Domů Blog

Zrodila se hvězda: nová aplikace od HappyFoto

0
Aplikace od HappyFoto

Zrodila se hvězda: nová aplikace od HappyFoto

Tak tahle aplikace by neměla chybět v žádném vašem zařízení! 

Aplikace od HappyFoto

Chcete si objednat fotky, fotoknihy, kalendáře nebo jiný fotodárek z počítače Windows či Mac, v chytrém telefonu Android či iOS nebo třeba online? Žádný problém. Na jednom zařízení začnete, na dalším můžete pokračovat a dokončit a objednat můžete z jakéhokoli jiného zařízení kdykoli později.

Nová aplikace HappyFoto

HappyFoto je první společností v České republice, která od května 2019 nabízí ukládání projektů v cloudu a jejich sdílení napříč všemi zařízeními a operačními systémy. Aplikace na všech zařízeních vypadá a ovládá se úplně stejně. V nové aplikaci najdete kompletní nabídku společnosti HappyFoto, to znamená, že nikde nechybí ani jeden z jejích produktů. „Fotoknihu můžete začít tvořit ve vlaku na mobilu, pokračovat doma na počítači a objednat z webu, až projde finální kontrolou hlavy rodiny,“ vysvětluje Michaela Bílá Čížková, jednatelka HappyFoto.

Aplikace od HappyFoto

Mezi tradičními produkty HappyFoto navíc najdete lákavé novinky, jako jsou kryty na chytré telefony iPhone, Samsung a Huawei fleecová deka nebo povlečení.

Webhosting jako prezentace pro nově začínající firmu

0
webhosting prezentace

Webhosting jako prezentace pro nově začínající firmu

Reference jsou tady základ a v ceně se musíte také orientovat – půjde totiž obvykle o částku bez DPH, ke které musíte tedy připočíst určitá procenta navíc. Webhosting jako takový má velmi mnoho podob, můžete za něj zaplatit i pár desetikorun měsíčně, stejně tak i stovky, v případě, že bude propracovanější a bude dávat značný důraz na eleganci. Ano, i zde totiž vzhled prodává, ostatně jako v mnoha dalších případech! Roční předplatné určitě potěší, kdo by se chtěl zaobírat každý měsíc nějakou fakturou navíc, že?

Dostupný pro všechny, a hlavně s dobrou pověstí

Nezapomeňte, že profesionální webhosting se vyznačuje i tím, že má propracovaný systém podpory. Samozřejmě to nebude hned, čtyřiadvacetihodinový servis bez ohledu na víkendy a svátky nenabízí prakticky nikdo – bude ale dobré se porozhlédnout po někom, kdo spolehlivě odstraní všechny problémy co nejrychleji. Tedy po někom, kdo má odpovídající reference, protože ty pozitivní mají dnes opravdu cenu zlata. Když má totiž hosting dobrou pověst, je to nad tisíc dalších slov a klienti mají jistotu, že nešlápli vedle. Máte dotazy? Výborně, tak vám je poskytovatel musí beze zbytku zodpovědět, zákaznické fórum nebo alespoň emailová podpora by měla být naprostou samozřejmostí. V opačném případě chybí potřebná důvěra, protože nedostanete vyčerpávající sdělení a máte pochyby o systému, jakým daný webhosting vlastně funguje. V případě, že budete mít sjednaných více různých hostingů pro své projekty, určitě se můžete zeptat i na slevu – i kdyby byla v řádu pár procent, pořád se může hodně vyplatit. Není to ale nic automatického, takže v případě odmítnutí je hlavním argumentem pro přijetí nebo nepřijetí nabídky srovnání webhostingu jeho pověst.Zabezpečení a zálohování vložených dat je totiž klíčové.

Vyzkoušeli jsme za vás: originální výrobek vs. napodobenina

0

Vyzkoušeli jsme za vás: originální výrobek vs. napodobenina

Říkává se: „nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci“. V době expanze levných výrobků z Číny se na toto pořekadlo někdy zapomíná. A platí vlastně ještě vůbec? Je rozdíl mezi originálním výrobkem a jeho napodobeninou tak markantní? Vyzkoušeli jsme za vás.

Pro tento test jsme si zvolili popisovací samolepící tapety. Proč zrovna je? Zájem o tento netradiční prvek interiéru rapidně roste. Zkrátka je hezké a praktické mít v bytě plochu, na kterou si může rodina psát vzkazy, děti kreslit, dospělí zapisovat úkoly a mít tak možnost každý den měnit ráz místnosti. Na trhu (online i v kamenné síti prodejen) se tyto popisovací tapety objevují v nejrůznějších provedeních. Zkusili jsme porovnat originální výrobek holandské firmy Legamaster s levnou kopií z neznačkové sítě. Jak jsme dopadli?

Už samotné balení nás zaskočilo

Už na první pohled jsme viděli, že rozdíl mezi značkovou tapetou Wrap-up (Legamaster) a neznačkovou „No name“ zřejmě bude. Zatímco pod tíhou velikosti balení tapety Wrap-up se naše kolegyňka prohýbala, s neznačkovou variantou by mohla pózovat dlouhé hodiny.  Zatímco originální varianta má v přepočtu na metr čtvereční hmotnost 1,87 kg, neoriginální varianta měla na metr čtvereční hmotnost čtvrtinovou.

Balení originální popisovací tapety Wrap Up
Balení originální popisovací tapety Wrap Up

Balení neoriginální popisovací tapety
Balení neoriginální popisovací tapety

Není rovina jako rovina

Originální tapeta Wrap-up byla navinuta na dostatečně velkém průměru a po rozvinutí byl její povrch hladký a rovný. U neoriginální varianty byla tapeta „vlnkovatá“. Snažili jsme se její povrch uhladit. Bohužel vypadalo, že na roli už nějaký čas strávila a narovnat se nám ji nedařilo.

Srovnání kvality povrchu u originální tapety Legamaster a neoriginálního výrobku
Srovnání kvality povrchu u originální tapety Legamaster a neoriginálního výrobku

Lepíme na zeď: jde to ztuha

U originálního výrobku byl ke zhlédnutí na internetu podrobný video návod, jak na nalepení. Tapetu jsme lepili ve dvou lidech a její instalace pro nás byla snadná. Stačilo odstranit zadní krycí fólii, postupně lepit na zeď a uhlazovat. K neoriginálnímu výrobku jsme návod nenašli. Využili jsme proto stejného postupu, jaký jsme se naučili u video návodu originálního produktu. Po nalepení za zeď jsme viděli velký rozdíl v kvalitě.

Za nás byl tento moment jednoznačný argument, proč zvolit originální výrobek

Tapeta Wrap-up byla hladká, rovná a interiér doslova „zdobí“. Působí moderně, zajímavě a je radost se na ní dívat. U neoriginálního výrobku se rýsovaly všechny nedokonalosti zdi. A i zdálky je vidět, že kvalita zpracování není dobrá. Na pohled nevypadá hezky, píše se na ní špatně a ještě hůř se díky nerovnostem maže.

Srovnání kvality povrchu u originální tapety Legamaster a neoriginálního výrobku
Srovnání kvality povrchu u originální tapety Legamaster a neoriginálního výrobku

Slovo závěrem: hlavní pro a proti originál vs. neoriginál

Měli jsme možnost vyzkoušet dva druhy samolepících tapet. Originální samolepící tapetu Wrap-up a neoriginální „No name“ variantu. Obě tapety jsme nalepili u nás v kanceláři a obě jsme týden (před sepsáním tohoto testu) používali. Asi za všechno hovoří fakt, že originální verzi jsme v naší kanceláři nechali a už nikdy ji nechceme sundat (tímto velmi děkujeme za laskavé darování originální tapety na test firmě Consulta), neoriginální verzi tapety jsme po týdnu odstranili. Proč?

Originální magnetická tapeta legamaster
Originální magnetická tapeta legamaster

Originální tapeta vypadá skvěle na pohled, výborně se na ní píše a maže. Na rozdíl od neoriginální verze je navíc magnetická (takže si na ni připevňujeme i nejrůznější vzkazy a tištěné materiály). Nikde se neodlepuje a krásně podtrhuje náš interiér. Výrobce na tuto tapetu navíc poskytuje záruku 3 roky na povrch, to zvyšuje náš pocit kvality (že si je výrobce jeho povrchem jistý) a že bude hezká i po dlouhém čase každodenního používání.

Magnet fishing – dobrodružná zábava na celý rok

0
Magnet fishing

Znáte magnet fishing? Při magnet fishingu nadšenci hledají ve vodních hlubinách nebo na březích řek ztracené kovové předměty. Milujete-li dobrodružství, bude se vám magnetický rybolov líbit. Zjistěte, jaké vybavení je potřeba a jaké poklady se dají z vody vytáhnout.

Co je magnet fishing?

Nadšenci pro magnet fishing neboli magnetický rybolov „loví“ pomocí silných neodymových magnetů ztracené předměty v rybníce, řece, vodní nádrži, ale i ve studni či šachtě. Předměty musí být feromagnetické, aby se k silném magnetu přicvakly.

Magnet fishing můžete provozovat celoročně, pokud voda nezamrzne.

Jak magnetický rybolov funguje?

Skrz oko neodymového magnetu pro lovce pokladů přivažte speciální lano. Lano je třeba připevnit pevným uzlem, aby se nerozvázalo. Magnet vhoďte do řeky nebo ponořte pod hladinu, případě jej táhněte po břehu.

Magnet fishing, neodymove magnety

Ve chvíli, kdy se v blízkosti magnet objeví feromagnetický kov, přichytí se k němu a vy můžete svůj poklad vytáhnout z vody.

Nakonec magnet očistěte a usušte.

Jaká výbava je k lovení kovových pokladů potřeba:

  • super silný neodymový magnet s okem pro uvázání lana – ideálně magnety na magnet fishing,
  • pevné lano,
  • gumové rukavice, protože někdy z vody vyndáte i zrezivělé předměty,
  • plastový kýbl na nálezy a špinavé vybavení.

Co zajímavého se dá při magnet fishingu z vody vytáhnout?

Z hlubin vylovíte drobnosti jako třeba zrezivělé hřebíky, šrouby a staré hrnce, dále části kočárku, jízdního kola, motorky a další zahozené předměty. Pokud budete mít štěstí, můžete vytáhnout i trezor.

Magnety pro lovce pokladů využijete i na souši. Třeba na hledání kovových pokladů v trávě nebo na poli.

Magnety fishing jsou však vhodné i pro prospěšnější činnosti. Lze s nimi čistit studny a fontány od mincí a kovů, vytáhnout spadlé nářadí či klíče z kanálu, studny. V dílnách nebo v průmyslu se používají pro úklid železných pilin a kovových špon.

Pozor: Při manipulaci se silnými neodymovými magnety buďte opatrní, mají velkou magnetickou sílu a hrozí skřípnutí prstů i jiné úrazy. Magnety rovněž nepatří do rukou dětem.

Pořiďte si magnety na magnet fishing a staňte se lovcem pokladů!

TEST: Skleněná pouzdra na mobil. Fikce nebo realita?

0
Skleněná pouzdra na mobil

TEST: Skleněná pouzdra na mobil. Fikce nebo realita?

Silikony jsou out. Není řeč o ňadrech našich něžnějších poloviček, ale o obalech na mobil, mezi běžnou veřejností nejčastěji přezdívaných jako „silikony“. Vtip je v tom, že ve skutečnosti o silikon nikdy nešlo. Tyto pouzdra se nejčastěji vyrábí z tzv. TPU (jemného, měkkého, extra elastického materiálu). Zvoní silikonům hrana? Co je pozvolna nahrazuje?

Proč Češky a Češi milují silikonová pouzdra?

Nedivíme se, že silikonové pouzdra byly po mnoho let na vrcholku popularity všech majitelů chytrých mobilních telefonů. Na rozdíl od například „knížkových pouzder“ (která kryjí celý telefon – včetně displeje) se nemusí pouzdro nijak otevírat. Na displej je pořád vidět a mobil je stále „v pohotovosti“. Silikonová pouzdra jsou univerzální, tenká. Na trhu je veliký výběr vzorů, nejsou drahá, dají se rychle měnit podle nálady i akce. Ale …

Silikony: dvakrát měř, jednou řež

U silikonových pouzder se více než kdy jindy vyplatí pečlivě vybírat. V tlaku na nízkou cenu se na trhu (zejména na tom zaoceánském) objevovaly pouzdra, která byla nekvalitní (ze špatného plastu), s nekvalitním potiskem (brzy se mazal) a mnohdy špatně sedící (pokroucená nebo se špatným výřezem na nabíječku či sluchátka). Moudřejším zákazníkům byl tento fakt brzy zřejmý (nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit levné věci) a vybírali pouzdra od osvědčených a důvěryhodných firem.

Glass kryty luxury, zbytečně povyku pro nic? Nebo nová éra ochrany mobilů?

Přes uvedené a jasné pozitiva „silikonových“ krytů ale přišel nový hit, který si získává i zapálené milovníky silikonových obalů. Jsou to tzv. Glass kryty. Které pro svůj krásný vzhled získaly také přívlastek luxury. Oslovili jsme firmu ProMobily.cz která má nejširší výběr glass krytů (i v originálních a vlastních vzorech) a vyzkoušeli jsme za vás, v čem a jestli vůbec jsou tak jedinečné, jako se o nich povídá.

Skleněná pouzdra na mobil luxury

Testujeme za vás: Glass kryty

Hlavně zůstat nezaujatí, hlavně zůstat nezaujatí. To bylo první, co jsme si při rozbalení balíčku s Glass pouzdry říkali a poprvé je uviděli. Ona totiž tato pouzdra na první pohled vypadala skvěle. Nechtěli jsme ale podlehnout tzv. „halo efektu“ a na základě pozitivního prvního dojmu už o nich mluvit jen v superlativech. Takže, hezky sundat silikonová pouzdra z našich mobilů. Převléknout je do glass krytů. Pokračovat v našem pocitu a článku budeme až po týdnu. Až uvidíme všechna pro a proti.

O týden později… Náš pocit z glass pouzder

Glass kryty si získaly naši přízeň. Ale popravdě: nemůžeme ani hanit silikonová pouzdra. To ne. Nemůžeme říct, že silikonová by byla špatná a všichni si pořiďte už jen glass kryty. Kvalitní silikonová pouzdra mají svůj půvab a své místo na trhu (zejména ta ultratenká a průhledná: skvělá volba pro minimalisty). Nás osobně ale glass kryty nadchly. Asi je to proto, že máme rádi kvalitní věci, precizní zpracování, design a věci hezké na pohled. Přesně tyto faktory skleněná pouzdra splňují do puntíku. Ale hezky popořadě.

Co jsou vlastně glass obaly zač?

Zadní strana krytu je skutečně ze skla (odtud ten název Glass). Není to ale obyčejné sklo. Ale speciální tvrzené sklo, takže se nepoškodí a ani při větší ráně nemusíte mít strach, že by se tříštilo nebo bylo nebezpečné (podobně jako u skel v autě). Boky krytu (ty které drží telefon jako „vanička“) jsou z pevného a pružného plastu a na našem telefonu držel kryt naprosto přesně (lépe než silikonový) a i výřezy na konektory byly zpracovány precizně (vše přesně kde má být s přesností chirurga). Všimli jsme si, že tyto plastové boky lehounce přesahují přes horní hranu telefonu, což by mohlo mít svůj významný pozitivní efekt při pádu telefonu na zem (displejem dolů).

Shrnutí testu: výhody a nevýhody glass luxury krytů na mobil

Skleněná pouzdra na mobil vlkZávěrečné resumé zní, že glass kryty se právem stávají nejoblíbenějším typem pouzdra (nejen v České republice). Jako první nás bezpochyby zaujal jejich vzhled. Na první pohled je poznat, že jsou kvalitní a na jejich zpracování si někdo dal podstatně více záležet (než v případě jiných typů pouzder, např. silikonových). Zadní sklo vypadá skvěle, barevný potisk je mnohem ostřejší a barvy jsou výraznější. Pouzdro vydrží mnohem déle a nepoškrábe se. Boční gumové okraje jsou vroubkované a mobil se tak lépe drží a nepoškrábe.

Nevýhodou tohoto typu pouzdra je, že není nijak není chráněn displej telefonu (jako by tomu bylo třeba u knížkového pouzdra), takže my bychom určitě na telefon nalepili ještě ochranné sklo na displej. Druhým bodem by mohla být o něco větší tloušťka krytu, než třeba v případě silikonu. Z našeho pohledu to ale nebyla ani tak nevýhoda, jako spíš pocit kvalitnější ochrany mobilního telefonu.

Věta na závěr

Myslíme si, že glass kryty jsou volbou pro ty uživatele, kteří mají rádi kvalitní a dobře zpracované věci. Ty, které se hned nezničí a které si užíváte prostě už jen proto, že jsou. Jejich cena je téměř srovnatelná jako u silikonových pouzder a proto z našeho pohledu v souboji silikon vs. glass zvedáme pomyslnou paži glass krytům a stávají se pro nás vítězi tohoto boje.

A když budete mít štěstí tak i přesto, že jsou pouzdra na mobily „malá a levná věc“ dá se na eshopu www.promobily.cz počkat na akční dny, kdy na ně bývá doprava zcela zdarma. Ale i mimo tyto dny to není nic tragického, protože mimo akci stojí doprava pouhých 29 Kč. Vybrat nebo jen podívat se na pouzdra přímo na váš typ telefonu můžete zde.

Jak sehnat skutečně levné letenky

0
Levné letenky

Jak sehnat skutečně levné letenky

Všichni jsme to asi aspoň jednou vyzkoušeli. Toužíme po levných letenkách a báječné cestě po zajímavých destinacích. Nakonec ale sedíme hodiny u počítače a ty pověstné super levné letenky nikde. Otestovali jsme za vás tipy protřelých cestovatelů.

Nákup letenek včas

Zapomeňte na pověsti, že aerolinky vyprodávají na poslední chvíli spousty levných letenek. Není to pravda. Skutečně levné letenky seženete jen s dostatečným předstihem. Jak potvrzuje portál Levneletenky.cz, zkušenosti s nákupem dopředu, třeba i několik měsíců, jsou jen ty nejlepší.

Levneletenky.cz zkušenosti: Nakupujte minimálně 6-8 týdnů dopředu. U některých destinací se vyplatí i půl roku.

Vyhledávače letenek

Nechte prohledávání internetu na těch, co to umí. Portál levneletenky.cz zkušenosti s hledáním levných letenek zpracoval do praktického vyhledávače. Vy jen zadáte destinace a datum. O zbytek se postará aplikace.

Levneletenky.cz recenze: Spokojení klienti potvrzují pohodlný nákup a výhodné ceny.

Pozor na pravidla levných aerolinek

Zvláště pokud nemáte dost praxe, chce to opatrně studovat pravidla společností. Nebudete pak na letišti překvapení, že v rámci letenky máte jen malé palubní zavazadlo a váš velký kufr bude za tučný příplatek. Pokud ho tedy vůbec naloží. Varuje před tím nejen portál levneletenky.cz, zkušenosti potvrzují i ostatní.

Levneletenky.cz recenze: Zvlášť u charterových společností mohou být zavazadla výrazně omezena.

Studujte levneletenky.cz recenze

Dobré vyhledávače i letecké společnosti se netají komunikací s klienty. Recenze tak mohou být bohatým zdrojem informací. Levneletenky.cz recenze vítají. Můžete tak najít informace od spokojených klientů i zajímavé tipy na cestování. Přímo na portálu levneletenky.cz recenze objevíte pod záložkou diskuse.

Levneletenky.cz zkušenosti: Nakupujete poprvé nebo jen občas? Podívejte se na zkušenosti ostatních.

Nechte plánování volnost

Nejlepší úlovky seženete, když nebudete trvat na pevném termínu, ale ani na destinacích. Vyberte si několik měst nebo míst, které byste rádi navštívili. Zkuste poskládat dovolenou s přelety mezi těmito místy. Možná budete překvapeni, jak levnou a báječnou dovolenou vám tento „náhodný“ výběr přinese. Web levneletenky.cz recenze na dovolenou s přelety má jen ty nejlepší.

Levneletenky.cz zkušenosti: Čím více můžete být flexibilní v čase a kombinaci destinací, tím zajímavější a levnější dovolenou budete mít.

Zapomeňte na přímé lety

Portál levneletenky.cz recenze na přímé lety s dobrým hodnocením rozhodně nepopírá. Je to pohodlný způsob cestování. Pokud ale hledáte nejlevnější letenky, opusťte myšlenku přímých letů. Zvlášť na velké vzdálenosti má web levneletenky.cz zkušenosti s přestupy a nízkou výslednou cenou výborné.

Levneletenky.cz zkušenosti: Srovnávejte a nebojte se přestupů. Někdy jeden přestup může ušetřit i několik tisíc korun.

Počítejte celkové náklady

Ulovili jste výhodné letenky? Podívejte se ale, kde jsou letiště. Kolik bude stát doprava z letiště nebo při přestupu. Zvlášť malé charterové společnosti rády využívají malá vzdálenější letiště. Doprava z letiště se může výrazně prodražit. Web leveneletenky.cz recenze s takovými zkušenostmi bedlivě sleduje a klienty varuje před dodatečnými náklady.

Levneletenky.cz zkušenosti: Už před zabookováním letenek zkoumejte cenu dopravy z letiště.

Nevíte si rady s výběrem prostěradla či ložního povlečení?

0
prostěradla a ložní povlečení, titulka

Nevíte si rady s výběrem prostěradla či ložního povlečení? Žádná věda to není. Řekneme vám, jak na to!

Výběr správného prostěradla má na kvalitu spánku stejný vliv jako například volba matrace či povlečení. Na dnešním trhu dnes najdete širokou škálu barev, velikostí i materiálů, určitě však také věnujte pozornost jejich gramáži, která má nemalý vliv na celkovou životnost ložního prádla.

Ve firmě K-plet se zabýváme výrobou a prodejem prostěradel ze sametu a ložního bavlněného povlečení už více jak 25 let. Sametová prostěradla – jsou prostěradla vyrobená z kvalitního úpletu (označovaného samet) ve složení 80% bavlna a 20% polyester. Díky těmto vlastnostem je sametové prostěradlo nedílnou součástí lůžka, které skvěle slouží a dobře sedí na matraci, má hladký povrch příjemný na dotek a díky kvalitním barvám drží stálobarevnost.

Jak na správnou velikost ???

Koupě prostěradla určitě není jen o materiálu a barvě, svou roli zde sehrává také velikost.

Čím dál více lidí si nechává vyrobit postele na míru, na které se nehodí prostěradla standardních velikostí

V takovém případě se poohlédněte po prostěradlech s atypickými rozměry. Při jejich výběru se setkáte s prostěradly o velikosti 120×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, nebo dokonce 200 x 220 cm, která pro vás vyrábíme v sametovém provedení,

prostěradla a ložní povlečení, banner

Mezi další naše činnosti patří výroba a prodej úpletů z bavlny a směsových materiálů (např. elastan, polyester, polyamid, viskóza…). Jedná se o jednolícní úplet, oboulícní úplet dále výplňkový úplet, žebrový úplet, warmkeeper a náplety.

Bavlněné ložní povlečení

Povlečení je vyrobené ze 100% bavlny a zajistí dokonalé pohodlí při spánku. Také krásně vypadá a má kvalitní potisk, což zaručuje rozměrovou i barevnou stálost. Aby povlečení sloužilo co nejdéle, doporučujeme prát po rubu se zapnutými uzávěry.

prostěradla a ložní povlečení, banner 1Vzhledem k variabilitě požadavků zákazníků jsme schopni pružně reagovat na specializovanou výrobu úpletů včetně barev a potisků. Zajistíme pigmentový potisk úpletů dle Vašich požadavků. Kromě jednobarevných úpletů nabízíme také jednolícní a nápletové pruhované úplety v mnoha barevných variantách.

Zabýváme se také šitím především sametových prostěradel, kde v nabídce máme širokou paletu barev a rozměrů. Šijeme také oblečení pro volný čas jako jsou trička, pyžama, mikiny.

více informací ohledně prostěradel nebo ložního povlečení na našich stránkách.

Cestovní postýlka – pohodlí pro vaše děťátko

0
Cestovní postýlka

Cestovní postýlka – pohodlí pro vaše děťátko

Pokud patříte k aktivním rodičům, kteří často cestují, nemusíte se s příchodem miminka omezovat kvůli jeho pohodlí. Pro přespávání na chalupě, při návštěvě prarodičů i na dovolené bude mít vaše dítě pohodlí a důvěrně známé prostředí, jestliže mu pořídíte cestovní postýlku.

Přenosná cestovní postýlka

Přenosná postýlka se vám hodí i v případě, kdy si vaše dítě občas bere na noc babička, případně ve velkém domě nebo bytě, abyste nemuseli přenášet klasickou postýlku, když chcete mít dítě na dosah.

Jak vybrat cestovní postýlku

Při výběru se nejspíš budete řídit parametry, které jsou pro cestovní postýlky dost zásadní:

  • měla by jít rychle rozložit a stejně rychle uklidit, takže princip skládání a rozkládání by měl být jednoduchý.
  • měla by co nejméně vážit, aby ji mohla přenést i maminka, když je tatínek v práci.
  • měla by být bezpečná, to znamená, že konstrukce musí zaručovat stabilitu, i když se dítě v postýlce pohybuje.
  • použité materiály musí splňovat požadavky na bezpečí a snadnou údržbu.
  • matrace, která je součástí postýlky, musí zajistit nejen pohodlí, ale i podmínky pro správný vývoj páteře.

Teprve ve chvíli, kdy jsou splněny tyto předpoklady, přichází na řadu výběr dalších funkcí a možností. Miminku se například bude určitě lépe usínat, když mu zatáhnete na postýlce boční rolety, pohodlí zvýší i moskytiéra, díky níž nebude obtěžováno během spánku dotěrným hmyzem.

Pro vás bude zase praktičtější postýlka s polohovatelným závěsným lůžkem, přebalovací pult s kapsou, případně zipy na bočních stranách, které umožní staršímu dítěti podle potřeby vlézt nebo vylézt z postýlky bez vaší pomoci.

Výběrovým kritériem je samozřejmě i cena. Asi není nutné kupovat nejdražší model, jestli víte, že postýlku využijete jen sporadicky. Pokud ale opravdu často cestujete, neměli byste na přenosné postýlce šetřit. Jde přece jen o pohodlí a bezpečí vašeho miminka.

cestovni postylka – www.babysworld.cz

Jste jedni z mála, komu se vejde noha do boty?

0
zdravá nohy, boty, jak vybrat obuv

Jste jedni z mála, komu se vejde noha do boty?

Obkreslete si nohu, vystřihněte ji a vložte do boty. Je tam pohodlně celá? Nebo musíte někde kousek zmačkat nebo odstřihnout třeba kousek malíčku?

zdravá nohy, boty, jak vybrat obuv

Při výběru bot by měl rozhodovat vzhled, funkčnost, materiály a velikost. Ne však podle číslování, ale podle rozměrů.

Měřit, měřit a měřit

Není dobré spoléhat na číslo, protože každý výrobce, jiné označení a rozměry.

Nezapomeňte, že noha je 3D.

Nejde jen o délku, ale i o šířku a výšku. Noha potřebuje pro své fungování prostor.
Jak na to?
Postavte se k pevné zarážce a před nejdelším prstem (ne vždy je to palec) udělejte značku. Podobně změřte šířku.

zdravá nohy, boty, jak vybrat obuv, měření nohy

K délce nohy přidejte cca 5-7 mm na délku a 2-3 mm na šířku, to je ideální vnitřní rozměr vaší boty. Noha pak má prostor při odrazu plnohodnotně pracovat, není skřípnutá, nedeformuje se.

Je to návykové, nohám je pohodlně, v zimě se lépe prohřejí, termoregulace funguje při plném prokrvování končetiny.

V tabulce velikostí hledejte oba potřebné údaje – délku i šířku a případně se ptejte. Zjednodušit práci zejména s měřením vnitřní délky boty si můžete pomocí Plus12 nebo Clevermessem.

Dětem dáváme do délky nadměrek cca 1-1,2 cm, počítáme s rezervou pro růst. Není však dobré nadměrek přehánět, příliš velká bota může bránit v přirozené chůzi.

Ulevíte zádům i krční páteři.

Nohy nás nosí celé dny a celý život. Přirozené je pro tělo bosá noha, tedy s prsty od sebe, bez vyvýšené paty, která přesouvá těžiště a narušuje stabilitu. Úzké či malé boty mění postavení celého těla, zatěžují záda, ovlivňují postavení krku, hlavy.

zdravá nohy, boty, jak vybrat obuv, správná obuv

Aktivní práce nervů a svalů nohy pomůže tvarování klenby. Práci za vás neudělá anatomicky tvarovaná vložka, která pasivně podepře problematickou partii. Bosá chůze, cvičení nebo alespoň barefoot boty, tedy boty prostorné, bez vyvýšené paty s velmi flexibilní podrážkou, které umožní senzomotorické vnímání i přes podrážku zapojí chodidlo. Pak tělo funguje, pracuje, posiluje.

Je na vás, jaký materiál, design a barvu potřebujete, ale myslete na zdraví, na to, jak nohám v botě je.

Aplikace iFOREX je efektivní a sofistikovaná

0
Aplikace iForex je sotisfikovaná

Aplikace iFOREX je efektivní a sofistikovaná díky špičkovým službám zákazníkům

Většina recenzí na internetu popisuje rychlost a účinnost konkrétních mobilních aplikací. U popisů výkonu aplikace můžete číst něco jako „nejmodernější“ a „bleskově rychlý provoz“.

Je potřeba položit si otázku, co přesně u mobilní aplikace hledáte

Je to hlavní platforma, na které budete realizovat obchody, nebo budete jen sledovat trh a novinky? Možná budete potřebovat kombinaci obojího. Je tu ale jedna věc, kterou chcete určitě – a to platforma, která je intuitivní a nezabere několik týdnů, než se ji naučíte používat.

Platformu pro obchodování iFOREX navrhli odborníci a pyšní se více než 20letými zkušenostmi s obchodováním na forexových a kapitálových trzích. Tato aplikace je platforma představující klientské rozhraní, které nabízí snadné používání a účinnost. Mobilní aplikace poskytovaná ze strany iFOREX umožňuje tandemovou spolupráci pomocí rozhraní prohlížeče oslovující investory, kteří hledají flexibilní obchodní platformu.

Výhody platformy iFOREX

Platforma iFOREX je šitá na míru díky průzkumu, který společnost realizovala v posledních dvou desetiletích. Hnacím nástrojem je FXnet pro specifické uživatelské rozhraní. iFOREX poskytuje více než 600 obchodovatelných aktiv, včetně rozdílových kontraktů, indexů, komodit, ETF a akcií. ETF jsou tvořeny skupinou akcií, které obchodníkům umožňují zaměřit se na konkrétní tržní sektory. Díky přizpůsobenému hnacímu nástroji je realizace okamžitá. Tato aplikace pro online obchodování se může pochlubit také uživatelsky přívětivým rozhraním, které napomáhá rychlé orientaci.

Učíme se obchodovat

iFOREX nabízí také rozsáhlou výukovou sekci, ve které jsou k dispozici videa a články popisující prostředky technické analýzy, řízení rizik a obchodní strategie. Kromě toho budete mít přístup k finančnímu kalendáři, který vás bude upozorňovat na nové informace. Ekonomické zprávy uvádějí skutečné údaje ve srovnání s prognózami, takže máte možnost zjistit, jestli měly nové informace vliv na trh. Obchodní platforma nabízí grafy a technické ukazatele, které umožňují uživatelům potenciálně rozvíjet podněty k obchodování.

Kromě aktuálních sazeb v reálném čase nabízí iFOREX okamžité sazby na všechny své produkty, včetně výběru kryptoměny. Před tím, než se svým kapitálem podstoupíte riziko, můžete využít ukázkový účet v reálném čase, prostřednictvím kterého budete mít k platformě plný přístup.

Pokud obchodujete na cestách a potřebujete mít přístup k vašemu účtu, máme pro vás mobilní aplikaci iFOREX, která funguje ve spojení s aplikací založené na prohlížeči. Mobilní aplikace iFOREX je zaměřena na obchodníky, kteří jsou neustále v pohybu a potřebují mít přístup k zůstatkům, pozicím a novinkám v reálném čase. Prostřednictvím mobilní aplikace můžete také provádět vklady a zadávat požadavky na výběr. Aplikace vám umožňuje sledovat vaše rizika, realizovat transakce a udržovat krok s událostmi na trhu. Aplikace je k dispozici ve více jazycích.

Zákaznická podpora

iFOREX chápe význam lidské interakce a zákazník je zde vždy na prvním místě. Přehled kompletní nabídky iFOREX řadí jejich zákaznický servis na horní příčky v seznamu priorit. Společnost nabízí možnost komunikovat prostřednictvím telefonu, chatu nebo e-mailu. Společnost se může pochlubit tím, že nabízí zákazníkům zákaznickou podporu na vynikající úrovni.

Vyzkoušeli jsme za vás: osvědčil se mobilní číšník?

0
Mobilní číselník, terminál pro restaurace a EET pokladna

Vyzkoušeli jsme za vás: osvědčil se mobilní číšník?

Mobilní číšník, kdo to jako má být? Určitě ne robotický „nelida“, který má nahradit milou a ochotnou obsluhu ve vaší oblíbené kavárně či restauraci. Má jiné poslání, totiž zařídit, aby číšník nebo číšnice z masa a kostí nemuseli běhat po place víc a rychleji, než je nutné. Jinými slovy: aby měli čas a energii věnovat se hostům.

Je poledne a v restauraci, kam chodíte na obědy, je narváno. Hosté s hladovým výrazem ve tváři netrpělivě mávají na číšníky, kteří celí udýchaní běhají mezi stoly a spěšně si zapisují do bločků objednávky. V mezičase ještě musí stihnout zkasírovat obsloužené návštěvníky, již jsou na odchodu… Představte si, že hned vedle je jiná hospůdka, kde se vaří stejně dobře, ale i když i tady je přes oběd plno, vládne tu o poznání klidnější a pohotovější atmosféra. Proč?

Mobilní číselník, terminál pro restaurace a EET pokladna

Obsluha se sice po tomto lokále pohybuje svižným krokem, aby se v přiměřeném čase zvládla postarat o všechny hosty, ale nepůsobí vyčerpaně, jako kdyby běžela maraton. Zdejší číšníci jsou totiž vybavení zbraní. Ne takovou, která by ubližovala, ale zbraní proti zbytečnému stresu, překotnému spěchu a neefektivní práci. Je jí speciální aplikace pro gastronomické provozy – zejména pro ty, kde je to od stolů k hlavní kase dlouhá štreka, která dostala název mobilní číšník.


Vyřídíte vše rovnou u stolu

Na první pohled to může vypadat, že obsluhující personál zírá do tabletu či mobilního telefonu, který má jinak uložený v pouzdře za opaskem (to aby měl obě ruce volné), a snad si i ťuká esemesky – přesně tak se zvenčí jeví zaznamenávání objednávek hostů nebo jejich storno, zadávání polovičních porcí, připisování slev na účet, placení celého účtu nebo jen vybraných položek.

Mobilní číselník, terminál pro restaurace a EET pokladna

Mobilní terminál pro restaurace typu mobilního číšníka funguje jako zápisník i jako velmi efektivní přenosná pokladna, respektive jako přenosná EET pokladna, protože dovoluje „živému“ číšníkovi hned na místě vytisknout hostům předběžný a celkový účet a odeslat ho na EET. Aplikace je jednou z položek kompletního setu, který kromě mobilního přístroje obsahuje ještě přenosnou tiskárnu (jednotlivé součásti lze ovšem pořídit i samostatně).

Nalézt společnou řeč je snadné

Ve větších podnicích je součástí pokladního systému, jehož součástí bývají další zařízení, platební terminál a tiskárna. Pokud majitel podniku teprve vybírá z nabídky EET pokladen, měl by si ověřit, zda vytipovaný model nabízí možnost připojení mobilního číšníka.

Jakkoliv složitě to zní, používání aplikace mobilní číšník je velmi snadné, a pokud se zájemce rozhodne ji pořídit, jistě nebude muset organizovat pro personál žádné složité školení. Každý, kdo používá mobilní telefon, rychle najde s mobilním číšníkem společnou řeč. Ovládání je veskrze intuitivní.

Tam půjdeme zase!

Kromě zrychlení obsluhy mobilní číšník zlepšuje komunikaci v rámci celé restaurace. Obsluhující personál díky aplikaci působit profesionálněji, má vše potřebné u sebe a nepotřebuje neustále lovit bloček z kapsy nebo tužku ze záňadří. Mimochodem, ukládání zařízení s mobilním číšníkem do pouzder má kromě snazšího přenášení také ochrannou funkci.

Mobilní číselník, terminál pro restaurace a EET pokladna

Používání ve specifickém prostředí restaurací a kuchyní si totiž žádá zajištění odolnosti proti mechanickému poškození, vlhkosti, mastnotě, prachu a kouři. A to nejlepší na závěr, co potěší srdce každého podnikatele: cena mobilního číšníka není vysoká. Zatím co dříve to byla otázka desetitisíců korun. Dnes není problém vše vyřešit za pár tisícovek.

Mobilní číšník se za starostlivé zacházení odvděčí delším „životem“. A hosté jeho přítomnost stoprocentně ocení – budou se do podniku se svižnou a pozornou obsluhou rádi vracet. Líbí se vám mobilní číšník? No aby ne! Je skvělý. A kdybyste si nevěděli rady, které řešení je nejlepší pro vás, obraťte se na společnost Consulta, která je jasnou jedničkou na trhu v prodeji EET pokladen a pokladních systémů. Rádi vám poradí.

Bezdrátová sluchátka LAMAX Dots1 jedou v minimalistickém stylu

0
Bezdrátová sluchátka LAMAX Dots1

Bezdrátová sluchátka LAMAX Dots1 jedou v minimalistickém stylu

Pod značkou LAMAX jsou na trhu v prodeji bezdrátová sluchátka Dots1, která jsou originální nejen názvem, ale i designem a integrovanými funkcemi.

Sluchátka bez kabelů jsou v dnešní době trendem, který pomalu vytlačuje ty drátové modely. Jsou zkrátka praktičtější, a i když zlé jazyky možná namítnou, že takové špunty se jednoduše ztratí, u řešení od LAMAXu to tak úplně neplatí, protože praktická dokovací stanice, která je součástí balení, případné ztrátě účinně zabrání.

Bezdrátová sluchátka Lamax Dots

Stejně jako u ostatních audio řešení od LAMAXu je i v případě sluchátek Dots1 využita převážně černá barva s tyrkysovými akcenty. V tomto případě je design navíc pojatý v čistém, minimalistickém duchu, a navíc jde o nejkompaktnější sluchátka značky. Přes své miniaturní rozměry nabízejí tyhle špunty čistý a bohatý zvuk od basů až po výšky. K dispozici je také integrovaný mikrofon, díky kterému můžete sluchátka Dots1 využít jako handsfree sadu.

Špunty jsou dostupné ve třech velikostech, díky čemuž by měly sedět opravdu každému a při každé příležitosti

V kanceláři si s jejich používáním starosti dělat určitě nebudete, pokud si ale nebudete jistí například při sportování, zda je cestou nevytratíte, můžete využít praktické háčky pro dokonalou fixaci.

Bezdrátová sluchátka Lamax Dots, pecky

Jak již bylo řečeno, jsou sluchátka LAMAX Dots1 prodávána se speciální dokovací stanicí, ve které je můžete přenášet a současně s tím i dobíjet. Zatímco samotná sluchátka mají s baterií o kapacitě 100 mAh výdrž až šest hodin v režimu Mono, respektive tři hodiny v režimu Stereo, stanice má kapacitu 520 mAh, díky které tak bez přístupu k elektrické energii můžete svoje špunty dobít do plna i více než pětkrát. Pro úplnost doplňme, že jedno nabití trvá okolo dvou hodin a pohotovostní režim má délku trvání 150 hodin.

Pro propojení se zdrojovým zařízením, například smartphonem, využívají špunty Dots1 bezdrátovou technologii Bluetooth 4.2 s dosahem až 10 metrů. Spárování probíhá automaticky – navzájem se oba špunty propojí ihned poté, co je vytáhnete z krabičky, a následně vyhledají váš telefon.

Zkrátka a dobře, jde o model, který je zajímavou volbou pro všechny zájemce o bezdrátová „špuntová“ sluchátka. K výhodám patří nejen pouzdro s integrovanou nabíječkou, ale také kvalita zvuku a v neposlední řadě taky minimalistický design. Sluchátka zakoupíte za 2 590 Kč, což v porovnání s konkurencí není úplně špatná cena. Bližší informace včetně odkazu na e-shop najdete zde: https://beat.lamax-electronics.com/cz/dots1/.

Vyzkoušeli jsme značkové trenýrky. Vyplatí se připlatit?

0
značkové trenýrky, trenýrkarna, slipy

Vyzkoušeli jsme značkové trenýrky. Vyplatí se připlatit?

Proč byste měli utrácet za část outfitu, která není vidět? Bez ohledu na to, zda preferujete slipy, trenky či boxerky, jste již někdy určitě přemýšleli nad tím, proč někteří muži utrácí za spodní prádlo podstatně větší částky než vy – a nemohou si ho vynachválit. Zajímalo nás to také, a tak jsme kvalitu značkových trenýrek otestovali.

Radost se na ně koukat

Když nám z Trenýrkarny dorazil balík, byli jsme nadšení. Vykouklo na nás několik vkusných balení značkového prádla a měli jsme z něj pocit výjimečnosti ještě před rozbalením. Vizuálně atraktivní pánské slipy, stylové trenky a sexy boxerky jsme si zamilovali na první pohled. Tak povedený design v tržnici nenajdete a garantujeme vám, že ho ocení i vaše partnerka. V tomto směru značkové prádlo vyhrává na celé čáře.

značkové trenýrky, trenýrkarna, pánské spodní prádlo

Euforie, když je nosíte

A co teprve moment, kdy se do prémiového prádla poprvé v životě nasoukáte. Rozdíl je nepopsatelný.

Nic vás netlačí a neřeže, trenýrky padnou jako ulité a neomezují v pohybu

A tak by to mělo být. Dva nula pro trenky z Trenýrkárny.

Nerozpadají se

Trenky jsme nosili dostatečně dlouho a měli tak možnost porovnat kvalitu materiálu. I po mnoha pracích cyklech vypadají jako nové a po párání či jiných nedostatcích není ani památky. Značkové prádlo vydrží podstatně déle než trenýrky z tržnice. Což je dobrá zpráva pro muže, kteří se nákupem prádla nehodlají zabývat častěji než „jednou za čas“.

značkové trenýrky, trenýrkarna

Resumé? Vítěz je jasný

Důvodů, proč si připlatit za značkové spodní prádlo, je hned několik. A slovo „připlatit“ berte s rezervou, protože vyšší cenu kompenzují prvotřídní vlastnosti a mnohem delší životnost. Ve finále možná utratíte ještě méně, než kolik by vás stála zásoba „levnějšího“ prádla.

Ale i kdyby vás slipy, trenýrky či boxerky s logy Calvin Klein, Diesel, Styx, Represent vyšly o pár korun dráž, nebudete litovat. Ve značkovém prádle zažijete nepopsatelně příjemný pocit. Na jiné už nikdy ani nepomyslíte.

Hotel u Karlštejna vás zve na návštěvu

0
Hotel u Karlštejna

Hotel u Karlštejna vás zve na návštěvu

Jste-li obdivovateli historie naší země, pak jste si zcela určitě nenechali ujít ani návštěvu gotické perly mezi českými hrady – Karlštejna. Leží v krásném prostředí chráněné oblasti Českého krasu. Kromě něho však zde najdete také ještě jedno zajímavé místo, jež můžete využít třeba k občerstvení se po dlouhé túře – Hotel Mlýn.

Historie hotelu Mlýn sahá až do 13. století

Hotel Karlštejn leží na břehu řeky Berounky. Ostatně i jeho název Mlýn napovídá, že tomu jinak být ani nemohlo. Mlýny v dřívějších dobách využívaly síly vody k pohonu strojů na mletí obilí. Sama historie mlýna sahá až do 13. století, kdy se objevují první zmínky o dvorci s mlýnem na pravém břehu Berounky. Ve 14. století patřil dvůr karlštejnskému panství. Zajímavostí je, že poslední mlynář v něm působil až do roku 1949.

Novodobá historie mlýnu se píše od roku 1990, kdy začal fungovat jako hotel, přičemž v roce 2002 podstoupil kompletní přestavbu. Ve stejném roce ho však zastihla velká povodeň, takže na své znovuotevření si počkal až do roku 2003.

Hotel u Karlštejna

Zajímavosti z historie Hotelu Mlýn

Za zmínku zcela určitě stojí i italský básník Francesco Petrarca, o němž je známo, že Karlštejn navštívil na pozvání císaře Karla IV. v roce 1356 a v místech současného Hotelu Mlýn přenocoval. Ostatně jako památku na tuto významnou osobnost renesance nechal hotel zhotovit jeho jezdeckou sochu, jež stojí před vstupem do hotelu.

Luxusní pokoje i výborná kuchyně

Hotel mimo stravovací služby nabízí i ubytování u hradu Karlštejn. K dispozici jsou zde hostům luxusní stylově zařízené nekuřácké pokoje s výhledem na řeku Berounku, jež mají klimatizaci i přístup na internet pomocí Wi-Fi a hostům nabízejí veškerý komfort.

Hotel u Karlštejna

Protože hotelové prostředí je přímo ideálním místem pro pořádání svatby i hostiny, jsou k dispozici i nadstandardně vybavené pokoje pro novomanžele.

Nechte se oslnit krásou severských zemí

0
Krása severských zemí

Nechte se oslnit krásou severských zemí

Už vás nebaví jezdit každé léto k moři a jen se slunit na přeplněných plážích států jižní Evropy? Unavuje vás každoroční „smažení“ tady v České republice a nechcete se přesouvat na místa, kde se ohřejete ještě o několik stupňů více? K létu nepatří jenom voda a koupání. Hojně se také začíná do povědomí lidí vracet myšlenka aktivních dovolených, kdy se vydávají na pěší túry po přírodních a turistických památkách.

Česká republika skýtá turistům mnoho krás a určitě stojí za to navštívit každou z nich, proč si ale v létě nedopřát změnu a nevyzkoušet i jiné země, kam se nemáte šanci dostat tak často? V poslední době se oblibě českých turistů začínají těšit zcela nečekaně státy, které jsou po celém světě známé hlavně díky množství spisovatelů, kteří se věnují vytváření uznávaných kriminálních příběhů. Jste vášnivým čtenářem? Pak jistě tušíte, že všude frčí severská krimi, tudíž se bavíme o Skandinávii.

Skandinávie jako hojně využívaná turistická lokalita

Ano, je to tak. Dánsko, Švédko a Norsko láká čím dál tím více lidí a ve svém okolí jistě máte někoho, kdo tyto země již navštívil (anebo se teprve chystá). Není se vlastně čemu divit. Severské státy se vyznačují zejména krásnými krajinnými útvary, takže každý turista romantik si při pohledu ze skalnatých útesů jistě přijde na své.

Krása severských zemí

Rozdílné kultury severských zemí nabízí k nahlédnutí mnoho památek vytvořených rukou člověka, že na jejich objevování by vám nestačil ani jeden rok dovolené. Rozhodně si můžete být jisti, že ani v jedné výše zmíněné zemi nebudete strádat nudou a každá v sobě skrývá něco originálního, co stojí za to vidět. Nebo zažít.

Způsoby dopravy do zemí Skandinávie

Pokud se bojíte výšek, nebude pro vás cestování letadlem nejspíš tou ideální volbou. Ale nezoufejte. Včasná rezervace trajektu vám zajistí místo na palubě, protože přiznejme si, plavba je mnohem pohodlnější a bezpečnější.

Navíc si budete moci vychutnat krásný východ nebo západ Slunce nad hladinou oceánu nebo pohled do nekonečných hlubin. To určitě stojí za to.

Klidně se můžete rozhodnout cestovat i se svým vozidlem

Nespornou výhodou, kterou trajekty do Skandinávie svým zákazníkům nabízí, je samozřejmě i možnost přepravy vlastního vozidla. To vám cestování po vybrané lokalitě výrazně usnadní. O vaše auto bude po nalodění dobře postaráno.

Krása severských zemí, trajekt

Neváhejte a rozhodněte se vycestovat ještě dnes!

Nezbývá, než popřát mnoho nádherných zážitků a také šťastnou plavbu trajektem do Švédska, Dánka nebo Norska!

BUĎTE V KONTAKTU

1,615FanoušciTo se mi líbí
31NásledovníciNásledovat
266NásledovníciNásledovat
ReklamaTip na špičkový mzdový systém Money S3.

Spolehlivý webhosting C4 pro vaše weby.

Doporučujeme spolehlivé mobilní telefony iPhone od Applu.