Domů Ostatní Zdraví Jak správně spát při refluxu?

Jak správně spát při refluxu?

384
0
Jak správně spát při refluxu?
Jak správně spát při refluxu?

Zdraví a pohoda člověka závisí na poloze těla během spánku. Ortopedické polštáře na spaní mají nejen příznivý vliv na držení těla a absenci bolesti zad, ale také pomáhají zmírnit reflux u dospělých, jehož nejčastějším projevem je nepříjemné pálení žáhy.

Co je reflux?

Reflux neboli refluxní choroba jícnu je porucha pohybu tekutiny v dutých orgánech. Bezprostředně gastroezofageální neboli jícnový reflux ovlivňuje trávicí orgány a způsobuje zánět jícnu. Dochází k ní v důsledku vracení žaludečního obsahu (spolu s kyselinou chlorovodíkovou a trávicími enzymy) do jícnu, což způsobuje pálení žáhy (myslíme si, že víte, jak se projevuje pálení žáhy), říhání (vzduchem a kyselinou), zvýšenou kyselost, bolest v horní části břicha. Nejčastější příčinou je nedostatečná kontrakce svěrače – svalu umístěného mezi jícnem a žaludkem. Provokujícím faktorem mohou být přidružená onemocnění, jako je cukrovka, sklerodermie, a také kouření, dlouhodobá konzumace alkoholu, hormonální nerovnováha.

V případě refluxní ezofagitidy se doporučuje změnit svůj životní styl a stravu: zmenšit porce, ale jíst častěji, vzdát se alkoholických nápojů a cigaret, snížit množství tučných jídel, kořeněných jídel, kávy, čokolády a limonád. Věnujte také pozornost poloze těla během spánku.

Na kterém boku spát při GERD?

Studie prokázaly, že nejnepříznivější polohou při spánku je ležet rovně na zádech: kyselý obsah žaludku tak volně uniká do jícnu. Totéž platí pro pravý bok – kyselina stagnuje v jícnu a způsobuje podráždění, což v budoucnosti může způsobit onemocnění jícnu. Vylučovací metodou jsme zjistili, na kterém boku se při refluxu spí lépe – a to na levém boku. To však není vše. Pro plný účinek potřebujete správný náklon. Lékaři zjistili, jak je lépe spát pro žaludek – horní část trupu by měla být zvednutá o 27°. Jak ale zvednout čelo postele alespoň přibližně do této výšky? Speciální polštář pro pacienty s refluxem nazývaný také klínový polštář při refluxní chorobě může tento problém snadno vyřešit.

Jak vybrat správný polštář proti refluxu?

Internetový obchod Ortek nabízí univerzální antirefluxní polštář o rozměrech 58x58x29 cm, který zajišťuje potřebný úhel náklonu trupu při odpočinku. Lze jej použít místo hlavního polštáře nebo společně s ním. Lze jej také použít pro pohodlí nohou, ke zmírnění otoků, odstranění bolestí zad, na pohodlné sezení u televize. https://ortek.cz/ má také širokou nabídku ortopedických polštářů.

Při příznacích GERD je velmi důležité jak spát – správná poloha zmírňuje potíže a díky ní není nutné užívat léky. Hlavně si pamatujte, na kterém boku spát při ezofagitidě, a pořiďte si spravny polstar na spani, který pomaha na zánět žaludku. Možná problém s pálením na hrudi zmizí sam.

Předchozí článekStylové šaty MEDICINE, které musíte nosit tento podzim
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.