Domů Ostatní Služba Velký test fotoknih fotokniha Centrum FotoŠkoda

Velký test fotoknih fotokniha Centrum FotoŠkoda

1194
0
recenze fotokniha centrum fotoškoda

Velký test fotoknih fotokniha Centrum FotoŠkoda

Velký test fotoknih fotokniha Centrum FotoŠkoda je pokračováním recenze ve velkém testu fotoknih. Obecně všichni dodavatelé fotoknihy řádně doručili a žádná z fotoknih není propadákem. Rozdíly nejsou velké a každá fotokniha si tak najde svůj okruh uživatelů. Bodové hodnocení vzniklo vzájemným porovnáním jednotlivých fotoknih.

Kvalita programu, jednoduchost práce s programem pro přípravu fotoknihy Centrum FotoŠkoda

velký test fotoknih fotoknihy Centrum FotoŠkoda kvalita programuCentrum FotoŠkoda používá pro přípravu program Creative Photos Pro. K programu moc informací na stránkách Centrum FotoŠkoda nenajdete. Program je dostupný pro operační systém Windows (testujeme na Windows 7 64 bit). Instalace sama není počeštěná, nicméně po instalaci je možné program lokalizovat do českého prostředí a případně do mnoha dalších jazykových mutací.

Pro posouzení komunikace se společností Centrum FotoŠkoda ve velké recenzi fotoknih využiji kontakt a poptávám minimální parametry pro běh programu. Obratem získávám informaci: Windows XP SP2, Vista, 7, procesor 2,6GHz, 2GB RAM, 1GB prostor na disku, rozlišení obrazovky 1024 x 768.

S programem se pracuje poměrně intuitivně a práce je obdobná s podobně koncipovanými programy na úpravu fotoknih.

Klávesové zkratky nejsou implementovány a tak použijete klasické možnosti GUI, tj. ovládání pomocí myši (výjimkou jsou klávesy levá a pravá šipka s jejichž pomocí se dokážete přesunovat po stránkách fotoknihy, případně v editačním módu pomocí šipek měnit posun okna).

Standardně se program spustí s defaultním počtem stránek (60). Co se dá dělat, nevyužité stránky musím odmazat. Logicky je mi bližší varianta, kdy si počet stránek při inicializaci fotoknihy volím, nebo naopak přidávám k technologickému minimu.

Kvalita tisku, fotokniha Centrum FotoŠkoda

velký test fotoknih fotoknihy Centrum FotoŠkoda kvalita tiskuKaždé společnosti v testu jsem položil stejnou otázku, ohledně použitého papíru, technologie tisku případně další specifikace. Fotoknihy od Centrum FotoŠkoda používají klasický fotografický materiál Kodak Supra Endura a Kodak Endura Metallic. Fotoknihy je možné volit v povrchové úpravě Lesk, Mat a Metalíza. Fotoknihy se produkují na Minilabu  Noritsu QSS – 3704.

Fotoknihy od Centrum FotoŠkoda můžete volit ve variantách vazby:

  • měkká vazba – desky jsou stejné jako vnitřní strany fotoknihy, podobnost se sešitem
  • pevná vazby (v recenzi) – desky vyrobeny z různých materiálů a látek, s možností tisku fotografie pod akrylátovým sklem nebo na kappa desce
  • knižní vazba – možnost celoplošného potisku desek s následnou laminací Neschen Filmomatt

Fotokniha Centrum FotoŠkoda produkuje barevně věrné, a vyrovnané výsledky jak pro černobílé tak i barevné fotografie. Vzhledem k použité technologii výroby se tento vznikající výsledek dal očekávat. Fotografie netrpí přeostřením, nebo naopak rozostřením, celkově jsme s výsledkem velice spokojeni.

Kvalita vazby, odolnost fotoknihy Centrum FotoŠkoda

velký test fotoknih fotoknihy Centrum FotoŠkoda kvalita vazbyFotokniha Centrum FotoŠkoda přichází do testu s 3mm tlustými deskami v pevné vazbě. Přesto je pevnost nižší než u stejně „tlustých“ desek od společnosti Bontia. Desky, fotokniha při ohybu „vrže“ (že by byli stejného stáří jako moje koleno:)

Vazba fotoknihy díky technologie lepení opačných listů k sobě („leporelo“, obdobně jako HappyFoto DeLuxe)  je odolná proti oddělení listu z vazby. Menší odolnost na odtrhnutí pozorujeme mezi deskami a „leporelo“ listy.

Ve spékacím testu (10 minu pobytu fotoknihy v 80°C) hodnotíme, zda nedochází ke slepení listů, ke zkroucení či jinak ke znehodnocení fotoknihy. Fotokniha Centrum FotoŠkoda je zcela inertní a odolává našemu horkému testu.

V testu míry ořezu si všímáme, zda dvoustrany lícují, nedochází k ořezu ve vazbě fotoknihy. Fotokniha Centrum FotoŠkoda díky technologii „leporelo“ s dvoustranou jako jednu souvislou fotografii (obdobně jako HappyFoto DeLuxe).

Při odolnosti proti vodě nechávám vodu (kapku) po dobu 10 minut mezi listy  fotoknihy. Listy ve fotoknize od Centrum FotoŠkoda se lehce lepí v ploše působení vody, nicméně nedochází ke zkrabacení listu. Barvy jsou nedotčené.

Fotokniha Centrum FotoŠkoda v případě testované pevné vazby neumožňuje potisk hřbetu a ve standardním provedení jsou desky bez potisku. Z praktického hlediska pak nepoznáte, kde je začátek a kde konec fotoknihy. Za příplatek můžete desky opatřit fotografií nalepenou na desky a chráněnou akrylátem, nebo nalepením na kappa desku a desku fotoknihy.

Knižní vazba umožňuje jak potisk desek po celé ploše, tak i potisk hřbetu.

Výsledný dojem, ostatní parametry fotoknihy Centrum FotoŠkoda

velký test fotoknih fotoknihy Centrum FotoŠkoda výsledný dojem

I když jsme se snažily o výběr fotoknih ve formátu A4, každý dodavatel dodává trochu jiný rozměr fotoknih. Proto jsme použily metodiku hodnocení a porovnání ceny  za jeden centimetr čtverečný a to včetně zahrnuté ceny distribuce. Fotokniha Centrum FotoŠkoda se pak jednoznačně díky ceně za počet stránek dostala na 0,323 Kč/cm2. Je tak jednoznačně a poměrně výrazně nejdražší fotoknihou dle nákladu na cm2.

Pro velký testy fotoknih jsme zvolili dle nás „oddechovou sezónu“ a tak rychlost dodání nás velice mile překvapila a to nejen u této fotoknihy. Komunikace s Centrum FotoŠkoda byla věcná, příjemná a bezproblémová.

Centrum FotoŠkoda nenabízí webovou prohlížečku fotoknihy.

Hodnocení fotoknih vzorkem uživatelů (uživatelé neznali výsledky navzájem) byla krásná a pro nás spíše oddechová disciplína. Ve vzorku uživatelů byla zahrnuta i profesionální ilustrátorka a textařka, autorka více než 24 knížek. Každý z hodnotících uživatelů k fotoknize přistoupil s rozdílnou filozofií. Co uživatel, to jiné kritérium pro hodnocení (někdo dává přednost lesklé úpravě, jiný zase matné atd.).

Jak je vidět, amatérský uživatel nedokázal ocenit kvalitu výstupu (popravdě rozdíly mezi jednotlivými fotoknihami nejsou veliké a zásadní) a spíše hodnotil dle jiných kritérií.

Celkový výsledek fotoknihy Centrum FotoŠkoda

Velkou předností fotoknihy od Centrum FotoŠkoda je kvalita výstupu. Přesto rozdíly mezi fotoknihami v dnešní době nejsou tak zásadní a amatérský uživatel ani v případě přímého srovnání fotoknížek mezi sebou rozdíly v zásadě nevnímá.

Bohužel cena za fotoknihu od Centrum FotoŠkoda diametrálně, výrazně převyšuje ostatní konkurenty na trhu. To s omezením programu objednat fotoknihu „napřímo“ bez mezikroku s uložením souboru s fotoknihou na disk a následujícím odesláním přes webové stránky ke zpracovaní může značně omezit „chuť“ spotřebitelů k většímu zájmu o tento produkt.

Osobně mě tento fakt mrzí, neboť služby Centra FotoŠkoda pravidelně využívám včetně nákupu techniky, kdy oceňuji vysokou profesionalitu personálu a poskytnutých služeb.

První část fotografie je originál, druhá část fotografie (pravá) je pak scan stránky z fotoknihy.

Případná reakce společnosti na recenzi: Velký test fotoknih Centrum FotoŠkoda

bude zveřejněna v případě zájmu, reakce Centrum FotoŠkoda

Upozorňujeme, že se jedná se o subjektivní uživatelské recenze autora. Je potřeba zmínit fakt, že autor v minulosti využil služeb následujících dodavatelů (Bontia, Fotolab CEWE, HappyFOTO a Centrum FotoŠkoda). Uvedené recenze je nutné brát s ohledem i na tuto skutečnost.

PŘEHLED RECENZE
Softwarové vybavení
6
Kvalita tisku
10
Kvalita vazby
9
Výsledný dojem
5
Předchozí článekRecenze geocaching aplikace Groundspeak
Další článekRecenze hipstamatic aplikace oggl
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
velky-test-fotoknih-fotokniha-centrum-fotoskodaVelkou předností fotoknihy od Centrum FotoŠkoda je kvalita výstupu. Přesto rozdíly mezi fotoknihami v dnešní době nejsou tak zásadní a amatérský uživatel ani v případě přímého srovnání fotoknížek mezi sebou rozdíly v zásadě nevnímá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.