Domů Ostatní Služba Velký test fotoknih Fotolab CEWE fotokniha

Velký test fotoknih Fotolab CEWE fotokniha

3126
2
Recenze fotokniha fotolab cewe

Velký test fotoknih Fotolab CEWE fotokniha

Velký test fotoknih Fotolab CEWE fotokniha je druhá publikovaná recenze v tomto velkém testu fotoknih. Obecně všichni dodavatelé fotoknihy řádně doručili a žádná z fotoknih není propadákem. Rozdíly nejsou velké a každá fotokniha si tak najde svůj okruh uživatelů. Bodové hodnocení vzniklo vzájemným porovnáním jednotlivých fotoknih.

Kvalita programu, jednoduchost práce s programem pro přípravu fotoknihy Fotolab CEWE

velký test fotoknih fotoknihy fotolab cewe kvalita programu

Fotolab, CEWE fotokniha využívá vlastního programu Fotolab Fotosvět (dle poznámky se jedná o německý vývoj, sw.). Program použijete nejen pro výrobu fotoknihy, ale také pro veškeré z nabízených služeb Fotolab, CEWE. Výhodou pak je jednotný vzhled programu, takové jednotné místo pro fotografické služby.

Program disponuje nejširší podporou operačních systémů. Podpora operačního systému Windows  Microsoft (Windows XP, Vista, Win7, Win8) je standardem, ale navíc je možné program instalovat (a používat) na operačním systému Linux a Mac.

Subjektivně hodnotím lépe práci s programem od společnosti Bontia a to nejen z hlediska snadnosti, ale i efektivity resp. doby přípravy fotoknihy v daném programu.

Klávesové zkratky jsou použity pouze pro nejvíce používané operace. Nejedná se o kompletní sadu příkazů, nicméně pro milovníky „efektivní práce“ tato sada bude plně dostačující.

Objednat knihu můžete přímo z programu včetně zobrazené výsledné ceny. Máte možnost zaslání fotoknihy na dobírku nebo osobně převzít v rozsáhlé síti provozoven Fotolab.

Fotolab CEWE poskytuje zdarma online semináře pro zvládnutí práce s programem.

Kvalita tisku, fotokniha Fotolab CEWE

velký test fotoknih fotoknihy fotolab cewe kvalita tisku

Každé společnosti v testu jsem položil stejnou otázku, ohledně použitého papíru, technologie tisku případně další specifikace (bohužel, bližší specifikace jsme zatím neobdrželi). Fotoknihy od společnosti Fotolab CEWE jsou nabízeny ve třech variantách

  • tištěná: digitální tisk na kvalitní křídový papír
  • na fotopapír: digitální tisk na kvalitní fotopapír
  • ve vysokém lesku: speciální úprava fotoknihy do vysokého lesku

A dále v několika vazbách v případě tištěné fotoknihy (tvrdá vazba, lněná vazba, měkká vazba a vazba sešit), pro varianty fotoknihy na fotopapír a ve vysokém lesku je dostupná pouze tvrdá vazba. Pro test byla vybraná fotokniha ve variantě tištená, v tvrdé vazbě.

Fotokniha Fotolab CEWE má lehce znatelný posun, lehký červený nádech. Většina klientů možná ani tento jemný nádech nezachytí. Tyto odchylky vyniknou spíše při pozorování všech vzorků vedle sebe.

Celkově jsme s kvalitou tisku, prezentace u této fotoknihy spokojeni. Sdělení navíc podtrhuje fakt, že se jedná o finančně nejdostupnější variantu fotoknihy od společnosti Fotolab CEWE.

Fotografie netrpí přeostřením, nebo naopak rozostřením, celkově jsme s výsledkem spokojeni. Vyvážené výsledky jak v černobílé, tak i barevné prezentaci fotografií, příjemné nepřesaturované, ale i kontrastní podání nám dávají velice kvalitní výsledek.

Kvalita vazby, odolnost fotoknihy Fotolab CEWE

velký test fotoknih fotoknihy fotolab cewe kvalita vazby

Fotokniha Fotolab CEWE je dodávaná s možností potisku desek a včetně možnosti potisku hřbetu. Desky jsou 2mm tlusté a tak oproti Fotoknize Bontia jsou znatelně méně bytelnější. Kladně opět hodnotíme vložení volného listu na začátku a konci fotoknihy. Přimlouvali bychom se více za bílý list místo lehce žlutého listu.

Vazba fotoknihy v této variantě je lepená, listy se nám daří odtrhávat od vazby.

Desky se nekroutí a poskytují fotoknize náležitou a dlouhodobou ochranu. Vazba fotoknihy je opravdu odolná, zvýšenou silou odtrháváme list (pevnost listu), ale vazba zůstává zachována.

Ve spékacím testu (10 minu pobytu fotoknihy v 80°C) hodnotíme, zda nedochází ke slepení listů, ke zkroucení či jinak ke znehodnocení fotoknihy od společnosti Fotolab CEWE. S potěšením hodnotíme fakt, že fotokniha této nástraze odolává.

V testu míry ořezu si všímáme, zda dvoustrany lícují, nedochází k ořezu ve vazbě fotoknihy. Fotokniha Fotolab CEWE vykazuje velice mírnou formu ořezu ve vazbě fotoknihy.

Při odolnosti proti vodě nechávám vodu (kapku) po dobu 10 minut mezi listy  fotoknihy. Listy ve fotoknize Fotolab CEWE nevykazují slepení, v ploše působení vody se list lehce zkrabatí. Barvy jsou nedotčené.

Výsledný dojem, ostatní parametry fotoknihy Fotolab CEWE

velký test fotoknih fotoknihy fotolab cewe výsledný dojem

I když jsme se snažily o výběr fotoknih ve formátu A4, každý dodavatel dodává trochu jiný rozměr fotoknih. Proto jsme použily metodiku hodnocení a porovnání ceny  za jeden centimetr čtverečný a to včetně zahrnuté ceny distribuce. Fotokniha Fotolab CEWE se dostala nákladem na 0,063 Kč/cm2.

V programu si můžete volit rozložení stránky (počet fotografií), pozadí stránek, maskování, volbu rámu a dostupné grafické prvky, ale nejedná se o ucelený formát, design.

Pro velký testy fotoknih jsme zvolili dle nás „oddechovou sezónu“ a rychlost dodání fotoknihy byla pro nás příjemným překvapením. Komunikace s Fotolabem CEWE byla věcná, příjemná a bezproblémová.

Fotolab CEWE nabízí jako jeden z mála i webovou prohlížečku fotoknihy, což v době různých sociálních sítí je příjemné zjištění. Bohužel, webová prohlížečka je limitována dobou dva měsíce po vytištění fotoknihy. Po této době už knihu nebudete moci virtuálně prohlížet.

Hodnocení fotoknih vzorkem uživatelů (uživatelé neznali výsledky navzájem) byla krásná a pro nás spíše oddechová disciplína. Ve vzorku uživatelů byla zahrnuta i profesionální ilustrátorka a textařka, autorka více než 24 knížek. Každý z hodnotících uživatelů k fotoknize přistoupil s rozdílnou filozofií. Co uživatel, to jiné kritérium pro hodnocení (někdo dává přednost lesklé úpravě, jiný zase matné atd.).

Fotolab Cewe se v laickém hodnocení s fotoknihou pohyboval v lepším středu.

Celkový výsledek fotoknihy Fotolab CEWE

Fotolab CEWE je velký producent nejen fotoknih, zázemí velké společnosti zákazníkům dává určitou jistotu, ale možnost rozvoje technologií včetně softwarového vybavení.

Velice příjemnou vlastností je pak podpora nejen Windows operačních systémů.

Zvolily jsme do testu tištěnou variantu fotoknihy, dá se očekávat, že další dvě varianty by dosáhli o něco lepšího skóre (analogie s dvěma vzorky fotoknih od HappyFoto).

První část fotografie je originál, druhá část fotografie (pravá) je pak scan stránky z fotoknihy.

Případná reakce společnosti na recenzi: Velký test fotoknih Fotolab CEWE

bude zveřejněna v případě zájmu, reakce Fotolab CEWE

Upozorňujeme, že se jedná se o subjektivní uživatelské recenze autora. Je potřeba zmínit fakt, že autor v minulosti využil služeb následujících dodavatelů (Bontia, Fotolab CEWE, HappyFOTO a Centrum FotoŠkoda). Uvedené recenze je nutné brát s ohledem i na tuto skutečnost.

PŘEHLED RECENZE
Softwarové vybavení
8
Kvalita tisku
8
Kvalita vazby
8
Výsledný dojem
7
Předchozí článekVelký test fotoknih fotokniha Bontia
Další článekVelký test fotoknih HappyFoto DeLuxe pevná vazba
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
velky-test-fotoknih-fotolab-cewe-fotoknihaFotolab CEWE je velký producent nejen fotoknih, zázemí velké společnosti zákazníkům dává určitou jistotu, ale možnost rozvoje technologií včetně softwarového vybavení.

2 KOMENTÁŘE

  1. Jedinou potíží CEWE produktů, tj. i fotoknihy je špatné nastavení červené barvy při tisku. Rty, tváře, oblečení červené barvy,… působí přesyceně, a ruší celkový dojem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.