Domů Ostatní Služba Co byste měli vědět, než usednete za volant v autoškole?

Co byste měli vědět, než usednete za volant v autoškole?

330
0
Autoškola v Praze KING

Co byste měli vědět, než usednete za volant v autoškole?

Trpělivý a slušný instruktor vám některé věci nikdy neřekne naplno, ale pravděpodobně si o vás pomyslí své. Co přesně máme na mysli? Pohodlně se usaďte a přečtěte si pár zásad, které byste rozhodně měli dodržovat, pokud nechcete budit dojem naprostého ignoranta. Anebo je vám to jedno?

Za volant usedejte upravení a čistě oblečení

Řidičské průkazy se samozřejmě nevydávají na základě toho, jak kdo vypadá, ale zda umí řídit. Přesto by mělo být samozřejmé, že se na jízdy dostavíte v použitelném stavu. Nikdo netvrdí, abyste se dostavili jako na módní přehlídku, ale základní hygienické návyky jako čisté zuby a oblečení, které nezapáchá, jsou nepsanou povinností.

Zapomeňte na chytré řeči svých přátel

Určitě máte ve svém okolí spoustu zkušených řidičů. Ale také řidiče, u kterých je s podivem, že vůbec absolvovali autoškolu. A právě ti nejčastěji dávají nejrůznější “chytré” rady, které jsou v rozporu s tím, co učí lektoři. Autoškola v Praze KING proto radí – na moudra svých známých zapomeňte a řiďte se tím, co vám řekne učitel.

Autoškola v Praze KING

Soustřeďte se na řízení a nehrajte si na hlupáky

Někteří lidé jsou velmi pohodlní a příliš se nesnaží. Lektory zahrnují opravdu hloupými dotazy a leckdy se ptají na stejnou věc stále dokola. Taktní instruktor vám to sice neřekne, ale budete-li se na výuku více soustředit, nebudete vypadat tak neschopně.

Na profesionála sukně neplatí

Následující doporučení by si měli vzít k srdci ženy, které sází na svůj půvab. Instruktor – profesionál absolutně neřeší, v jakém oblečení se klientka dostavila. Miniskukně je sice pěkná na pohled, ale nemá žádný vliv na styl jízdy.

Na věku nezáleží

Připadáte si snad na řidičský výcvik příliš staří? Pražská autoškola KING má jiný názor. Často ji absolvují i starší klienti a vede se jim velmi dobře. Oproti mladší generaci při řízení více přemýšlí, jezdí defenzivněji a zbytečně neriskují. Jinými slovy – na řidičák není pozdě, ani když vám už dávno není dvacet či třicet.

Předchozí článekJaké by mělo vypadat ideální auto pro začátečníka?
Další článekJaké jsou nejčastější poruchy automobilů?
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.