Domů Ostatní Služba Získejte praxi či stáž během studia

Získejte praxi či stáž během studia

342
0
praxe a stáž, program erasmus plus

Získejte praxi či stáž během studia a odstartujte úspěšně svou kariéru

V dnešní době je vedle dobrého vzdělání důležitá také praxe, která může být ve výsledku i důležitější, než dosažené vzdělání uchazeče. Proto se mnoho studentů snaží o praxi již během studia, aby jejich hodnota byla na trhu práce vyšší a měli lepší vyhlídky na své budoucí zaměstnání.

Mnoho firem požaduje po svých zaměstnancích i nějakou dřívější praxi. Je to dáno zejména tím, že je v současnosti vyšší nezaměstnanost, která zapříčinila to, že je o různé pozice velký zájem. Proto si firmy mohou své zaměstnance pečlivě vybírat a tak dávají přednost těm, kteří mají v oboru více zkušeností. Proto mnoho studentů hledá už během svého studia nějakou stáž či praxi v různých firmách, aby po studiu s hledáním svého prvního pracovního místa neměli velké problémy. A jakých možností mohou studenti využít?

Získejte zkušenosti na zahraničních stáží díky vzdělávacího programu Erasmus Plus

Erasmus Plus je vzdělávací program, který je zaměřen především na mladé lidi. Těm nabízí možnost studia v zahraničí v délce od tří do dvanácti měsíců. Studenti mohou také v rámci programu Erasmus Plus využít možnosti zúčastnit se praktické stáže v některých zahraničních společnostech. Tato praktická stáž je stanovena v délce dvou až dvanácti měsíců. Vzdělávací program Erasmus Plus nabízí nově i možnost absolventské stáže v zahraničí. Proběhnout ale musí maximálně do jednoho roku od ukončení studia.

Využít vzdělávacího programu Erasmus Plus mohou pouze studenti bakalářského nebo magisterského oboru na vyšší odborné nebo vysoké škole. Samozřejmě jen v tom případě, že je jejich škola součástí tohoto vzdělávacího programu.

Podmínky pro účast studenta ve vzdělávacím programu Erasmus Plus určuje škola, která vybere studenty v řádném výběrovém řízení. Vybraní účastníci obdrží stipendia, která jsou určena pro zaplacení nezbytných výdajů při pobytu v zahraničí.

Stáže ve firmách – vzdělávání praxí 2

Další možností pro studenty může být program Stáže ve firmách – vzdělávání praxí 2. Zde se vyskytuje mnoho neplacených i placených stáží ve firmách v různých oborech, ze kterých si jistě vybere každý zájemce o stáž. První etapa tohoto programu byla zahájena už v minulém roce příspěvkovou organizací ministerstva práce a sociálních věcí společně s fondem dalšího vzdělávání.

Pokud jste student a máte zájem v rámci tohoto programu o nějakou zajímavou stáž ve firmě, musíte se nejprve zaregistrovat na oficiálních stránkách. Po zdárné registraci ještě musíte dodat na svou profilovou kartu potvrzení o studiu, abyste se mohli na vybranou stáž přihlásit. K dispozici je momentálně více než 200 pozic v různých oborech.

.

Předchozí článekRecenze knihy P. Hájka Smrt v sametu
Další článekInvestování do zlata
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.