Domů Technika Hardware Zaznamenejte si akce s kamerou Niceboy Vega 5

Zaznamenejte si akce s kamerou Niceboy Vega 5

729
0
Akční video kamera Niceboy Vega 5

Zaznamenejte si akce s kamerou Niceboy Vega 5

Využil jsem zajímavé příležitosti, zapůjčit si kameru Niceboy Vega 5 (kamerov.cz) na test. Akční kamera se dá pořídit v ceně okolo 6 500,- Kč a tak jsem byl zvědavý, jak na tom novinka bude.

Pár technických detailů

Akční kamera Niceboy Vega 5 je nabušené zařízení. Posuďte se mnou. Kamera je osazena kvalitním značkovým snímačem Sony IMX117, který nám umožňuje pořizovat 4K rozlišení (konkrétně 3840 x 2160) při snímkové frekvenci 30 fps.

Akční kamera Niceboy Vega 5

Nativním formátem je kodek MP4. Při rozlišení 2,7 K (konkrétně 2704×2028) se už dostáváme na snímkovou frekvenci 60 fps a s dalším snížením rozlišení na vyšší snímkové frekvence.

To je velice důležité, pokud si budete chtít hrát se zpomalenými záběry

Snímač přináší velice kvalitní obraz a pokročilá stabilizace EIS pak je onou třešničkou na dortu.

Netřeba zmiňovat, kamera dokáže pořizovat i fotografie v maximálním rozlišení 16 Mpx ve formátu JPG.

Kamera je osazena kvalitní širokoúhlou čočkou se záběrem 170° a clonou 2,8 f. Kamera si můžete nastavit pomocí funkce “Zapni a nahrávej” tak, že ihned po zapnutí začne nahrávat. To oceníte v případech, kdy nechcete přijít o zajímavý záběr nebo video. Kamera je aktivní okolo 2,5 sekundy po zapnutí.

Pro horší světelné podmínky můžete kameru přepnout do módu delšího expozičního času, kde i zde vám pomůže pokročilá EIS stabilizace. Výčet funkcí však stále nekončí.

Akční kamera Niceboy Vega 5 přední strana

Chcete pořizovat časosběrná videa? Sekvenční fotografie? Chcete kameru použít jako auto kameru (umí samozřejmě cyklicky přemazávat starší data)? Používáte obrazové efekty? Nastavovat nebo ovládat kameru pomocí mobilního telefonu a WiFi připojení? Ano, slyšíte dobře. To vše tato nadupaná akční kamera umí.

Co najdete v balení?

Další skvělá zpráva je, že v balení najdete spoustu doplňků a příslušenství. Kromě samotné kamery zde najdete vodotěsný obal (do hloubky 30 metrů). Dále držák na řídítka, popruhy na přichycení a spoustu dalších držáku, jistících lanek a nalepovacích úchytů. Kameru jsem tak ihned testoval na kole a také na malém přenosném stativu, aniž bych musel cokoli dokupovat.

Akční kamera Niceboy Vega 5, obalů

Součástí balení je nabíjecí kabel s adaptérem a potěší Vás také přibalené dálkové ovládání. Tím můžete spouštět a zastavovat video záběry, druhou možností je pořizování fotografií. Dálkové ovládání je tak vaší samospouští.

Nechybí ani český manuál. I když ze zákona povinnost, u mnoha výrobků nenajdete ani ten.

Další možnosti pro vaší skvělou akční kameru

Další možností je pak nákup doplňků na webu kamerov.cz. Nejenže si můžete zakoupit originální doplňky v případě jejich poškození nebo ztráty, ale můžete si dokoupit příslušenství nová. Jejich šíře vás rozhodně překvapí a nemusíte se tak omezovat jen na náhradní baterii. Rozhodně se podívejte, co vše si můžete za rozumnou investici pořídit.

Osobní zkušenost z testování akční kamery Niceboy Vega 5

Začneme hezky po pořádku. Kamera je dodaná v pěkné a nepřehlédnutelné krabici vyvedené v černé barvě s lemem ve firemní modré. Nicméně první důležitá informace se týká samostatné kamery.

Zpracování kamery je dobré, vše lícuje a navíc se mě zamlouvá “pogumovaný” povrch, který je pro daný účel kamery praktický. Kamera váží příjemných 58 g. Výrobce udává dobu nahrávání s vestavěným a plně nabitým adaptérem 90 minut. Dostal jsem se na něco nižší hodnoty, ale to může být způsobené režimem používání. Pro vážnější zájemce doporučuji pořízení náhradních akumulátorů.
Nastavení kamery je celkem triviální. Mnoho uživatelů ocení možnost českého menu.

Ke kameře si musíte dokoupit microSD kartu standardu UHS-I U3, maximální udávaná kapacita je 32 GB. Nezkoušel jsem větší. Při největším rozlišení počítejte cca se 450 MB dat na každou minutu záznamu.

Kvalita příslušenství se mě jeví odpovídající danému účelu. Držák na řídítka jsem musel postupně utahovat, pro zajištění stability kamery. Jedinou vážnější výtku mám k ochrannému vodě odolnému krytu, kdy přední část před čočkou je poměrně náchylná na poškrábání (což způsobí měkčí kresbu záznamu). Je pak potřeba na to myslet při manipulaci s kamerou.

Závěr recenze akční videokamery

Vzhledem ke krásnému poměru cena / výkon, kvalitě akční videokamery a dostupného příslušenství mohu kameru doporučit všem zájemcům a pořizování videa a snímků z vašich akčních výprav.

PŘEHLED RECENZE
Cena
10
Vybavení
10
Kvalita kamery
9
Kvalita příslušenství
7
Celkový dojem
9
Předchozí článek6 tipů na vánoční dárek pro muže
Další článekJaká je autokamera Niceboy Q5
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
kamera-niceboy-vega-5Vynikající akční kamera s množstvím zajímavých funkcí, kvalitní top parametry za vynikající cenu a zajímavým poměrem cena/výkon.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.