Domů Cestování Restaurant u Emy Destinové

Restaurant u Emy Destinové

763
1
recenze restaurant u emy destinove

Restaurant u Emy Destinové

Restaurant u Emy Destinové je menší podnik na Praze 2 se specializací na mořské plody, ryby, ale i ostatní druhy mas. Majitel a zároveň šéfkuchař Steven Trumpfheller vás zve k návštěvě. Můžete jeho nabídku přijmout?

Prostředí restaurantu u Emy Destinové

Jedná se o menší restaurant, skládající se ze dvou prostorů a baru. Zadní část restaurantu působí útulněji, bohužel se nachází přímo u toalet, byť za jakýmsi paravánem.

Přední část navazuje na bar, pohledem pak můžete zavadit o krb a klavír. Interiér mě navozuje dojem privátního klubu, kdy jen čekáte, na zapálení ohně v krbu – zřejmě jste přišli neobvykle brzy.

Interiér ladí ke stylu a konceptu restaurace. Osvětlení je intenzitou světla útulné, avšak vkrádá se otázka, zda by více světla nebylo přínosné.

Stoly jsou čistě a decentně prostřeny, jsou zakryty ubrusy. Součástí prostírání je plátěný ubrousek.

Když už jsem na začátku zmínil toalety, jsou čisté a odpovídají standardu restaurace vyšší cenové úrovně (přesto podotýkám, v restauraci jsem byl pouze v době obědů).

Obsluha restaurantu u Emy Destinové

Po prvé mě obsluha přišla hodně odtažitá až chladná, přesto byla akurátní. Po druhé návštěvě jsem byl spokojenější, co se týká více vřelejšího přijetí.

Bohužel, polední menu po prvním měsíci „provozu“ si již nedáte, i když na webu je stále inzerované. Objednal jsem si Ahi Tuňák steak podávaný se salátem z krevet. Obsluha se mě zeptala na způsob přípravy tuňáky (zde plus) a také se mě několikrát dokázala zeptat, zdali si vyberu „něco k pití“ (zde mínus, jeden dotaz stačí).

Jsem poměrně rychle obsloužen, ale nastává drobné překvapení. Krevety na talíři nedokáži najít. Obsluhující personál se mezitím přijde zeptat, zda je všechno v pořádku. Zde nastává čas na mojí připomínku.

Následuje přezkoumání menu a omluva, krevety bohužel došli. V této kategorii restaurací bych očekával upozornění hosta předem. Jako kompenzaci mám větší porci tuňáka. Sice to nesnižuje fakt upozornění předem, ale steak je opravdu veliký.

Mezitím dorazily krevety a tak dostávám speciální nášup:)

Menu a kvalita jídla a ostatní restaurantu u Emy Destinové

Menu považuji za vyvážené a dostatečné. Lituji nemožnosti resp. stažení  poledního menu z nabídky, ale vše je o ekonomice provozu a to musíme jen respektovat.

Tuňák je připraven přesně dle mého přání. Příloha, salát na mne o trochu více balzamikového octa. Dekorace jídla je příkladná, pokud pominu chybějící krevety jako výrazný dekorační i chuťový prvek.

Ceny jsou o něco vyšší, asi nejvíce „křičí“  u moravských vín. Tam bych zvážil drobnou korekci.

Cena ke kvalitě, restaurant u Emy Destinové

Ceny k nabízené kvalitě hodnotím spíše o něco vyšší. Přesto k výše uvedené připomínce mohu restaurant u Emy Destinové doporučit k vaší návštěvě. Obsluhující personál se mi opravdu ještě jednou omlouvá, skoro jakoby tušil, že o tom budu psát:)

 

PŘEHLED RECENZE
Prostředí
9
Kvalita jídel
9
Obsluha
7
Celkový dojem
8
Předchozí článekAplikace Polar Beat aneb trénink s iPhone
Další článekKdyž české hovězí tak ČESTR
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
restaurant-u-emy-destinoveZajímavý podnik původem Američana Trumpfheller vám nabídne příjemný zážitek, atmosféra dob minulých, tichá restaurace a kvalitní menu vás jistě nenechají chladným.

1 komentář

  1. Restaurant u Emy Destinové vás přivítá nevtíravou skoro až domácí atmosférou. Kuchyni a podniku vládne američan Steven Trumpfheller, ten vám umí na talíři vykouzlit na pohled zajímavý ale i chutný chod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.