Domů Ostatní Ostatní Kdy vznikly výherní automaty a jaká je jejich historie?

Kdy vznikly výherní automaty a jaká je jejich historie?

394
1
Online automaty

Kdy vznikly výherní automaty a jaká je jejich historie?

Anglický název pro automaty, slot machines, byl původně označení pro všechny různé automaty. Až od 20. století se název slot machines začal používat pro hrací automaty. Další název pocházející z Velké Británie je fruit machine odvozen od symbolů na válcích. Třetí a stále populární název hlavně v USA je jednoruký bandita, one-armed bandit, podle způsobu, jakým se roztáčely válce.

Mechanický automat

Prvním mechanickým automatem byl Liberty Bell, který sestavil automechanik Charles Fey v roce 1895. Měl tři válce a základní symboly – diamanty, listy a srdce. Nejvyšší výhra pak byla vyplacena při zobrazení třech zvonů Liberty Bell.

Oblíbenost Feyova automatu byla obrovská. Díky tomu rostla poptávka po dalších. Fey však nebyl schopen je vyrobit v dostatečném množství ve své malé dílně. Stejně tak odmítal prodat výrobní práva. Proto jiný podnikavec Herbert Mills je v roce 1907 začal vyrábět ve své továrně pod názvem Operator Bell. Jako první použil ovoce za symboly na válcích.
V roce 1934 byl sestaven první elektronický automat. Jmenoval se Paces Races a simuloval koňské závody. Postupně se začaly objevovat další. Ukazujíce další populární hry – kostky, ruletu a poker.

Online automaty

Velkým skokem na konci 20. století bylo představení online automatů díky rozvoji internetu. První internetová kasina vznikla v devadesátých letech. Jejich velkou výhodou je dostupnost z domova, otevření 24/7 a neomezenost v prostoru, a tudíž možnost přidávat další a další automaty a hry.

Jak se internet přesunul do mobilních telefonů a tabletů, přizpůsobila se tomu i online casina. Své hry přizpůsobila menším obrazovkám a dnešní online automaty jsou tam dostupné opravdu kdykoli a kdekoli přes chytré telefony.

 

Předchozí článekJak se bydlí v nových developerských projektech?
Další článekPotřebuji překlad! Ale jaký?Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.