Domů Kultura Kniha Snídaně u Florentýny vám přinese slunce v duši

Snídaně u Florentýny vám přinese slunce v duši

899
0
Snídaně u Florentýny kniha a kuchařka

Snídaně u Florentýny

Ani jsem netušil, jak mě snídaně s Florentýnou budou bavit. Nevím jen, jestli více jako čtenáře nebo jako mistra kuchařského. Ne, nemyslím to vůbec špatně, prostě se navíc kniha krásně čte. Hodně dlouhou dobu jsem měl na žebříčku jako top snídani anglickou klasiku. Klasiku ve formě domácích vajíček, dobré anglické slaniny a čerstvého pečiva. Bohužel, jak Jana píše, tělo není věčně mladé a tyto mladické nerozvážnosti vám brzy připomene.

Proto vejděme po špičkách a pomalu ke stolu, kde se podává Snídaně u Florentýny.

Vazba knihy Snídaně u Florentýny

Vazba knihy je poctivě šitá. Desky knihy však nejsou tvrdé, ale takové ohebné. Musím nakonec říci, že mě toto řešení nevadí a vlastně i vyhovuje. Respektive, i teď si zkouším takovou tu příjemnou ohebnost, které moje tělo již dvacet let postrádá:) Vazba však působí bytelně, kniha se krásně rozevírá a nalistované recepty vám slušně drží, což oceníte při vaření:)

Doprovodné obrázky a ilustrace knihy Snídaně u Florentýny

Ilustrace použité v knize Snídaně u Florentýny jsou velice pěkné. Trošku mě evokují pocit z oněch kuchařek, které jsem si prohlížel jako malý prcek.

Kuchařky jsou svým nákladem nejvíce prodávané tituly. Je to také kvůli velice zdařilým aranžmá připravených pokrmů. Snídaně u Florentýny nemá zářivé fotografie na křídovém papíru. Nemá a je to jedno. Fotografie však krásně doplňují styl a spolu s ilustracemi vás krásně provází příběhem knihy.

Jak se čte Snídaně u Florentýny

Víte co je na Snídani u Florentýny krásně kouzelné? Styl s jakým nás Jana knihou provází. Schválně píši knihou, protože se nejedná jen o prostý soupis receptů. Jana píše knihu s lehkým stylem a láskou. S láskou a s krásným věnováním dceři.

Mnohem více možná oceníte, přesvědčení autorky, které vás bude provázet po celou knihu. Přesvědčení o tom, proč by jste se měli o svůj jídelníček více zajímat. Jana vám to přemýšlení krásně zpříjemní hned dvakrát. Jednou krásným textem a po druhé, no zkuste si tipnout?

Recepty jsou procítěné mnoha poznatky, vděčnými radami a zkušenostmi autorky. Recepty jsou vesměs jednoduché a díky autorčinu stylu je zvládne i ten, kdo běžně vyvaří vodu v konvici na čaj. Vážně, myslím, že je zvládnete opravdu všichni.

Závěr recenze Snídaně u Florentýny

Pokud vás baví zdravější životní styl, ale říkáte si, že je možná čas si o tom přečíst, nemáte lepší volbu než snídat s Florentýnou. Vážně, pokud však nevěříte, osahejte si knihu v jakémkoli knihkupectví. Věřím, že domů nepůjdete s prázdnou.

  • Vazba: pevná vazba
  • Autor: Jana Zatloukalová (Florentýna)
  • ISBN: 9788090580602
  • Rok vydání: 2014

 

PŘEHLED RECENZE
Kvalita obsahu
9
Kvalita ilustrací
9
Názornost, kvalita receptů
9
Výsledný dojem
9
Předchozí článekBelgická restaurace Bruxx
Další článekLevné ubytování v Praze
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
snidane-u-florentynyVelice hutná i co do váhy, je tato velice krásná kuchařka od paní Jany. Aby také ne, je věnována dceři a tak recepty pro vaší zdravou snídani jsou jako od maminky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.