Domů Ostatní Služba Velký test fotoknih fotokniha Bontia

Velký test fotoknih fotokniha Bontia

6498
9
recenze fotokniha bontia

Velký test fotoknih fotokniha Bontia

Velký test fotoknih fotokniha Bontia první recenze v tomto velkém testu fotoknih. Obecně všichni dodavatelé fotoknihy řádně doručili a žádná z fotoknih není propadákem. Rozdíly nejsou velké a každá fotokniha si tak najde svůj okruh uživatelů. Bodové hodnocení vzniklo vzájemným porovnáním jednotlivých fotoknih.

Kvalita programu, jednoduchost práce s programem pro přípravu fotoknihy Bontia

velký test fotoknih fotoknihy bontia kvalita programuVlastní softwarové řešení, které Bontia nabízí má ze subjektivního hlediska jednu kouzelnou funkci. Příjemně se s ním pracuje. Co dál?

Musíme pochválit princip a filozofii myšlenky použití vhodně připravených šablon, motivů. Zde se Bontia odlišuje od ostatních dodavatelů. Zvolíte se formát knihy a následně vhodnou šablonu. Celá fotokniha pak sdílí jednotný design, navíc graficky, esteticky povedený. Šablona je pak onou pověstnou linkou, která vás provází po celou tvorbu fotoknihy.

Fotografie a text se následně do fotoknihy velice jednoduše doplňují. Ten kdo má kreativního ducha, typografické a grafické schopnosti nemá problém si dodat vlastní „tvář“, vzhled fotoknihy a využijte tzv. blank – prázdnou šablonu. Ostatní uživatelé jsou ušetřeni před možnými a příliš kreativními zvěrstvy (nechceme se nikoho dotknout).

Program je dostupný jen pro platformu Windows (XP, Vista 32bit, Vista 64bit, Windows 7 32 bit, Windows 7 64 bit), dáváme 5 bodů.  Program je možné lokalizovat do českého, anglického, německého, francouzského, italského a slovenského jazyka.

Práce s programem je velice jednoduchá, logická. Oceňujeme, že se obrázky automaticky a inteligentně zarovnávají i mezi sebou na stránce. Příkladná a velice příjemná vlastnost šetřící váš čas.

Filozofie práce s vybranou šablonou ovlivňuje zásadně práci s textem, vybíráte si předpřipravené styly pro váš budoucí text. Pro vaší celkovou grafickou představu a pro lepší orientaci je text vzorově před vyplněn (tzv. Lorem Ipsum – výplňový text).

Klávesové zkratky jsou použity pouze pro nejvíce používané operace, zřejmě dle hlediska programátorů. Nejedná se o kompletní sadu příkazů, nicméně pro milovníky „efektivní práce“ tato sada bude plně dostačující.

Objednat knihu můžete z programu, uvidíte i výslednou cenu. Platbu za fotoknihu však musíte provést předem, jinak fotokniha Bontia se nedostane do výroby. Program Bontia z hlediska startu nabíhá pomaleji, ale následně nepozorujeme žádné zpomalení při práci v porovnání s konkurenty.

Kvalita tisku, fotokniha Bontia

velký test fotoknih fotoknihy bontia kvalita tisku

Každé společnosti v testu jsem položil stejnou otázku, ohledně použitého papíru, technologie tisku případně další specifikace. Fotoknihy od Bontie jsou nabízeny s jediným druhem polo matného papíru. Dle odpovědi se jedná o: G-Print (150 g/m2),  papír má zcela unikátní konstrukci a jeho použití zaručuje, že se listy v knize nebudou ani za mnoho let vlnit.

Barevná věrnost fotoknihy Bontia je bezproblémová. Fotokniha ve všech směrech vyniká příjemným barevným podáním (zaznamenáváme částečně lehký fialová nádech u některých fotografií). Fotografie nejsou přesaturované, spíše s mírnějším barevným podáním a kontrastem. Fotokniha prezentuje příjemné pleťové odstíny a celkově vyrovnanou produkci jak černobílých tak i barevných fotografií.

Všímáme si, že černé pozadí (použité v šabloně jako podklad) je výrazněji světlejší než např. černé pozadí fotografie.

Fotografie netrpí přeostřením, nebo naopak rozostřením, celkově jsme s výsledkem spokojeni.

Kvalita vazby, odolnost fotoknihy Bontia

velký test fotoknih fotoknihy bontia kvalita vazby

Fotokniha Bontia přichází do testu s 3mm tlustými deskami (konkurence používá převážně 2mm). Vazba fotoknihy je šitá (knižní nitošička) s následným slepením do knižního bloku s vlepením do desek PUR lepidlem.

Desky se nekroutí a poskytují fotoknize náležitou a dlouhodobou ochranu. Vazba fotoknihy je opravdu odolná, zvýšenou silou odtrháváme list (pevnost listu), ale vazba zůstává zachována.

Ve spékacím testu (10 minu pobytu fotoknihy v 80°C, že by další Michelin hvězda:) hodnotíme, zda nedochází ke slepení listů, ke zkroucení či jinak ke znehodnocení fotoknihy od Bontie. S potěšením zapékače hodnotíme, nedochází.

V testu míry ořezu si všímáme, zda dvoustrany lícují, nedochází k ořezu ve vazbě fotoknihy. Fotokniha Bontia prezentuje dvoustranu opticky, jako jednu fotografii, lícování fotografií je při tomto typu vazby téměř ideální.

Při odolnosti proti vodě nechávám vodu (kapku) po dobu 10 minut mezi listy  fotoknihy. Listy ve fotoknize Bontia nevykazují slepení, v ploše působení vody se list lehce zkrabatí. Barvy jsou nedotčené.

Fotokniha Bontia umožňuje potisk desek po celé ploše, umožňuje potisk hřbetu (praktické, že ano?). Desky jsou velice robustní, navíc je na začátku a na konci fotoknihy vložen jeden volný list. Potisk desek vykazuje velice lehký až neznatelný fialový nádech.

Výsledný dojem, ostatní parametry fotoknihy Bontia

velký test fotoknih fotoknihy bontia kvalita výsledný dojem

I když jsme se snažily o výběr fotoknih ve formátu A4, každý dodavatel dodává trochu jiný rozměr fotoknih. Proto jsme použily metodiku hodnocení a porovnání ceny  za jeden centimetr čtverečný a to včetně zahrnuté ceny distribuce. Fotokniha Bontia se dostala na 0,058 Kč/cm2.

Bontia díky své filozofii připravených motivů, šablon boduje na poli typografické skladby. Fotokniha tak působí poměrně profesionálně i při tvorbě amatérského uživatele.

Pro velký testy fotoknih jsme zvolili dle nás „oddechovou sezónu“ a tak rychlost dodání nás velice mile překvapila a to nejen u fotoknihy Bontia. Komunikace s Bontií byla věcná, příjemná a bezproblémová.

Bontia nabízí jako jedna z mála i webovou prohlížečku fotoknihy, což v době různých sociálních sítí je příjemné zjištění.

Hodnocení fotoknih vzorkem uživatelů (uživatelé neznali výsledky navzájem) byla krásná a pro nás spíše oddechová disciplína. Ve vzorku uživatelů byla zahrnuta i profesionální ilustrátorka a textařka, autorka více než 24 knížek. Každý z hodnotících uživatelů k fotoknize přistoupil s rozdílnou filozofií. Co uživatel, to jiné kritérium pro hodnocení (někdo dává přednost lesklé úpravě, jiný zase matné atd.).

Celkově nejvíce prvních míst a největší počet bodů si odnesla fotokniha od Bontie.

Celkový výsledek fotoknihy Bontia

Bontia nabízí pouze jediný „typ“ fotopapíru v polo matné úpravě. Můžete volit mezi třemi druhy desek a různou velikostí fotoknih co do velikosti, tak i do počtu listů.

Jednoznačně pozitivně hodnotíme práci s programem na tvorbu fotoknih, který nás velice rychle a efektivně provede procesem tvorby celé fotoknihy. Použití kvalitních materiálů a proces výroby zaručují trvanlivost a odolnost fotoknihy. Tisková kvalita odpovídá naší představě na prezentaci fotografií ve formě fotoknihy.

Použití šablon primárně ušetří spoustu času s odpovídajícím výsledkem.

První část fotografie je originál, druhá část fotografie (pravá) je pak scan stránky z fotoknihy.

Případná reakce společnosti na recenzi: Velký test fotoknih Bontia

bude zveřejněna v případě zájmu, reakce Bontia

Upozorňujeme, že se jedná se o subjektivní uživatelské recenze autora. Je potřeba zmínit fakt, že autor v minulosti využil služeb následujících dodavatelů (Bontia, Fotolab CEWE, HappyFOTO a Centrum FotoŠkoda). Uvedené recenze je nutné brát s ohledem i na tuto skutečnost.

PŘEHLED RECENZE
Softwarové vybavení
9
Kvalita tisku
9
Kvalita vazby
9
Výsledný dojem
9
Předchozí článekRecenze Spagheteria Bucatini Kladno
Další článekVelký test fotoknih Fotolab CEWE fotokniha
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
velky-test-fotoknih-fotokniha-bontiaJednoznačně pozitivně hodnotíme práci s programem na tvorbu fotoknih, který nás velice rychle a efektivně provede procesem tvorby celé fotoknihy. Použití kvalitních materiálů a proces výroby zaručují trvanlivost a odolnost fotoknihy. Tisková kvalita odpovídá naší představě na prezentaci fotografií ve formě fotoknihy.

9 KOMENTÁŘE

 1. S firmou Bontia a jejími fotoknihami jsme bohužel nespokojeni. Předně firma změnila od zakoupení voucheru loni v listopadu podmínky zasílání- znemožnili zaslat různé fotoknihy v jednom balíku. Až po důrazném přesvědčování, že vouchery byly koupeny za jiných podmínek, nám „zcela výjimečně“ odsouhlasili sloučení zásilek. Jednu fotoknihu ovšem zkazili a zjistili to ještě ve výrobně, takže zásilky přišly postupně dvě dvě (celkem vyřízení trvalo čtyři týdny), za jedno poštovné. To vše bychom skousnuli, ale co nás opravdu zklamalo je kvalita tisku fotografií. I s vědomím faktu, že fotokniha se téměř nikdy nevyrovná klasicky vyvolaným fotografiím. Viděli jsme lepší fotoknihy. Barvy jsou nevýrazné, fotky bez kontrastu, prošedlé, jakoby za zamračeného dne, i když se fotilo za dne slunného. Schválně jsem u všech fotografií přidával jas, kontrast a gama korekci, protože v recenzích si dost lidí stěžovalo na tmavé fotky. Bohužel asi jen velmi specifický a zkušený způsob úpravy fotografií by vedl k uspokojivému výsledku. Ani zřejmě kvalitní vazba situaci nezachrání. Závěr je tedy jednoznačný- nikdy více Bontia, radši si připlatit.

 2. Fotoknihu „Bontia“ jsem si objednal dvakrát, jednou jsme s manželkou dostali poukaz jako dárek ke svatbě a jednou jsem koupil voucher jako dárek já. Tvorba knihy v programu firmy není složitá, ale chce to rozhodně nacvičit. Nejhorší věc celé objednávky je dodání zboží. Firma naprosto nekomunikuje se zákazníkem (schválně si zkuste zatelefonovat na uvedené tel. číslo 725 058 153, které neseženete ani na oficiálních stránkách Bontie, popovídáte si pouze se záznamníkem), když pak zkusíte doporučenou komunikaci přes mail, odpoví Vám nějaký program, který ani neumí oddělit slova od sebe. Výmluva je vždy na chybný výtisk a provádění nového výtisku. V druhém případě jsme knihu ještě neobdrželi a to jsme si objednali nejdražší knihu, čekám na ni již 1,5 měsíce, přičemž při objednání knihy nám byla potvrzena dodací lhůta 21dní. Kvalita knihy (z posouzení té první dodané) není rovněž valná. Kvalita fotek není zlá, provedení výtisku dle zpracovaného zadání odpovídá, avšak vazba je velmi nekvalitní. V knize se po cca 20 otevření již odlepili čelní desky, budu muset slepovat lepící páskou jako na ZŠ. Fotoknihu od Bontie nemohu doporučit hlavně z důvodu naprostého nezájmu o zákazníka s nulovou komunikací.

 3. Kniha od této společnosti je moc pěkná, kvalita zpracování výborná, s programem pro vytvoření knihy se pracovalo jednoduše.. mám zkušenosti i s jinými společnostmi a Bontia mi prostě padla do oka. Já zůstávám rozhodně u Bontie.
  konečný výsledek byl +++++

 4. Z počátku jsem měl s vytvořením a objednáním Fotoknihy problémy. dokonce jsem uvažoval o vrácení peněz. Pak se mě ujal pan Aleš Pokorný, díky jemu jsem dnes dostal poštou krásnou fotoknihu. Pan Pokorný mně pomohl při změně knihy, a prodloužil mi trvání voucheru o 14 dní, za češ mu velice děkuji. Kniha se opravdu povedla, a protože jsem vlastní nešikovností vymazal spoustu fotografií z Albánie, je pro nás fotokniha jedimou vzpomínkou. Děkuji

 5. Naprosto nechutný přístup zákaznické podpory. Při jakékoliv dotazu Vás odkáží na to, že Vám nepomůžou. Dejte si pozor na platbu a neplaťte předem, protože moment platby so pro Bontii rovná, že je to ihned ve stejnou sekundu ve výrobě. Vřele nedoporučuji, vyberte si spíše konkurenci, s Fotolabem byla úplně jiná komunikace a hlavně přístup.

 6. Jednoznačně doporučuji knihy od Bontii. Knihy jsou provedeny na kvalitním papíře, profesionálně zpracované, barevnost dokonalá. I z fotografií vytvořených před 110 lety a v původní velikosti cca 3×4 cm byly vytvořeny dokonalé fotokopie na celou stránku A4. Je neskutečné, že i z neskutečně malého rozměru lze pořídit kvalitní fotku. Pokud někdo má nekvalitní, nezaostřenou či špatně barevně provedenou fotografii, nemůže očekávat zázrak a nemůže vinit zpracovatele knihy, ale musí začít u pořizovatele fotodokumentace.
  Každý si z nabídky vybere dle různých grafických zpracování, může si vytvořit vlastní návrh stran, zvolit počet listů, provedení, které se mu líbí. Pořízení knihy je naprosto jednoduché.
  U Bontie nakupuji pravidelně, termín doručení vždy splněn, fotokniha dokonale zabalena proti poškození, kvalita knihy prvotřídní.
  Moje prosba o předčasném, zkráceném dodání fotoknihy byla vyslišena. Bohužel termín oslav narozenin byl posunut, ale zpracovatelé mi vyšli vstříc a knihu dodali o celý týden před koncem termínu, za což jim moc a moc všem děkuji a ze srdce přeji spokojené zákazníky.
  Kniha udělala oslavenci neskutečnou radost a byla klenotem mezi ostatními dary. Vzpomínky z fotek jsou nezaplatitelné a nedají se penězi nahradit. :-) :-) :-)

 7. Knihy u Bonity dělám pravidelně, je to jednoduché a stačí to. Ale mohly by zapracovat na možnostech vzhledu, ráda bych si dala do knihy nějaké pestré obrázky.
  Teď jsem naposledy zkusila novou stránku (odkaz odebrán) a byla jsem docela překvapená, že jsem knihu udělala velmi rychle. Začínají, musí nějaké věci ještě vychytat ale mají slevu 50%.

 8. Od Bontia mám už několik knížek. Poslední jsem objednávala letos v červenci. Super kvalita, která je každým rokem lepší a lepší. Jejich program navíc tento rok začal vylepšovat fotky. Pro mě je to ta poslední věc, která chyběla k absolutní dokonalosti. :) Určitě doporučuji.

 9. Kvalita fotek dostatečná ale velmi nespokojený sem s kvalitou vazby. Je pravda, že objednávám tu největší knihu se 160 lity, což je na vazbu asi už moc. Z 8 knih už mají 3 odlepené čelní desky. Lepím páskou a to je ani moc neotevíráme. Škoda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.