Domů Technika Hardware Zkušenost s virtuálními brýlemi

Zkušenost s virtuálními brýlemi

1173
1
VR, virtuální realita, virtuální brýle, brýle pro virtuální realitu a VR

Zkušenost s virtuálními brýlemi

Měla jsem možnost zkusit si brýle pro virtuální realitu, které jsem si musela hned koupit. Jelikož nejsem zrovna technický typ tak jsem měla obavy, jestli nebude potřeba něco složitě instalovat a stahovat. Naštěstí všechno bylo dokonale popsané na stránkách http://virtualni-bryle.eu/jak-to-funguje, odkud jsem si brýle koupila.

Vše bylo jednoduché, jen jsem stáhla aplikaci do svého iPhonu, vložila mobil do brýlí a nasadila je na hlavu.

Zkušenost s virtuální realitou

Při nasazení brýlí na hlavu jsem si připadala docela zvláštně, ale to po chvilce opadlo jelikož ten zážitek stál za to. Bála jsem se, že brýle budou padat, ale překvapilo mě, jak skvěle drží na hlavě, nekloužou po hlavě dolů.

Mobil v nich drží jak přibitý, přesně tak jak ho vložíte jej zase vyndáte. Musím říct, že mě překvapilo, že si můžete zaostřit obraz podle sebe, jelikož každý má jiné oči tato vychytávka je naprosto skvělá.

VR, virtuální realita, virtuální brýle, brýle pro virtuální realitu a VR

K brýlím jsem dostala ovladač, který většinou není součástí balení, ale říkala jsem si že když už tak i s ovladačem. Pomocí ovladače se můžete pohybovat, skákat nebo třeba ztlumit hlas. Otáčením hlavou koukáte okolo sebe a můžete vidět v podstatě cokoli, co chcete.

Brýle mě zaujali svou kvalitou a designem, který působí opravdu hezky. Mohu říci, že tyto virtuální brýle jsou velmi kvalitní, když je přenášíte nerozbijí se na rozdíl od o pár korun levnějších konkurenčních brýlí. Součástí balení je hadřík na očištění sklíček, který jsem zatím nepoužila.

První zkušenost a moje virtuální realita, VR

První zkušenost byla s videem o rally, jelikož mě hry a videa s auty zajímají, byla to super podívaná. Jako by jste přímo seděli v autě a řídili jste ho vy sami. Koukáte se vedle sebe, nahoru a dolů a všude se něco děje. Když auto nabourá opravdu se leknete, vypadá to tak reálně!

Nejvíc mě zaujala hra ve které se octnete ve vesmíru, kdo se dnes dostane tak blízko tam nahoru? Aplikace a brýle jsou tak skvěle sehrány, máte pocit že se opravdu nacházíte ve vesmíru, troufnu si říct že jsem díky brýlím a vychytaným aplikacím viděla to co astronauti na živo :-). Hra je o vyhýbaní se meteoritům a střílení do nich.

Další skvělá věc na brýlích je street view, zapnete si google, v aplikaci přecvaknete na mód VR, napíšete kam se chcete podívat a jdete. Vždy jsem se chtěla podívat do New Yorku a díky těmto brýlím už ho znám skoro celý, takže až tam jednou pojedu budu mít pocit, že jsem tam podruhé. Jdete po Manhattanu a vidíte to jako by jste tam opravdu byli, přejdete si do Central parku nebo na Broadway.

Ten zážitek na vás dýchá takovou realitou

Je krásné mít svět takhle před očima a být každou hodinu někde jinde.

Závěr recenze brýle pro virtuální realitu

Brýle bych doporučila všem věkovým kategoriím, protože každý si najde to, co ho bude bavit. A že je toho spousta. Tato nová technologie se vyvíjí tak rychle že jsem ráda že jsem mezi prvními kteří tyto brýle mají, mohu je jedině doporučit Vám i svým přátelům jak pro ně tak pro jejich dětičky.

Předchozí článekOsvětlení, které spoří a zdobí
Další článekRecenze granulí Taste of the Wild
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.