Domů Ostatní Ostatní Věděli jste, že zájem o strojírenství stále roste?

Věděli jste, že zájem o strojírenství stále roste?

147
0
Zájem o strojírenství

Věděli jste, že zájem o strojírenství stále roste?

Česká republika se aktuálně potýká s nedostatkem pracovníků. Označuje se to za takzvanou zaměstnaneckou krizi, která zatím bohužel nemá stálého řešení. Zaměstnavatelé svým zaměstnancům přidávají na platech, protože se bojí, že jim odejdou za konkurencí. Pracovníci však na druhou stranu mají mnoho možností – pokud je jejich stávající práce dlouhodobě nebaví, mohou si během několik dní najít práci novou. Nedostatek zaměstnanců se prolnul do všech odvětví a oborů, v nichž se v dnešní době podniká. O jaké zaměstnance je nyní zájem?

V dnešní době se hledá snad každý schopný zaměstnanec do každého oboru. Největší zájem je o řemeslníky (postrádají se zejména truhláři, skláři, malíři či lakýrníci). Kromě nich je nouze o stavaře či o pracovníky v automobilovém průmyslu. Bohužel ani odvětví strojírenství nemůže říct, že by mělo plné stavy.

Volných pracovních pozic je stále více a lidí je naopak stále méně – to je aktuální situace v České republice. Bohužel tak je to i konkrétně ve strojírenství.

Strojírenství je bohužel brzděno

Bohužel se ukázalo, že strojírenství je v současné době dost brzděno. Tento průmysl by se mohl rozvíjet a růst, ale bohužel chybí zaměstnanci, kteří by tomuto růstu pomohli. Naštěstí se všeobecně ví, že o strojírenství začíná zájem růst.

Krize je zažehnána?

Ukazuje se, že mladí lidé nastupují do škol, které úzce spolupracují se strojírenskými firmami. Až tito studenti vyjdou ze škol, krize by mohla být ukončena. Bohužel to je vidina následujících několika let, není to řešení aktuální situace.

V současné době se zatím mnoho lidí do strojírenství nežene. Nikdo asi nechce být při pálení, tryskání či rovnání materiálu nebo při ohraňování materiálu, i když se jedná o poměrně zajímavé činnosti, při kterých se vyrábí tvarové výpalky.

Předchozí článekOdstrašovač psů aneb jak se bránit
Další článekToto jsou místa v Česku, která stojí v  zimě navštívit
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.