Domů Technika Hardware Co (ne)čekat od repasovaného serveru?

Co (ne)čekat od repasovaného serveru?

359
0
Czech Servery, repasované servery, server

Co (ne)čekat od repasovaného serveru?

Repasovaná výpočetní technika se dostala do centra pozornosti jednotlivců i firem. Velký zájem je především o desktopy a notebooky, ovšem v pozadí nezůstávají ani repasované serveryProč byste o nich měli uvažovat i vy?

Lákadlem je především cena

Říká se „za vším hledej ženu“, ale v případě repasované techniky platí spíše „za vším hledej cenu“. Právě tu totiž většina zákazníků považuje za největší důvod pro nákup repasovaného serveru. Najdou se však i uživatelé, kteří si repasovaný server koupí z ekologických důvodů. Pořídit si starší hardware je ohleduplné k životnímu prostředí.

Kolik vás bude repasovaný server stát? Přesná cena logicky závisí na individuální konfiguraci. Jeden z nejstarších českých prodejců Czech Server nabízí repasované servery v podobě barebonů. Jedná se o základ s procesorem a pamětí, který si mohou zákazníci nakonfigurovat podle potřeby.

Czech Servery, repasované servery, server, repasovaná technika, notebooky

Vaše peněženka však krvácet nebude. Nejlevnější server HP ProLiant je k mání již pod 3 500 Kč (včetně DPH).

Odkud repasované servery pochází?

Čeští prodejci nabízí repasovanou výpočetní techniku, kterou vykupují ze zahraničních i českých firem. V případě zmíněného Czech Serveru v minulosti sortiment pocházel především ze zahraničí. Postupem času začaly převažovat servery původem z českých firem a nyní již tvoří většinu.

Solidní prodejci vykupují pouze servery ve velmi dobrém stavu. Technici je následně vyčistí a vymění některé komponenty. Czech Server poskytuje na použité zboží záruku na 12 měsíců a na vybrané servery také rozšířenou záruku NBD (Next Business Day) na 12 – 36 měsíců.

Czech Servery, repasované servery, server, repasovaná technika

Proč nakupovat v ČR?

Někteří zahraniční prodejci sice nabízí repasované servery ještě o něco levněji, ale o to problematičtější je řešení reklamace. O expresní opravě samozřejmě nemůže být ani řeč.

K výhodám nákupu u prodejců jako Czech Server patří také kvalifikované poradenství, doprava a instalace u zákazníka ve firmě a v neposlední řadě instalace OS a aplikací.

Předchozí článekRecenze eWay-CRM: Jaký je systém postavený na Outlooku?
Další článekRychlá Via SMS půjčka: Co byste o ní měli vědět, než si půjčíte?
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.