Domů Technika Hardware Jak vybrat dobrý herní počítač

Jak vybrat dobrý herní počítač

2207
1
Herní počítače, jak vybrat herní počítač

Jak vybrat dobrý herní počítač v poměru cena výkon?

Herní počítače tvoří specifickou oblast výpočetní techniky. Pro tuto oblast platí úplně jiné parametry, než pro počítače používané pro běžnou práci. Hlavním doporučením je vybrat optimálně vyladěný počítač. Ten je totiž zárukou, že si vaše hraní náležitě užijete.

Na co se zaměřit při výběru herního počítače?

Jednou z nejdůležitějších součástí herního počítače je grafická karta. Ta by měla odpovídat stylu vašeho hraní, zaměření vašich her. Jiné nároky budou u běžných her, jiné u her ve 4K rozlišení nebo u her ve světě virtuální reality.

Výkonná grafická karta je velmi drahá součástka, proto je potřeba ji pro herní počítače velice pečlivě vybrat. Pokud nemáte jasnou představu, můžete využít speciální nabídky prodejce. Doporučujeme například specialisty z PC Praha, kde můžete vybrat herní počítač podle cenových úrovních.

Herní pc, jak vybrat herní počítač

Nejlevnější herní počítače

Nejlevnější herní pc koupíte již od čtrnácti tisíc korun. V této ekonomické cenové hladině obdržíte herní počítač, na kterém si zahrajete všechny hry, ale počítejte s omezením např. se středním nastavením u náročných her. 

Výhodná cena sestav je výsledkem vhodného výběru pc součástek, které jsou ekonomický výhodné, ale nemají zásadnější vliv na herní výkon. Například v této cenové úrovni PC Praha chytře používá procesory nižší řady např. Intel i3, který nemá zásadní vliv na grafický výkon ve hrách, ale výkonově se vyrovná procesorům řady i7 minulé generace.

Herní počítače pro střední až vysoké nastavení her

V další kategorii si můžete vybírat herní počítače do patnácti tisíc korun, kde si již zahrajete hry se střední až vysokou náročností. Za minimální příplatek tak získáte nepoměrně více „muziky“, pardon herního výkonu. V teto cenové hladině platí to, co v předchozím případě. PC Praha efektivně vybírá komponenty tak, aby jste získali skvělý poměr cena/výkon.

Tam, kde vás nikdo nedostane

Pro nejnáročnější hry sáhněte do kategorie s názvem herní sestavy, které vám díky práci specialistů PC Praha nabídnou nadupané počítače pro nejúchvatnější herní zážitky. Tyto nabušené počítače vám umožní hrát hry s nejvyššími možnými detaily s mnohem delší časovou perspektivou.

Herní pc, jak vybrat herní počítač

Další komponenty kvalitního herního počítače

Zde platí již jednou řečené, procesor nebo „procesorový výkon“ pro herní pc není tak zásadní jako výkon grafické karty.

PC Praha používá pro své sestavy procesory značky Intel (vyrovnanější výkon na jedno jádro, vyšší limity taktování) nebo AMD (možnost přetaktování všech modelů, většinou s výhodou levnější základní desky).

Základní desky, zde nemusíte sahat po nejdražších modelech. Na PC Praha používají zlaté pravidlo „motherboard“ by měl být v ceně 10% ceny PC sestavy.

Paměť Ram, ve většině případů vám bude stačit sestava s 8GB paměti RAM se základní rychlostí taktování. Dražší sestavy jsou naopak osazeny větším množství paměti, vyšším taktováním a nižší latencí pamětí např. CL13.

PC Praha osazuje i ty nejlevnější herní sestavy rychlými SSD disky. To je super. Máte tak jistotu, že běh počítače s operačním systémem Windows bude zcela plynulý. Druhý nebo další disky pak volíme na základě potřebné kapacity (kapacity pro data, zálohy, filmy, fotografie atd.). V tomto směru máte u PC Praha mnoho možností k výběru.

Doporučení na kvalitní herní sestavu

Pokud vám uvedené parametry nic neříkají, nebo si nejste jisti, z výhodou využijte nabídky obchodu PC Praha, která se na herní počítače specializuje. Rozhodně si vyberete vhodně vyladěný herní počítač přesně dle vašich finančních možností s vynikajícím poměrem cena/výkon.

Předchozí článekVyřešili jsme problém stovkám rodičů
Další článekJak mohou školy využít karanténu efektivně?
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.