Domů Ostatní Dům Nepodceňujte výběr vhodného zahradního stolu!

Nepodceňujte výběr vhodného zahradního stolu!

107
0
Sdílejte
Kvalitní zahradní nábytek, stůl na zahradu

Nepodceňujte výběr vhodného zahradního stolu!

Při výběru nového stolu na zahradu se většinou řídíme jeho vzhledem, velikostí prostoru, který máme pro zahradní stůl určený, a v neposlední řadě i naším finančním rozpočtem. Největší roli by však jednoznačně měla hrát kvalita a odolnost použitého materiálu. Jak takový kvalitní zahradní stůl poznat?

Kvalitní zahradní nábytek, stůl na zahradu, kvalitní stůl

Zahradní stoly s kvalitní konstrukcí

Kvalitní zahradní stůl by měl mít především robustní a odolnou konstrukci

Jestliže se na naší zahradě budou často pohybovat malé děti, volíme raději stůl bez ostrých rohů a hran, o které by se mohly poranit. Stejné pravidlo platí i v případě rozkládacího mechanismu, který by měl být co nejjednodušší, aby při manipulaci s ním nedocházelo ke zbytečným úrazům. V případě skutečně těžkého zahradního stolu se vyplatí vybrat zahradní stůl s kolečky umožňujícími snadnější přemisťování.

Deska stolu by se v žádném případě neměla prohýbat, naopak by měla být co nejpevnější a nejstabilnější. U větších kulatých zahradních stolů je vhodná i středová podpora stolu. Někdy v těchto místech bývá volný prostor pro zahradní slunečník, který rovněž přispěje k vyšší stabilitě zahradního stolu.

Vhodné umístění zahradního stolu

Kvalitní zahradní nábytek, stůl na zahradu, dřevěný nábytekPři výběru zahradního stolu berte v úvahu místo, na které ho chcete postavit. Na malém panelákovém balkóně se velký stůl z masivního dřeva nebude dobře vyjímat, nehledě na to, že zabere většinu jeho prostoru. Na terasu s dlaždičkami a většími spárami nebo na trávník zase nekupujte zahradní nábytek s tenkýma nohama, protože by se Vám do nich zahradní stůl příliš bořil. Nepřehánějte to ani s barevností zahradního stolu a vždy mějte na paměti celkový ráz své zahrady, do které musí stůl vhodně zapadnout.

Ošetřujte dostatečně svůj zahradní stůl

Dřevěný zahradní stůl by měl být naimpregnovaný už z výroby, aby později už jen stačilo ho lehce přetřít olejem na dřevo bez nutnosti obrušovat starý nátěr. V případě kovových zahradních stolů z nerezové oceli nebo hliníku se nemusí používat protikorozní úprava. U ostatních kovových materiálů se nejčastěji jako ochrana proti korozi využívá potažení plastem nebo vypalovaný nátěr.

Plastový nábytek je velice lehký a snadno se udržuje, na druhou stranu je ale náchylný na poškrábání. Vzhledem k jeho nízké pořizovací ceně však není problém ho častěji obměnit. Naprostým opakem je zahradní nábytek z umělého ratanu, který je vysoce odolný, krásný a i při minimální údržbě Vám vydrží dlouhé roky. Velkou výhodou je rovněž skutečnost, že ho můžete nechat stát na zahradě nebo na terase i v dešti, aniž by se poničil.

V zimě zahradní stůl dobře uskladněte

Před nákupem nového zahradního stolu pečlivě zvažte i jeho uskladnění přes zimu. Pokud nemáte v garáži dostatek volného prostoru, raději zvolte skládací variantu s odmontovatelnýma nohama, příp. zahradní stoly stohovatelné. K dostání jsou i speciální plachty z textilií, které zahradní stůl dostatečně ochrání, a přitom nezamezí přívodu vzduchu. To je zvláště důležité u dřevěného zahradního nábytku, na němž by jinak mohly vznikat plísně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Prosím zadejte správnou hodnotu? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.