Domů Ostatní Dotace EU? Spousta práce s vidinou velkého zisku

Dotace EU? Spousta práce s vidinou velkého zisku

138
0
Dotace EU? Spousta práce s vidinou velkého zisku

Dotace EU? Spousta práce s vidinou velkého zisku

Většina z nás si spojuje dotace EU se značnou časovou náročností, množstvím dokumentů a nutností hlídat každý krok od získání podpory až do konce platnosti projektu. Jak přesně takový proces vypadá?

Získání dotace je komplikovaný, ale zvládnutelný proces

Má svá přesná pravidla, které musí žadatel dodržet, aby mohl být v získání prostředků úspěšný. Zjistili jsme, jak takové získání dotace pro firmu probíhá.

1. Dotační program a projektový záměr

eu dotaceNa úvod je třeba říci, že dotace EU nejsou vypisovány na míru podnikům. Naopak, firmy musí aktivně sledovat vypsané dotační programy a uvažovat nad tím, zda lze některý z nich použít pro financování potřeb. V rámci programu jsou vždy uvedeny jednotlivé dotační výzvy.

Jakmile si podnik vybere konkrétní výzvu, které by se rád účastnil, přichází na řadu vytvoření projektového záměru. Je třeba mít specifikovaný cíl, logickou strukturu, promyšlené financování.

2. Podání žádosti a její vyhodnocení

získání eu dotaceŽádost o poskytnutí dotace lze podat tehdy, jakmile začne platit příslušná dotační výzva. Termíny se poměrně často posouvají, takže se musí neustále sledovat aktuální informace a po otevření programu neztrácet čas. Atraktivní dotační programy se pravidelně vyčerpají mnohem dříve, než bylo původně plánováno.

Vlastní žádost musí mít specifickou strukturu, která je dána metodickými pokyny. Po podání příslušné úřady vše zpracují a následně vyhodnotí.

3. Realizace projektu

Je-li žádost úspěšná, firma podepíše smlouvu, v níž se stanoví podmínky. Po podepsání přichází samotná realizace. V jejím průběhu je třeba důkladně dokumentovat každý krok pomocí fotografií, prezenčních listin, předávacích protokolů apod., aby nemohla vzniknout žádná pochybnost o způsobilosti výdajů. Rovněž pravděpodobně dojde ke kontrole na místě.

Prostředky z Evropské unie jsou vždy vyplaceny na základě žádosti. Nejčastěji se proplácí zpětně po dokončení projektu, případně dopředu či kombinovaně.

4. Udržitelnost projektu

Proplacením prostředků ale vše nekončí. Po dobu stanovenou ve smlouvě, nejčastěji 5 let, musí být projekt udržován v chodu dle předem stanovených podmínek. V případě porušení hrozí sankce či v krajním případě odebrání celé dotace.

Silný partner vám pomůže

Sledování, získání a udržení dotace EU je časově a administrativně velmi náročné. Proto se vyplatí spojit síly se specializovanou společností, která pro vás zajistí úspěšné získání dotace EU a pomůže vám ohlídat udržitelnost projektu.

Předchozí článekDron s živě přenášeným obrazem
Další článekSjednání cestovního pojištění je s pojišťovnou ERGO naprostá „hračka“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.