Domů Ostatní Služba Můžu svěřit své dítě chůvě na hlídání?

Můžu svěřit své dítě chůvě na hlídání?

166
0
Chůva na hlídání dětí

Můžu svěřit své dítě chůvě na hlídání?

Hlídání dětí a práce chův u nás má stále spoustu stigmat. Svěřit své dítě někomu jinému než babičce nebo dobré kamarádce se spousta maminek stále zdráhá. Přitom se jedná o tradiční službu, kterou poskytují profesionálně školení lidé. I u nás existuje celá řada renomovaných agentur.

Před prvním hlídáním

Maminka by se svým dítkem měla být neustále minimálně do období šestinedělí. Někdo další z rodiny může miminko hlídat od tří měsíců. Služby profesionální chůvy přicházejí v úvahu až okolo 8 měsíců.

Všechno je ale samozřejmě velmi individuální.

Je třeba dát nejen na instinkt dítěte ale také na váš pocit.

Můžu svěřit své dítě chůvě na hlídání?

Před prvním hlídáním je dítě třeba s chůvou dostatečně seznámit. A díky tomuto setkání se i vy můžete rozhodnout, zda dané osobě skutečně důvěřujete. Pro svůj osobní klid se lze například dotazovat na různé situace a zjišťovat tak, jak by na ně dotyčná pracovnice reagovala. Výjimkou by neměly být ani krizové situace. Je třeba si uvědomit, že v bytě budete mít prakticky cizího člověka. Důvěra a způsob domluvy tak musí být z obou stran naprosto jasný.

Co zjišťovat?

Pokud již máte chůvu vybranou, připravte se na první hlídání. To znamená především kartičku s důležitými kontakty, jídlo a pití, věci na přebalování či náhradní oblečení.

Samozřejmě je třeba, aby chůva měla čistý trestná rejtřík a dobré reference. I z těchto důvodů se velmi hodí doporučení známého. To ovšem není vždy možné. Nezapomeňte se také informovat, jak dlouhou dobu dopředu chuvá potřebuje potvrdit termín. Také zda je ochotna postarat se o nemocné dítě. Tyto věci člověka ihned nenapadnout, nicméně se vždy hodí.  

Cena

Cena pak záleží na na několika faktorech. Zejména v jakém městě hlídání bude probíhat a zda je služba domluvena přes agenturu. Také rozhodujte, zda se jedná o jednorázovou službu či nikoliv.

Pro více informací přejděte na https://www.agslunecnice.cz.

Předchozí článekZámečnictví Praha. Zabezpečte svůj domov!
Další článekProč obchodovat u brokera Plus500?
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.