Domů Ostatní Co to je atypická ložnice a jak si jí zařídit?

Co to je atypická ložnice a jak si jí zařídit?

710
1
co je atypická ložnice, dům, prostěradla , dle feng shuei

Co to je atypická ložnice a jak si jí zařídit?

Zařizování jedné z nejintimnějších místností domácností není žádná hračka, pokud jde o atypické dispoziční řešení je o to více práce i starostí. Jak na to, aby byl výsledek působivý a i funkční?

Atypické řešení pokoje není důvodem k stavebním úpravám. Odložte plánované bourací práce a spíše se zamyslete nad tím, jak by se dal netradiční prostor využít. Pomoct může nábytek vyráběný na míru do ložnice s netradičním půdorysem, výklenky nebo podkroví.

Atypický nábytek musí do prostoru padnout! Důležitá je i kvalita!

Nejčastější podoba atypické ložnice je podkrovní varianta, kde je nutné vyrovnat se se zkosenými stropy, sníženou výškou stěn, trámy, nosným sloupem či absencí pravých úhlů.

Klasická úskalí podkroví lze jednoduše vyřešit. Důležitá je volba nábytku i barevného zpracování textilií, jako je třeba povlečení flanel.

Aby bylo v podkrovní ložnici příjemně, je záhodno v těchto prostorech umístit co nejméně nábytku.

Kam se skříní?

atypická ložnice, prostěradlaŘešíte-li vybavení netradiční ložnice, je jisté, že ani šatní skříně nebudou mít klasickou podobu. Možností mohou být důmyslné vestavěné či zabudované skříně do celé plochy jedné stěny ložnice.

Vestavěné skříně nabízí velký úložný prostor, nejen pro oblečení, nýbrž i levná prostěradla a další lůžkoviny.

Kam s postelí?

Umístění nejdůležitějšího vybavení ložnice je číslo jedna zvláště v učení zvaném Feng Shui. I pro atypické ložnice má Feng Shui několik doporučení. Tak například v nohách postele ani za jejím čelem by neměly být dveře, vždy jen po stranách. Umístění postele by mělo být výhodné i co se okolní prostoru týká. Při vylézání z postele byste se neměli praštit hlavou do stropu apod. Postel by měla rovněž vzhledově i velikostně celkovému prostoru odpovídat.

Opticky můžete atypické dispoziční řešení ložnice pozměnit pomocí osvětlení nebo volbou textilií. Levné krepové povlečení zajistí nejen pohodlí, barevné zpracování může opticky ložnici zvětšit, zútulnit atd.

Máte atypicky řešenou ložnici?

.

Předchozí článekVieweghova Vybíjená jako vzpomínky na budoucnost?
Další článekkniha DADAKORESPONDENCE od Vladimíra Syrovátky
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.