Domů Ostatní Služba Velký test fotoknih HappyFoto DeLuxe pevná vazba

Velký test fotoknih HappyFoto DeLuxe pevná vazba

2552
1
recenze fotokniha happy foto

Velký test fotoknih HappyFoto DeLuxe pevná vazba

Velký test fotoknih HappyFoto DeLuxe pevná vazba je třetí dvoj recenze publikovanou ve velkém testu fotoknih. Obecně všichni dodavatelé fotoknihy řádně doručili a žádná z fotoknih není propadákem. Rozdíly nejsou velké a každá fotokniha si tak najde svůj okruh uživatelů. Bodové hodnocení vzniklo vzájemným porovnáním jednotlivých fotoknih.

Kvalita programu, jednoduchost práce s programem pro přípravu fotoknihy HappyFoto

velký test fotoknih fotoknihy happyfoto kvalita programu

HappyFoto fotokniha využívá vlastního programu HF Designer. Program použijete nejen pro výrobu fotoknihy, ale také pro veškeré z nabízených služeb HappyFoto. Výhodou pak je jednotný vzhled programu, takové jednotné místo pro fotografické služby. Jedná se o velikou podobnost, filozofii s testovaným programem Fotolab CEWE.

Program disponuje podporou pouze Windows operačního systému (Windows XP od SP3, Vista, Win7).

Subjektivně hodnotím lépe práci s programem od společnosti Bontia a to nejen z hlediska snadnosti, ale i efektivity resp. doby přípravy fotoknihy v daném programu. O něco lépe se nám však s programem pracovalo z hlediska skladby obrázků, než u podobně zaměřeného programu od Fotolab CEWE. Hlavně z hlediska virtuálních vodících linek.

Klávesové zkratky jsou použity pouze pro nejvíce používané operace. Nejedná se o kompletní sadu příkazů, nicméně pro milovníky „efektivní práce“ tato sada bude plně dostačující.

Objednat knihu můžete přímo z programu včetně zobrazené výsledné ceny. Fotokniha HappyFoto je následně zaslána na dobírku.

Kvalita tisku, fotoknihy HappyFoto

HappyFoto fotokniha fotoknihy pevná vazba deluxe kvalita tiskuFotoknihy od společnosti HappyFoto jsou nabízeny v následujících variantách:

  • fotokniha pevná lepená vazba (v recenzi jako Happy Foto Pevná vazba)
  • DeLuxe fotokniha pevná lepená vazba  (v recenzi jako Happy Foto DeLuxe)
  • fotokniha drátková vazby
  • fotokniha měkká lepená vazba
  • DeLuxe fotokniha měkká lepená vazba
  • fotokniha kroužková vazba

Každé společnosti v testu jsem položil stejnou otázku, ohledně použitého papíru, technologie tisku případně další specifikace.

Fotokniha HappyFoto Pevná vazba používá kvalitní papír s vysokým leskem určený pro digitální tisk, gramáž 170g/qm a digitální tisk probíhá na tiskárně Xerox CP 1000 Color Press.

HappyFoto DeLuxe používá Fuji Crystal Archive Album HD Paper – vysoký lesk, odolný vůči otiskům prstů a vyvolání probíhá na Cyra Wide Print 12 od firmy ImagingSolutions.

Happy považuje za unikátní:

Každý jeden obrázek, který se ve fotoknize objeví (ať fotografie čí pozadí) jsou digitálně vylepšeny softwarem VIESUSTM rovněž od švýcarské firmy ImagingSolutions. Znamená to, že se každá fotografie na stránce (ať je tam jedna či deset)“vyndá“ digitálně upraví a poté zase vloží.

Fotokniha HappyFoto De Luxe je celkově sytější, více tmavší, ale prezentuje velice příjemná pleťové tóny. Černobílý a barevný tisk je vynikající, laicky je nerozeznatelný od klasické fotografické produkce. Fotografie nejsou přeostřené ani nedoostřené a odpovídají kvalitě zaslaných dat. Celkově jsme velice příjemně překvapeni.

Fotokniha HappyFoto Pevná vykazuje mírný posun, nádech k zeleným tónům. Černobílý a barevný tisk je bez znatelných vad. Fotografie nejsou přeostřené ani nedoostřené a odpovídají kvalitě zaslaných dat. Celkově jsme s kvalitou výstupu spokojeni.

Kvalita vazby, odolnost fotoknihy, fotoknih HappyFoto

velký test fotoknih fotoknihy happyfoto kvalita vazby

Fotoknihy HappyFoto umožňují potisk desek a včetně možnosti potisku hřbetu. Desky jsou 2mm tlusté a tak oproti Fotoknize Bontia jsou znatelně méně bytelné.

Fotokniha HappyFoto DeLuxe díky principu vazby „leporelo“ kdy jsou listy skládány a lepeny opačnou stranou k sobě s následným vlepením do vazby fotoknihy vyniká odolností vazby (resp. odtrhnutím listu). Obdobně fotokniha odolala spékacímu testu a také principem je míra ořezu nulová. Fotografie na dvoustraně tvoří celistvou plochu. Nevýhodou této vazby se může pro někoho stát „tlustý“ list, hlavně u fotoknih s větším počtem stránek.

Tato fotokniha nemá vložen prázdný list. Potisk desek s mírně červeným posunem, nádechem. V testu odolnosti proti vodě docházelo k mírnému slepení listu v místě působení vody. Ve spékacím testu nezaznamenáváme žádný problém.

Fotokniha  HappyFoto Pevná vazba je klasická lepená vazba. vazba je méně odolnější než u fotoknihy HappyFoto DeLuxe.

Tento typ fotoknihy má vložen prázdný list na začátku a konci fotoknihy. V testu odolnosti proti vodě v okolí působení vody docházelo k lehkému zkrabacení, listy se však nepřilepili ani nedošlo k poškození tisku. Ve spékacím testu pozorujeme lehké slepení listů, nicméně jejich následné bezproblémové oddělení.

Výsledný dojem, ostatní parametry fotoknihy, fotoknih HappyFoto

HappyFoto fotokniha fotoknihy pevná vazba deluxe výsledný dojem

I když jsme se snažily o výběr fotoknih ve formátu A4, každý dodavatel dodává trochu jiný rozměr fotoknih. Proto jsme použily metodiku hodnocení a porovnání ceny  za jeden centimetr čtverečný a to včetně zahrnuté ceny distribuce. Fotokniha  HappyFoto DeLuxe se dostala nákladem na 0,063 Kč/cm2, Fotokniha  HappyFoto Pevná se dostala nákladem na 0,063 Kč/cm2.

V programu si můžete volit rozložení stránky (počet fotografií), pozadí stránek, maskování, volbu rámu a dostupné grafické prvky, ale nejedná se o ucelený formát, design.

Pro velký testy fotoknih jsme zvolili dle nás „oddechovou sezónu“ a rychlost dodání fotoknihy byla pro nás příjemným překvapením a to jak v měsíci únoru objednávka fotoknihy  Happy Foto De Luxe, tak i v měsíci březnu kdy jsme objednali fotoknihu  Happy Foto Pevná.

Následná komunikace s HappyFoto ohledně poskytnutí dat proběhla standardně a bezproblémově.

HappyFoto nenabízí webovou prohlížečku fotoknihy, což pro někoho může být zklamáním.

Hodnocení fotoknih vzorkem uživatelů (uživatelé neznali výsledky navzájem) byla krásná a pro nás spíše oddechová disciplína. Ve vzorku uživatelů byla zahrnuta i profesionální ilustrátorka a textařka, autorka více než 24 knížek. Každý z hodnotících uživatelů k fotoknize přistoupil s rozdílnou filozofií. Co uživatel, to jiné kritérium pro hodnocení (někdo dává přednost lesklé úpravě, jiný zase matné atd.).

Fotokniha  Happy Foto DeLuxe se hodně líbila a skončila těsně za Bontií, druhá z knih se umístila v prostředku testovaného pole. U fotoknihy DeLuxe prevážil lesklý povrch výsledkem velice blízký klasické fotografii.

Celkový výsledek fotoknihy, fotoknih HappyFoto

HappyFoto česko, s.r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Happy-Foto GmbH a na našem trhu působí již od roku 1992. Prezentuje se jako největší zásilková fotoslužba u nás.

Velice příjemně nás poměrem cena kvalita překvapila fotokniha HappyFoto DeLuxe, která tak svými parametry a cenou vystavuje tvrdý knockout, hádejte komu? troufáme si tvrdit že podobného výsledku by pak dosáhli fotoknihy od Fotolab CEWE (Ve vysokém lesku, Na fotopapír).

Pro hodnocení (nastavení bodů) z hlediska zachování objektivity však použijeme výsledky fotoknihy  HappyFoto Pevná.

První část fotografie je originál, druhá část fotografie je pak scan stránky z fotoknihy Happy Foto DeLuxe a poslední část je scan stránky z fotoknihy Happy Foto Pevná.

Případná reakce společnosti na recenzi: Velký test fotoknih HappyFoto

bude zveřejněna v případě zájmu, reakce HappyFoto

Upozorňujeme, že se jedná se o subjektivní uživatelské recenze autora. Je potřeba zmínit fakt, že autor v minulosti využil služeb následujících dodavatelů (Bontia, Fotolab CEWE, HappyFOTO a Centrum FotoŠkoda). Uvedené recenze je nutné brát s ohledem i na tuto skutečnost.

PŘEHLED RECENZE
Softwarové vybavení
7
Kvalita tisku
8
Kvalita vazby
8
Výsledný dojem
6
Předchozí článekVelký test fotoknih Fotolab CEWE fotokniha
Další článekRecenze geocaching aplikace Groundspeak
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.
velky-test-fotoknih-happyfoto-deluxe-pevna-vazbaVelice příjemně nás poměrem cena kvalita překvapila fotokniha HappyFoto DeLuxe, která tak svými parametry a cenou vystavuje tvrdý knockout, hádejte komu? troufáme si tvrdit že podobného výsledku by pak dosáhli fotoknihy od Fotolab CEWE (Ve vysokém lesku, Na fotopapír).

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.