Domů Ostatní Finance Recenze binárních opcí

Recenze binárních opcí

165
1
Binární opce, investování, strategie

Recenze binárních opcí

Investiční obchodování dlouhodobě patří mezi možnosti pro vydělávání peněz z domova. K dispozici je celá řada nástrojů, které můžeme využít.

Co jsou binární opce

Binární opce patří mezi nejnovější, zároveň však mezi nejpopulárnější investiční nástroje. Je to dáno především jejich jednoduchostí, kdy obchodník vždy stojí jen před dvěma možnostmi. Základní otázkou, na kterou musí vždy odpovědět, je zda cena určitého aktiva bude v rámci daného časového intervalu růst nebo klesat, přičemž na velikosti pohybu nezáleží.

Z toho také vyplývají jen dva možné výsledky obchodu. V případě správné předpovědi směru pohybu ceny dojde ke zhodnocení investice typicky o 80 procent, v opačném případě dojde ke ztrátě investované částky.

Co rozhoduje o úspěchu

Díky jednoduchosti binárního obchodování se obchodník soustředí pouze na vstupy, které jsou tedy hlavním klíčem k ziskům. Z parametrů opcí vyplývá, že je potřeba dosahovat nadpoloviční úspěšnosti, abychom byli ziskoví. Při typické návratnosti 80 % je třeba uspět alespoň v 56 % obchodů.

Strategie

K dosažení potřebné úspěšnost při obchodování slouží strategie. Ta formuluje pravidla, která musí být splněna, abychom otevřeli obchod. K této sadě pravidel dospějeme testováním na historických datech a s virtuálními penězi, které dostaneme na demo účet.

Je možné vydělat peníze?

U binárních opcí platí stejně jako u jakéhokoliv jiného investiční nástroje, že je možné peníze vydělat, ale i prodělat. Investiční obchodování je ze své podstaty rizikovou činností, a to by si měl uvědomit každý obchodník, než se do něj pustí.

Faktorů, které odlišují vydělávající a prodělávající obchodníky, je mnoho.

Základem je, jak už bylo řečeno, zisková strategie

K té je třeba se dopracovat učením a testováním, které vyžaduje čas, úsilí a trpělivost.

Tento druh investování zcela jistě nedokáže znásobit obchodní kapitál každý měsíc. Reálná očekávání by se měla pohybovat v procentech, maximálně desítkách procent za měsíc. A k takovým číslům je třeba se dopracovat postupem času, nedostaví se ihned u nezkušených obchodníků.

Výhody a nevýhod binárních opcí

Mezi jednoznačné výhody můžeme zařadit jednoduchost a srozumitelnost. Každý pochopí, co je po něm vyžadováno, když má říct, jestli bude cena růst nebo klesat. Zvlášť když při tom není třeba zvažovat, kdy obchod ukončíme, protože to je dopředu dáno časem.

Mezi další výhody určitě patří skutečnost, že obchodník nemůže nikdy ztratit víc, než investoval do daného obchodu, což zdaleka neplatí pro všechny investiční nástroje.

A jaké jsou nevýhody tohoto druhu obchodování? Jednoduchost binárního obchodování může znamenat mylné vnímání náročnosti tvorby ziskové strategie. Zkrátka vydělávat peníze touto cestou není tak jednoduché, jak se možná může na první pohled zdát.
Další hlavní nevýhodou je zneužívání binárních opcí podvodníky, kteří slibují velké zisky prostřednictvím svých obchodních systémů, přičemž vám je ale ve skutečnosti prodělají.

Hodnocení

Binární opce jsou díky své jednoduchosti a srozumitelnosti vhodným nástrojem pro začátečníky, kteří se zajímají o burzovní obchodování.

Ovšem všichni, kdo tento nástroj zkusí, si musí být vědomi skutečnosti, že investování vždy bylo a vždy bude rizikovou činností, která může přinést nejen zisky, ale i ztráty. S ohledem na tento fakt je třeba k obchodování přistupovat s dostatečnou opatrností.

Předchozí článekRecenze knihy Přednášejte jako na TEDu, konference TED
Další článekJak vybrat telefon pro prarodiče
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

1 komentář

  1. Dobrý den, děkuji za článek. Ovšem hledal jsem si něco více o těch strategiích které doporučujete a narazil jsem např. na strategii supersignal – prý by měla mít dobrou úspěšnost (* odebráno redakcí)

    ale nevím co je na tom pravdy, přeci jen kdyby fungovala proč by ji nekdo dával zdarma na internet? jaký máte na tuto strategii názor? děkuji předem mh

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.