Domů Ostatní Dům Nepodceňujte výběr vhodného zahradního stolu!

Nepodceňujte výběr vhodného zahradního stolu!

441
0
Kvalitní zahradní nábytek, stůl na zahradu

Nepodceňujte výběr vhodného zahradního stolu!

Při výběru nového stolu na zahradu se většinou řídíme jeho vzhledem, velikostí prostoru, který máme pro zahradní stůl určený, a v neposlední řadě i naším finančním rozpočtem. Největší roli by však jednoznačně měla hrát kvalita a odolnost použitého materiálu. Jak takový kvalitní zahradní stůl poznat?

Kvalitní zahradní nábytek, stůl na zahradu, kvalitní stůl

Zahradní stoly s kvalitní konstrukcí

Kvalitní zahradní stůl by měl mít především robustní a odolnou konstrukci

Jestliže se na naší zahradě budou často pohybovat malé děti, volíme raději stůl bez ostrých rohů a hran, o které by se mohly poranit. Stejné pravidlo platí i v případě rozkládacího mechanismu, který by měl být co nejjednodušší, aby při manipulaci s ním nedocházelo ke zbytečným úrazům. V případě skutečně těžkého zahradního stolu se vyplatí vybrat zahradní stůl s kolečky umožňujícími snadnější přemisťování.

Deska stolu by se v žádném případě neměla prohýbat, naopak by měla být co nejpevnější a nejstabilnější. U větších kulatých zahradních stolů je vhodná i středová podpora stolu. Někdy v těchto místech bývá volný prostor pro zahradní slunečník, který rovněž přispěje k vyšší stabilitě zahradního stolu.

Vhodné umístění zahradního stolu

Kvalitní zahradní nábytek, stůl na zahradu, dřevěný nábytekPři výběru zahradního stolu berte v úvahu místo, na které ho chcete postavit. Na malém panelákovém balkóně se velký stůl z masivního dřeva nebude dobře vyjímat, nehledě na to, že zabere většinu jeho prostoru. Na terasu s dlaždičkami a většími spárami nebo na trávník zase nekupujte zahradní nábytek s tenkýma nohama, protože by se Vám do nich zahradní stůl příliš bořil. Nepřehánějte to ani s barevností zahradního stolu a vždy mějte na paměti celkový ráz své zahrady, do které musí stůl vhodně zapadnout.

Ošetřujte dostatečně svůj zahradní stůl

Dřevěný zahradní stůl by měl být naimpregnovaný už z výroby, aby později už jen stačilo ho lehce přetřít olejem na dřevo bez nutnosti obrušovat starý nátěr. V případě kovových zahradních stolů z nerezové oceli nebo hliníku se nemusí používat protikorozní úprava. U ostatních kovových materiálů se nejčastěji jako ochrana proti korozi využívá potažení plastem nebo vypalovaný nátěr.

Plastový nábytek je velice lehký a snadno se udržuje, na druhou stranu je ale náchylný na poškrábání. Vzhledem k jeho nízké pořizovací ceně však není problém ho častěji obměnit. Naprostým opakem je zahradní nábytek z umělého ratanu, který je vysoce odolný, krásný a i při minimální údržbě Vám vydrží dlouhé roky. Velkou výhodou je rovněž skutečnost, že ho můžete nechat stát na zahradě nebo na terase i v dešti, aniž by se poničil.

V zimě zahradní stůl dobře uskladněte

Před nákupem nového zahradního stolu pečlivě zvažte i jeho uskladnění přes zimu. Pokud nemáte v garáži dostatek volného prostoru, raději zvolte skládací variantu s odmontovatelnýma nohama, příp. zahradní stoly stohovatelné. K dostání jsou i speciální plachty z textilií, které zahradní stůl dostatečně ochrání, a přitom nezamezí přívodu vzduchu. To je zvláště důležité u dřevěného zahradního nábytku, na němž by jinak mohly vznikat plísně.

Předchozí článekPorovnejte si nabídky webhostingu, webhosting pro vás
Další článekHiwe – návrat k četům 90tých let
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.