Domů Technika Aplikace Utilita PopClip pro OS X

Utilita PopClip pro OS X

313
1

Utilita PopClip pro OS X

Utilita PopClip pro OS X operační systém je taková šikovná blbůstka, která vám nechybí do té doby, než jí začnete používat.

Recenze Utilita PopClip pro OS X

Jedná se o drobnou utilitu pro operační systém Mac, konkrétně pro verze 10.6, 10.7 a 10.8. Utilita je v současné době nabízena za zvýhodněnou cenu 0,99$ oproti ceně 4,99$ (sleva je nabízena tento víkend).

Utilitu si můžete zakoupit přes Mac App Store, nebo jí alespoň vyzkoušet jako trial verzi ze stránek vývojáře. Předem varuji, je to návykové:)

Popis a funkčnost utility PopClip

Jedná se o drobnou utilitu, která po spuštění (nastavuji automatické startování), vám neprovádí nic jiného, než pokročilé operace s clipboardem (systémovou schránkou). Po spuštění máte několik základních možností v nastavení preferencí a chování utility (automatický start, jazyk utility, rozšíření o další vlastnosti a chování). Ale nebojte, za uvedené penízky nezískáte Cut and Paste v jiném oblečku.

Utilita toho umí o dost více. K základním operacím si můžete doinstalovat rozšíření a napojení na další aplikace. Rozšíření najdete na stránce vývojáře a to pod odkazem extensions.

Utilita kontextově nabízí jen ty operace, které mají v té které akci, operaci smysl. Jiné je chování utility v adresním řádku browseru, jiné v případě práce s zvýrazněným textem atd. Utilita pak operace „zachycuje“ a nabídne řádek s možnými operacemi (v základu pro text je ono pověstné  Vyjmout, kopírovat, vložit ale i slovník, vyhledání).

Zbraně těžšího kalibru naleznete ve volitelném rozšíření, v současné době je jich 58. Mezi ty, které si dovolím vyzdvihnout jsou např. rozšíření:

  • Paste and Match Style: (např. použito zde), kdy se vám odstraní z clipboardu formátování
  • Append: přidáváte vybraný text do již existujícího textu v clipboardu
  • Evernote: předá vybraný text do programu Evernote
  • Tweetbot (Twitter atd.): přenese vybraný text jako obsah tweetu
  • Email: předá vybraný text do políčka zprávy e-mail klienta (Mail, Sparrow, Postbox)

Samozřejmě, všechny operace dokážete udělat i bez této utility. Co vám utilita přinese navíc je ušetřený čas, přímočaré chování, jednoduchost a použitelnost utility.

Spolehlivost a funkčnost utility PopClip

Utilita je tak jednoduchá, že snad nelze očekávat špatné chování a pády utility. Při první aktivaci (zvýrazněný text, adresní řádek atd.) se nabídne lišta aplikace PopClip, která však zmizí při „kliknutí“ na tlačítko  myši a nechá zobrazit standardní nabídku systému.

Lišta utility PopClip

Pokud nechcete, aby některá aplikace využívala vlastností utility PopClip, jednoduše jí přidáte do seznamu aplikací, pro které nechcete PopClip použít.

Po celou dobu (nicméně přiznávám krátkou dobu) aplikace fungovala stabilně a bezproblémově – slibuji, po delší době případně upravím.

Snadnost použití utility PopClip

Mám rád jednoduché aplikace. U utility je to základ všeho. Po instalaci a spíše prohlídky možností a nastavení, utilita funguje tak jak má a jak hlavně očekáváte.

Nápověda k utilitě PopClip

Pokud však chcete studovat příručku, máte možnost učinit na jediné html stránce aplikace PopClip – User Guide. Přiznávám, užitečné je to zejména pro nalezení všech funkcionalit a možností utility. Stránka je přehledná a srozumitelně vám od-prezentuje možnosti základních operací s utilitou (rozšíření zde nejsou popsány).

Vývojáře pak můžete kontakt přes e-mail, nebo sledovat přes tweet příspěvky.

Cena ke kvalitě utility PopClip

Rovnou přiznávám, využil jsem uvedené slevy. Za plnou cenu, cca. 100,- Kč si sami musíte zvážit, zda vám tato stále drobná investice stojí za to. Za cenu ve slevě tj. ani ne malého piva za to rozhodně stojí.

Pokud však velice často pracujete s clipboardem, troufám si říci, že tuto drobnou utilitu rozhodně oceníte.

 

Předchozí článekRecenze Western Digital My Book Thunderbolt Duo
Další článekRecenze running sushi Baifu
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

1 komentář

  1. Jednoduchá utilita, která vám jistě přinese zjednodušení vaší práce se schránkou, pokud jí intenzívněji používáte. Dostupná rozšíření pak dramaticky zvyšují přidanou hodnotu samotné utility.
    Pro zkoušku se pokusím vývojáři doporučit další rozšíření, které mě chybí:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.