Domů Ostatní Dům Vyzkoušeli jsme za vás: originální výrobek vs. napodobenina

Vyzkoušeli jsme za vás: originální výrobek vs. napodobenina

166
0

Vyzkoušeli jsme za vás: originální výrobek vs. napodobenina

Říkává se: „nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci“. V době expanze levných výrobků z Číny se na toto pořekadlo někdy zapomíná. A platí vlastně ještě vůbec? Je rozdíl mezi originálním výrobkem a jeho napodobeninou tak markantní? Vyzkoušeli jsme za vás.

Pro tento test jsme si zvolili popisovací samolepící tapety. Proč zrovna je? Zájem o tento netradiční prvek interiéru rapidně roste. Zkrátka je hezké a praktické mít v bytě plochu, na kterou si může rodina psát vzkazy, děti kreslit, dospělí zapisovat úkoly a mít tak možnost každý den měnit ráz místnosti. Na trhu (online i v kamenné síti prodejen) se tyto popisovací tapety objevují v nejrůznějších provedeních. Zkusili jsme porovnat originální výrobek holandské firmy Legamaster s levnou kopií z neznačkové sítě. Jak jsme dopadli?

Už samotné balení nás zaskočilo

Už na první pohled jsme viděli, že rozdíl mezi značkovou tapetou Wrap-up (Legamaster) a neznačkovou „No name“ zřejmě bude. Zatímco pod tíhou velikosti balení tapety Wrap-up se naše kolegyňka prohýbala, s neznačkovou variantou by mohla pózovat dlouhé hodiny.  Zatímco originální varianta má v přepočtu na metr čtvereční hmotnost 1,87 kg, neoriginální varianta měla na metr čtvereční hmotnost čtvrtinovou.

Balení originální popisovací tapety Wrap Up
Balení originální popisovací tapety Wrap Up
Balení neoriginální popisovací tapety
Balení neoriginální popisovací tapety

Není rovina jako rovina

Originální tapeta Wrap-up byla navinuta na dostatečně velkém průměru a po rozvinutí byl její povrch hladký a rovný. U neoriginální varianty byla tapeta „vlnkovatá“. Snažili jsme se její povrch uhladit. Bohužel vypadalo, že na roli už nějaký čas strávila a narovnat se nám ji nedařilo.

Srovnání kvality povrchu u originální tapety Legamaster a neoriginálního výrobku
Srovnání kvality povrchu u originální tapety Legamaster a neoriginálního výrobku

Lepíme na zeď: jde to ztuha

U originálního výrobku byl ke zhlédnutí na internetu podrobný video návod, jak na nalepení. Tapetu jsme lepili ve dvou lidech a její instalace pro nás byla snadná. Stačilo odstranit zadní krycí fólii, postupně lepit na zeď a uhlazovat. K neoriginálnímu výrobku jsme návod nenašli. Využili jsme proto stejného postupu, jaký jsme se naučili u video návodu originálního produktu. Po nalepení za zeď jsme viděli velký rozdíl v kvalitě.

Za nás byl tento moment jednoznačný argument, proč zvolit originální výrobek

Tapeta Wrap-up byla hladká, rovná a interiér doslova „zdobí“. Působí moderně, zajímavě a je radost se na ní dívat. U neoriginálního výrobku se rýsovaly všechny nedokonalosti zdi. A i zdálky je vidět, že kvalita zpracování není dobrá. Na pohled nevypadá hezky, píše se na ní špatně a ještě hůř se díky nerovnostem maže.

Srovnání kvality povrchu u originální tapety Legamaster a neoriginálního výrobku
Srovnání kvality povrchu u originální tapety Legamaster a neoriginálního výrobku

Slovo závěrem: hlavní pro a proti originál vs. neoriginál

Měli jsme možnost vyzkoušet dva druhy samolepících tapet. Originální samolepící tapetu Wrap-up a neoriginální „No name“ variantu. Obě tapety jsme nalepili u nás v kanceláři a obě jsme týden (před sepsáním tohoto testu) používali. Asi za všechno hovoří fakt, že originální verzi jsme v naší kanceláři nechali a už nikdy ji nechceme sundat (tímto velmi děkujeme za laskavé darování originální tapety na test firmě Consulta), neoriginální verzi tapety jsme po týdnu odstranili. Proč?

Originální magnetická tapeta legamaster
Originální magnetická tapeta legamaster

Originální tapeta vypadá skvěle na pohled, výborně se na ní píše a maže. Na rozdíl od neoriginální verze je navíc magnetická (takže si na ni připevňujeme i nejrůznější vzkazy a tištěné materiály). Nikde se neodlepuje a krásně podtrhuje náš interiér. Výrobce na tuto tapetu navíc poskytuje záruku 3 roky na povrch, to zvyšuje náš pocit kvality (že si je výrobce jeho povrchem jistý) a že bude hezká i po dlouhém čase každodenního používání.

Předchozí článekMagnet fishing – dobrodružná zábava na celý rok
Další článekWebhosting jako prezentace pro nově začínající firmu
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.