Domů Cestování Recenze Korea House Praha

Recenze Korea House Praha

677
1
recenze korejská restaurace Korean House v Praze na Sokolské

Recenze Korea House Praha

Recenze Korea House Praha na Sokolské ulici čp. 52 je jedna z možností na ochutnání korejské kuchyně (i když dle ostatních názorů spíše kuchyni přizpůsobené). Bohužel webové stránky restaurace nenajdete a tak více informací získáte až na místě. Je to záměr nebo náhoda?

Prostředí restaurace Korea House, čistota

Po vstupu nás překvapila zvláštní vůně a bohužel ne zrovna příjemná. To spolu s prázdnými stoly rozblikalo varovný majáček. Ten by v normální situaci stačil k tomu, abych restauraci opustil. Avšak povinnost napsání recenze nás posadila ke stolu. Se sklíčeným pocitem pradávných ochutnávačů jídel jsme připravení na steč.

Prostředí interiéru mě neoslovilo, stejně tak jako sousední magistrála za oknem. Během přestávky dojdu zkontrolovat toalety. Vzhledem k cenové úrovni jsou nedostatečné. Použitý časový spínač vám navíc zhasne světlo, pokud se zrovna nekomíháte.

Nejvíce příjemným prvkem Korea House je vlastní BBQ (gril) zabudovaný přímo ve stolu.

Obsluha restaurace Korea House

Obsluha restaurace cizinec (nechci typovat národnost) není rozhodně korejským občanem. Je sympatický, ale mám z mluvy dojem, že vlastně ani neví, co nabízí. Při placení nám poměrně nešťastně vysvětluje 7 procentní přirážku. Já jsem si jí v menu všiml, kolega však bohužel ne.

Menu, nabídka restaurace Korea House

Menu dostáváme v deskách, bohužel si všímám poměrně vybledlého a politého tisku na stránce. Je možná pozitivní, že se menu tak dlouho nabízí, ale záhadou je, proč takto nevkusně (cenová úroveň konzumace na osobu cca 500 Kč)?

Rozsahem je nabídka široká a nabízí jak korejské tak i alespoň dle názvu pokrmy z japonské kuchyně. Nicméně takto pojaté menu při prázdné restauraci v době obědů nebudí zrovna nadšení.

Českou část jídelního lístku zřejmě český občan nepřekládal, nejspíše pomohl pan Gůgl.

Anglicky: Marinated stir-fried beef in bulgogi sause,…

Česky: Marinovaný hýbat-se smažil hovězí bulgogi omáčka,…

Kvalita jídla restaurace Korea House

Jako pozornost Korean House se servírují tři mističky (rozpoznávám omeleta, pálivější úpravu zelí a nakládané brambory) a pro každého z nás vlastní ledový salát. Nejsou špatné.

Polední menu Pork bulgogi dupbap (s příplatkem je porce cca za 180 Kč) je rýže se smaženým vepřovým masem (jídlo označeno jako pálivé). Maso je hodně prorostlé, ale opravdu jedinou chutí, kterou jsem schopen  v jídle rozpoznat, je pouze ona ostrá pálivost. Navíc docházím k tomu, že papriky nejsou nejčerstvější.

Cena ke kvalitě restaurace Korea House

V blízkém okolí najdete rozhodně lepší možnost stravování, jak z hlediska kvality, tak i ceny. Stačí projít zde psané recenze. Například ihned na proti recenzovaný podnik, kde vám za podstatně menší cenu nabídnout vskutku vynikající a kvalitní polední menu.

 

PŘEHLED RECENZE
Prostředí
7
Kvalita jídla
6
Obsluha
5
Celkový dojem
6
Předchozí článekRecenze Analytics Tiles App
Další článekRecenze reedice Stromboli
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
recenze-korea-house-prahaByli jsme popravdě zklamaní, možná za to mohla obsluha, možná prázdná restaurace. Máte Vy nějakou lepší zkušenost?

1 komentář

  1. Korea House v Praze na Sokolské ulici nabízí korejskou kuchyni. Bohužel, naše zkušenost s polední nabídkou nás nepřesvědčila k možné opakované návštěvě.
    V okolí pak navíc najdete cenově i chuťově kvalitnější alternativy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.