Domů Ostatní Služba Nový trend: firmy mají své vlastní vůně

Nový trend: firmy mají své vlastní vůně

142
0
Nákup, vybavení kanceláře, vůně pro firmy

Nový trend: firmy mají své vlastní vůně

Consultu všichni znáte jako špičku v oboru vybavování kanceláří. To, co vždycky uměli perfektně, bylo spojit ohromující design s perfektní funkčností. Protože jak se říká, design bez funkčnosti je umění. Proto možná někoho překvapilo, že nově se v nabídce firmy objevily i bytové vůně. Proč?

Nákup, vybavení kanceláře, vůně pro firmy

Zaujmeme klienty novými smysly

 „Vždy jsme se zaměřovali na zaměstnance. Na perfektní vybavení, logické uspořádání prostoru a příjemný pocit v kancelářích. Jenže kanceláře nejsou jen o zaměstnancích. Jsou i o klientech. Úroveň prostorů kanceláří a reprezentativních prostorů prudce stoupá. A je čím dál těžší se odlišit a na první pohled zaujmout. Napadlo nás proto, zaujmout klienty novými smysly. Vůní. A zdá se, že je to skvělý krok.“, uvedl majitel společnosti Consulta, Michal Kalenda. 

Čich jako důležitý smysl v marketingu

Čich je mocný lidský smysl. Kolikrát se vám stalo, že při závanu známé vůně se vám vybavil zdánlivě dávno zapomenutý zážitek? Tento jev je psychologii nazýván jako „Proustův efekt“, podle Proustova románu „Hledání ztraceného času“, ve kterém vypravěč spojuje chuť piškotu s pocitem dávného štěstí. Firmy ve snaze odlišit se od ostatních a působit na emoce a dlouhodobou paměť klientů se na čich začínají zaměřovat jako na jeden z nových možností marketingu. 

Pro koho je provonění firemního interiéru vhodné?

Pro každého. Perfektní jsou vůně pro firmy s více pobočkami (klientům se spojí známá vůně a i v novém prostoru, třeba v jiném státě si stále připadají „jako doma“), ale i pro hotely, čekárny, wellness, fitness centra, kanceláře a mnoho dalších. 

Příjemná vůně je uklidňující, zapamatovatelná, pomáhá tvořit tvář firmy a odlišit se od ostatních.

Předchozí článekSmart Kid Belt dokonale nahradí autosedačku
Další článekVýběr, nákup telefonu – porovnání telefonů
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.