Domů Ostatní Služba Broker Plus500 – co vše lze obchodovat a jaké jsou poplatky?

Broker Plus500 – co vše lze obchodovat a jaké jsou poplatky?

463
0
Broker Plus500

Broker Plus500 – co vše lze obchodovat a jaké jsou poplatky?

Plus500 je jeden z nejznámějších brokerů na českém trhu. Prostřednictvím webové platformy Plus500 lze investovat do kryptoměn, tradičních měn, akcií, komodit a dalších produktů kapitálového trhu. Broker láká na podporu češtiny, nabízí jednoduchou a srozumitelnou obchodní platformu a není náročný na kapitál. Vyžaduje totiž minimální vklad kolem 3000 korun a minimální transakce obvykle nepřesahuje tisíc korun. Jak si ale populární broker stojí, pokud přijde řeč na poplatky?

Poplatky u Plus500

Vytvoření, vedení a zrušení účtu u Plus500 je bezplatné. Žádné poplatky neplatíte ani při vkladu peněz na obchodní účet. Z administrativních poplatků tak zůstává pouze poplatek za neaktivitu. Poplatek za neaktivitu ve výši 10 dolarů se sráží z každého účtu, který je neaktivní déle než 3 měsíce. Tento poplatek se účtuje jen v případě, že máte na účtu dostatek prostředků, takže do mínusu se dostat nemůžete. Jak upozorňuje recenze Plus500 na serveru Investplus.cz, dále by si obchodníci měli dát pozor na překročení povoleného počtu měsíčních výběrů. Každý další výběr je totiž zpoplatněn.

Broker Plus500 akcie

Na platformě můžete vidět vždy dvě různé ceny u každého aktiva. Vyšší cena se uplatňuje při nákupu, nižší cena naopak při prodeji. Rozdíl mezi těmito cenami se označuje jako spread a je to vlastně jediný poplatek, který za každou transakci zaplatíte. U hlavních měnových párů je spread opravdu nízký (0,01 %), zatímco u kryptoměn bývá naopak nejvyšší (1 %). Spready jsou ovšem dynamické, takže se mohou měnit. Komisní poplatky se u brokera neplatí.

Pozor na neuzavřené pozice

Pokud obchodní pozici neuzavřete před ukončením obchodních hodin, naúčtuje si broker poplatek za Celonoční financování. Velikost tohoto poplatku jsou setiny až tisíciny procent, což není mnoho, avšak dlouhodobé transakcí se mohou kvůli tomuto poplatku prodražit. Účtují se totiž každou noc. Obchodní hodiny jsou individuální podle burz a jsou uvedeny v informacích u každého aktiva.

Podtrženo, sečteno: Poplatky u Plus500 jsou transparentní a srovnatelné s konkurenčními brokery. Mezi market-maker brokery patří Plus500 dokonce k těm levnějším.UPOZORNĚNÍ: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Image by Csaba Nagy from Pixabay

Předchozí článekBroker XTB pod drobnohledem
Další článekFinance a pojištění na jednom místě
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.