Domů Ostatní Ostatní Jak vybrat telefon pro prarodiče

Jak vybrat telefon pro prarodiče

347
0
Jak vybrat telefon pro prarodiče, telefon pro seniory

Jak vybrat telefon pro prarodiče

Jistě jste se do podobné situace dostali již také, děda nebo babička vás požádali, zda byste jim nekoupili nový telefon, protože ten jejich starý již přestal fungovat. Na první pohled se daný úkol může jevit jako hračka, ale věřte nebo ne, nový iPhone nebo Smasung Galaxy S, které by vás mohly napadnout jako první a které byste si bez přemýšlení koupili pro sebe, mohou v rukách seniorů způsobit víc škody než užitku. Pokud je tedy dokážou vůbec zapnout.

Hlavní vlastnosti telefonu pro „netechnické“ uživatele

Pokud vaši prarodiče stále stíhají držet krok s dobou, můžete jim koupit nějaký smartphone střední třídy.

Nicméně většina starší populace ocení zejména jednoduchost

Nepotřebují desítky aplikací, hlavní je, aby dokázali jednoduše zavolat příbuzným nebo poslat krátkou SMSku. Je třeba se proto zaměřit buď na klasické tlačítkové telefony, nebo začátečnické chytré telefony.

U nich je nejdůležitější dostatečně jasný displej s velkými písmeny a číslicemi a velká tlačítka. Volání velmi usnadňuje i funkce Foto Kontakty, které zobrazí fotografii volané osoby. Podcenit dále nesmíte ani dostatečnou hlasitost vyzvánění, baterii, která by měla vydržet alespoň několik dní a kvalitu zpracování. Při práci v dílně nebo na zahrádce by měl telefon totiž zvládnout i trošku hrubší zacházení.

Jak vybrat telefon pro prarodiče, telefon pro senioryVelmi užitečné je také tlačítko SOS, které po zmáčknutí dokáže zavolat záchranku nebo odešle upozornění na předem nastavená čísla. Telefony značky Aligator jsou navíc vybaveny funkcí SOS Locator, která dokonce umožňuje odeslání polohy telefonu po stisku SOS tlačítka pomocí běžné SMS zprávy.

Některé modely mají rovněž funkci Nouzové upozornění, která vám v případě dlouhodobé neaktivity telefonu, odešle nouzovou zprávu.

Nejlepší značky a modely

Mezi nejznámější značky telefonů pro seniory patří již zmíněný Aligator, který se na ně přímo specializuje. Chybu však neuděláte ani s některou ze současných tlačítkových Nokií, které navazují na velmi úspěšné předchůdce, jakými byla například 3310. Dále lze zmínit například značky Doro nebo CPA.

Před výběrem doporučujeme přečíst povedený článek na recenzním webu testado.cz s konkrétními tipy na nejlepší mobily pro seniory.

Užitečným může být také článek nejlepší telefony pro děti. I když se jedná o naprosto odlišnou věkovou skupinu, přiznejme si, že z hlediska vztahu k technologiím jsou si obě třídy velmi podobné ☺

Předchozí článekRecenze binárních opcí
Další článekKup čočky, kontaktní čočky pro všechny příležitosti
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.