Domů Ostatní Služba Proč obchodovat u brokera Plus500?

Proč obchodovat u brokera Plus500?

179
1
Broker plus500 akcie

Proč obchodovat u brokera Plus500?

Plus500 je celosvětově známá brokerská společnost, která umožňuje obchodování CFD přes internet. Pomocí CFD lze vydělávat na růstu nebo poklesu měn, komodit či aktiv, aniž byste je skutečně kupovali. Jediné, co musíte udělat, je správně odhadnout budoucí trend (zda cena vzroste nebo klesne).

Broker Plus500 je populární i v Česku, jelikož jako jeden z mála podporuje češtinu a umožňuje vedení účtu v CZK. Výhodou je také testovací demo účet, na kterém si můžete obchodování zdarma vyzkoušet a to bez časového omezení.

Co všechno můžu u Plus500 obchodovat?

Platforma Plus500 obsahuje stovky aktiv a nemá smysl vypisovat všechny. Nejpočetnější jsou akciové CFD, pomocí kterých lze spekulovat např. na akcie Facebooku, Applu, BMW ale i českých společností ČEZ nebo Erste Group. Dále jsou na platformě měnové páry (forex) včetně CZK/USD a CZK/EUR. V sekci komodity zase najdete drahé kovy a soft komodity jako kávu, cukr, kakao nebo třeba kukuřici. Letos velmi populární kategorií jsou kryptoměny, kterých je u plus500 celkem 9. Nechybí mezi nimi měna Bitcoin, Litecoin, Ethereum ani Ripple. V neposlední řadě je portfolio instrumentů doplněno o burzovní indexy, ETF a opce.

Každý obchodní instrument má přednastavenou finanční páku a danou minimální velikost transakce. Finanční páka udává poměr, kterým se násobí zisky a ztráty. Pákový efekt se pohybuje v rozmezí 1:300 (měny) až 1:5 (kryptoměny). Finanční páka se používá proto, aby bylo možné vydělávat i při malých cenových pohybech a s malými investicemi. Co se minimální transakce týče, tak ta se pohybuje obvykle kolem několika stovek korun. Počítejte ale spíše s tisícikorunou.

Funkce na obchodní platformě Plus500

Platforma Plus500 je vytvořena tak, aby byla přehledná a jednoduchá. Na úkor toho ovšem postrádá pokročilé nástroje a funkce, které jsou dostupné například na MetaTraderu. I přesto zde nechybí příkaz pro automatické ukončení transakce, když cena dosáhne vámi nastavené hodnoty (Zavřít při zisku/ztrátě).

Za malý poplatek lze využít příkaz zaručený stop, který funguje jako klasický garantovaný stoploss. V pokročilém nastavení lze aktivovat trailing stop. Graf na platformě Plus500 je možná až příliš jednoduchý. Ačkoliv obsahuje kreslicí nástroje, technické indikátory a nastavitelné parametry (časový interval a typ grafu), tak pro důkladnou analýzu se příliš nehodí.

Poplatky za obchodování

Společnost Plus500 si za své služby účtuje poplatky, byť na první pohled nemusí být vidět. U CFD se platí poplatky v podobě spreadu. To znamená, že na platformě jsou vždy dvě různé ceny. Vyšší cena je pro nákup a nižší cena pro prodej. Abyste vydělali nějaké peníze, tak musíte nejen správně odhadnout budoucí trend (růst nebo pokles), ale cena musí nejprve překonat rozdíl těchto dvou cen. Ve srovnání s konkurencí jsou spready u Plus500 průměrné. U CFD se platí také poplatek za každou transakci, kterou necháte otevřenou i mimo obchodní hodiny (tzv. přes noc). Pokud ale transakci vždy před koncem obchodních hodin uzavřete, tak poplatek platit nebudete.

Něco málo z historie Plus500

Označit Plus500 za inovativního brokera je bezesporu na místě. Dnes byste například obtížně hledali brokera, který umožňuje obchodovat Bitcoin s finanční pákou. U Plus500 lze ale s pákou 1:5 obchodovat hned 9 různých kryptoměn.

Obchodní platformu Plus500 provozuje společnost Plus500Ltd., která vznikla v roce 2008. V roce 2009 se Plus500 stal prvním brokerem, který umožnil obchodování akciových CFD bez provizí. V roce 2010 nahradila původní počítačovou platformu webová platforma. Tu o dva roky později doplnila ještě mobilní aplikace. Od roku 2013 je společnost Plus500Ltd. uveřejněna v AIM sekci londýnské burzy. V témže roce také společnost jako první představila CFD Bitcoinu. V roce 2016 se obchodníci dočkali nové platformy a rozšíření portfolia o CFD opcí.

Předchozí článekMůžu svěřit své dítě chůvě na hlídání?
Další článekDo Norska na nezapomenutelnou dovolenou
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.