Domů Ostatní Fotokniha Professional Line od Saal Digital

Fotokniha Professional Line od Saal Digital

344
0
fotokniha Professional Line od Saal Digital
fotokniha Professional Line od Saal Digital

Za sebe říkám, pokud fotografii nevytisknete, neexistuje. Prošel jsem si krátkou éru, kdy jsem se zavíral v černé komoře a tvořil ne moc úspěšně. Pak už jen výtisky objednával a tvořil si vlastní fotoalba (lepil). Dnes je situaci značně jednodušší, nemyslíte?

Fotoknihy tvořím pravidelně. Proto jsem využil zajímavou možnost od společnosti Saal Digital a nechal si vyrobit zkušební výtisk. Rovnou jsem vybral fotoknihu v edici Professional Line v rozměru 40×30 cm. Luxusnější úprava této knihy spočívá v kombinaci akrylátového skla s fotografií na přední desce a kvalitní umělé kůži hřbetu knihy. Za příplatek je pak možné knihu získat v dárkovém balení.

Hodnocení fotoknihy Saal Digital Professional Line

Návrh fotoknihy, použitý softwarový nástroj pro návrh

Máme několik možností, jak si nechat fotoknihu vyrobit. Od vlastního návrhu PDF listů, pomocí programu Saal Designer až po aplikaci Saal Digital CZ pro mobilní zařízení. Aplikace Saal Designer existuje jak pro verzi Windows, tak i pro Mac OS (to mě popravdě potěšilo). Mobilní verzi aplikace jsem nezkoušel, ale podporované platformy jsou zařízení s operačním systémem Android nebo iOS.

fotokniha Professional Line od Saal Digital
fotokniha Professional Line od Saal Digital

Saal Designer je velice jednoduchý nástroj. Přímo z aplikace můžete váš výtvor zadat rovnou do výroby. V aplikaci existují připravené šablony. Jedná se však jen o základní rámce pro vložení fotografií, případně okořeněné grafickým designem odpovídající vámi vybrané šabloně. Zde bych ocenil doplnění textových rámců včetně designu v uvedených šablonách.

Pokud chcete zachovat barevnou věrnost, není problém si pro daný produkt z webu stáhnout icc profily a fotografie v nich exportovat.

Servis, rychlost dodání fotoknihy

Zde musím vyseknout velikou poklonu. Fotoknihu jsem odeslal k výrobě 5. 6. 2022. Dne 9. 6. 2022 jsem obdržel informaci, že fotokniha bude předána dopravci (kniha se vyrábí v Německu). A konečně 14. 6. 2022 jsem obdržel cca 2,5 kg balíček s ručně vytvořenou fotoknihou. Platba byla stržena dne 13. 6. 2022. A 15. 6. 2022 následoval dotaz, jak jsem spokojen se svým výtiskem.

Kvalita, zpracování

Fotokniha o rozměru 40×30 cm s akrylátovou přední stranou kryjící fotografii je opravdový macek vážící přes dva kilogramy. Saal Digital Professional Line obsahuje silné stránky, tato vazba má výhodu 180 stupňového otevření, což oceníte zejména při panoramatických fotkách nebo designu přes jednu stránku.

fotokniha Professional Line od Saal Digital
fotokniha Professional Line od Saal Digital

Výrobce nabízí několik možností povrchu desek fotoknihy, možnost plátna nebo akrylátového skla a tři povrchy vnitřních stran. Můžete si nechat fotoknihu nadělit v ručně vyrobeném dárkovém obalu, který ještě podtrhne luxusní dojem z fotoknihy.
Kromě rychlosti dodání oceňuji velice kvalitní tisk. Každý, kdo knihu viděl byl nadšen. Objednal jsem ještě další dvě zakázky, jednak dva obrazy o rozměrech 120 x 100 cm a navíc jeden v polovičním rozměru. Obě zakázky s tiskem na akrylátové sklo, jsou součástí právě probíhající výstavy. Zde jsem nevědomky vyzkoušel i podporu (ale o tom možná jindy:).

fotokniha Professional Line od Saal Digital
fotokniha Professional Line od Saal Digital

Závěr a celkové hodnocení

Jako spokojený zákazník konstatuji, že se jedná o velice kvalitní službu s dotaženou vynikající kvalitou výsledného produktu navíc s odpovídajícím bezva servisem. Službě od Saal Digital nemám co vytknout a sám uvidím, kolik dalších výtisků budu násůedně realizovat.

Předchozí článekDelší koupací sezóna ve vašem bazénu bez vysokých účtů za energie
Další článekŠpionážní technika pomůže vyřešit nestandardní situace
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.