Domů Technika TEST: Skleněná pouzdra na mobil. Fikce nebo realita?

TEST: Skleněná pouzdra na mobil. Fikce nebo realita?

1604
1
Skleněná pouzdra na mobil

TEST: Skleněná pouzdra na mobil. Fikce nebo realita?

Silikony jsou out. Není řeč o ňadrech našich něžnějších poloviček, ale o obalech na mobil, mezi běžnou veřejností nejčastěji přezdívaných jako „silikony“. Vtip je v tom, že ve skutečnosti o silikon nikdy nešlo. Tyto pouzdra se nejčastěji vyrábí z tzv. TPU (jemného, měkkého, extra elastického materiálu). Zvoní silikonům hrana? Co je pozvolna nahrazuje?

Proč Češky a Češi milují silikonová pouzdra?

Nedivíme se, že silikonové pouzdra byly po mnoho let na vrcholku popularity všech majitelů chytrých mobilních telefonů. Na rozdíl od například „knížkových pouzder“ (která kryjí celý telefon – včetně displeje) se nemusí pouzdro nijak otevírat. Na displej je pořád vidět a mobil je stále „v pohotovosti“. Silikonová pouzdra jsou univerzální, tenká. Na trhu je veliký výběr vzorů, nejsou drahá, dají se rychle měnit podle nálady i akce. Ale …

Silikony: dvakrát měř, jednou řež

U silikonových pouzder se více než kdy jindy vyplatí pečlivě vybírat. V tlaku na nízkou cenu se na trhu (zejména na tom zaoceánském) objevovaly pouzdra, která byla nekvalitní (ze špatného plastu), s nekvalitním potiskem (brzy se mazal) a mnohdy špatně sedící (pokroucená nebo se špatným výřezem na nabíječku či sluchátka). Moudřejším zákazníkům byl tento fakt brzy zřejmý (nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit levné věci) a vybírali pouzdra od osvědčených a důvěryhodných firem.

Glass kryty luxury, zbytečně povyku pro nic? Nebo nová éra ochrany mobilů?

Přes uvedené a jasné pozitiva „silikonových“ krytů ale přišel nový hit, který si získává i zapálené milovníky silikonových obalů. Jsou to tzv. Glass kryty. Které pro svůj krásný vzhled získaly také přívlastek luxury. Oslovili jsme firmu ProMobily.cz která má nejširší výběr glass krytů (i v originálních a vlastních vzorech) a vyzkoušeli jsme za vás, v čem a jestli vůbec jsou tak jedinečné, jako se o nich povídá.

Skleněná pouzdra na mobil luxury

Testujeme za vás: Glass kryty

Hlavně zůstat nezaujatí, hlavně zůstat nezaujatí. To bylo první, co jsme si při rozbalení balíčku s Glass pouzdry říkali a poprvé je uviděli. Ona totiž tato pouzdra na první pohled vypadala skvěle. Nechtěli jsme ale podlehnout tzv. „halo efektu“ a na základě pozitivního prvního dojmu už o nich mluvit jen v superlativech. Takže, hezky sundat silikonová pouzdra z našich mobilů. Převléknout je do glass krytů. Pokračovat v našem pocitu a článku budeme až po týdnu. Až uvidíme všechna pro a proti.

O týden později… Náš pocit z glass pouzder

Glass kryty si získaly naši přízeň. Ale popravdě: nemůžeme ani hanit silikonová pouzdra. To ne. Nemůžeme říct, že silikonová by byla špatná a všichni si pořiďte už jen glass kryty. Kvalitní silikonová pouzdra mají svůj půvab a své místo na trhu (zejména ta ultratenká a průhledná: skvělá volba pro minimalisty). Nás osobně ale glass kryty nadchly. Asi je to proto, že máme rádi kvalitní věci, precizní zpracování, design a věci hezké na pohled. Přesně tyto faktory skleněná pouzdra splňují do puntíku. Ale hezky popořadě.

Co jsou vlastně glass obaly zač?

Zadní strana krytu je skutečně ze skla (odtud ten název Glass). Není to ale obyčejné sklo. Ale speciální tvrzené sklo, takže se nepoškodí a ani při větší ráně nemusíte mít strach, že by se tříštilo nebo bylo nebezpečné (podobně jako u skel v autě). Boky krytu (ty které drží telefon jako „vanička“) jsou z pevného a pružného plastu a na našem telefonu držel kryt naprosto přesně (lépe než silikonový) a i výřezy na konektory byly zpracovány precizně (vše přesně kde má být s přesností chirurga). Všimli jsme si, že tyto plastové boky lehounce přesahují přes horní hranu telefonu, což by mohlo mít svůj významný pozitivní efekt při pádu telefonu na zem (displejem dolů).

Shrnutí testu: výhody a nevýhody glass luxury krytů na mobil

Skleněná pouzdra na mobil vlkZávěrečné resumé zní, že glass kryty se právem stávají nejoblíbenějším typem pouzdra (nejen v České republice). Jako první nás bezpochyby zaujal jejich vzhled. Na první pohled je poznat, že jsou kvalitní a na jejich zpracování si někdo dal podstatně více záležet (než v případě jiných typů pouzder, např. silikonových). Zadní sklo vypadá skvěle, barevný potisk je mnohem ostřejší a barvy jsou výraznější. Pouzdro vydrží mnohem déle a nepoškrábe se. Boční gumové okraje jsou vroubkované a mobil se tak lépe drží a nepoškrábe.

Nevýhodou tohoto typu pouzdra je, že není nijak není chráněn displej telefonu (jako by tomu bylo třeba u knížkového pouzdra), takže my bychom určitě na telefon nalepili ještě ochranné sklo na displej. Druhým bodem by mohla být o něco větší tloušťka krytu, než třeba v případě silikonu. Z našeho pohledu to ale nebyla ani tak nevýhoda, jako spíš pocit kvalitnější ochrany mobilního telefonu.

Věta na závěr

Myslíme si, že glass kryty jsou volbou pro ty uživatele, kteří mají rádi kvalitní a dobře zpracované věci. Ty, které se hned nezničí a které si užíváte prostě už jen proto, že jsou. Jejich cena je téměř srovnatelná jako u silikonových pouzder a proto z našeho pohledu v souboji silikon vs. glass zvedáme pomyslnou paži glass krytům a stávají se pro nás vítězi tohoto boje.

A když budete mít štěstí tak i přesto, že jsou pouzdra na mobily „malá a levná věc“ dá se na eshopu www.promobily.cz počkat na akční dny, kdy na ně bývá doprava zcela zdarma. Ale i mimo tyto dny to není nic tragického, protože mimo akci stojí doprava pouhých 29 Kč. Vybrat nebo jen podívat se na pouzdra přímo na váš typ telefonu můžete zde.

Předchozí článekJak sehnat skutečně levné letenky
Další článekMagnet fishing – dobrodružná zábava na celý rok
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

1 komentář

  1. Mám plastový kryt na mobilu, který jsem koupil za 390 korun, a úplně to stačí. Navíc se mi podařilo objednat kryt, který mi na mobilu perfektně sedí. Kupoval jsem ho z xxx.cz, mají tam dopravu od 600 zdarma, bral jsem kryt pro sebe i manželku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.