Domů Ostatní Vlastnosti papoušků nehodících se do interiérů a menších domácností

Vlastnosti papoušků nehodících se do interiérů a menších domácností

517
0
Vlastnosti papoušků

Vlastnosti papoušků nehodících se do interiérů a menších domácností

Pokud hledáte koníček, který by vás naplňoval a bavil, co třeba sáhnout po papoušcích? Chov papoušků je v současné době velice oblíbený, přece jen se jedná o atraktivní koníček, který není nijak náročný, přesto díky němu dostanete do domácnosti zajímavého společníka. Pokud však chcete papoušky pěstovat v interiéru nebo ve menších domácnostech, nesahejte po všech druzích. Existují takoví papoušci, kteří díky svým vlastnostem nejsou zrovna určení pro domácí chov. 

Je třeba si před koupí papouška uvědomit, že v interiéru mu nebude nabízená velká venkovní voliéra, kterou byste jako skvělí chovatelé postavili ze stavebnice Aluhobby, kdy byste dali hliníkové profily a další součástky pěkně dohromady. V interiéru budete své okřídlené společníky chovat v menších ptačích klecích, proto nevybírejte takové druhy ptáků, kteří menší klece nemají zrovna v lásce. A také si nepořizujte do interiérů ptáky, kteří mají některou z níže uvedených vlastností. 

Jsou příliš hluční

Příliš hlučné ptáky nikdo doma mít nechce. Takoví ptáci nemluví, jen vydávají nepříjemné zvuky, které drásají uši. Když by se náhodou stalo, že by to nevadilo vám, jednoznačně by to vadilo vašim sousedům. K hlučným ptákům se řadí například krásné a poměrně levné rosely nebo také papoušci zvaní Alexandři (i malí i velcí vydávají nepříjemné zvuky). 

Vyžadují speciální krmení

Nestarejte se o takové papoušky, kteří mají vysoké požadavky na krmení. Třeba takový papoušek Lori si vyžaduje krmení jenom ve formě plodů. Nejen, že takové krmení je velice drahé, také se vám nebude chtít neustále shánět. 

Jsou příliš velcí

Nikdo nechce do své domácnosti papouška, který jenom, co roztáhne křídla, všechno shodí. Chovatelé chtějí mít papoušky střední velikosti. Ostatně velkým papouškům, jako je třeba Ara, by se stejně v interiéru moc nelíbilo. Přece jen je to pro ně moc stísněný prostor. 

Mají tekutý trus

Ani mnozí zkušení chovatelé obrnění trpělivostí nemají na to, aby chovali ptáky s tekutým trusem. Tekutý trus jako takový totiž ptáci s oblibou rozstříknou po celém jejich obydlí. Tak to dělá třeba již zmiňovaný papoušek Lori, kterému právě jeho speciální krmení ve formě plodů způsobuje tekutý trus.

Předchozí článekJak se zbavit vodního kamene na kuchyňských bateriích?
Další článekAutokamera od BML vám přinese jistotu za volantem
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.