Domů Ostatní Dům Je zahradní domek nepostradatelnou součástí zahrady?

Je zahradní domek nepostradatelnou součástí zahrady?

183
0
Zahradní domek

Je zahradní domek nepostradatelnou součástí zahrady?

K péči o zahradu a k pěstování rostlin je zapotřebí řada nářadí a spousta techniky. Sekačka, křovinořez, zahradnické nůžky, lopaty, rýč, hrábě a místo k uložení kol k přezutí auta, kol a přihrádky se semínky a cibulkami. To vše je nutné uklidit na suché a bezpečné místo.

Nejlépe na uzamykatelné místo, jakým bývají zahradní domky.

Toto skladiště si můžete zakoupit už hotové. Cena takového zboží je zpravidla závislá na materiálovém řešení a velikosti. Nejlevnější produkty lze pořídit již od 5000 Kč, za propracovanější a rozměrnější domky zaplatíte minimálně 15000 Kč. Výši ceny lze zpravidla ovlivnit nákupem mimo sezónu, kdy jsou vybrané produkty k dostání velmi levně. Holdujete-li řemeslu, ručním pracím nebo jednoduše nenajdete sériově vyráběný domek, který by splňoval veškeré vaše požadavky, postavte si vlastní.

Zahradní domek? Kutilové zvládnou sami!

Stačí si navrhnout rozměry a celkový vzhled. Je dobré už zpočátku určit, k čemu domek budete využívat. Někdo jej zahrne technikou a vytvoří si uvnitř menší dílnu. Někdo si naopak dá více záležet a zahradní domek využívá jako svou pracovnu. A v neposlední řadě, můžete dovnitř nastěhovat starší matrace a v období tepla, tam nechat přespat děti s kamarády. Pak už stačí svou vizi přenést do reality. Objednejte dřevo (nejlépe na pile) a na základě vámi vytvořeného plánku, postavte stěny a střechu domku.

Místo na hraní

Doposud byla řeč o zahradním domku pro dospělé. Ale existují i verze pro děti. Ty jsou vyráběné buď ze dřeva nebo ze stále oblíbenějšího plastu. Děti si v nich vyhrají a vám odpadne starost, jak je zabavit na zahradě. Domek pro děti také můžete sami vyrobit nebo koupit v hobby marketu, kde je dodáván ve formě skládačky.

Takové místo na hraní by mělo obsahovat především skluzavky a alespoň jednu houpačku. Bez toho to nebude ono. Děti rovněž milují šplh. Nevynechejte tedy lana a tyče, po kterých se dá vylézt.

Pokud se rozhodnete domek postavit, tak i tady začnete propracovaným návrhem. Důležitá je přesnost měření a bezpečnost. Ta je zásadní. Výrobci jsou podrobováni přísným dohledům a zkouškám. Vy si musíte bezpečné provedení zajistit sami. Po návrhu stačí objednat dřevo a zahradní domek sestavit.

Až děti odrostou, jednoduše domek demontujete.

Předchozí článekNevíte si rady s výběrem prostěradla?
Další článekAktivujte svůj potenciál a probudíte obra v sobě!
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.