Domů Cestování Ostrov Kréta, krásná místa Řecka

Ostrov Kréta, krásná místa Řecka

409
0
Ostrov Kréta, krásná místa Řecka

Ostrov Kréta, krásná místa Řecka

Mezi krásná místa Řecka, která určitě stojí za návštěvu, patří i ostrov Kréta. Svým návštěvníkům nabízí lokality s dokonalými službami pro dovolenou, bohatou historii a památky a také překrásnou přírodu, kterou můžeme najít i ve vnitrozemí ostrova. Zde se rozprostírají rozsáhlá pohoří, mezi nejznámější patří Thriptis a Orno, neméně oblíbené je i pohoří Dikti. Tato místa jsou vyhledávána především milovníky turistiky.

K často navštěvovaným místům patří také přírodní útvary, zejména řada soutěsek. Dvě nejznámější soutěsky Imbros a Omalos se nacházejí na jihu ostrova. Oblíbenou je i soutěska Samaria, kterou najdeme na jihozápadě.

Kam za poznáním historie?

Kréta láká turisty svou zajímavou historií z antického období, kterou můžeme najít ve známých archeologických nalezištích. Mezi tři největší a nejznámější, které obdivuje celé Řecko, patří Knossos, antické město Gortys nebo archeologická lokalita Festos. Nezapomenutelný zážitek ve vás zanechá i návštěva chrámů a dalších staveb. Nejznámějšími chrámy jsou Hrisokalitias, Agia Triada nebo Preveli.

Velké množství památek v jedné lokalitě nabízí hned několik měst, ve kterých si přijdou na své zejména milovníci architektury. Jako příklad můžeme uvést města Rethymno, Heraklion nebo Chania.

Kam na dokonalou dovolenou?

Kréta je výjimečným místem zejména díky svým výborným podmínkám pro ideální dovolenou.

Ty vytváří jednak příjemné teplé podnebí, ale také nádherné hotely s kvalitními službami. Turisty lákají i vyhlášené lokality, například střediska Hersonissos, Elounda nebo také Stalida – Stalis, která zaručují nádherné prostředí i dokonalý luxus.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na nádherné pláže a průzračně čisté moře. K těm nejkrásnějším patří pláže Vai, Glykanera, Elafonisi nebo také laguna Balos. Jejich návštěvy určitě nebudete litovat.

Předchozí článekRecenze Mobilní aplikace City Taxi Brno
Další článekOblečte si svůj telefon do slušivého obalu
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.