ReklamaVynikající české řešení na správu prospektů a klientů je Anabix CRM.

Spolehlivý webhosting C4 pro vaše weby.

Potřebujete malý skladný tablet? iPad mini od Applu bude trefou do černého!