Domů Ostatní Životní styl Stylové šaty MEDICINE, které musíte nosit tento podzim

Stylové šaty MEDICINE, které musíte nosit tento podzim

244
0
Stylové šaty
Stylové šaty

Vzduchem poletuje listí zlatavých barev a poslední záblesky letního slunce jemně hladí oblohu. Ano, hádáte správně, podzim nám klepe na dveře. Blížící se podzimní dny předznamenávají teplejší oblečení, což však neznamená, že musíte ztratit svůj styl, právě naopak. Společně s MEDICINE objevíte zákoutí aktuálních trendů mezi šaty, které by neměly chybět ve vašem podzimním šatníku, a dozvíte se o nich také mnoho zajímavostí.

Kde se vzaly společenské šaty

Přemýšleli jste někdy nad tím, co vedlo společnost k tomu, že určité typy šatů označila za společenské a jejich použití spojila především s různými významnými událostmi? Tuto otázku jsme položili za vás, a to zejména nyní v nadcházejících podzimních dnech, kdy se nezadržitelně blíží plesová sezóna.

Šaty – oděv známý společnosti od nepaměti. Za předchůdce šatů jsou považovány například různé šaty nebo pláště, které byly později upraveny začleněním živůtku postupně se rozšiřujícího v bocích do sukně.

V dobách dávno minulých, kdy aktuální módní trendy určovaly princezny a dvorní dámy, se šaty začaly dělit podle různých příležitostí. Zpočátku se rozlišovalo podle toho, zda byl venku horký slunečný den, nebo mrzlo až pršelo. Později začaly být důležité nejen povětrnostní podmínky, ale také příležitost, na kterou se dáma chystala.

Společenský oděv však začal vzkvétat až za vlády Ludvíka XIV. Tento významný francouzský panovník ovlivnil nejen svět módy, ale i světové dějiny. Ludvík XIV. byl známý svou samolibostí a výstředností, která dosáhla takové úrovně, že si vysloužil přezdívku le Roi Soleil neboli Král Slunce. Různé společenské akce na královském dvoře, které byly symbolem bohémského života Krále Slunce, si neustále vyžadovaly nové modely, látky nebo ozdoby. Nejvyšší šlechta se oblékala do nejhonosnějších rób a zdobila se drahými šperky. Svou roli hrál samet, brokát nebo drahé kameny.

Večerní šaty mají stále své místo v šatníku dam 21. století, ale dnes se dělí na několik variant, jako jsou koktejlové šaty, plesové šaty a večerní mini šaty.

Šaty – módní kousek, který nesmí chybět ve vašem šatníku 

Dovolte nám citovat osobnost, bez níž by svět módy nebyl tím, čím je dnes – Coco Chanel: „Jednoduchost je klíčem k opravdové eleganci”. Honosné šaty z minulosti se dnes proměnily v minimalistické kousky zdobené jemnými vzory, něžnými volánky nebo jinými aplikacemi. Šaty, jak je známe dnes, nám umožňují snadný pohyb a dodávají nám pocit pohodlí a jistoty. Protože je pro nás prioritou, aby se každá dáma cítila ve svém oblečení pohodlně, připravili jsme pro vás v e-shopu MEDICINE dámské šaty, abyste podzimní dny mohla přivítat se stylem, který by svými trendy nepřekonal ani Král Slunce.

Předchozí článekLéto ve městě – jaké oblečení se nejlépe hodí během horkých dnů
Další článekJak správně spát při refluxu?
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.