Domů Technika Aplikace Co to je virtuální privátní síť (VPN) a k čemu se hodí

Co to je virtuální privátní síť (VPN) a k čemu se hodí

276
0

Surfujete na internetu? Použijte VPN síť! Je k tomu mnoho pádných důvodů.

Soukromí není nikdy dost. A na internetu to platí obzvláště. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc jste dohledatelní, vysledovatelní a možná i kontrolovaní?

Chraňte si své soukromí!

Jde to překvapivě velmi snadno. Váš poskytovatel internetu může kdykoliv vidět, na jakých stránkách a jak dlouho surfujete. S nejvyšší pravděpodobností navíc váš poskytovatel internetu může ukládat historii vámi navštívených stránek a vysoce pravděpodobně to také dělá, aniž byste to věděli.

Surfujte bezpečně a v soukromí

Je třeba takzvaně zmást nepřítele. VPN řešení totiž doopravdy funguje a velmi precizně za vámi zametá stopy. Surfování přes VPN síť na internetu a jakákoliv činnost na něm prováděná, je nejprve precizně zašifrována tak, že ani váš poskytovatel internetu neumí rozeznat, co právě děláte a které stránky jste navštívili. Jde to prostě bez jakéhokoliv ukládání historie navštívených stránek, bez kontroly, dohledu a špiclování. Není přece důvod, aby se vám kdokoliv hrabal v soukromí. Použít VPN síť kdykoliv, když vstupujete na internet, vám dá pocit soukromí a bezpečí.

Zde se můžete podívat na srovnání VPN poskytovatelů

Virtuální priovátní síť VPN

Podívejte se na srovnání VPN poskytovatelů.

Odstraňte cenzuru a nenechte se špehovat

Pokud nejsou některé webové stránky a služby dostupné z důvodu zamezení přístupu pouze pro uživatele dané země nebo lokace IP adresy, řešením je VPN. Surfování přes VPN síť vám dá k dispozici přístup bez omezení na celý internet. A víte proč? Jednoduše si vyberete zemi, ze které se budete dívat na daný web. Pokud cestujete v zahraničí, používejte vždy VPN na všech zařízeních. Na mobilu, tabletu i notebooku. Zajistíte si tak volný přístup na internet všude ve světě. Sledujete Netflix ? Získejte pomocí VPN americký obsah Netflixu.

Šetřete a šifrujte

Věděli jste, že některé e-shopy mají nastaveny vyšší ceny, když nakupujete z určité oblasti? VPN síť si s tím hravě poradí. Existují stovky zemí, ze kterých lze nevysledovatelně nakupovat díky přidělené IP adrese mnohem výhodněji a ušetřit dost velký obnos peněz. Jakmile vyzkoušíte několik VPN serverů z jiných zemí, objevíte i ty nejvýhodnější ceny. Šifrování je další velké téma.

Veřejné Wi-fi sítě jsou nebezpečné a nezajištěné. Nabourat se do nich, číst vám ve vašich zařízeních jako ve slabikáři a prozkoumat vaše osobní údaje, je pro mnoho výtečníků hračka. VPN síť zašifruje veškerou komunikaci na internetu i v nechráněné síti. Tak vaše údaje může někdo zneužít. VPN sítě nabízejí softwarové aplikace na všechny platformy, jako Windows, Linux, Mac, iOS, Android i různé routery.

Předchozí článekLamax Sounder SO-1: hodně muziky v malém provedení
Další článekHodnocení personální agentury Barlett & Cenbright
Občasný pisálek, pokud se nevrtá zrovna v Google Apps nebo v Apple HW tak se možná i někde přecpává. Pokud je to dobré tak o tom možná i napíše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.