Domů Technika Hardware Recenze: Fotopast SpyPoint Solar

Recenze: Fotopast SpyPoint Solar

350
0
Recenze Fotopast SpyPoint Solar

Recenze: Fotopast SpyPoint Solar

Dnešní trh je plný fotopastí. Značky jako Covert, Bunaty a Acorn našly značný počet příznivců. Nicméně dnes chtěli bychom vám představit zařízení od kanadské firmy SpySpoint, která je v České republice pořád málo známa. Co nabízí Kanaďani pro zákazníky? Proč je jejich model Solar novátorské zařízení? Tak to vám prozradíme právě v této recenzi!

SpyPoint se specializuje na výrobu a navrhování inovativních zařízení především pro myslivce, ale také běžné uživatele. Kompletní systémy zařízení a příslušenství umožňují všem uživatelům SpyPoint uzpůsobit produkty svým očekáváním a cílům. Jak se jim tohle povedlo v případě modelu Solar?

Recenze Fotopast SpyPoint Solar

SpyPoint Solar jako fotopast na zvěř

Lov je nejen střílení na zvěř a sbírání trofejí, ale také stopování a tedy poznání návyků, pozorování přírody, učinění odpovídajících závěrů. A právě k sledování, stopování je fotopast ideální. Její dovedné používání se velmi rychle stane neodmyslitelnou součástí loveckého vybavení. Fotopast SpyPoint Solar se ověří jako fotopast na zvěř díky neomezené době práce, kterou zajišťuje vestavěný akumulátor napájený solárním panelem umístěný v horní části zařízení. Navíc je SpyPoint Solar možné napájet 6 bateriemi AA, a také volitelnou nabíjecí soupravou SpyPoint LT-C-8 nebo externí nabíjecí soupravou KIT-12V. Další výhodou je blesková reakční doba, sotva 0,07 sekundy. Srdcem fotopasti je citlivá a spolehlivá matrice CMOS s rozlišením 12 Mpx. Generovaný obraz se vyznačuje dobrou kvalitou bez výrazně viditelného šumu. Podívejte se na záběry.

Co ještě skrývá fotopast SpyPoint Solar?

SpyPoint Solar je opatřen 42 vestavěnými IR diodami, které zodpovídají za dosvícení obrazu v nočních scénách. Vlnová délka 920 nm zaručuje pro člověka zcela neviditelné osvětlení umožňující nahrávání obrazu v případě absence jakéhokoli světla nebo během velkého zakouření či zaprášení okolí. Bohužel kvalita noční režimu fotopasti mohla by být lepší. Samozřejmě není špatná, ale ke špičce nepatří. Zatímco pětizónové čidlo pohybu PIR disponuje možností regulace ve 3 rozsazích citlivosti, díku čemuž je možné kameru uzpůsobit podmínkám panujícím v jejím okolí. Významným prvkem SpyPoint Solar je 2.4″ LCD displej umístěný vzadu na zařízení, který umožňuje konfiguraci zařízení nebo prohlédnutí shromážděného materiálu bez nutnosti vyjmutí. Matrice CMOS pro fotografie generuje obraz v těchto rozlišeních: 4000×3000, 3264×2448, 3072×2304, 3000×2000, 2048×1536, 2560×1920 a 2448×1632. Fotopast SpyPoint Solar nahrává videa v kvalitě s rozlišením 1280×720 se zvukem. Materiál pak se zapisuje na výměnné paměťové karty micro SD s kapacitou do 32 GB.
Voděodolné pouzdro chrání zařízení a umožňuje instalaci fotopasti ve venkovním prostředí. Přípustná vlhkost okolí může pohybovat v rozmezí 5% až 95%.

Recenze Fotopasti SpyPoint Solar

Novátorská řešení převyšují nevýhody

Fotopast SpyPoint Solar stojí 7 980 Kč. Z tu cenu je to prostě bezkonkurenční zařízení. Neomezená doba práce, pětizónové čidlo pohybu PIR o odolnost jsou vlastnosti, které hledá hodně zákazníků. Horší kvalita nočních záznamů je při tom všem pouze malou vadou.

Pro případné zájemce. Fotopast SpyPoint Solar dostupná je tady.

Předchozí článekRozhovor se spoluautorkou kolébky 2Parents
Další článekVaše vysněné bydlení na jeden klik s hyponaklik.cz
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.