Domů Ostatní Služba Angličtina pro začátečníky a jak tento začarovaný kruh překonat

Angličtina pro začátečníky a jak tento začarovaný kruh překonat

101
0
Angličtina pro začátečníky

Angličtina pro začátečníky a jak tento začarovaný kruh překonat

Při studiu angličtiny se velké většině z nás stane následující. Jaksi zamrzneme na určitém bodě.

To může znamenat, že se po čase začneme nazývat tzv. věčnými začátečníky

Čím déle to trvá, tím hůře se z tohoto začarovaného kruhu dostáváme.

Dobrou zprávou je ta, že to jde. Chce to ale znovu objevit motivaci, začít si věřit a sebrat odvahu! A v neposlední řadě to od nás vyžaduje ještě další oběť – přestat omlouvat vlastní pohodlnost.

Všimli jste si, že i když vás současný stav úrovně vaší angličtiny štve, většinou se najde nějaká omluva, proč nemůžete být lepší. Proč tomu tak je? Na tuhle otázku neexistuje jen jedna správná odpověď.

Zatněte zuby a nechte angličtinu pro začátečníky za sebou

V případě, že po nějaké době nepozorujeme v naší angličtině výraznější pokrok, stagnujeme. Prostě se spokojíme s tím, co máme. Angličtina pro začátečníky se stane naší útěchou.

Buďme k sobě upřímní. Není to náhodou jen podlehnutí jakési pohodlnosti, která nám vlastně vyhovuje. Možná ano, protože devadesát procent úspěchu záleží na našem myšlení. Pokud si v hlavě nastavíme, že to líp nepůjde, pak to líp nepůjde. Náš život je odrazem našeho myšlení. Získáme mylný pocit, že zřejmě nemáme na jazyky výrazný talent. A tak nám bude muset stačit to, co zatím umíme. No není to škoda?

U všeho, čemu se v životě věnujeme, platí následující. Pokud toužíme po úspěchu, bude nás to stát nějaké síly a čas navíc. Ani angličtina není výjimkou. Proto, pokud se angličtinu učíte, nepozorujete výrazný pokrok a přitom cítíte, že vám to jde docela jednoduše, chce to přidat. Šlápnout pořádně do pedálů a popojet na vaší cestě zase o kus dál. Zatnout zuby a nevzdávat se, to je zlaté pravidlo úspěchu nejenom pro cizí jazyky.

Neznamená to, že je špatně, pokud vás učení angličtiny baví, to ani náhodou. Ale v případě, že je to pro vás vlastně brnkačka, máte zřejmě kapacitu pro mnohem větší pokroky. Tak proč na ně čekat zbytečně dlouho. Naložte si toho víc. Uvidíte, že to vašim výsledkům pomůže. Na co pořád opakovat ta stejná slovíčka, fráze a gramatiku. To vás dál neposune, jen demotivuje. Věřte si, tuhle část už máte dávno za sebou. Zaberte a posuňte se.

Někdy je třeba sebrat odvahu a přestat se přesvědčovat o tom, že to víc nejde. A jestli potřebujete na téhle cestě pomoc někoho dalšího, co třeba zkusit kurz angličtiny online, který je určen přímo pro tzv. věčné začátečníky. Díky takovým pomůckám to zvládnete rychleji než kdykoliv předtím. Proto si vyhrňte rukávy a vzhůru do toho!

Přerušte konečně časovou smyčku s názvem „angličtina pro začátečníky“

Aby vám nechyběla ta správná motivace, představte si všechny výhody, které na vás čekají. Co vše budete mít nadosah ruky, když se v angličtině zdokonalíte. A začnete anglicky nejen číst a psát, ale především mluvit. Určitě je toho hodně. Budete moci bez problémů cestovat, nepřekvapí vás žádná nenadálá situace.

Najdete si nové přátele z celého světa. Sdělíte jim vše, co budete chtít sdělit a nejen to, co vám nyní dovoluje vaše omezená znalost angličtiny. Získáte konečně mnohem lepší práci. Třeba konečně pocítíte pocit zadostiučinění. Zjistíte, že si vás v práci váží a cení si vašich znalostí i toho, co děláte. Zvýší se vaše šance na to, jak vydělat více peněz a splníte si své další sny. Těch plusů může být nekonečná řada.

Ať chceme nebo ne, angličtina je třeba. V dnešním multikulturním světě ji uplatníte všude. Otevře vám spousty dveří, dovolí vám využít nejrůznějších příležitostí. Je to obrovský krok k vaší profesní, ale i životní svobodě.

Přestaňte se omlouvat tím, že vás kdysi, třeba ještě na základní škole anglicky nenaučili. Od té doby bylo mnoho příležitostí, jak to napravit. A další právě klepe na dveře. Zůstanete sedět na gauči, nebo půjdete otevřít?

Předchozí článekBioderma Atoderm: Řešení pro majitelky citlivé až atopické pokožky
Další článekNechte se oslnit krásou severských zemí
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.