Domů Technika Hardware Jaká je autokamera Niceboy Q5

Jaká je autokamera Niceboy Q5

1377
0
Autokamera Niceboy Q5

Jaká je autokamera Niceboy Q5

Možná jste se také zamýšleli, zda-li by se vám při dnešním provozu nehodila jedna šikovná autokamera. Můj kolega, díky pořízenému kamerovému záznamu, měl při autonehodě o jednu lapálii méně. A sami jistě najdete ve svém okolí také podobné příklady. Takže netřeba zdůrazňovat význam použití autokamery.

Podívejme se na technické parametry autokamery Niceboy Q5

Používám novinku od společnosti Niceboy, autokameru s označením Niceboy Q5. Jaké jsou její parametry? Kamera je osazena značkovým senzorem Sony IMX323. Ten nám umožňuje pořizovat Full HD záznam (1920×1080 30 fps). Širokoúhlá čočka pak snímá okolí s úhlem záběru 170°. Zadní část autokamery je osazena velkým 2,7 palcovým displejem. Kamera se jednoduše ovládá, součástí je i české menu.

Autokamera Niceboy Q5, předek

Problémem není snímání za zhoršených světelných podmínek, nebo noční snímání. To jsem však neměl čest ještě pořádně vyzkoušet. Vestavěný fotoaparát může pořizovat snímky v rozlišení až 12 Mpx.

Funkce autokamery Niceboy Q5

Mezi funkce autokamery se řadí nahrávání ve smyčce, kdy se automaticky přepisuje starší záznam.

Kamera také umožňuje nahrávání časosběrných snímků

V parkovacím módu kamera monitoruje své okolí po dobu 24 hodin bez nutnosti nabíjení. Velice pěknou a nesmírně praktickou vlastností je automatické spuštění a vypnutí autokamery při zahájení napájení.

Příslušenství a zpracování autokamery Niceboy Q5

S kamerou získáte nezbytné příslušenství v podobě přísavného držáku, nabíječky do auta. Součástí balení je USB nabíjecí kabel a manuál v českém jazyce.

Zpracování kamery je na velice dobré úrovni, manipulace a připevnění autokamery na přední sklo automobilu je jednoduché. Stejně tak vyndání kamery při opuštění automobilu.

Autokamera Niceboy Q5, spodní pohled

Součástí balení není paměťová karta. Tu si musíte dokoupit, pokud už jí nevlastníte. Kamera “poliká” microSD karty až do kapacity 64GB.

Spokojenost s provozem a používáním autokamery Niceboy Q5
Kamera funguje od prvního zapnutí a nastavení. Jedná se vlastně o jednoúčelové zařízení, které vykoná přesně co má. Kvalita záznamu je velice dobrá.

Krátká ukázka záznamu autokamery Niceboy Q5

Na záznamu jde pohodlně přečíst i jednotlivé SPZ aut. Kamera obsahuje i G senzor pro určení síly a směru záznamu, pokud si ho v menu aktivujete.

Závěr recenze, autokamera Niceboy Q5

Autokamera Niceboy Q5 je jednoduchá jednoúčelová kamera, která dělá to co má. Po prvním nastavení jí pak jen používáte. Doporučuji jí zahrnout do horkých kandidátů v případě výběru autokamery.

PŘEHLED RECENZE
Kvalita zpracování
9
Funkčnost
10
Cena poměr / výkon
10
Kvalita záznamu, jednoduchost ovládání
9
Celkový dojem
9
Předchozí článekZaznamenejte si akce s kamerou Niceboy Vega 5
Další článekPoskytovatelé internetu – kterého vybrat?
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
autokamera-niceboy-q5Autokamera Niceboy Q5 dělá přesně to co má. Oceňujeme jednoduchost ovládání, resp. po nastavení jen kameru zapínáte, případně jí necháváte zapínat automaticky při spuštění napájení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.