Domů Ostatní Móda Trendy v pánském spodním prádle 2017

Trendy v pánském spodním prádle 2017

987
0
Trendy v pánském spodním prádle 2017

Trendy v pánském spodním prádle 2017

Pánové, kdy jste naposledy obměňovali svůj šatník? Čas od času chodí oblečení nakupovat většina z nás, ale na jednu položku při tom často zapomínáme: je to spodní prádlo.

Při tom správně zvolené slipy, trenýrky nebo boxerky jsou stejně důležité, ne-li důležitější, jako zbytek outfitu

A podléhá módním trendům úplně stejně, jako jakákoliv jiná kategorie oblečení.

Pánské spodní prádlo tisíckrát jinak

Je zcela pochopitelné, že ne každý muž se orientuje v módě, proto se nejprve krátce podívejme na to, jaké druhy spodního prádla vlastně muži mohou oblékat.

Klasikou jsou samozřejmě pánské slipy – jakási pánská obdoba ženských kalhotek, tedy těsné přiléhající prádlo bez nohaviček a s nízkým či vysokým pasem. Slipy samozřejmě ideálně zvýrazňují mužskou pýchu ukrytou uvnitř, ne každý je však považuje za dostatečně „mužné“.
Proto dává řada mužů přednost boxerkám, Boxerky jsou opatřeny kratšími nebo delšími nohavicemi a mohou být jak volné, tak přiléhavé. Sahají různě vysoko do pasu. Zde volba záleží pouze na tom, co je kterému muži pohodlnější, ačkoliv i na tomto kritériu se podepisují módní trendy. Podíváme se na ně vzápětí.

pánské spodní prádlo, trendy, spodkyTrenýrky (lidově zvané „trenky“, popř. „trencle“) jsou další klasikou. Jedná se víceméně o nejvolnější spodní prádlo, které lze s trochou tolerance nosit i jako náhradu kraťasů, aniž bychom se dopustili zásadního módního přešlapu. Trenýrky mají v pánských šatnících své místo již velice dlouho a je pravděpodobné, že jen tak nevymizí.

Ale výčet základních druhů pánských „spodek“ tím totiž ještě nekončí – věděli jste, že existují třeba taková pánská tanga (tzv. jocksy)? Ano, ani muži samozřejmě nechtějí být ochuzeni o pocit, jaké to je hýčkat si mezi půlkami zaříznutou tenkou nitku.

Experimenty na módních molech

Vypadá to, že módní návrháři nechodí pro originální nápady daleko. Pokud toužíte být jedineční ve všech ohledech, pak máte možnost vybírat si z nesmírně široké nabídky poněkud netypických kousků. Co takhle pánský set i s podprsenkou v síťovém provedení? Slipy s otvorem pro zadní část, aby nikomu neunikly pěkně vypracované hýžďové svaly v celé své kráse? Nebo dokonce jen úzký proužek látky nedávající fantazii takřka žádný prostor? A vaše přirození mohou zakrývat třeba i boxerky s praktickým zipem, aby vše mohlo proběhnout ještě rychleji…

Samozřejmě, že žádný z těchto „výstřelků“ se asi nikdy masivně neprosadí, ovšem to nic nemění na tom, že pokud v sobě ukrýváte exhibicionistické sklony, rozhodně si přijdete na své. A kdo ví – oblast spodního prádla je natolik nevyzpytatelnou módní kategorií, že nám třeba jednoho dne bude připadat normální pohled na muže, který si ráno namísto klasických slipů obléká plyšová zvířátka.

Trendy pro letošní rok

Podívejme se tedy na to, jaké trendy věští módní policie pro nadcházejících dvanáct měsíců. O tom, že se budou nadále nosit hlavně první tři výše zmíněné kategorie – tedy slipy, boxerky a trenýrky – žádný z nich nepochybuje. Co se pravděpodobně bude vyvíjet, to jsou materiály, barvy a střihy.
 Tak například u boxerek a trenýrek se stále častěji setkáváme s vyššími pasy. Má to hned několik důvodů – kromě pohodlnosti třeba ten, že na vyvýšeném proužku boxerek vyčuhujících nad horní linií kalhot se mnohem lépe vyjímá logo výrobce.

Jedna z prvních věcí, které při pohledu na pánské spodní prádlo zaznamenáme, je samozřejmě jejich barva. Letos však na tomto poli nečekejte žádné výstřelky, i nadále se na výsluní udržuje klasická trojice neutrálních odstínů bílé, šedé, černé a všech jejich kombinací. Velmi oblíbenou zůstává rovněž námořnická modř, která podle jednoho průzkumu dokonce u mužů vede.

Trochu jiná situace je u trenýrek, ty bývají většinou nápaditější a pestřejší. Nebojte se tedy sáhnout třeba po oblíbených kostkách, které se v různých variacích rok co rok vracejí.

Co se týče materiálů, trend je opět jasný: vedle klasické bavlny se prosazují moderní umělé textilie, ideální na sport. Řada mužů jim dává přednost i při každodenním nošením, jsou totiž velmi jemné a pohodlné. Navíc se skvěle hodí pro přiléhavé kousky, kdy dávají optimálně vyniknout všemu, co chce jejich nositel zdůraznit.

Předchozí článekJak vzniká český křišťál? Tradičně ručně.
Další článekLetní tip – pořiďte si řidičák na loď
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.