Domů Ostatní Dům Sprchové vaničky: litý mramor nebo akrylát? Poradíme!

Sprchové vaničky: litý mramor nebo akrylát? Poradíme!

5651
0
Sprchové vaničky do vaší koupelny

Sprchové vaničky: litý mramor nebo akrylát? Poradíme!

Popíšeme a porovnáme si dva nejpopulárnější materiály sprchových vaniček, a to ty z litého mramoru a akrylátové. Seznámíme se s jejich výhodami. Ty vám pomohou při rozhodování během sestavování vaší koupelny.

Sprchové vaničky do vaší koupelny, box

Obecně lze k oběma materiálům konstatovat, že jsou snadno tvarovatelné a příjemné i teplé na dotek. Jejich povrch je dokonale hladký, díky tomu se na něm zachytává daleko méně nečistot (v porovnání s materiály používanými před lety). Zásadní vlastností je, že tyto sprchové vaničky mají díky svému materiálu i dlouhou životnost a odolnost.

Litý mramor odolá mechanickému opotřebení

Vaničky z litého mramoru patří mezi ty nejkvalitnější. Jsou pevné, stabilní, s nosností do 300 kg a stálobarevné. Jsou také nízké a je možné je vyrobit v jakékoliv barvě a tvaru. Například v nabídce e-shopu Hezká koupelna najdete opravdu široké spektrum variací pro vaničky do sprchového koutu z litého mramoru. Litý mramor má výborné tepelně izolační vlastnosti a snadnou údržbu. Ať už se rozhodnete vaničku podezdít, usadit na nožky, nebo zabudovat do podlahy, s vaničkou z litého mramoru je to možné. Pořízení tohoto typu vaničky je oproti akrylátovým vaničkám obecně sice finančně náročnější, investice se ale rozhodně vyplatí. Nemusíte se  bát ani mechanického opotřebení, bez problému můžete do sprchového koutu i vaše čtyřnohé mazlíčky. 

 Akrylátové vaničky jsou lehčí a cenově dostupnější

Akrylátové vaničky do sprchových koutů jsou v současnosti nejžádanější. Nejen proto, že jsou lehké, na omak příjemné a hladké, teplotně stále, ale akrylát díky svým vlastnostem umožňuje vyrobit prakticky jakýkoliv tvar. Přestože má akrylát hladký povrch, hrozí opravdu jen minimální riziko uklouznutí. Akrylát dále velmi dobře tlumí zvuk dopadající vody a je stálobarevný. Pozor si však musíte dát na čistící písky a pasty, které povrch porušují. I to se ale dá zachránit výhodou akrylátových vaniček je totiž možnost opravy přebroušením a následným vyhlazením.

Pokud stále hledáte odpovědi na další otázky spojené s nákupem nové vaničky, doporučujeme si ještě přečíst tento návod, jak vybrat sprchovou vaničku, který vám může usnadnit vaše rozhodování.

Předchozí článekNová iFOREX aplikace: základní přehled pro obchodníky
Další článekCentrální registr dlužníků pomůže jak dlužníkům, tak i věřitelům
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.