Domů Technika Hardware Dron s živě přenášeným obrazem

Dron s živě přenášeným obrazem

237
0
Dron s živým přenosem do mobilu

Dron s živě přenášeným obrazem do virtuálních brýlí je v Čechách! A stojí pár korun.

Je to tu, přinášíme vám aktuální novinky z trhu s virtuální realitou. Internetový obchod „virtuální-brýle.eu“ nám přináší žhavé technologické informace.

Jak to funguje?

Jedná se o dron s kamerou, který dokáže streamovat obraz přímo do vašeho smartphone.

Je to velice jednoduché stačí mít telefon s operačním systémem Android nebo iOS

Sáhnete si speciální aplikaci, kterou spárujete s dronem. Vezmete váš chytrý telefon, připevníte jej do držáku na dálkovém ovladači a užíváte si letu s živým videem!

Kamera, která se přichytí zespoda dronu komunikuje s Vaším mobilním telefonem skrze 2,4 GHZ Wi-Fi připojení, kterým je přenášen obraz v reálném čase. Skrze aplikaci staženou v telefonu můžete drona i ovládat. 0.3 MP kamera je připojena ke dronu a tím je zajištěno její napájení.

Dron s živým přenosem videa do mobilu
Prostředí aplikace na ovládání drona
dron L6052W
Prostředí aplikace na ovládání drona

Obraz je přenášen skrze Wi-Fi připojení přímo na obrazovku telefonu, který máte šikovně umístěný v držáku na dálkovém ovladači, který je součástí balení.

ukázka přenosu live videa do zařízení
ukázka přenosu live videa do zařízení

aplikace pro dron L6052WJak to uvést do provozu?

Jako první je potřeba stáhnout z Google play a nebo AppStore speciální aplikaci, která vám umožní živý přenos videa do telefonu, nahrávat videa, fotografovat a případně drona ovládat.

Zapojíte baterii, aby dron začal blikat. V nastavení Vašeho telefonu kliknete na Wi-Fi připojení a připojíte se ke dronu. Následně zapnete bezdrátový ovladač (doporučujeme mít levý joystick ve spodní poloze) a levým joystickem pohnete zespoda nahoru a zase zpět dolů. Tím spárujete dálkový ovladač s dronem.

Nyní můžete začít s létáním! Na displeji telefonu vidíte živý obraz z dronu! Stisknutím kamery začnete natáčet video, které se Vám uloží do galerie v mobilním telefonu. Pokud zmáčknete tlačítko fotografie na displeji telefonu, hádejte co se stane. :-) Pořídíte fotografii, která se opět uloží do galerie v telefonu.

Pro koho je dron vhodný?

Kvadrokoptéra je vhodná pro naprosté začátečníky, kteří s ovládáním podobného zařízení nemají vůbec žádné zkušenosti. Ovládání je velice snadné, jelikož je dron středně velký a má zabudovaný gyroskopický senzor, který zajišťuje vyvážení snižováním a zvyšováním rychlosti rotoru. A přesně z tohoto důvodu jej zvládne každý amatér.

Doporučujeme drona ovládat pomocí vysílačky kterou naleznete v krabičce. Ovládání telefonem zkoušeli, ale přišlo nám velice složité. Jelikož necítíte páčky, musíte se stále koukat na display telefonu a nejste si jisti kam jste vlastně zatočili. Proto jednoznačně doporučujeme používat dálkový ovladač (vysílačku) se kterým vše zvládnete levou zadní. Stejně jako my.

Plusy

+ Velice snadné ovládání
+ Kamera součástí balení
+ Podpora virtuální reality
+ Jednoduché nastavení
+ Kompatibilita
+ Aplikace na streamování
+ Vysoce odolná konstrukce (dron nám spadl z cca 20 metrů) :-)
+ Cena

Mínusy

– Kamera má nižší kvalitu
– Součástí balení nejsou náhradní baterie (doporučujeme dokoupit)

Předchozí článekJak pečovat o jablíčka poví Apple servis
Další článekDotace EU? Spousta práce s vidinou velkého zisku
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.